Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:59:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: öğrenci düzeyinde yatırım...  (Read 2043 times)
EquusAsillus
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 01:14:31 AM

bende öğrenciydim. Şu anda KPSS'ye hazırlanıyorum. bitcoinden haberim olalı açık söylemek gerekirse geçtiğimiz en fazla 2 hafta içinde haberim oldu..

Sonra devletin bana verdiği 5 yıl(2011-2016) boyunca 300-400 lira aklıma geldi ve gerçekten samimi bir şekilde söylüyorum içim cız etti. Yani ben böyle bir toplumu görünce neden ben daha önce böyle bir şeyi keşfedemedim gözüm açılmadı diye kendi kendime sitem ettim.

Paribu en az 100tl kabul ediyor. bence aylık 100tl'lik alabiliyosanız alın. bunun değerini 1 sene sonra anlarsınız. eğer gözüm 2011-2012'de açılmış olsaydı şu anda çayımı boğaza karşı evimde demliyo olurdum. ya da şu koşullardan daha iyi şartlarda yaşıyo olurdum. söyleyeceğim son şey derslerinize çok çalışın üniversitedeki derslerinize çok önem verin. ve bu bitcoin denen şeyin tarla olduğunu şimdi ekeceksiniz 5-6 sene sonra mahsülünü çok güzel toplayacaksınız.(Devletler bu işe karışmazlarsa)
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714906774
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906774
Reply with quote  #2

1714906774
Report to moderator
1714906774
Hero Member
*

Ignore
1714906774
Reply with quote  #2

1714906774
Report to moderator
1714906774
Hero Member
*

Ignore
1714906774
Reply with quote  #2

1714906774
Report to moderator
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
October 24, 2017, 06:19:49 AM

En sağlamı, ETH alıp unutabilirsiniz. 2018 yazına beklenti 1000 dolar üzerinde. Eğer bir şekilde bu ön görü gerçekleşirse şu anki kurdan alacağınız 500 TL' lik Ethereum doların sabit kalması durumunda dahi 1600 küsür TL yapar. Değerlendirmekte fayda var. Ytd.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 24, 2017, 08:38:12 AM

Altcoinleri iyi analiz etmeniz takip etmeniz durumunda ufak yatırımlar ile iyi kazanç elde edilebilir .
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 24, 2017, 08:42:34 AM

Arkadaşım gecen sene btc 1000 dolarken 500 liralık almıştı. Mayıs aylarında 10x falan yaptı altcoinler ile. Bi de btc artışınıda eklersek çok sağlam kazanmış. Yani yatırımın küçüğü büyüğü olmaz.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
October 24, 2017, 08:52:26 AM

Her ay 500 500 katsan bir iki yükselince satıp düşünce gene o parayla alsan ama tüm paranı kesinlikle çekme btcden btcye sürekli yatırım yapsan 1 sene sonu 5x rahat görürüsün paranda bana göre küçük küçük yatırımlar için uzun vade en iyisi

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Balmain
Hero Member

Activity: 2100
Merit: 682

View Profile
October 24, 2017, 09:17:26 AM

Öğrenciler genç yaşta olduğu için uzun vadeli çok güzel yatırımlar yapabilirler. Ben Bitcoin ile ilk tanıştığımdan beri yatırım yapıyorum, sonuçlarını almaya yeni başladım. Şimdi yatırım yapmaya başlayan biri de 3-4 sene içinde sonuçlarını almaya başlar. 30 yaşın altındaki herkesin ufak miktarlarda da olsa düzenli olarak kripto para yatırımları yapmasını tavsiye ederim.
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
October 24, 2017, 12:12:22 PM

icodan yeni çıkmış projesine güvendiğiniz bir tokene yatırım yapabilirsiniz. İlk başka bountyden jeton kazananlar dumplarlar temiz bir düşüş olur sizde o arada alır unutursunuz. Kısa sürede kar etmeyi düşünmüyorsanız bu yol çok mantıklı

sağolun hocam araştırıyorum
belhanda
Full Member

Activity: 196

View Profile
October 24, 2017, 12:13:41 PM

O parayla günlük al sat yapmayı dene önce. Biraz kazandıktan sonra işi de kavrarsın.
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:19:09 PM

belki çoğunuza saçma veya boş bir olay gibi gelebilir. fakat şöyle bir düşüncem var aldığım krediyi harcamayıp 500 civarında yatırımlık coin almayı düşünsem ya da ona benzer bi şey yapsam nasıl olur neye yatırım yapsam en karlısı olur. ya da o bütçeyle hiç bulaşma mı dersiniz?

Walla 300 500 deme bendede o kadar var bende uzun dönemli bi yatırım bakıyorum yani al unut cinsinden bi tezos vardı o nuda şuanlık yalan ettiler tarihi ertediler falan filan bulursan ggüzel bişey bizede haber ver.
tamamdır hocam Cheesy yeni post açarım bulursam
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:20:50 PM

Öğrenciler genç yaşta olduğu için uzun vadeli çok güzel yatırımlar yapabilirler. Ben Bitcoin ile ilk tanıştığımdan beri yatırım yapıyorum, sonuçlarını almaya yeni başladım. Şimdi yatırım yapmaya başlayan biri de 3-4 sene içinde sonuçlarını almaya başlar. 30 yaşın altındaki herkesin ufak miktarlarda da olsa düzenli olarak kripto para yatırımları yapmasını tavsiye ederim.

doğrudur hocam ama önce iyi araştırıp iyi analiz etmek lazım ondan sonra yatırımı gerçekleştirip meyvesini güzelce yemek kalsın bize. ben de sizin gibi düşünüyorum
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:24:26 PM

Arkadaşım gecen sene btc 1000 dolarken 500 liralık almıştı. Mayıs aylarında 10x falan yaptı altcoinler ile. Bi de btc artışınıda eklersek çok sağlam kazanmış. Yani yatırımın küçüğü büyüğü olmaz.
işte o zamanlar bu aklım olsaydı keşke ve o zamanlardan bu işi takip etseymişim
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:25:29 PM

Altcoinleri iyi analiz etmeniz takip etmeniz durumunda ufak yatırımlar ile iyi kazanç elde edilebilir .

işte işin o aşamasındayım şu an ve daha yolum var gibi
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:27:02 PM

En sağlamı, ETH alıp unutabilirsiniz. 2018 yazına beklenti 1000 dolar üzerinde. Eğer bir şekilde bu ön görü gerçekleşirse şu anki kurdan alacağınız 500 TL' lik Ethereum doların sabit kalması durumunda dahi 1600 küsür TL yapar. Değerlendirmekte fayda var. Ytd.

daha karlı işler varmış hocam ama bu da aklımda tabiki sağolun
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
October 24, 2017, 12:27:17 PM

Az çok deme bence bitcoin al eğer kredi falan değilde burs ise , kredi alıyorsan bence panik yapıp aldıklarını satma ihtimalin var. Tavsiyem al unut kafan rahat olsun
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:29:10 PM

girilen para buyudukce kazanc kuculuyor, daha kolay tuzaga dusuyorsun, elimdeki az nakitle cok iyi yatirimlar yaparken, miktari bir anda 10katina cikarttim, simdi full zarardayim.
geçmiş olsun hocam belki de hepimizin düşeceği durumlardan biridir bu Smiley
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:31:10 PM

Az çok deme bence bitcoin al eğer kredi falan değilde burs ise , kredi alıyorsan bence panik yapıp aldıklarını satma ihtimalin var. Tavsiyem al unut kafan rahat olsun
altcoinden daha mı mantıklı dıyosunuz hocam
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:32:26 PM

O parayla günlük al sat yapmayı dene önce. Biraz kazandıktan sonra işi de kavrarsın.
işte benim şu an ki sıkıntım olayı tam kavrayıp işe girmek
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:36:29 PM

bende öğrenciydim. Şu anda KPSS'ye hazırlanıyorum. bitcoinden haberim olalı açık söylemek gerekirse geçtiğimiz en fazla 2 hafta içinde haberim oldu..

Sonra devletin bana verdiği 5 yıl(2011-2016) boyunca 300-400 lira aklıma geldi ve gerçekten samimi bir şekilde söylüyorum içim cız etti. Yani ben böyle bir toplumu görünce neden ben daha önce böyle bir şeyi keşfedemedim gözüm açılmadı diye kendi kendime sitem ettim.

Paribu en az 100tl kabul ediyor. bence aylık 100tl'lik alabiliyosanız alın. bunun değerini 1 sene sonra anlarsınız. eğer gözüm 2011-2012'de açılmış olsaydı şu anda çayımı boğaza karşı evimde demliyo olurdum. ya da şu koşullardan daha iyi şartlarda yaşıyo olurdum. söyleyeceğim son şey derslerinize çok çalışın üniversitedeki derslerinize çok önem verin. ve bu bitcoin denen şeyin tarla olduğunu şimdi ekeceksiniz 5-6 sene sonra mahsülünü çok güzel toplayacaksınız.(Devletler bu işe karışmazlarsa)
valla çok iyi demişsiniz adamı yatırım yapmaya sürükleyen bir mesaj olmuş, aylık 100 de beni çok zorlamaz yani öyle yapıp ilerde sizin gibi pişmanlık yaşarsam çok koyar. ben bunu düşüneceğim Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
October 24, 2017, 12:41:15 PM

valla çok iyi demişsiniz adamı yatırım yapmaya sürükleyen bir mesaj olmuş, aylık 100 de beni çok zorlamaz yani öyle yapıp ilerde sizin gibi pişmanlık yaşarsam çok koyar. ben bunu düşüneceğim Smiley

Insert Quote yazısına tıklarsanız başlıktaki istediğiniz postu ekleyip altına cevabını yazabilirsiniz yani tek tek post atmak zorunda kalmazsınız ayrıca seri post atarsanız forum yöneticisi silebilir (ki genelde siler)
bol kazançlar dilerim
ÖRNEK:

işte benim şu an ki sıkıntım olayı tam kavrayıp işe girmek
girilen para buyudukce kazanc kuculuyor, daha kolay tuzaga dusuyorsun, elimdeki az nakitle cok iyi yatirimlar yaparken, miktari bir anda 10katina cikarttim, simdi full zarardayim.
geçmiş olsun hocam belki de hepimizin düşeceği durumlardan biridir bu Smiley

daha karlı işler varmış hocam ama bu da aklımda tabiki sağolun

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 24, 2017, 12:42:48 PM

belki çoğunuza saçma veya boş bir olay gibi gelebilir. fakat şöyle bir düşüncem var aldığım krediyi harcamayıp 500 civarında yatırımlık coin almayı düşünsem ya da ona benzer bi şey yapsam nasıl olur neye yatırım yapsam en karlısı olur. ya da o bütçeyle hiç bulaşma mı dersiniz?

Ben bugün öğrenci olsam aldığım öğrenim kredisi ile her ay BTC alırım. 4 yıl sonunda okul bittiğinde öğrenim kredisini tek kalemde ödeyecek paranın nereden baksa 5 6 katını biriktirirsin.
Ben 2006 yılında üniversiteye gittim 2010'da bitirdim; geçenlerde 14.000 TL civarında öğrenim kredisi borcumu ödeyip kapattım. Öğrencilik döneminde o para çok tatlı geliyor, fakat bitirince... Devlet öğrencisini hayata adım atmadan önce borçlandırıyor, sonra işe girdiğinde faiziyle geri alıyor.

Sanırım yatan kredinin yarısını bile her ay yatırsan okul bittiğinde ciddi bir birikimin olur. Okulu bitirir krediyi kaparıt altına da bir araba çekersin Smiley

Öğrenim kredi için kaç liraya imza attın acaba?

çok güzel aslında yatan paraya çok ihtiyacım olmasa hepsini atarım her ay ya da yarısını hiç farketmez ama ne yazık ki o krediden başka hiçbir gelirim yok bi de ailemin arada attığı üç beş kuruş. hal öyle olunca krediye ihtiyaç çok büyük ölçüde oluyor. 21k ya da 19k idi yanış hatırlamıyorsam attığım imzadaki miktar. verdiği 5 kurusu ağlata ağlata geri alacağından dolayı evet şu an tatlı ama bitirince lan keşke almasaydım denebilir. yapacak bi şey yok durum böyle bizde bu yollarla kendimizi rahatlatmaya bakıyoruz Smiley

Valla kardeşim, Türkiye'de hayat gerçekten zor, üniversite aile desteği olmadan çok zor. Şimdiden büyük bir yükün altına giriyorsun. Ben üniversite okuduğuma pişma olmuş biriyim. Kimseye okuma demiyorum ama ufak bir hesap yapayım;

Üniversite en az 4 yıl yani 48 ay, 48 ay asgari ücretle çalışılsa bugünün şartlarında 1500 TL diyelim. Toplamda 72.000 yapar. Bu cepte. Üniversite boyunca alınan kredinin geri ödemesi 20.000 diyelim. Faizlerle birlikte o rakam en az 25 olacaktır. Birde aileden gelen para var. erkesin şartları eşit olmaya bilir ama ortlama 25.000 de aileden geldi dersek toplamda 122.000 TL oluyor.

Bugününü şartlarına göre yapılmış bir hesap. Yani üniversite okumanın bir kişiye 4 yıllık maliyeti 120.000 TL civarında. Birde üniversite bitince işsiz kaldığını ya da atanamadığını da düşünürsek maliyet daha çok artıyor. 4 yıl üniversite okuyan hiç kimse de asgari ücretle bir işe girmek istemez. Ama 4 yıl asgari ücretle çalışan biri mutlaka iyi çalışırsa maaşını yükseltir. Kimseye okuma demiyorum ya da üniversite gereksizdir demiyorum. Ama herkesinde okumasına gerek yok bence Smiley

Şahsen ben web tasarım ve yazılım işleriyle uğraşıyorum. Üniversitenin bana zerre kadar faydası olmadı. Diplomanın da bir faydasını görmedim henüz. Daha diploma soran bir müşterim olmadı Smiley Ailelerin gazıyla üniversite okumaktansa yeteneğinize uygun bir meslek bulup hayatınızı daha küçük yaşta kontrolünüz altına almanız mümkün olur.

Konu çok sapıttı ama birde işin yatırım boyutuna geleyim. Evli olmayan ve ayda 1500 TL maaş alan birisi her ay 500 TL btc yatırımı yaparak 4 yıl sonunda 24.000 TL olan ana parasını 4 yıl içindeki yükselmelerle en az 10a katlayarak 200.000 TL'den daha fazla bir miktarda paraya sahip olabilir. Sonrasında evini al evlen arabanı al. Hayat senin.

Benim hayatımdaki en büyük keşkem üniversite olmuştur. Çünkü liseyi bitirdiğimde o dönemin asgari ücretinin 2 katı kadar bir maaşla bir yazılım şirketinde işe başladım ve 2 ay çalışıp ailemin üniversite zorlaması ile işi bırakıp üniversiteye başladım. Benim zamanımda olacaktı bu BTC ah Smiley

çok iyi konuşmussun bana söyleyecek bi şey kalmadı şimdi ben ne diyecem Cheesy dediğinizi onaylar tarzdan sınıf arkadaşımın ünide dersleri berbat ama yazılım ve web işinde çocuk kendi kendini geliştirerek çok iyi işlere imza attı. Önemli olan yeteneker doğrultusunda ilerlemek kendini geliştirmek bence ben de bu alanda kendmi geliştrip bi şeyler yapmak istiyorum hadi bakalım umarım başaracağım Cheesy hayırlı olsun bu arada üniversiteniz başarılar Smiley
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: