Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:48:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin suanki durum, ne yapmali? Ekim 17  (Read 725 times)
Tezcalitpoka (OP)
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

View Profile
October 24, 2017, 12:54:49 AM
Last edit: October 24, 2017, 04:50:26 PM by Tezcalitpoka

BTC forkuna neredeyse 15 bloktan daha az kaldi.

Ne yapmali?
Eger bitcoininiz varsa, ve kendinize ait cuzdaninizda ise, hesaptaki BTC kadar BTC Gold alacaksiniz. Unutmayin kendinize ait derken private keylerinin size ait oldugu cuzdandan bahsediyorum. or: BLockchain.info wallet

Bunun yanisira bazi exchange siteleride hesabinizdaki BTC kadar gold dagitimi yapacak. Ornegin bitrex gold vericek ama alim&satim olmayacak. HITBTC de hersey serbest gold da veriyor, trade de yapilabilecek.

Ne olacak?

Bence Bitcoin cashde oldugu gibi cok yuksek fiyat dalgalanmasi olacak. Bitcoingold ekibinin elinde onceden mine edilmis coinler oldugu icin manipule etmeleri muhtemel. Eger btc goldlari satmak isterseniz hitbtc de yapabilirsiniz ama bence hemen satmayin, biraz beklemekte fayda var. Manipulatorlerden dolayi fiyat biraz yukselebilir, o ara satabilirsiniz.

Unutmayin, elinde btc bulundurup gold alacak insan sayisi binlerce bitcoin eder, bu havadan gelen bedava para, bedava olsa dahi bir para, volume. Bitcoin cash ciktiginda market cap 6 billion dan 10 bilyon a cikti, inanilmaz.. Peki ondan sonra ne olmustu? Altcoinlerde de inanilmaz bir hareket ve yukselis gormustuk. Cunku coin havadan geldigi icin insanlar psikolojik olarak yuksekten almaya kabuller. Gorecegiz ki insanlarin buyuk bir kismi, satip kendi parasina gecis yapmak yerine altlardan alim yapacak ve paralarini bu sekilde katlamaya calisacaktirlar.

Cin'in altcoinleri alim yapmak icin fiyat olarak gayet iyi durumdular. Neo, wtc, etp bir bakin derim.

Huh
sayginer
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 04:38:00 AM

bittrex'de BTC alış satış engeli kalktı. şimdi 1 kasıma kadar hiçbir altcoin veya usd almadan BTC de beklemelimiyiz, yoksa alım yapabilirmiyiz?
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
October 24, 2017, 07:40:01 AM

uzun vade için altcoin düşükken alınabilir altcoinler zaten baya bir değer kaybetmişken kafanızda bir koin varsa alabilirsiniz. Bitcoin durmadan artma gibi bir durumu yok dumb da yiyecek tabiki kar alan çıkacak altlar pumplancak sonra aşagıdan aldığınız altlarıda böylece pumplanınca satacaksınız BTCde her durumda satın alınabilir bana göre uzun vade için.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
October 24, 2017, 08:18:21 AM

ben 2 gün önce yüksek fiyattan btc almıştım. şu an elimden çıkarmayı düşünmüyorum. %10-15 kar hedefi koydum. artık 5 ay sonra mı olur 2 sene sonra mı olur bilemem. aldığımdan daha düşük bir fiyata satmaya hiç niyetim yok.

Tezcalitpoka (OP)
Member
**

View Profile
October 24, 2017, 04:49:48 PM

bittrex'de BTC alış satış engeli kalktı. şimdi 1 kasıma kadar hiçbir altcoin veya usd almadan BTC de beklemelimiyiz, yoksa alım yapabilirmiyiz?

BTC gold forkundan dolayi sistemde sorun yasamamak adina Bittrex 1 gun boyunca bitcoin trasferlerinide askiya almisti, herhalde bu kalkti..
Gold icin btc bekletmene gerek yok, chain in goruntusu alindi zaten

nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 24, 2017, 08:17:40 PM

Şu an bence bitcoin için uygun zaman değil. En az birkaç gün daha bekleyin derim ben bitcoin almayı düşünen varsa. Şu ana göre daha düşük olacaktır değeri. Şimdi bir şeye yatırım yapmak istiyorsanız altcoinlere yapın derim.
Tezcalitpoka (OP)
Member
**

View Profile
October 24, 2017, 10:00:45 PM

Şu an bence bitcoin için uygun zaman değil. En az birkaç gün daha bekleyin derim ben bitcoin almayı düşünen varsa. Şu ana göre daha düşük olacaktır değeri. Şimdi bir şeye yatırım yapmak istiyorsanız altcoinlere yapın derim.

Bende bazi duyumlar aliyorum, replay protection onaylanana kadar gold almak icin cuzdandan cuzdana btc transferi yapmayin derim, en azindan simdilik.
delimavi
Member
**

Activity: 77

View Profile
October 25, 2017, 04:24:33 PM

Bende bitcoin alımı için birkaç gün daha bekleyip piyasayı izlemekte fayda görüyorum. Fakat altcoin alımı icin uygun bir zaman.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
October 25, 2017, 08:26:32 PM

altcoinler alınabilir, ethereum 1000 $ görecek gibi ocak-şubat aylarında. bitcoin için biraz daha beklenebilir.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 25, 2017, 08:28:38 PM

Takip ettiğim - okuduğum kadarıyla çoğu kişi ilerleyen günlerde btc in epey düşeceğini söylüyor, 4500-4700 dolar civarına düşeceğine dair çok sayıda grafik gördüm.
Bende şu an fiatta beklemedeyim. Epeydir fiattayım, sıkıldım ama kasıma kadar daha beklemek şu an mantıklı bir seçenek gibi.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
October 25, 2017, 08:35:37 PM

Aslında ben Kasımdaki fork ethereum a yarar mı diye düşünüyorum Huh Bitcoin biraz düşerse altcoinler nefes alabilir. Bu da ethereumu değerini arttırır diye tahmin ediyorum. Tabi böylede olmayabilir..
mcake
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
October 26, 2017, 09:53:13 AM

altcoinler alınabilir, ethereum 1000 $ görecek gibi ocak-şubat aylarında. bitcoin için biraz daha beklenebilir.
Neye dayanarak bu yorumu yaptınız? Etherium neden yükselecek diyorsunuz?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: