Bitcoin Forum
August 24, 2024, 05:30:54 PM *
News: All versions of Windows are affected by a critical security bug; make sure you update.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Substratum  (Read 461 times)
demiculus (OP)
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 6

View Profile
October 24, 2017, 01:52:28 PM

Bu altcoin hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Biraz inceledim, proje saglam, guzel bir seyler olusabilir gibi fakat ekip konusunda emin olamadim. Hani akillarina bi fikir gelmis sonra hadi ICO yapalim, tutarsa bir sekilde urunu gelistiririz modunda bir havalari var gibi.

ICOlari tuttu, simdi urunu gelistirecekler fakat gelistirebilecekler mi? Yapabilecekler mi? Yoksa diger bir cok ekip gibi geride kalip duracaklar mi?

Dusunceleriniz neler?

Whitepaper: https://substratum.net/wp-content/uploads/2017/07/substratum_whitepaper.pdf
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 26, 2017, 10:20:26 PM

hocam biraz projesinden bize de bahsedebilir misiniz ? malum ing zayıf bizim ..fiyatı fena değil gibi hazır ucuzken 1000 ya da 100 er 100 er toplanmalı ki yarın para ettiğinde bişeye benzesin.
sinanexchange
Member
**

Activity: 89
Merit: 10

View Profile
October 27, 2017, 01:06:43 PM

Yaklaşık 12-18 aylık bir yatırım ile ancak kazanılabilir gibi geliyor, ne projeler şuan sürünüyor storj, pivx vs.
HDIMI
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
October 27, 2017, 01:08:40 PM

Hocam bu konuda daha bilgili arkadaşların yazmasını beklerseniz daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Benim ingilizce "hello how areyou" bitti gerisi yok Cheesy konuyu inceleyemedim. Google translate ile çevirincede birşeye benzemiyor. O yüzden daha bilgili birisinin yardımı iyi olacaktır. Bizlerede yol gösterir hemde

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
October 27, 2017, 01:40:59 PM
Last edit: October 27, 2017, 06:47:52 PM by frtmr

Yaklaşık 12-18 aylık bir yatırım ile ancak kazanılabilir gibi geliyor, ne projeler şuan sürünüyor storj, pivx vs.

Projeyi incelemedim yabancı hesaplarda gördüğüm için aldım 2x 3x arası biryerlerden çıktım. Fiyat düşünce tekrar alıp cüzdana attım.
edipcansever
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
March 05, 2018, 10:46:43 PM

Proje hakkında bilgilendirme yapılmamış, o sebeple hakkında bir iki çift laf etmek uygun düşer sanırım.

Substratum temel olarak merkezi olmayan bir internet erişim ağı kurma hedefini güdüyor. Mevcut sistemde biliyorsunuz ki yasaklı ve sansürlenen sitelere servis sağlayıcıların kısıtlaması sebebiyle girmemiz mümkün olmuyor. Genelde vpn ve dns ayarlarıyla bu sorunu aşmaya çalışıyoruz. Substratum ise isteyen herkesin bilgisayarına kuracağı node sistemi sayesinde içinde barındıracağı sitelere anonim bir şekilde ulaşmamızı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca node sahipleri ileride "criptopay" adında bir ödeme sistemi üzerinden de host ettikleri süre zarfında ödeme alabilecek. Geliştiriciler host sağlamak için ne kadar sub token'ı elimizde tutmamız gerektiğiyle ilgili kesin bir açıklama yapmadı en son takip ettiğim kadarıyla. Thor mantığından da illegal siteleri içerisinde barındırmayacaklarını beyan ederek ayrılıyorlar. Şirket genel olarak Çin'deki sansür etkilerine karşı bir çözüm olmaya çalışıyor ve bu yönde strateji geliştiriyorlar takip ettiğim kadarıyla. Şu an geliştiricileri Amerika'da ikamet ediyor ve ofislerini reddit'ten takip etmek mümkün. Diğer bir taraftan 2018 yol haritaları henüz belli değil ve beta tarihini kaçırdılar. Şu an versiyon olarak halka açık olmayan bir versiyon çıkması muhtemel çünkü firma kodlarını henüz yayınlamadı ve bu konuda da fazla ketum davranıyorlar. Sanırım tam ve kısmen sorunsuz bir ürün çıkarana kadar da github repolarını açmayı ertelemeye devam edecekler. İşin aslı ortada ki ürünle ilgili kesin bir veri yok fakat ekip ve firmanın çöp olmadığını düşünüyorum çünkü geçen aylarda yatırımcılarını ofislerine davet edip soru-cevap düzenlediler. bu yönüyle çoğu projeden daha ciddi olduğu söylenebilir. Ürün aşamasında ise elle tutulur bir sürüm gelmediği müddetçe takipte olmanızı öneririm.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
May 16, 2018, 08:06:59 PM

Substratum ZB.com'da listelendi. Çalışkan bir ekibe sahip ve çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum bu projenin.

https://twitter.com/ZbTalk/status/996313062142631936

tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
May 16, 2018, 08:32:59 PM

hocam ekibi çalışkan ama çok da bir şey çıkacağını düşünmüyorum o ekipten, çünkü günümüz dünyası ye kürküm ye dünyası yani gösteriş ve reklam da önemli artık sanal dünyada, sadece çalışkanlık yetmiyor anlayacağınız bu tip konularda
mavikapi
Member
**

Activity: 209
Merit: 11

View Profile
May 16, 2018, 09:28:16 PM

Proje hakkında çok fazla bilgim yok. Arada alıp satmışlığım olan bir coin. Geçen çok fazla yükselmişti volativitede olabiliyor bu coinde. YTD
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 16, 2018, 09:30:36 PM

Güzel bir proje olduğunu söylüyorlar ama bende pek araştırmadım. Yakın zamanda güzel Türkçe dilinde sitelerin yaygınlaşmasıyla bu kripto paralar hakkında detaylı bilgilere sahip olacağız.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
May 17, 2018, 07:40:07 AM

Substratumdan beklentim vardı fakat hiç beklentiyi karşılayamadı eğer piyasa düzelirse orta vadeli alıp tutmayı düşünüyorum. Geleceği parlak gözüküyor.
jeanvaljean21
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 3

View Profile
May 17, 2018, 09:11:46 AM
Last edit: May 17, 2018, 03:55:45 PM by jeanvaljean21

Benim piyasaya girdiğim coin oldu kendisi.

Fikir çok güzel, ancak daha sonra araştırma yapınca SUB'ın olayının büyük kısmının marketing olduğunu gördüm. Reddit ve Bitcointalk'ın forumlarında scam iddiaları var, ne derece doğrudur bilemeyeceğim. Substratum ile aynı şeyi yapacağını söyleyen SHIFT var ve üstelik projeleri de çalışıyor. Ama onlarda da marketing sıfır ne yazık ki.

Bu teknolojiler kısaca şunu vaat ediyorlar: İnternet sitelerinizi bizim blockchainimizde barındıracaksınız ve siteniz aynı anda kimliği belirsiz çok fazla zincirde barındırılacağı için teknik olarak hükümetlerin sansür uygulaması mümkün olmayacak. Söyledikleri de mantıklı, yani teorik olarak böyle bir sitenin engellenmesinin imkanı yok. Çok fazla network bilgim yok ama böyle bir sitenin engellenebilmesi için sitenin barındığı tüm zincirlerin tespit edilip tek tek erişime engellenmesi gerekiyor, ancak blockchain teknolojisinin özüne aykırı bu.

Sözün özü, merkezi olmayan internet fikri çok güzel; düzgün çalışan bir proje, düzgün bir marketing ve büyük bir sitenin (mesela Wikipedia'nın) bu zincirlerden birinde barındırılması halinde uçar gider. Ben ufak bir birikimimi SHIFT'te tutuyorum. Hem SUB gibi token değil, coin, hem supply miktarı az (12 küsür milyon), hem de çalışan projeleri var. Sonuna kadar hold yapacağım. Bence iyi kazandıracaktır.

Benim de çok fazla İngilizce'm yok, İngilizce'si iyi olan arkadaşlar Reddit ve Bitcointalk'ta bu projeye bakabilirler, oralarda daha ayrıntılı bilgiler var.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 17, 2018, 10:24:59 AM

Benimde al sat yaptığım coinlerden birisiydi. Gündemdeyken epey kazandırmıştır. Elimde az bir miktar uzun vade için bıraktım.

edipcansever'e teşekkürler projeyi çok güzel özetlemiş.

henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
May 17, 2018, 11:33:32 AM

Edip hoca güzel özetlemiş, ben sitelerine girip yarım yamalak ingilizcemle bir şeyler anlamaya çalıştım ama sadece yasaklamalarla alakalı ve host hizmetleriyle alakalı kısımları anlayabildim. Uygulanabilirse güzel bir projeye benziyor, sağlam borsalarda da işlem görüyor. Ortada kullanılan bir ürün ya da demo olmadığı için daha fazla yorum yapmak zor.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
May 17, 2018, 12:17:27 PM

Hocam Shift için sub gibi token değil demişsiniz, nasıl yani shift token değil mi, koin mi,   sub bir token onu biliyorum da shifti tam olarak bilmiyorum,   

ben de substratum un başarıya ulaşacağını düşünenlerdenim bakalım ne olacak ileride hep birlikte göreceğiz diye düşünüyorum
jeanvaljean21
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 3

View Profile
May 17, 2018, 03:54:16 PM

Hocam Shift için sub gibi token değil demişsiniz, nasıl yani shift token değil mi, koin mi,   sub bir token onu biliyorum da shifti tam olarak bilmiyorum,   

ben de substratum un başarıya ulaşacağını düşünenlerdenim bakalım ne olacak ileride hep birlikte göreceğiz diye düşünüyorum

Evet hocam SHIFT token değil, coin.

https://coinmarketcap.com/currencies/shift/ buradan da bakabilirsiniz.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
May 17, 2018, 04:01:43 PM

Substratum'ıun önü açık, girmeye çalıştığı sektör internet sektörü ve çok büyük bir işe kalkıştılar. Önlerinde çok zorlu bir süreç var ama ekip güçlü zor da olsa bu süreci atlatacaklardır. İnternet içeriklerinin kullanıcıların bilgisayarlarında depolanmasını sağlayarak kripto kazanılmasını ve aynı zaman siz sağlayıcıysanız da içeriklerinizi karşı tarafta tutarak onlara kripto para verilmesini sağlıyorsunuz. Sistem gerçekten harika ama dediğim gibi büyük bir sektör ve zorlu bir süreçleri var. Tabii ki merkezsiz bir ağ oluşturma peşindeler bu yüzden de sistem buna karşı çıkmaya çalışacaktır.

Piyasada da tek değiller Internxt de aynı dalda ilerliyor ve sanırım ico su olan yeni bir proje daha var şu an bu alanda. Ekibin hızlı ve emin adımlarla ilerleyerek aynı safta bulunan diğer projelerin önüne geçmesi şart!

koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 17, 2018, 07:48:40 PM

Valla bana kalırsa iş yapacak bir projeye benziyor, bazı özelliklerini çok beğendim, takımı da başarılı ve disiplinli bir takım olarak görüyorum en güzeli bir miktar alıp uzun vade tutmak diye düşünüyorum, ama tabi kaybetmekten çok da çekinmediğimiz miktarlarda yatırım yapmak gerekiyor, all in yapmak çok tehlikeli bir iş
ugur2222
Member
**

Activity: 210
Merit: 16

View Profile
May 17, 2018, 09:07:38 PM

Projeyi tam incelemedim detaylarını bilmiyorum ama bir zamanlar coin olarak yakın takibimdeydi . Güzel kazanç sağladım kısa vadeli al satlarla. İnceleyin uzun vadelide güzel kazandırabilir bence
devotional
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
May 17, 2018, 09:14:45 PM

kasimda 20 cent ocakta 3.5 dolardi sonra 20 centlere kadar dusup 50 60larda tutundu.  silicon valley dizisi sonrasi populerlikleri artmasi lazim. decentralized internet yapmaya calistiklari.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: