Bitcoin Forum
May 24, 2024, 04:47:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  
Author Topic: Dünyanın en zengin Arap'ından #Bitcoin yorumu  (Read 2486 times)
Jamarica06 (OP)
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 08:01:32 PM

Sayısız prens ve milyarderin ülkesi Suudi Arabistan’da prens Alwaleed bin Talal, en zenginleri… Suudi Arabistan‘ın kurucusu olan Kral Abdülaziz’in torunu olan Talal, Forbes’a göre dünyanın en zengin 45. kişisi. Şirketi Kingdom Holding aracılığıyla aldığı Lyft, Twitter, Citigroup gibi pek çok önemli şirketlerde birçok hissesi bulunuyor.

Talal, AOL gibi teknoloji şirketlerinin henüz ilk aşamalarında bir yatırımcı olarak yerini almıştı ancak Bitcoin trenini kaçırmış görünüyor.

CNBC’ye konuşan prens, şöyle dedi:Bu Bitcoin olayına inanmıyorum. Öyle sanıyorum ki bir gün patlayacak. Bence Enron’a benziyor.”
Yeni ve başarılı teknoloji girişimlerinin erken yatırımcısı olmakla nam salan prens, Bitcoin‘in merkezi bir otoritenin olmamasından ötürü başarısız olacağını düşünüyor. Prens, bu açıdan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ile aynı görüşte:

Bu hiç mantıklı değil. ABD, Federal Rezerv veya herhangi bir merkez bankasının gözetimi altında değildir. Buna hiç inanmıyorum. Jamie Dimon’la aynı görüşteyiz
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
October 24, 2017, 08:17:45 PM

Babadan petrol zengini olmuş göt, uzman gibi ahkam kesiyor. Sen git dolarlarını saymaya devam et.

Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
October 24, 2017, 08:21:11 PM

Bitcoin bir  yerde patlayabilirmi patlayabilir tabi ki ama önümüzdeki 5 veya 10 yılda bunun gerçekleşeceğini düşünmüyorum bu şahsi görüşüm bitcoini öven de var yerden yere vuranda onların lafına hep baksaydı bitcoin yokolurdu.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
orcuncanli
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
October 24, 2017, 09:17:53 PM

adam başlarına yetişemedi diye koymuş belli şimdi bok atıyor.bitcoine bir şey olmaz kimsenin elinde olan bir şey değil bu
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
October 25, 2017, 07:03:41 AM

Dolarları değer kaybedecek diye korkuyor heralde Smiley Bitcoin bir yerden sonra düşüşe geçecektir katılıyorum ama bir 20 yılı daha var bence. Ne zaman ki doygunluğa ulaşır, herkez tarafından bilinir ve alınmaya başlar, en yüksek değerini görür ondan sonra belki düşüş başlar. Hala bitcoinin ne olduğu bilmeyen bir sürü adam var. Hala duyan ve kullanan sayısı artıyor. Şu durumda patlaması çok zor bence.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 25, 2017, 07:43:05 AM

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş . Piyasa değeri 500 milyar dolara falan çıktığında daha sağlam dalgasız bir piyasa olmaya başlayacak .
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 25, 2017, 09:23:08 AM

Aslında söyledikleri mantıklı gibi gözüküyor. Ama ben çok fazla katılmıyorum. Zamanında da neler söyleniyordu. Ama şimdi bakın bitcoinin değerine. 21 bin türk lirasını geçti. Böyle bir şey olacağını geçen sene söylesek herkes gülerdi. Önümüzdeki senelerde daha da artacaktır böyle giderse.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 25, 2017, 10:18:20 AM

İyi iyi böyle saldırılar hep hoşuma gitmiştir.Özellikle müslümanların önde gelenlerinden Smiley Sırf o arap öyle dedi diye bitcoini şahlandırıp onu haksız çıkarmak isteyecek yahudiler olacaktır.Birde demiş ki Dimon'a katılıyorum ahaha Smiley)
Dimon da yakında ben bitcoine inanmaya başlıyorum dese şaşırmam xD

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
October 25, 2017, 04:09:35 PM

Sayısız prens ve milyarderin ülkesi Suudi Arabistan’da prens Alwaleed bin Talal, en zenginleri… Suudi Arabistan‘ın kurucusu olan Kral Abdülaziz’in torunu olan Talal, Forbes’a göre dünyanın en zengin 45. kişisi. Şirketi Kingdom Holding aracılığıyla aldığı Lyft, Twitter, Citigroup gibi pek çok önemli şirketlerde birçok hissesi bulunuyor.

Talal, AOL gibi teknoloji şirketlerinin henüz ilk aşamalarında bir yatırımcı olarak yerini almıştı ancak Bitcoin trenini kaçırmış görünüyor.

CNBC’ye konuşan prens, şöyle dedi:Bu Bitcoin olayına inanmıyorum. Öyle sanıyorum ki bir gün patlayacak. Bence Enron’a benziyor.”
Yeni ve başarılı teknoloji girişimlerinin erken yatırımcısı olmakla nam salan prens, Bitcoin‘in merkezi bir otoritenin olmamasından ötürü başarısız olacağını düşünüyor. Prens, bu açıdan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ile aynı görüşte:

Bu hiç mantıklı değil. ABD, Federal Rezerv veya herhangi bir merkez bankasının gözetimi altında değildir. Buna hiç inanmıyorum. Jamie Dimon’la aynı görüşteyiz

Çok güzel açıklamış aslında prens bey. İnanmıyorum demiş. İnandığı zaman altın alır gibi almaya başlayacak. Çünkü tüm dünyanın değer verdiği bir şeye değer vermezsen deli derler. Ve bir gün Bitcoin kabul görecek. O zaman seve seve inanacak. 
delimavi
Member
**

Activity: 77
Merit: 10

View Profile
October 25, 2017, 04:19:41 PM

Sakıp Sabancı'nın pişmanlığını aklıma getirdi bu btc ye inanmayanların durumu. Sabanc da zamanında gsm sektörüne inanmamıştı ve en büyük pişmanlığı olmuştu.
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, başlangıçta GSM ihalelerine girmedikleri için pişman olduğunu söyledi. "Telekomünikasyon sektöründe de bizi sollamakta olanlar var" diyen Sabancı, ilk GSM ihalesi konusunda büyük hata ettiğini belirterek, "Şimdi arkama bakıyorum, ne kadar yanlış yapmışım, ne kadar dar görüşlüymüşüm diyorum. Meydanı iki kişiye bırakmışım, hata yapmışım. Yanıyorum ağam! Ama şimdi geç de olsa, trene son duraklardan binmek istiyoruz. Bunu daha erken yapmak gerekirdi" dedi.

os.dutronc66ym58
Member
**

Activity: 78

View Profile
October 25, 2017, 05:02:31 PM

Adamin parasi var, istese bir gunde btcyi dumblar, istese pumplar. O yuzden ne dese hakli. Bitcoinin kullanilirligi ucuz transfer olmasi, onun disinda hicbir degeri yok. Bir iki buyuk banka istese ortada bitcoin diye birsey kalmaz. Biz simdilik kendi capimizda egleniyoruz iste, onlar da kullanimi yaygin degil diye dokunmuyor.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
October 25, 2017, 06:24:13 PM

Arabistanda petrol çıkarıp onun yüzde 1 ini almakla kendini adam yerine koymuş, aksini söylese şaşırırdım arap zihniyeti teknolojiden gelecekten bitcoinden ne anlasın, merkezi olmadığı için durdurulamayacağını anlayamıyor beyinsiz. Bağımsız olamadıkları için bağlılık arıyor .
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 25, 2017, 07:35:30 PM

Niye inansın ki? Adam reel ekonominin ciddi bir parçası. Bitcoinin felsefesine taban tabana zıt.
Bitcoin para kazanmak isteyen küçük bir grup early adopter, bir küçük anarşist grup ve en küçüğü bir grup vizyonerin inandığı bir şey. 
Nightxfear
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
October 25, 2017, 07:54:38 PM

Bitcoini kıskanıyor bence ondan öyle demiştir  Smiley
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 500

View Profile
October 26, 2017, 02:47:14 AM

almak istiyordur. fiyatı aşağıya çekebilirmiyim diye deniyordur.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
October 26, 2017, 04:40:30 AM

Bence boş konuşmuş kendisi treni kaçırmışya bitcoini kötülüyor...ama btc böyle boş konuşanların yüzünden dahada güçleniyor...
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
October 26, 2017, 05:42:25 AM

Canı bitcoin çekmiştir, aç gözük daha çok kazanmak için saçmalayacak tabi.. Ne bekliyoruz ki, aynı görüşte olduğu adamın izinde bence Smiley
ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
October 26, 2017, 06:21:08 AM

Elinde btc yok herhalde o yüzden çamur atmış...Elinde olsa böyle konuşmaz...Düşüncelerine katılmıyorum btc dünyanın geleceği...
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 26, 2017, 01:32:43 PM

Hayatındaki tüm başarısı bir kralın müsait bir yerinden milyonlarca arkadaşın arasından birinci olmak olan bu zatı ciddiye almaya hiç gerek yok. Bizde bitcoin sonsuza kadar devam edecek demiyoruz. Daha iyisi yapılana kadar bu yoldan devam edeceğiz.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 27, 2017, 03:10:48 PM

Bu tarz insanlar otoritelerden güç alan insanlar bundan dolayı bitcoinin bir otorite altında olmamasının bitcoin in sonu olacağını söylüyorlar.Bence bildiği bir şey yok sadece karalama.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀