Bitcoin Forum
June 23, 2024, 08:28:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Dünyanın en zengin Arap'ından #Bitcoin yorumu  (Read 2486 times)
lawyer34
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
October 31, 2017, 01:42:42 PM

Bitcoin merkezi bir otoriteye bağlı değil, bu yüzden yatırım için güvenli bir liman değil deniyor. Ben bunun tam tersini düşünüyorum şahsen. Asıl dünyadaki bir çok yatırım alanı bir veya birden fazla otoriteye bağlı olduğu için Bitcoin kadar güvenli değil. İnsanlar global düzeydeki gelişmelere bağlı olarak çok değişken bir halde olan yatırım araçlarındansa Bitcoin gibi bu tür gelişmelere daha az bağlı olan şeye daha fazla güveniyor. Buna inanıyorlar. Bu güvene bağlı olarak da insanlar bu digital para endüstrisine gün geçtikçe daha fazla yatırım yapıp daha fazla gelişmesine katkı sağlıyorlar. Bu sektör, mevcut ekonomik sistemin tröstlerine karşı gelişmeye devam edecektir. Gün geçtikçe de daha güvenli bir liman haline gelmektedir kanısındayım..
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 03, 2017, 03:48:18 PM

İnsanlar sadece zengin diye dedikleri dikkate alınmak zorunda mı bu tarz bir konuda ne kadar bilgisi var da yorum yapıyor mesela ya da neden onu dinleyelim?

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 04, 2017, 01:19:59 AM

o topraklarının altında ki petrol olmasaydı görürdüm ben Arapları. onlar en iyisi gitsin üretim yapmak yerine petrolden gelen parayla altın kaplı bugattiler alsın 25 tane helikopter alsın harcasın kafasını da böyle şeylere yormasın.
TURKSOY
Newbie
*

Activity: 6

View Profile WWW
November 04, 2017, 06:07:46 AM

Bitcoin gerçekten patlayabilir mi , bu bence de mümkün zaten değerini frenleyen engelin de bu düşünce olduğunu biliyoruz. ancak ben bu işi şuna benzetiyorum. yokuş aşağı freni patlamış gibi inen bir kamyon, sonuçta şu ana kadar kimse önüne geçip de durduramadı. bunun arkasında kullanıldığı yerlerin gizlilik gerektiren işler olduğunu düşünmek de yanlış olmaz sanırım. ancak bir gün yok olacaksa yine kendi kendini yok edecektir. şu anda bir bitcoin almak ciddi bir yatırım oldu değeri arttıkça ulaşılması ve kullanılması da zorlaşacak. her ne kadar 0 dan sonra yüzlerce basamak olsa da kendi kendini şişiren bir balon gibi bir anda son bulabilir.

önemli olan bunları düşünmektense bu nehir akarken suyunu doldurmaya çalışmaktır.

bizleri ilgilendiren asıl kısım da bu olması lazım.

edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
November 04, 2017, 02:42:37 PM

birakin konussunlar. onlar konustukca. artmaz dedikce daha da artiyor. ne çin engeli ne de jpmorgan aciklamasi etkilemedi btc yi. zengin araplar inanmasa da olur.
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 04, 2017, 02:50:07 PM

İllaki bir şeyin kalıcı olması için o şeyin başında bir otorite bulunması şart mı?Bence değil dünya çok daha farklı bir noktaya gidiyor ve buna ayak uyduramayan otoriteler de gidecektir emin olun.

heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
November 04, 2017, 03:21:08 PM

Bitcoin in varlık sebebi kapital akışına tepki değil mi zaten yada ben bu piyasayı tanıdım tanıyalı anladığım durum bu. Parasal ve finansal sistemlerde yeni bir devrimin eşiğindeyiz.
atsuki
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 05, 2017, 09:06:29 PM

Bilmem haberleri takip ettiniz mi, kendisi yolsuzluktan gözaltına alınmıştır.

https://www.theguardian.com/world/2017/nov/05/alwaleed-bin-talal-billionaire-saudi-prince-at-centre-of-corruption-purge
https://news.sky.com/story/what-you-need-to-know-about-detained-saudi-prince-alwaleed-bin-talal-11114763

Grin
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
November 06, 2017, 09:03:03 PM

ya bu araplar ne anlar bu işlerden anca petrol cıkarıp zengin olsunlar ne vizyonları var ne bi şey ama bitcoini bilmeleri bile beni şaşırttı acıkcası elin arapları bile bu işlerden haberdar artık.demekki bitcoin ciddi anlamda dünyada yaygınlaşmaya başlamış.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
November 06, 2017, 11:10:58 PM

Neyin trenini kaçıracak ya bitcoin durduğu yerde durmuyor bu saatten sonra da edinen herkesi mutlu edecektir. Bu trenleri ancak sizler bizler gibi orta ölçekli insanlar kaçırır. Ayrıca herkesin bildiği üzere arap dünyası karıştı, daha da karışır. Bitcoin yine reklam olmuş sadece

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
yasamak
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
November 07, 2017, 08:07:38 AM

kendi daha balonmuş. tutuklandı ve mal varlığına el kondu... Wink
aleya yavuze
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
November 07, 2017, 02:51:21 PM

KEndince birşeylerden bahsetmiş...

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
lilifcik
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
November 07, 2017, 05:00:12 PM

Gayet normal böyle konuşması. Bu adam geleceği görse ne görmese ne. Otursun dolarlarını saysın. Gelecek bitcoine ait.

▬▬[  REMIIT.IO  ]▬▬[Resolve Trust Issues]▬   
▌ Decentralized Remittance & Payment Platform ▐
▬▬  PRE - SALE STARTS SEPTEMBER 2018▬▬| Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn   | Facebook| ▬▬
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 06:21:56 PM

Alwaleed bin Talal yolsuzluktan göz altına alınmıştı sanırım.Bu insanların dikkate alınmaması gerektiğini düşünüyordum zaten artık hiç dikkate almam.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
November 07, 2017, 08:58:56 PM

Kendi çıkarının olmadığı bir şeyi övmesi beklenmemeli açıkcası bu işin en başında bu noktalara gelebileceğini bilseydi kesinlikle bu işin öncülerinden olacağını düşünüyorum.

barabut
Full Member

View Profile
November 08, 2017, 06:37:02 AM

Sayısız prens ve milyarderin ülkesi Suudi Arabistan’da prens Alwaleed bin Talal, en zenginleri… Suudi Arabistan‘ın kurucusu olan Kral Abdülaziz’in torunu olan Talal, Forbes’a göre dünyanın en zengin 45. kişisi. Şirketi Kingdom Holding aracılığıyla aldığı Lyft, Twitter, Citigroup gibi pek çok önemli şirketlerde birçok hissesi bulunuyor.

Talal, AOL gibi teknoloji şirketlerinin henüz ilk aşamalarında bir yatırımcı olarak yerini almıştı ancak Bitcoin trenini kaçırmış görünüyor.

CNBC’ye konuşan prens, şöyle dedi:Bu Bitcoin olayına inanmıyorum. Öyle sanıyorum ki bir gün patlayacak. Bence Enron’a benziyor.”
Yeni ve başarılı teknoloji girişimlerinin erken yatırımcısı olmakla nam salan prens, Bitcoin‘in merkezi bir otoritenin olmamasından ötürü başarısız olacağını düşünüyor. Prens, bu açıdan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ile aynı görüşte:

Bu hiç mantıklı değil. ABD, Federal Rezerv veya herhangi bir merkez bankasının gözetimi altında değildir. Buna hiç inanmıyorum. Jamie Dimon’la aynı görüşteyiz
Alwaleed bin Talal girişimleri ve yatırımları itibariyle boş bir adam değil, Suud'un en zenginlerinden olan birinin bu açıklamayı yapması bence önemli, bir oturup düşünmek lazım. Jamie Dimon da benzer bir açıklama yaptı, başkaları da var ya bu açıklamalar artarsa ozaman talep yönünde bir etkisi olacağını düşünüyorum, algı değişebilir. Genelde de butür açıklamaların zamanlaması çok önemli oluyor!
kokoko77
Jr. Member
*

Activity: 57
Merit: 10

View Profile
December 17, 2017, 11:08:49 PM

Yakında BTC kaplı arabalarla gezmeye başlarlar.  Grin Grin

▬ ▬▬▬   The FuzeX Team strive to make all forms of currency payment secure, reliable and easy to use.   ▬▬▬ ▬
█ █          FuzeX          █ █
▬ ▬▬▬   Connecting Cryptocurrencies and Commerce   ▬▬▬ ▬ (http://www.fuzex.co/)
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
December 18, 2017, 01:55:53 AM

Sen dünyanın en zengin arabı olacaksın, Bitcoin trenini de kaçıracaksın hayatta inanmam buna, adamlar paraları nereye sığdıracaklarını şaşırıyorlar bence bu adamın Bitcoin yatırımı vardır, hemde düşünemeyeceğimiz kadar çok fazladır, ama bu konuda böyle konuşacaktır elbet, otorite ve merkezli yönetimler konusunda bizlerden farklı düşünmesi doğal.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 18, 2017, 02:37:34 AM

fazlasıyla komik postlar var konuda. dünyanın en zengin 45. kişisine "bitcoin'i kıskanıyor, önceden giremedi" diyenler umarım şaka yapıyordur.

dünyanın en zengin 45.kişisi adam. 8 milyar insan içinde en zengin 45. kişi. tekrar tekrar yazıyorum ki atladığınız yeri görün. adamın bitcoin'e ihtiyacı var mı sizce gerçekten? ayrıca bu kadar parası olan adamın yatırım danışmanları, kendisine daha önce kripto paralardan bahsetmemiş olabilir mi? adam demek ki gelecek görmemiş ya da vizyonu ölçüsünde bir plana oturtamamış. Bitcoin'i kıskanmıyordur, emin olun  Cheesy
trebesh
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
December 18, 2017, 03:32:46 AM

Yav he he deyin geçin.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: