Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:37:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 2017 Kasım Forku  (Read 3273 times)
ozgurkaya (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
October 24, 2017, 08:13:42 PM

Evet Arkadaşlar, 25 Ekimde beklediğimiz hard forku 24 Ekimde yaşadık, sanırım forkun tarihi dışında çok da büyük bir sürpriz olmadı.

Peki her fork başlığında adı geçen kasım forku ve segwit2 nedir?
BTC bu fork sonrasında nasıl bir tepki verir?
Altcoinlerin bugün başlayan yükselişi gelecek forka kadar devam edermi?
Kafamda deli sorular Smiley

Şahsım adıma söylüyorum; henüz çok yeniyim ve yeni yeni öğreniyorum. Şimdiden teşekkürler...
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 24, 2017, 08:32:50 PM

Bu btc forklarının sonu gelmiyor sürekli olay sürekli olay. yani bir rahat bırakmıyorlar btc yi, sürekli bir şeylerin peşindeler, yok soft fork olacak yok hard fork gelecek, biri diyor btc unlimited çıkardım, gidiyor da gidiyor. ha bire olay ha bire haber.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 24, 2017, 08:40:21 PM

Bitcoin Gold bana göre bir Fork sayılmaz. Airdrop desek daha doğru olur. Kimse Bitcoin Gold u kale almıyor du zaten. Herkes BTC kadar Bitcoin Gold olmak istediği için BTC ye geçti. dolayısı ile belirtilen block da Snapshot alınınca herkes kaldıkları yerden devam etmek için altcoinlere geçti.

Ama kasım da ki segwit2x çok daha riskli ve herkes tarafından önemsenecek bir ayrışma. Gerçek fork bu. "Replay Protection" , geriye gönük koruma olmayacağı söyleniyor. Yani biz BTC nin kendisiyiz , eski BTC devri kapandı artık yeni BTC biz iz diyecekler. Sembol de yine BTC olacak ve destekleyen cüzdan ve borsalar yeni BTC zincirinden devam edecekler. Ya 2 ayrı btc çıkacak ya da birinden birisi pes edecek ve eski veya yeni BTC olarak yola devam edilecek.

Fiyatlaması 20 - 10 gün kala başlar diye tahmin ediyorum. Son dk. ya kadar BTC nin fiyatının düşeceğini tahmin ediyorum. Dolayısı ile Altcoin ler de aynı şekilde düşer. Bölünme gerçekleştikden sonra da bir süre karmaşa olabilir düşüncesindeyim. Kim , hangi borsa, hangi cüzndan , hangi zincir gibi karmaşa son dk. ya kadar belirsiz olursa, bölünmeden sonra da belirsizlik bir süre devam eder.
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
October 24, 2017, 08:46:58 PM

sizce forktan önce coinleri nakite çevirmek gerekir mi?

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
ozgurkaya (OP)
Member
**

View Profile
October 24, 2017, 08:50:32 PM

Bitcoin Gold bana göre bir Fork sayılmaz. Airdrop desek daha doğru olur. Kimse Bitcoin Gold u kale almıyor du zaten. Herkes BTC kadar Bitcoin Gold olmak istediği için BTC ye geçti. dolayısı ile belirtilen block da Snapshot alınınca herkes kaldıkları yerden devam etmek için altcoinlere geçti.

Ama kasım da ki segwit2x çok daha riskli ve herkes tarafından önemsenecek bir ayrışma. Gerçek fork bu. "Replay Protection" , geriye gönük koruma olmayacağı söyleniyor. Yani biz BTC nin kendisiyiz , eski BTC devri kapandı artık yeni BTC biz iz diyecekler. Sembol de yine BTC olacak ve destekleyen cüzdan ve borsalar yeni BTC zincirinden devam edecekler. Ya 2 ayrı btc çıkacak ya da birinden birisi pes edecek ve eski veya yeni BTC olarak yola devam edilecek.

Fiyatlaması 20 - 10 gün kala başlar diye tahmin ediyorum. Son dk. ya kadar BTC nin fiyatının düşeceğini tahmin ediyorum. Dolayısı ile Altcoin ler de aynı şekilde düşer. Bölünme gerçekleştikden sonra da bir süre karmaşa olabilir düşüncesindeyim. Kim , hangi borsa, hangi cüzndan , hangi zincir gibi karmaşa son dk. ya kadar belirsiz olursa, bölünmeden sonra da belirsizlik bir süre devam eder.

O zaman forktan önce Dolarda ya da Türk Lirasında beklemek daha mantıklı görünüyor.
Anladığım kadarıyla bu fork eski versiyonu bırakıp yeni versiyona geçmek gibi bir şey.
anatolykarpov
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
October 24, 2017, 09:00:07 PM

hay şu forka yap habire fork çıkıp duruyo oynayıp duruyolar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk  ■  Facebook   Twitter   Telegram
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 24, 2017, 09:20:12 PM

Piyasada atraksiyon eksik olmuyor. Olan bizim gibi küçük yatırımcıya oluyor.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 24, 2017, 09:23:00 PM

Asıl fork yakında olacak ve hep birlikte göreceğiz. Bitcoin Gold bildiğin milleti nasıl ütelerim ve kısa yoldan köşeyi nasıl döneriz. Bak bitcoin cash iyi para topladı hadi bizde toplayalım tarzı bir hareket. Çokta ciddiye almamak gerek.

Zaten bu fork muhabbetleri iyice kabak tadı vermeye başladı.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
October 24, 2017, 09:49:23 PM

Ağustos, Ekim, Kasım..Ocak'ta da gelir bir fork o zaman..
alimnts
Member
**

Activity: 116
Merit: 13

Sürekli araştırmacı

View Profile
October 24, 2017, 09:52:04 PM

yıl sonu 7000 usd olarak çoğu kişi söyluyor ama ben yaklaşık 1 hafta içerisinde bitcoinin 4k seviyesine düşeceğini tahmin ediyorum balinalar çekilmeye başladı bile

I have a dream I live to make it come true

my metamask adress: 0xE4B6C4d1a5603Ff0bebEeF37BEAAec5D263A74d0
khasank
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 10:01:38 PM

O zaman forktan önce Dolarda ya da Türk Lirasında beklemek daha mantıklı görünüyor.
Anladığım kadarıyla bu fork eski versiyonu bırakıp yeni versiyona geçmek gibi bir şey.

USD de ye çevirmek daha mantıklı olur. Malum TL şu sıralar değer kaybediyor.

Asıl fork yakında olacak ve hep birlikte göreceğiz. Bitcoin Gold bildiğin milleti nasıl ütelerim ve kısa yoldan köşeyi nasıl döneriz. Bak bitcoin cash iyi para topladı hadi bizde toplayalım tarzı bir hareket. Çokta ciddiye almamak gerek.

Zaten bu fork muhabbetleri iyice kabak tadı vermeye başladı.
Ağustos, Ekim, Kasım..Ocak'ta da gelir bir fork o zaman..

Şöyle bir durum geldi aklıma :

Her yeni Fork BTC fiyatını uzun vade de düşürmüyor. Ama her Yeni kopya coin için yeni bir mining ortamı oluşuyor ve BTC ile aynı kâr ı bırakıyor. Ben bu durumun ASIC cihazı üreticilerinin işine yaradığını düşünüyorum. örneğin BITMAIN halihazırda 1000 ASIC S9 ile BTC kazıyor olsun. Yeni 1000 adet daha ASIC S9 fabrikasında üretmiş olsun. Bu yeni 1000 ASIC S9 ile BTC kazma ya başlasa zorluk yükseleceği için kazanç yarıya inecek. Ama bu cihazlar ile yeni bir kopya coin kazmaya başlasa zorluktan hiç etkilenmeden kâr ı nı 2 ye katlamış olur. BTC ve BCC şu an yaklaşık aynı kazandırıyor. Segwit2x den sonra çıkacak coin de yaklaşık BTC ve BCC kadar kazandıracak. Şahsi görüşüm bu fork olayları ASIC üretiminde lider firmalar tarafından kurgulanıyor ve hayata geçiriliyor. 

Meşhur bir söz de dediği gibi " Gerçekleşen olay kimin işine yarıyorsa fail odur."  Wink
khasank
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 10:58:53 PM

Bu fork sonrasi hangi alt coine verilir acaba

Bu fork sonrası alt coin vermek yok. Geriye dönük koruma yok. Zaten tehlikesi de orada.
ozgurkaya (OP)
Member
**

View Profile
October 24, 2017, 11:33:14 PM

Bu fork sonrası alt coin vermek yok. Geriye dönük koruma yok. Zaten tehlikesi de orada.

Geriye dönük koruma konusu nedir tam olarak ?
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 24, 2017, 11:43:06 PM

çok afedersin ama böyle forkun geçmişini sikeyim. bir bitmedi forkları.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 25, 2017, 12:11:31 AM

maalesef bu seferki de fork diye geçsede kasımdaki Hard Fork kadar ciddiye alınacak bir durum değildi. Bu forktan önce bitcoin core grubu ve segwit2x i isteyen grup anlaşmaz ise ortalık bayağı karışabilir. Daha şimdiden bazı borsalar tarafını seçmeye başladı. Gözüken segwit2x cilerin bazı düzenlemeleri yapması gerektiği yönünde. Eğer ki daha öncesinde anlaşma yapılırsa o zaman çok büyük bir dalgalanma olmayabilir ama böyle bir anlaşma olmaz ve iş çatışmaya dönerse vay halimize.
khasank
Sr. Member

View Profile
October 25, 2017, 04:13:44 AM

çok afedersin ama böyle forkun geçmişini sikeyim. bir bitmedi forkları.

Faydalanabildikçe bu fork lar bizlerinde işine yarar. Fiyat ın aşağı düşeceği kesinleşince yukardan satmak , aşağıdan almak gibi.
khasank
Sr. Member

View Profile
October 25, 2017, 04:19:04 AM

Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold da olduğu gibi 1 BTC si olana 1 yeni coin den verilirse geriye dönük koruma oluyor.  Vermiyor sa geriye doğru koruma yok demektir. Bu durum da paranızı BTC olarak bulundurduğunuz borsa veya cüzdan yeni BTC Segwit2x in zincirine destek veriyorsa ve yeni BTC Segwit2x diğer BTC den fiyat olarak düşükse ZARAR etmiş oluyorsunuz.
sourz
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
October 25, 2017, 09:23:24 AM

Paper wallet da tutuyorsak hangi BTC yi seçmiş oluyoruz? Ben bitaddress den bir paper wallet da uzun vade kalmayı planlıyordum.
CheechCoin
Member
**

Activity: 82

View Profile
October 25, 2017, 10:13:29 AM

biri bitiyor başkası başlıyor.kafasını kaldırmasına fırsat vermiyorlar
ozgurkaya (OP)
Member
**

View Profile
October 25, 2017, 10:33:44 AM

Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold da olduğu gibi 1 BTC si olana 1 yeni coin den verilirse geriye dönük koruma oluyor.  Vermiyor sa geriye doğru koruma yok demektir. Bu durum da paranızı BTC olarak bulundurduğunuz borsa veya cüzdan yeni BTC Segwit2x in zincirine destek veriyorsa ve yeni BTC Segwit2x diğer BTC den fiyat olarak düşükse ZARAR etmiş oluyorsunuz.

Baya riskli bir durum yani BTC'de kalmak çok tehlikeli olacak fork sırasında. Bakalım bu durumda altların pozisyonu ne olacak.

Birde uzun vadeli yatırım yapıp bakmayanlar var, onlar bu gelişmelerden habersiz ise ciddi zarara da uğrayabilirler sanırım.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: