Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:39:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Yeni Bir Araba...  (Read 1628 times)
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 21, 2018, 09:42:20 AM

Dün gece sağanak yağmur varken kenarda dolmuş bekleyen 2 çocuklu bir aile gördüm. İşte böyle zamanlarda kesinlikle araba gerekli diye düşünmeye başlıyorum.
Toplu taşıma malesef büyük bir sorun, herkesin araba sahibi olması ve trafik ise daha da büyük bir sorun...

chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
February 21, 2018, 09:43:57 AM

evet 10 senelik araba kullanıcısı olarak arabasız olmuyor hele istanbulda hiç olmuyor birde çekirdek ailen varsa mecbur kalıyorsun demek zorundayım hastalık sağlık gezme tozma keyf için mutlaka gerekli ama tabi günümüz ekonomik koşullarından dolayı bende sattım arabasızım . param olsa öncelikle aile otomobili olarak suv tarzı bakarım keyif için VW chrocca şirokko nasıl yazılıyorsa artık Cheesy
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
February 21, 2018, 11:04:27 AM

Babam 11 yasında araba sürmeye baslamıs o yüzden kendimi bildim bileli arabam var arabasız hayat olamaz.
Misal ben esrarengiz seyleri seviyorum dag içinde antik yerler turistik yerler. Bunlara metro ile gidemezsin araba sart Smiley
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile WWW
February 21, 2018, 03:02:50 PM

Şu anda her ne kadar herkesin arabası olsa da araba benim için lukstur ve çok fazla sehir dışı seyahat yapmayacaksan gerek yok. Tabi benim yaşadığım yer küçük yer olduğu için böyle söylemiş olabilirim ama büyük şehirlerde raylı sistemler ciddi manada hız kazandırıyor.
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
February 21, 2018, 03:34:14 PM

Ben de hayalimde niyetlendim geçenlerde ancak Allahım o ne fiyattır öyle. Heleki sıfır arabalar uçmuş gitmiş ikinci el piyasası da dudak uçuklatıyor.
Ancak naçizane önerim, son zamanlarda güncel piyasayı takip eden biri olarak 2013/14 HB astra veya 1.3/1.4 fluence olabilir.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
kurucan
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
February 24, 2018, 06:02:18 PM

Seat Ibiza veya Volkswagen Polo tercih edersen bakimlari ve parçası biraz pahalı olur ama kaliteli ve daha saglam bir arabaya binmiş olursun.
blogmute
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
February 24, 2018, 08:19:28 PM

Bence almayın hocam, benzini sigortası derken çok pahalı oluyor.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
February 25, 2018, 09:22:35 AM

Acente'den 20 gün önce sıfır km 2017 model seat leon fr 150hp act dsg  aldım acente çıkış fiyatı 111.000TL sigorta kasko yakıt dolumu falan derken 115.000'i buldu ama 2018 model olanlar 125.000TL üstüne satılıyordu arada sadece model farkı dışında hiç fark yoktu son bir araba kalmıştı 2017'den, alma düşüncem yoktu bir anda coştum peşin aldım.

Yaşadığım yerdene raylı sistem var nede doğru düzgün işleyen otobüs seferi.
1.5 km yürüyüp ordan otobüse binmek zor oluyordu hava iyiyken sıkıntı yok ama yağmurlu havalarda çok zor oluyordu.
Param olupta ne kadar pintilik yapacagım ne kadaer böyle yağmur altında ıslanarak otobüs bekleyeceğim,  yeter artık dedim aldım arabayı

Arabayı aldıktan sonra herkes çok yakar batırı seni falan filan dediler....
Çok yakmıyor

450km yol gittim 150TL benzin yakmış çok mu ? daha araba rodajı tamamlamadı ortalama tüketim gaza basarsam 8-9 Litre oluyor sakin kullnırsam 4 litreye kadar düşüyor.
ACT motor olması çok iyi tamamen tasarruf odaklı bir teknoloji.
Eskiden 95hp astra j kullanırdım araba sollamaya kalkarken tuz yumurtlatırdı bana motor gücü diye gir şey yok bu resmen benim kullandığım en spor en güçlü araba diyebilirim.
Trancer
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
February 25, 2018, 10:06:35 AM

Wolkswagen Passat dsg alın keyfinize bakın. O paraya alına bilecek en güzel araba bence
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
February 25, 2018, 10:27:31 AM

yeni bir araba almalıyım ihtiyacım var  Cry Cry param yok
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 25, 2018, 06:39:50 PM

Ford fiesta alabilirsin. Çok yakmaz güzel arabadır. Nissan juke var görüntüsü güzel tatlı bir araba. Kullanışlı az yakıyor full paket aldığında gerçekten büyük rahat edersin. Yıllarca kullanabilirsin.
Juke ve muadilleri az yakmaz.
Özellikle küçük motorlu araç alıp az yaktığını sanmayın.
1.2 motor 850kg luk otomatik vites bir aracın (misal nissan micra diyelim) 1.8 motordan daha çok yaktığını test etmiş biriyim Smiley
Ayrıca juke ta az yakmıyor. Çünkü motor küçük tork düşük ve o kasayı taşıyamadığı için çekişte düşük oluyor yakıtta fazla oluyor.
Ototatik benzinli bir juke ile 35-40 derecelik bir açıdaki asfalt yolda hızınızı alıp girmemişseniz muhtemelen 30km bulmayan bir hızla ve 1. Maksimum 2. Viteste çıkabilirsiniz o yokuşu Smiley

Alacağınız arabanın torku, ağırlığı, hacmi önemli. Bunlara göre alın.
Ayrıca dize benzinli ayrımına gitmeyin. Eğer hergün uzun km ler yapmıyor ve sürekli trafiğe girmiyorsanız dizel almak avantaj değil dezavantaj olur.

Benzinli araçla bakımdan 500₺ ile çıkıyorsan dizelde 1500₺ ile çıkarsın.

Zaten benzin mazot fark yok fiyatta Smiley

Ayrıca ikinci el aldığınızda şase ve direkte oynama olmamışsa hasar kaydına takılmayın. Boyaya hiç takılmayın. Bunlar zamanında galericilerin ucuzdan kapatmak için götünden uydurduğu, şimdilerde halkın tam tersi alırken bi bok sanıp indirim istediği tam terse dönen bir durum.

Sağlam bir tanıdığınız ustaya gösterin..

Misal bütçecinizi biraz daha artırıp bmw tarzı arabalara bakabilirsiniz.

...
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 25, 2018, 06:55:29 PM

60k paraya araba yok şahsen bende 30k manuel içi boş bir araba aldım ama az yakıyor hakikaten ama öyle böyle yine sonuçta mazot dolduruyorsun 2 el piyasası uçmuş durumda şu anda bence manuel kullanabilirim dersen 30-40 arası bir araba al derim.sigortası var vergisi var sanayisi var illaki 2 elde sanayiye uğrayacaksın yada biraz daha koyup 80-90 arası golf 7 veya astra yeni kasa İ30 elite plus tarzı bir araba alabilirsin.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
February 25, 2018, 07:08:19 PM

vugun bir reklamda gördüm honda civic sedan dizel modelini cıkartmış açıkcası beklenen modeldi ama fiyatlarına yarın bayiden soracağım bakalım makul fiyatlar mı benim hoşuma gidiyor açıkcası araştırın belki sizinde hoşunuza gider  km 100/3,4 litre diye bahsettiler

oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
February 25, 2018, 09:09:35 PM

Dostum benim sana tavsiyem eğer ulaşım amaçlı olsun masraf yapmasın az yaksın diyorsan 2013-2014 model Renault Fluence dolu paketlerinden alabilirsin. 1.5 dci 110 hp otomatik veya manuel hiç farketmez. Kilometresi 100 bini geçmediği sürece sorunsuz sadece bakımlarını yaptırıp rahatça kullanabilirsin. Otomatiklerinde hiç sıkıntı yok EDC şanzımanla benim arkadaşım 260bin km yaptı gram bakım yapmadan ticari takside. Yakıtları ve performansları malum zaten Renault motorlarının. Kaporta ve güvenlik konusuna gelince o da fiyatına göre fazlasıyla iyi emin olabilirsin.

Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  

Jump to: