Bitcoin Forum
June 19, 2024, 12:56:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Turkcell Yaani Arama Motoru Projesi  (Read 629 times)
alturay (OP)
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile WWW
October 25, 2017, 08:34:58 PM
Last edit: October 25, 2017, 08:45:21 PM by alturay

Arkadaşlar turkcellin çıkardığı arama motoru projesini bir başlangıç olaması adına çok beğendim.Umarım başarılı olur ama uzun bir metraj var önlerinde tabi ki, şu anda incelediğim kadarıyla sadece mobil hizmet veriyor.Hayırlısı olur inş.

AlwaysSomewhere
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 25, 2017, 08:37:33 PM

kardeşim keşke projeyi de biraz anlatsaydın da biz de bilgilenseydik be şimdi ne projesi olduğunu söylemeden iyi olmuş güzel olmuş diyemiycez Cheesy
alturay (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 25, 2017, 08:42:59 PM

kardeşim keşke projeyi de biraz anlatsaydın da biz de bilgilenseydik be şimdi ne projesi olduğunu söylemeden iyi olmuş güzel olmuş diyemiycez Cheesy
Arama motoru çıkarmış kardeşim.Tv de falan reklamları dönüyor.

BattleWings
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 25, 2017, 08:45:38 PM

Çok taşşaklı arama motoru hizmetleri varken (google , yandex) bence böyle bir girişim çok saçma olmuş . .
Dilimziden anlayan arama motoru sloganıyla çıkmışlar da kardeşim ne gerek var yani böyle birşeye . Ben fazla tutulacağını düşünmüyorum unutulur gider ya da hiç patlamaz bile Smiley
alturay (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 25, 2017, 08:50:05 PM

Çok taşşaklı arama motoru hizmetleri varken (google , yandex) bence böyle bir girişim çok saçma olmuş . .
Dilimziden anlayan arama motoru sloganıyla çıkmışlar da kardeşim ne gerek var yani böyle birşeye . Ben fazla tutulacağını düşünmüyorum unutulur gider ya da hiç patlamaz bile Smiley

Adamlarda para var huzur var Wink sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz.Tutana kadar gömerler parayı bence.Olur olur bu iş  Grin

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 25, 2017, 08:50:44 PM

Daha denemedim kendi örümcekleri var mı yoksa api mi o bile belli değil ama reklamını gördüm.
Yerli ve milli deniyorsa uzak durmakta fayda var. Dünya küreselleşti küresel markalar çıkarmamız gerekirken adamlar yerli milli goygoyu yapıyor inovasyon devrim yapmış gibi bilindik özellikleri vurguluyor.

Üstelik size özel sonuç vereceğiz demek tüm bilgilerini biliyorum ve topluyorum demektir.
alturay (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 25, 2017, 09:52:21 PM

Daha denemedim kendi örümcekleri var mı yoksa api mi o bile belli değil ama reklamını gördüm.
Yerli ve milli deniyorsa uzak durmakta fayda var. Dünya küreselleşti küresel markalar çıkarmamız gerekirken adamlar yerli milli goygoyu yapıyor inovasyon devrim yapmış gibi bilindik özellikleri vurguluyor.

Üstelik size özel sonuç vereceğiz demek tüm bilgilerini biliyorum ve topluyorum demektir.
Sonuçta turksell Türkiye'de köklü bir operatör illaki güvendiği bir şeyler vardır.Yoksa bu kadar seo danışman kafayı mı yedi ki bi arama motoru yapalım dedi.

Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
October 25, 2017, 10:14:10 PM

Google veritabanini kullaniyordur, olsun genede bisey yapmaya calismalari guzel bence Wink
alpermuratmavis
Member
**

Activity: 266

View Profile
October 27, 2017, 09:12:33 AM

Geçenlerde de türk arama motoru yaptık 10 milyon harcadık diye bir şey çıkarmışlardı, google'dan api mi ne almışlar millet bu ne demişti, bu da öyle olur bence. kolay mı o iş öyle, yandex ne paralar döktü kendi datalarını yaratmak için, toloka.yandex e istanbuldan bilgi toplayarak 4 ayda 700$ dan fazla para kazandım,
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 27, 2017, 09:51:34 AM

Yandex kullanıyor. İlk girişimler Google'dı sanırım. Sonuçlar fena değil, aynı Yandex gibi Smiley

Eğer arama yapmak için Google'a girmeye üşeniyorsanız,
#Yaani'yi cep telefonunuza indirerek Yandex'te kolayca arama yapabilirsiniz...

facebookta gördüm Smiley
alpermuratmavis
Member
**

View Profile
October 27, 2017, 09:56:03 AM

Arama sonuçlarında da google olmayınca tatmin etmiyor bence, atı alan üsküdarı geçmiş, hedef koymaları lazım 5 yılda şu seviye 10 yılda bu seviye, yoksa daha ilk açıldığın günden hadi bana gelin demekle olmaz o iş, daha yenilikçi bir fikirle ilerlemeleri lazım, olması gereken projeler lakin genelde çöpe gidiyor, üzülüyor insan,
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
October 27, 2017, 10:58:07 AM

Yani bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama ne kadar başarılı olurlar Yani yani diye bir isim mi olurmuş bence çok eksiğimiz var Yani işi Buradan değil de daha geriden başlamak gerekir
alpermuratmavis
Member
**

View Profile
October 27, 2017, 11:41:39 AM

Arama motoru işi artık tekel oldu onu kullanmayı bıraktıramazsın kimseye, bunu microsoft bıraktıramadı kimseye sen nasıl başaracaksın, bedava gb internet versende tutmaz o iş. başka alanlara kay. Mesela türkiyenin netfilxini yap olmaz ama belki başarırsın. oyunla alakalı ilerle yerli steam kur yurtdışına açıl sonra, tuzlasporsun kendine direk real madrid bercelonayı rakip seçiyorsun. Olmaz o iş. Oraya harcıyacağın parayı doğru yerde kullan insanlara iş kapısıda olsun.yeni ekosistemlerin filizlenmesi için gölge olsun.
umutdogan
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
October 27, 2017, 11:48:31 AM

Kendi altyapısıyla böyle bir şeyi yapabiliyorsa gerçekten umut verici. Ama google veya yandex altyapısı kullanılıyorsa yine hayalkırıklığı olur.
alpermuratmavis
Member
**

View Profile
October 27, 2017, 12:01:36 PM

Kendi altyapısı doyurmayacağı için %90 dışarıdan altyapı desteğine yönelmişlerdir.
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
October 27, 2017, 12:07:54 PM

bence yanlıs işe girmiş google varken artık arama motoru cıkarmanın ne anlamı varki. insanlar memnun olmasa bile artık alışkanlık haline geldi google.Bence bu iş yanlıs iş.
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
October 27, 2017, 12:50:32 PM

turkcellin işi biraz zor bence google yandex ve buna benzer bir sürü arama motoru var ama google da ilk çıktığında tutmaz bu iş denmişti inşalah başarırlar dünyada kulanılan bir arama motoru olmayı
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 27, 2017, 01:14:32 PM

İsmi bile kalitesiz kendi projemizi yermiş olacam fakat bir halt olmaz
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 1257

View Profile
October 28, 2017, 04:32:51 PM

Boşuna uğraşmışlar Google Yandex taklidi arama motorlarına ihtiyaç yok.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 28, 2017, 04:47:04 PM

Saçmalıktan başka bir şey değil niye böyle anlamsız bir girişimde bulunmuşlar merak ettim doğrusu. Yahoo'yu sildiler bu piyasadan sen kimsin? Yandex bile Slav ırkları olmasa ayakta duramayacak. Yahu bu ülkede Google'ın internetin ta kendisi olduğu düşünen insanlar var. Keşke daha gerçekçi ve daha önemli bir proje yapsalardı.. En azından vakit kaybetmemiş, parayı çöpe atmamış olurlardı.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: