Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:12:38 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: TİYATRO  (Read 803 times)
BattleWings (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 25, 2017, 10:01:36 PM

Bu forum içerisinde aktif olarak böyle sanat aktivitelerine katılan var mı acaba ? Tiyatro'da sinemadan çok daha fazla emek , oyunculuk ve yetenek sarfedildiğine inanıyorum  . Benim gibi düşenleriniz var ise neden katılımcı sayısı bu kadar az ? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
October 25, 2017, 10:40:04 PM

Hangi ilde yaşadıgınızı bilmiyorum fakat İstanbul sanat hayatı ortadoğu koşullarının çok üstünde bir yere sahip. Tiyatrro'dan sinemaya sahne sanatlarına  ve sergilere kadar çeşitli etkinlikler mevcut. Katılım sayısı da hiç fena değil. Tabi toplumun her kesimine ulaşmıyor ve hitap etmıyor olabilir. Ama kesinlikle fazla katılımcısı var. Tiyatroya gelicek olursak, parasal olarak diğer işlere göre çok iyi paralar kazanmak mumkun değil ne yazık ki ne kadar çaba emek sarf  etseniz de hem parasal hemde takdiri karşılıgını alamayınca devam etmek mümkün olmuyor. Sadece ülkemiz de değil tüm dünya da bu şekilde.
PelerinliDomates
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 25, 2017, 11:37:26 PM

genç kitleye hitap etcek oyunlar oldugunu düşünmüyorum dandik oyunlar 5-10 tl olurken daşşaklı oyuncuların oynadıgı perdeler 50-60 tl oluyor halıyle öğrenci adamız sinamaya kacıyoruz ne yapalım 9 tl Cheesy
AlwaysSomewhere
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 26, 2017, 12:21:23 AM

Sinema daha çok tercih ediliyor ama Ankara'daki tanıdıklarım az buz da kültürlü insanlardan akrabalar vs Tiyatro gidiyorlar Ankara Şehir Tiyatrosu vardı bi kaç kez bende gitmiştim oradayken çok güzel oyunlar vardı çok pahalı da değildi 12 tl civarı bi ücreti vardı çok sinema izlerim ama tiyatro nadir keşke aşılayacak şeyler olsa ama sinemanın daha eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Bi kaç efsane oyuncu dışında tabiki. Ali Poyrazoğlu Müjdat Gezen Yılmaz Erdoğan Oya Başar Zeki Alasya Cem Özer de tiyatro tabanlı bir oyuncudur ama benim yeni nesilden en sevdiğim kişi kuşkusuz ki Şevket Çoruh'dur çok başarılı tiyatro sanatçılarımız varken hepsinin sinemaya yönelmesi yüzünden sinema izleyen bi toplum olduk bence
Butterfly1923
Newbie
*

View Profile
October 26, 2017, 12:22:50 AM

sinama kadar ön planda olmayan sanatın sanat için yapılan dalıdır recep ivediğe kahkaha atan bir milletin tiyatroda tebessüm etmeyi seçeceğini pek sanmıyorum
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
October 26, 2017, 08:37:45 AM

yanarım yanarım onca yıl ankarada kaldım bir kere erdal beşikçioğlunun bir delinin hatıra defterine gitmediğime yanarım.
Apostle1968
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
October 26, 2017, 01:40:41 PM

Bana tiyatro daha samimi geliyor insanları görüyorsun onları duyuyor hissediyorsun hele ki bu insanlar Erdal Beşikçioğlu gibi Şevket Çoruh gibi içten kişiler olduklarında çok daha izlenilesi yaşanılası oluyor keşke herkes sinema yerine tiyatrolara gitse ki asıl emekleri alın terini görseler..
AysunYaman
Newbie
*

View Profile
October 26, 2017, 01:51:36 PM

Tiyatro iyi güzel de ülkemizde kokoş olarak nitelendirilen kadınlarımızın ve fular takan erkeklerin ziyaret ettiği bir yer olarak görülüyor devre aralarında pipolarını çeken elit insanların o üst insan modundaki tavırlarını görmek bana sıkıcı geliyor naçizane fikrim budur isteyen karşı çıkar isteyen destek verir ama bence böyle yani iyi forumlar
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 26, 2017, 02:06:00 PM

tiyatro olmasada skı bir sinema takipçisiyim, hatta bi süre önce sinemia kart aldım istediğim filme rahat rahat gidiyorum en son uzaydan gelen fırtınayı IMAX olarak izlemiştim. Cingöz recai yide merak ediyorum ama yorumlar kötü olduğu için henüz gitmedim
ozdemir
Newbie
*

View Profile
October 26, 2017, 02:58:52 PM

Tiyatro  cok guzel  biseydir insanların son zamanlarda unutuğu daha  cok sinamaya  kaydığı bi zamandayız belki filmler gibi güzel olmasada bence iyi  oyuncular olduğu zaman  gayet  güzel bence  mesela  çok güzel hareketler bunlar izleyenler  vardır belki  tam  anlamıyla  tiyatro  degildi ama  bi cogumuz severek  izliyoduk.😂😂
chilii
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 26, 2017, 07:38:14 PM

Tiyatrodan alınan tadı hiçbir sinemada yada  evde izlediğimiz filmlerden dizilerden alamayız bence. Tiyatronun havası bir başka. O an sanatçıların duygularına tanık oluyorsun. O heyecanlarıbı paylaşıryorsun.Tiyatro diğer film yada dizilere göre daha çok emek ve tecrübe ister çünkü bir yanlış söylediğini tekrar edemiyorsun. O an ne yaparsan o.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
kulis0
Member
**

Activity: 132

"One Token to Move Anything Anywhere"

View Profile
October 26, 2017, 07:46:06 PM

tiyatro ilk zamanlardan beri hep üst kitleye hitapeden bir sanat oldu o yüzden yapması biraz zahmetli ve pahalı bir iştir ne yazıkı ülkemizde değeri bilinmediğinden fazla uğraşan emek veren yoktur bizim ülkemizde sanat heraman egomanyanın etkisinde kalmıştır buda demek oluyoki bizde anca yapılsa yapılsa ideolojik diziler yapılır fazla bişey bekleme bu ülkede sanat adına

Chucky94
Newbie
*

View Profile
October 26, 2017, 07:49:34 PM

Herkes tiyatroya gidemez herkesin kültürü buna elvermez tarzı bir şeye sahip değildir Tiyatro her kesimden insanın gelip görüp izleyip zevk alabileceği güleceği ağlayacağı yere Tiyatro denir sahne tozunu bir kere de olsa yutmak gerekli diye düşünenlerdenim keşke sinemaya gidilenin yüzde 20si tiyatroya gidilse de insanlar gerçek seyir zevki görse dilerim yurdumuzun o kadar geliştiğini görebileceğiz.
Ogi12
Newbie
*

View Profile
October 26, 2017, 09:11:13 PM

tiyatro belki şimdi oha yuh falan diceksiniz ama tiyatro biraz eskide kaldı 3 boyutlu 5 boyutlu filmler var bildiğin filmin içindesin sinamayı tercih ederim
Bagcec
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
October 27, 2017, 05:38:46 AM

Her sene 18 martta tiyatroya giderim o günün anlam ve önemini o kadar güzel işliyorlarki çok hoşuma gidiyor tiyatro eskimemiş ve hayla duydu ve düşüncelerimize etki etmektedir
dhinan95
Newbie
*

View Profile
October 27, 2017, 01:55:06 PM

Tiyatro çok güzel bir şeydir sinemadaki gibi bir kaç kareyi değil hayatı izlersiniz her şey gerçekten yaşanır çok fazla tiyatro oyununa gittim size de kesinlikle tavsiye ederim iyi seyirler.
http://listelist.com/tiyatro-oyunlari-istanbul-2017/

forum genelde istanbulludur diye buraya bırakıyorum ziyaret edin derim Smiley
rigormortis1
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 27, 2017, 03:23:17 PM

Tiyatroda verilen emek diğer programlarda yok bence. Ezberliyorsun yine sahneyi evet ama bir sürü izleyici karşısındasın. O anki o heyecanın çok daha fazla.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 27, 2017, 04:02:43 PM

Çok sık olmasa da katılırım.
Sinemia sayesinde son 2-3 yıldır vizyona giren neredeyse tüm filmleri izledim, genelde Türk filmleri hariç.
2-3 ayda bir de tiyatroya gitmeye çalışırım. Aslında sinema kadar yaygın olsa ona da daha sık giderdim ama hem yeni oyunların çok sık eklenmemesi, hem en yakın devlet tiyatrosunun 1 saat mesafede olması bunu engelliyor. Ancak her gittiğimde tekrar tekrar hayran kalırım.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
October 27, 2017, 06:03:13 PM

Tiyatro gerçekten bir kültürdür sinemaya benzemez  sahnede canlı canlı bir insan karşınızda bir oyunu sergiler bunun tadına alışmak lazım tadına alıştınız mı artık sürekli sinema yerine tiyatrolara gitme gayreti içinde olursunuz, benim bulunduğum şehirde üniversite içerisinde tiyatromuz var ve ben ayda 2 defa gitmeye gayret ederim , ilgi nasıl derseniz ilgi çok fazla online satılıyor biletleri ve  biletler hemen tükeniyor fiyatları da çok uygun .
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
October 27, 2017, 06:59:44 PM

Tiyatro dünyanın en eski sanat dallarından bir tanesidir ve belirttiğiniz gibi sinemadan daha çok emek gerektiren bir sanat dalıdır. Türkiye nüfusunun çoğunluğu sanat diye bir olgudan bi haber olduğu için tiyatro gibi bir sanat dalına ilgi duymamaları oldukça doğaldır. Ayrıca ,sanat sanat içindir. Tiyatro oyunlarına ilgilinin olmaması , sanat eserlerinin ortaya konmadığı anlamına gelmez...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: