Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:59:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Paramız değersizleşiyor ?!  (Read 1226 times)
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
October 27, 2017, 08:33:26 PM

Paramızın değersizleşmesi tamamıyla dış güçlerin ülkemizde oynadığı oyunların bir tezahürüdür.Ancak buna karşılık yeni önlem paketleri alınabilir,direnç sağlanabilir.Şu an haliyle dediğiniz gibi ithal konusu olduğundan dolayı her şeye zam gelmiş oluyor,yani kazanan taraflar dolar de avro sermayesini elinde bulunduran lobiler ve devletler.İşte bu noktada biz ne yapabiliriz sorusu geliyor aklıma o da koskoca hiçbir şey !

bu postunuz umarım iğnelemedir. değil ise,

elinizi hangi probleme atarsanız atın, eğitimsizlikten kaynaklanır. dış güç kelimesi artık çok can sıkıcı hal aldı.
ne mi yapabiliriz?çok basit. bizi bu dertlerden kurtarabilecek yöneticiler seçebiliriz.
ps: eğitim, eğitim, eğitim.

suçu başkasına atmaktan başka çözüm üretmeyen bi liderimiz olduğu müddetçe bu sıkıntılar devam eder.

faiz lobisi
patates lobisi
domates lobisi
cart lobisi curt lobisi.

bigünde çık bu lobiler nasıl bizim ülkemizde böyle rahat rahat cirit atabiliyor diye açıklama yap. de ki biz nerde hata yaptık derken başka bir açıklama gelir. kandırıldık.
apo kandırdı
fetö kandırdı
generaller kandırdı

tam kandırma dönemi bitti derken şimdi de özür dileme mevsimi açıldı

istanbulun bu hale gelmesinin sorumlularından biri de benim. e sensin bunu biliyoruz zaten sen ve senin zihniyetin.

e sonuç ne? ee çözüm ne?
1715219956
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715219956
Reply with quote  #2

1715219956
Report to moderator
1715219956
Hero Member
*

Ignore
1715219956
Reply with quote  #2

1715219956
Report to moderator
1715219956
Hero Member
*

Ignore
1715219956
Reply with quote  #2

1715219956
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 02:32:04 PM

Bende katılıyorum paramız değersizleşiyor bunun sebebi kendimize özgün bir üretimimiz olmamasıdır...Ülkemizde okadar çok kaynak varki ama biz kullanamıyoruz...ihraçat ülkenin ana damarı olmalı ozaman belki tl nin bir değeri olur..
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
November 22, 2017, 02:34:03 PM

Selam Arkadaşlar

Görüyoruz ki ülkemizin para birimi gün geçtikçe değersizleşiyor. Bugün itibariyle 3.78 USD/TRY ve 4.44 EURO/TRY görmekteyiz. Bu gidişle ülkemizde kazandığımız paranın değeri gün geçtikçe düşüyor. Tamam güçsüz para birimi Çin ,ABD gibi ekonomilerde hedef olabilir çünkü onlar ihracat hedefliyorlar fakat biz hemen hemen herşeyi ithal ediyoruz. Görüyoruz ki ülkemizi önümüzdeki yıllar ciddi bir krizler bekliyor. Bireysel olarak yapabileceklerimiz sınırlı yatırımlarımızı Bitcoin yada alternatiflerine yönledirebiliriz. Fakat ülke ekonomisi için aynısını söylemek zor görünüyor. Ülke olarak ihracat kalemlerimizi arttırmalıyız. . Bu bitcoin altcoin gibi yatırım ve ödeme araçlarıyla ilgili arge yapılabilir. Görüyoruz ki ülkemizde ki bilişim, sanayi örgütleri stklar dinozorlaşmış ve herşeyi hükümetten bekliyorlar. Sürekli destek ve hibe üzerine kurulu bir ekonomik planlar yapılıyor. 

İlk kalkınma birsey başlamalı bu konuda çalışmalar yapmalı ve küçük kümeler oluşturup büyük projeler ortaya çıkartmalıyız?

Aslında Türkiye'nin bulunduğu bu hastalıklı durumu çözecek en iyi yöntem ülkemizin resmi olarak bir altcoin çıkarması olacaktır ama baştaki insanlarda nerde bu ileri görüş nerde bilim nerde akıl ah ah Sad

Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 22, 2017, 02:36:05 PM

Gündemde dolar euro fiyatı var. Diğer avrupa ülkelerinde euro dolar çok artmamasına karşın türkiyede tl değer kaybı yaşamasından kaynaklı artış var. Yani dolar ve euronun değer kazandığı falan yok. Göz göre göre paramız eriyor ülkenin başındaki koyun ekonomimizi zedelemeye devam ediyor
ZcashZ
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 04:43:41 PM

Sene sonuna kadar 4 olur diyordum ama yanılmışım 4 ü rahat geçecek.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
November 22, 2017, 05:37:44 PM

Keşke değersizleşen sadece para değerimiz olsa ülkemiz gün geçtikçe daha kötüye gitmeye başladı
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 22, 2017, 06:03:58 PM

Paramızın değersizleşmesi tamamıyla dış güçlerin ülkemizde oynadığı oyunların bir tezahürüdür.Ancak buna karşılık yeni önlem paketleri alınabilir,direnç sağlanabilir.Şu an haliyle dediğiniz gibi ithal konusu olduğundan dolayı her şeye zam gelmiş oluyor,yani kazanan taraflar dolar de avro sermayesini elinde bulunduran lobiler ve devletler.İşte bu noktada biz ne yapabiliriz sorusu geliyor aklıma o da koskoca hiçbir şey !

bu postunuz umarım iğnelemedir. değil ise,

elinizi hangi probleme atarsanız atın, eğitimsizlikten kaynaklanır. dış güç kelimesi artık çok can sıkıcı hal aldı.
ne mi yapabiliriz?çok basit. bizi bu dertlerden kurtarabilecek yöneticiler seçebiliriz.
ps: eğitim, eğitim, eğitim.

Bende sana kesinlikle katılıyorum. Eğitimsiziz biz. Ülkemizde ebeveyinlerin bu konuya yaklaşımı çok yetersiz. Çocukların okulda aldıkları eğitimin kendileri için ne kadar eksik olduğunu göremiyorlar. Genelleme yapmıyorum ama özellikle kırsal şehirlerde bu böyle maalesef. Hayata bakış açısı ve insiyatif kullanma konusunda yetersiz gençler yetişiyor bu garip eğitim sistemimizde.. Ekonomi ve dövizdeki sıkıntının başlıca nedeni budur bence de.

mustafayigittt
Member
**

Activity: 183
Merit: 10

View Profile
November 22, 2017, 06:47:07 PM

paramız değersizleşiyor borcumuz artıyor ekonomimiz küçülüyor Erdoğan bizden borç istediklerini iddia ediyor ama kendi borçlarımızı kapatamıyoruz 
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 22, 2017, 06:54:14 PM

Ülkede günden güne yaşamak zorlaşıyor ve olanları gördükçe kahroluyoruz

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
byzodiac
Full Member

Activity: 476

View Profile
November 22, 2017, 07:02:57 PM

Dolar oldu 4 lira, zamlar falan derken tıpkı eski günlere döndük.
cryptolian
Newbie
*

Activity: 62
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 09:11:31 PM

Çok da şaşılacak birşey değil, ülkece dengemiz bozuldu bi an önce adalet ve eğitim konusunda düzgün adımlar atılması gerekiyor.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 23, 2017, 09:45:49 AM

son 15 senedir inşaat ağırlıklı bie ekonomi ile anca bu kadar olur.
geçen haberde gösterdi geçen sene bankadan aldıkları kredi ile ev almış olanlardan  10.000 kişinin evine haciz konmuş ve evler bankaya geri gitmiş yani millet ekonomik krizde ve birine sordu orda kadın cevap verdi daire gitti üstüne verdiğimiz paralarda gitti yani ödediğimiz paraların üstüne bir bardak soğuk su içtik dedi.dua etsin hala borç çıkarmasınlar.

XxX
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 23, 2017, 10:24:59 AM

geçen haberde gösterdi geçen sene bankadan aldıkları kredi ile ev almış olanlardan  10.000 kişinin evine haciz konmuş ve evler bankaya geri gitmiş yani millet ekonomik krizde ve birine sordu orda kadın cevap verdi daire gitti üstüne verdiğimiz paralarda gitti yani ödediğimiz paraların üstüne bir bardak soğuk su içtik dedi.dua etsin hala borç çıkarmasınlar.

yıllar önce aynı şekilde benim de bi abimin evi gitmişti.

x liralık evi faizle alıyor. 4 5 yıl ödüyor sonra iş sıkıntısı yapılandırmak zorunda kalıyor. tabi üstüne bir faiz daha bindiği için borç daha da artıyor 2 yıl daha ödüyor sonra tamamen patlıyor.

ha noldu bi ev parası kadar para vermiş olsa da bi evi olmadı.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 23, 2017, 10:44:41 AM

Sadece imara dayalı bir ekonomimiz olduğu için dolar illaki yükselicek
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 23, 2017, 11:22:50 AM

sadece paramız değerleşmiyor. bütün değerlerimiz değersizleşiyor artık.

biraz habervari gibi gelebilir ama yalan değil. tarihimiz, eğitimimiz değerleştirildi.
Atatürk sevgisi ve dini inançlar birilerinin elinde oyuncak edildiği için değersizleştirildi.
arkadaşlık ve komşuluk ilişkileri, aile bağları değersizleşti.
her caminin, sokağın köşesinde bekleyenler yüzünden garibanlar değersizleşti.
kadın değersizleşti.
evlat değersizleşti.
yediğimiz meyveler sebzeler bile değersizleşti. eskisi gibi tatlı güzel değil artık.

herşey değersizleşti. bunların içindeki en değersizi de para zaten.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
November 23, 2017, 11:45:57 AM

x liralık evi faizle alıyor. 4 5 yıl ödüyor sonra iş sıkıntısı yapılandırmak zorunda kalıyor. tabi üstüne bir faiz daha bindiği için borç daha da artıyor 2 yıl daha ödüyor sonra tamamen patlıyor.

tam tersi durumlarda mevcut aslında dayım izmirde 2 sene 180 bin liraya ev aldı 80 de faizi var 260 bin lira geri ödüyor.yaklaşık 2-3 yıl oldu bu dediğim olay.şu anda evin değeri 400 bin lira ve kira getirisi var.kredisini rahatlıkla ödeyebiliyor yani. Aynı şekilde kuzenimde ev sahibi olmuştu. Ödeme gücünüz varsa krediyle ev mantıklı bana göre
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 23, 2017, 12:28:48 PM

tam tersi durumlarda mevcut aslında dayım izmirde 2 sene 180 bin liraya ev aldı 80 de faizi var 260 bin lira geri ödüyor.yaklaşık 2-3 yıl oldu bu dediğim olay.şu anda evin değeri 400 bin lira ve kira getirisi var.kredisini rahatlıkla ödeyebiliyor yani. Aynı şekilde kuzenimde ev sahibi olmuştu. Ödeme gücünüz varsa krediyle ev mantıklı bana göre

türkiye ekonomisinde ve iş şartlarında , işinde pozisyonunda kazanç durumunda belli bir garanti yoksa 10 yıllık kredi çok riskli.

ben ev alıp kiraya vermek yerine ev al tadilattan geçir sat seçeneğini daha kazançlı ve garanti olarak görüyorum.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
November 23, 2017, 04:26:28 PM

türkiye ekonomisinde ve iş şartlarında , işinde pozisyonunda kazanç durumunda belli bir garanti yoksa 10 yıllık kredi çok riskli.

ben ev alıp kiraya vermek yerine ev al tadilattan geçir sat seçeneğini daha kazançlı ve garanti olarak görüyorum.

Öncelikle herkes gelirini iyi hesap edip ona göre banka kredisi ile ev araba almalı.Değişik örnekler verelim.

Şimdi biri anlattı bunun arkadaşı banka kredisi ile ev alır hadi der birde gene banka kredisi ile  araba alır evide kira derken bunun oğluda işte çalışır oda sanırım 3.000-TL maaş alıyormuş yani hem kendi hemde oğlanın maaşı ile öderiz derken günümüzde yarın ne geleceğini Allah bilir.Ve çocuğu işten çıkarmışlar iş arar bulamaz ve sıkıntı başlar bunların da taksitler aksar ve hem eve hem arabaya hacizi kor bankalar.Buda çatalcada önceden aldığı ufak arsası varmış burayı elden çıkarıp şu blokeleri çözeyim der işte borç toplam 400.000-TL imiş çataldaki arsada edeceği 150.000-TL derler işte biride işte emlak alım satımda ucuza peşin alıyor neyse orayıda 120.000-TL ye o adama peşin satıp borçlara biraz serpmişler ama daha ne yapacağız derdindeler.

Başka örnekte şu şekilde oda adamın 45 yaşında evlenmemiş kızı var oda baba ev alacam ev alacam derken gider bu kayabaşı denen yerden 2+1 bir daireye girer 3 sene evvel o zaman dedi 1.900 TL ödüyor aylık taksit ve 1.500 TL maaş alıyor dedi o zaman bende dedim hata yapmış ufak alsaydı keşke dedik ve birazda parası varmış.Oda çeyrek altını varmış  80.000 TL eder diyordu babası neyse bu öde öde öde yaklaşık 3 senede ödediği hesap etmişler 120.000 TL diyorlar.İşten aldığı diyor 1.600 TL olmuş maaş şu anda diyor 2.400-TL ödüyor taksidi eee.Birde evi teslim alıp hemen kiraya 3 ay önce vermişler. 1.100 TL kiraya veriyorda babası diyor eve hiç katkısı yok bazen taksidi benden tırtıklıyor aradada ödemiyor.Valla dedim bende o dedim yanlışı başta yapmış 2+1 değilde madem 1+1 alsaydı şimdiye borcu biterdi ne kadar ödeyeceği daha belli değil diyor ama tahmini daha 250.000 TL borcu var dedi yani.

-Birde benim bizzat şahit olduğum olay var.Benim daire şu anda ölüsü dirisi 500.000 TL eder peşin satsam nakit neyse.Bizim apartmanda 20 daire burada toprak sahibi bir hacı var onun 5 dairesi var birde hacıyı az çok tanıyoruz adamın durumu bayağı iyi istanbulda değişik yerlerde 40-50 dairesi var diyorlarda zaten rahat 10 tanesi bizim burada ben biliyorum derken.Bizim alt daire bunundu bu kızkardeşine bu daireyi veriyor tapuyu hayrına ve orda kiracı vardı 2010 da o çıktı o dedi artık ev sahibi hacı değil kızkardeşine daireyi vermiş kirayı ona veriyoruz dedi o kiracı çıktı bir kiracı girdi 2012 de bir gün adamlar sabah palas pandıras çıktılar ne oluyor derken 2 gün sonra alt daire boya badana yapılmanda  bizim yan apartman da oturan doğu kökenliler taşındı.
Kısa keselim yeni gelenler aşiret olarak toplam şu anda 20 kişi kalıyor.Sonradan duyuldu.İşte hacının daireyi verdiği kadının kızı biraz sivri zekalı biri imiş.Gitmiş bu akıllı bir tane 2 katlı yazlık alayım der ve banka kredisi çeker ve taksit taksit öderim tabii alttaki daireyide teminat göstermiş en sonunda borcu ödeyememiş ve hem daireden hemde yazlıktan komple haciz konmuş  --daireyi alanlarda işte o zaman daire 250.000 TL ise işte icrada yaklaşık 120.000-TL ye daireyi icradan hemen kapatmışlar.

Son söz olarak geliri iyi hesap edip banka kredisi almalı yoksa işte sonuçlar malum.Herkese iyi forumlar..

Not: Banka kredisi çekecek olanlara tavsiye şudur eğer ödenecek taksitleri diyelim 2 ay aksatırsan bankanın haciz koyma hakkı doğuyor ona dikkat edin.Yani 2 taksidi peşpeşe ödemez iseniz haciz kaçınılmaz.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 23, 2017, 04:38:40 PM

Öncelikle herkes gelirini iyi hesap edip ona göre banka kredisi ile ev araba almalı.Değişik örnekler verelim.

Şimdi biri anlattı bunun arkadaşı banka kredisi ile ev alır hadi der birde gene banka kredisi ile  araba alır evide kira derken bunun oğluda işte çalışır oda sanırım 3.000-TL maaş alıyormuş yani hem kendi hemde oğlanın maaşı ile öderiz derken günümüzde yarın ne geleceğini Allah bilir.Ve çocuğu işten çıkarmışlar iş arar bulamaz ve sıkıntı başlar bunların da taksitler aksar ve hem eve hem arabaya hacizi kor bankalar.Buda çatalcada önceden aldığı ufak arsası varmış burayı elden çıkarıp şu blokeleri çözeyim der işte borç toplam 400.000-TL imiş çataldaki arsada edeceği 150.000-TL derler işte biride işte emlak alım satımda ucuza peşin alıyor neyse orayıda 120.000-TL ye o adama peşin satıp borçlara biraz serpmişler ama daha ne yapacağız derdindeler.

Başka örnekte şu şekilde oda adamın 45 yaşında evlenmemiş kızı var oda baba ev alacam ev alacam derken gider bu kayabaşı denen yerden 2+1 bir daireye girer 3 sene evvel o zaman dedi 1.900 TL ödüyor aylık taksit ve 1.500 TL maaş alıyor dedi o zaman bende dedim hata yapmış ufak alsaydı keşke dedik ve birazda parası varmış.Oda çeyrek altını varmış  80.000 TL eder diyordu babası neyse bu öde öde öde yaklaşık 3 senede ödediği hesap etmişler 120.000 TL diyorlar.İşten aldığı diyor 1.600 TL olmuş maaş şu anda diyor 2.400-TL ödüyor taksidi eee.Birde evi teslim alıp hemen kiraya 3 ay önce vermişler. 1.100 TL kiraya veriyorda babası diyor eve hiç katkısı yok bazen taksidi benden tırtıklıyor aradada ödemiyor.Valla dedim bende o dedim yanlışı başta yapmış 2+1 değilde madem 1+1 alsaydı şimdiye borcu biterdi ne kadar ödeyeceği daha belli değil diyor ama tahmini daha 250.000 TL borcu var dedi yani.

-Birde benim bizzat şahit olduğum olay var.Benim daire şu anda ölüsü dirisi 500.000 TL eder peşin satsam nakit neyse.Bizim apartmanda 20 daire burada toprak sahibi bir hacı var onun 5 dairesi var birde hacıyı az çok tanıyoruz adamın durumu bayağı iyi istanbulda değişik yerlerde 40-50 dairesi var diyorlarda zaten rahat 10 tanesi bizim burada ben biliyorum derken.Bizim alt daire bunundu bu kızkardeşine bu daireyi veriyor tapuyu hayrına ve orda kiracı vardı 2010 da o çıktı o dedi artık ev sahibi hacı değil kızkardeşine daireyi vermiş kirayı ona veriyoruz dedi o kiracı çıktı bir kiracı girdi 2012 de bir gün adamlar sabah palas pandıras çıktılar ne oluyor derken 2 gün sonra alt daire boya badana yapılmanda  bizim yan apartman da oturan doğu kökenliler taşındı.
Kısa keselim yeni gelenler aşiret olarak toplam şu anda 20 kişi kalıyor.Sonradan duyuldu.İşte hacının daireyi verdiği kadının kızı biraz sivri zekalı biri imiş.Gitmiş bu akıllı bir tane 2 katlı yazlık alayım der ve banka kredisi çeker ve taksit taksit öderim tabii alttaki daireyide teminat göstermiş en sonunda borcu ödeyememiş ve hem daireden hemde yazlıktan komple haciz konmuş  --daireyi alanlarda işte o zaman daire 250.000 TL ise işte icrada yaklaşık 120.000-TL ye daireyi icradan hemen kapatmışlar.

Son söz olarak geliri iyi hesap edip banka kredisi almalı yoksa işte sonuçlar malum.Herkese iyi forumlar..

Not: Banka kredisi çekecek olanlara tavsiye şudur eğer ödenecek taksitleri diyelim 2 ay aksatırsan bankanın haciz koyma hakkı doğuyor ona dikkat edin.Yani 2 taksidi peşpeşe ödemez iseniz haciz kaçınılmaz.

Anlatım bozukluğu var veya madde etkisindesiniz galiba. Herseyi okudum anlamsız ve karışık, neredeyse dediğiniz bir çok şey anlaşılmıyor. 75 kere ( işte ) yazmışsınız bu arada. Hikayeleriniz iyiymiş tebrikler
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
November 23, 2017, 04:45:37 PM

geçen haberde gösterdi geçen sene bankadan aldıkları kredi ile ev almış olanlardan  10.000 kişinin evine haciz konmuş ve evler bankaya geri gitmiş yani millet ekonomik krizde ve birine sordu orda kadın cevap verdi daire gitti üstüne verdiğimiz paralarda gitti yani ödediğimiz paraların üstüne bir bardak soğuk su içtik dedi.dua etsin hala borç çıkarmasınlar.

Şimdi biri anlattı bunun arkadaşı banka kredisi ile ev alır hadi der birde gene banka kredisi ile  araba alır evide kira derken bunun oğluda işte çalışır oda sanırım 3.000-TL maaş alıyormuş yani hem kendi hemde oğlanın maaşı ile öderiz derken günümüzde yarın ne geleceğini Allah bilir.Ve çocuğu işten çıkarmışlar iş arar bulamaz ve sıkıntı başlar bunların da taksitler aksar ve hem eve hem arabaya hacizi kor bankalar.Buda çatalcada önceden aldığı ufak arsası varmış burayı elden çıkarıp şu blokeleri çözeyim der işte borç toplam 400.000-TL imiş çataldaki arsada edeceği 150.000-TL derler işte biride işte emlak alım satımda ucuza peşin alıyor neyse orayıda 120.000-TL ye o adama peşin satıp borçlara biraz serpmişler ama daha ne yapacağız derdindeler.

Başka örnekte şu şekilde oda adamın 45 yaşında evlenmemiş kızı var oda baba ev alacam ev alacam derken gider bu kayabaşı denen yerden 2+1 bir daireye girer 3 sene evvel o zaman dedi 1.900 TL ödüyor aylık taksit ve 1.500 TL maaş alıyor dedi o zaman bende dedim hata yapmış ufak alsaydı keşke dedik ve birazda parası varmış.Oda çeyrek altını varmış  80.000 TL eder diyordu babası neyse bu öde öde öde yaklaşık 3 senede ödediği hesap etmişler 120.000 TL diyorlar.İşten aldığı diyor 1.600 TL olmuş maaş şu anda diyor 2.400-TL ödüyor taksidi eee.Birde evi teslim alıp hemen kiraya 3 ay önce vermişler. 1.100 TL kiraya veriyorda babası diyor eve hiç katkısı yok bazen taksidi benden tırtıklıyor aradada ödemiyor.Valla dedim bende o dedim yanlışı başta yapmış 2+1 değilde madem 1+1 alsaydı şimdiye borcu biterdi ne kadar ödeyeceği daha belli değil diyor ama tahmini daha 250.000 TL borcu var dedi yani.

-Birde benim bizzat şahit olduğum olay var.Benim daire şu anda ölüsü dirisi 500.000 TL eder peşin satsam nakit neyse.Bizim apartmanda 20 daire burada toprak sahibi bir hacı var onun 5 dairesi var birde hacıyı az çok tanıyoruz adamın durumu bayağı iyi istanbulda değişik yerlerde 40-50 dairesi var diyorlarda zaten rahat 10 tanesi bizim burada ben biliyorum derken.Bizim alt daire bunundu bu kızkardeşine bu daireyi veriyor tapuyu hayrına ve orda kiracı vardı 2010 da o çıktı o dedi artık ev sahibi hacı değil kızkardeşine daireyi vermiş kirayı ona veriyoruz dedi o kiracı çıktı bir kiracı girdi 2012 de bir gün adamlar sabah palas pandıras çıktılar ne oluyor derken 2 gün sonra alt daire boya badana yapılmanda  bizim yan apartman da oturan doğu kökenliler taşındı.
Kısa keselim yeni gelenler aşiret olarak toplam şu anda 20 kişi kalıyor.Sonradan duyuldu.İşte hacının daireyi verdiği kadının kızı biraz sivri zekalı biri imiş.Gitmiş bu akıllı bir tane 2 katlı yazlık alayım der ve banka kredisi çeker ve taksit taksit öderim tabii alttaki daireyide teminat göstermiş en sonunda borcu ödeyememiş ve hem daireden hemde yazlıktan komple haciz konmuş  --daireyi alanlarda işte o zaman daire 250.000 TL ise işte icrada yaklaşık 120.000-TL ye daireyi icradan hemen kapatmışlar.

Anlatım bozukluğu var veya madde etkisindesiniz galiba. Herseyi okudum anlamsız ve karışık, neredeyse dediğiniz bir çok şey anlaşılmıyor. 75 kere ( işte ) yazmışsınız bu arada. Hikayeleriniz iyiymiş tebrikler

Önce yazdığını kendi yorumunu 3 kere oku ne yazdığını anla.
Diyorsunki okudum anlamsız??? Huh
Sonrada diyorsunli hikayeler iyi imiş. Roll Eyes
Bu tezat değilde nedir.
Yani sen ne kullanıyorsan sende yan etki yapıyor..görünen o. Grin
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: