Bitcoin Forum
July 08, 2024, 05:56:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Zcl hakkında bilgi  (Read 659 times)
foculur (OP)
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
October 26, 2017, 12:42:54 PM

Merhaba arkadaslar,

Forumda aradıgımda cok fazla konusulmayan zcl hakkında yorum yapabılecek, yatırım yapmıs arastırmıs kısılerın bılgısıne ıhtıyac duymaktayım.

Waves, strat, oax gibi alıp minimum 1 yıl vadeye bıraktıgım coınler mevcut, uzun vadelı alım amacım var genel olarak. Zcl de hedefımde olan coınlerden bırı bır fork coını bılındıgı uzere, fıyatının suankı sevıyelerının cok ustune gelmesı gerektıgını dusunuyorum ornegın 1 yıla 10 dolar olur gıbıme gelıyor. Ama sadece bır ongoru bu, arkalarında kım var neler oluyor fikir verebılır mısınız?
Ben ızlemeye basladıktan sonra bır ay ıcınde, pıyasa kan aglarken bıle, gunde neredeyse ıkı katına cıkıp gerı 28k sevıyelerıne geldı, ve bu hareketı 2 kere yaptı yanlıs hatırlamıyorsam. Bu hareketler kımsenın dıkkatını cekmıyor mu bılmıyorum ama konusan kımse gormuyorum. Boyle bır pıyasada bıle cok rahat catır catır bır gunde x2 yapabılen bır coının, bır gun tekrar cıkıp bu sefer geri dusmeyecegını ve 10 15 dolarlara gelebılecegını dusunuyorum.

Yorumları beklıyorum, saygılar.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
October 26, 2017, 07:39:31 PM

Selam hocam ben madencilikle ugrasıyorum ve ZCL nin tamamen madencilik üzerine uydurulmuş bir shitcoin oldugu kanısındayım, bir ara kazıp kenara atmayı planladım internette biraz arastirmaya karar verdim ve gördümkü elle tutulur hic birsey olmadıgını fark ettim ve vazgecip zencash e yöneldim. Yine onun 3 5 projesi slack grubu dev grubu falan vardı sagda solda sık sık reklamlarını görebiliyorsunuz ama bunda hic birsey yok. Tahminimce mining işiyle ugrasan aga babaları bunu kazıp kazıp pupmlatıp alttan biraz körükleyerek saf temiz kalpli para kazanmak isteten gariban yatrimci destegi ile bir yerlere getirip patlattıklarına eminim.

Ben kendi adıma nakit para yatırmam ama 3 5 gün koyar tezgahtar üretir pump dalgasında satmayı bekleyebilirim.

Kolay gelsin.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 26, 2017, 07:56:49 PM

Bu tarz coinlerle oynarsanız eninde sonunda sizi zarar ettirir. Çünkü bu tarz projesi olmayan coinlerde risk daima büyük olur, genelde de bir balina gelip herşeyi toplayıp gider.
foculur (OP)
Full Member

Merit: 158

View Profile
January 01, 2018, 12:23:53 PM

Zcl dedim almayın dedıler almadık, bakın ne oldu şimdi Sad 10 15 dolar olabilir demişim adamlar marsa gitti:(
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
January 01, 2018, 12:40:46 PM

Daha dur Mars'dan sonra jüpiter var plüton var.Daha yeni başladı herşey.Tabi bu seviyelerden girmek riskli biz zamanında girdik yükselişini bekliyoruz forka kadar.Dinlene dinlene yükseliyor.Güzel bir tepe noktasına geldiğinde satıp çıkmalı.Forktan sonra ne olacağı belirsiz.En güzeli bildiğin cebindeki paradır. Smiley
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 01, 2018, 01:06:19 PM

Zamanında ben de girmeyi dusundum okadar ama herkes rısklı dedı, ınsanlar boyle konusunca adet sayısına bıle bakmamıstım 2 mılyon adet zcl varmıs, onu gorsem bukadar az olan bıseyın artısı cok kolay olur der ufak bısey atardım, gunun bırınde ılla pump yerdı. 1.62den almaktan vazgectıgım zamanları bılırım 1-2 ay oncesınde malesef.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
January 01, 2018, 01:59:52 PM

Bir süredir ZCL adını duyuyordum ama duymadığım airdrop vereceği idi. Maalesef çok geç duydum. Şiödi telafuz edilen rakamlar bu durum da bile x8 x10 arası bundan sonra girmek cesaret ister . 2. NXT vakası olma ihtimali var.
HDIMI
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 01, 2018, 02:54:38 PM

Zamanında almak istedim ama almadım şimdiki fiyatına bak.. Şans diyelim napalım bu seviyedende girilmez herhade artık girsekte elimizde patlar muhtemelen benim şansıma.

Crypto Koala
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
January 02, 2018, 09:01:53 AM

Madencilik yapıp yada Bob'un tavsiyelerine uyup zcl den küçük bir servet yapanlar var. Ne gruplarda ne madencilik bölümünde kimsenin sesi çıkmıyor

GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 02, 2018, 09:10:10 AM

Üzülmeyin beyler daha çok fırsatlar gelip / geçiyor . Emin olamıyoruz . Kimse zarara uğratmak istemiyor en azından TR forum bölümünden.  Net bilsek de hepimiz kazanabilsek keşke Smiley
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 02, 2018, 02:41:55 PM

Madencilik yapıp yada Bob'un tavsiyelerine uyup zcl den küçük bir servet yapanlar var. Ne gruplarda ne madencilik bölümünde kimsenin sesi çıkmıyor
Ben de Bob'dan duyup almak ıstemıstım aynen oyle hocam, bır maılı vardı hatta orda gecmıstı Zcl, mılletle aralarında hos olmayan seyler olmus vesaıre, adama dolandırıcı dıyenler dolu, ama adamın soyledıgı coınler boyle boyle servet yaptırıyor gıbı buaralar. O maıldekılere yatırım yapamadıgıma uzuluyorum.
tayfundeniz
Sr. Member

View Profile
January 02, 2018, 02:51:47 PM

Bitcoin Private fork ile alakalı açıklama yapmış.BTCP nasıl dağıtılacak sorusuna cevapları
1 ZCL'ye sahipseniz, 1 ZCL'yi tutarsın ve 1 BTCP alırsın, 1 BTC'ye sahipsen, BTC'yi tutarsın ve 1 BTCP alırsın.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2675257

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 14, 2018, 01:40:08 PM

Zcl kaldığı yerden devam ediyor. Bitcoin bazında ath yaptı, dolar bazında ath ın gerisinde fakat tekrar yapacaktır.
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
February 14, 2018, 01:43:48 PM

Ahaha yahu zamanında çok gözüme illişti bundan bir iş olmaz elimde patlar dedik almadık şimdiki fiyata bak bu fiyattan almak riskli ama bir anda patlama yapma olasılığıda var kararsız kaldım şuanda
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 14, 2018, 02:02:40 PM
Merited by nekominer (1)

Aslında olay biraz supply miktarı ile alakalı diye düşünüyorum. Bunu bir dalga gibi düşünün, önce ufak şekilde başlıyor, sonra herkesi arkasına almaya başlıyor. Adet olarak 50m altında kalan tüm coinler bu potansiyeli taşıyor. Proje olsun olmasın, güçlü birinin yatırım yapması yeterli olur.

Sıradaki fırlamayı NEBLIO yapacak diye düşünüyorum. Hem projesi var hem adeti az, şuan için alım yapmadım ama umarım arkadaş gibi pişman olmam.
Rkc Trader
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
February 14, 2018, 02:06:26 PM

10 gün içerisinde %80 ini satıp kalanını zararı göze alıp cüzdana çekmeyi düşünüyorum.
Bittrex desteklerse orada borsada bırakırım.

mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 14, 2018, 02:10:01 PM

alt temel konusunda oldukça az hatta yok sayılabilir bu konuda bu tür coinlere yatırım yapmak akla ziyan olacaktır bu kadar sağlam varken.

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 14, 2018, 03:21:46 PM

alt temel konusunda oldukça az hatta yok sayılabilir bu konuda bu tür coinlere yatırım yapmak akla ziyan olacaktır bu kadar sağlam varken.

alt temel derken?
Cryptopia yada livecoindeki coinlerle karıştı galiba.
Zcl den bahsediyoruz, bitcoin private i geliştirecek olan ekipten.

tayfundeniz
Sr. Member

View Profile
February 14, 2018, 03:22:16 PM

ZCL için fırsat geçti gitti.zamanında alanlar yatırımlarını x10 ,x15 yaptı.Çatallaşmadan sonra fiyatı muhtemelen düşer.Elinde tutanlar yine kazanır Bitcoin Private ile.Bakalım neler olacak.Şu an fiyatı güzel yükseliyor.Arada düzeltme gelsede forka gider çıkışı sürer gibi.
Night Trader A
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
February 14, 2018, 03:31:03 PM

Zcl ekibindeki coder sayısı 60 a ulaşmış.
Fork sonrası çok sert dump yiyecektir bunda herkes hem fikir.
Bitcoin Private fiyat olarak muhtemelen zcl nin çok üzerine konumlanarak bu zararı fazlasıyla kapatacaktır.   

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: