Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:36:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cum sa cumperi bitcoin cu cardul/paypal  (Read 13064 times)
gabbello (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 11, 2013, 08:39:58 PM
 #1

Contrar aparentelor exista o metoda prin care poti cumpara BTC platind cu cardul sau prin paypal si sa ai BTC in doar 5 minute, si anume folosind VirWox. (link de affiliere).

Pasi de urmat:

1. deschis cont la virwox
2. depus EUR/USD prin oricare metoda suportata (moneybookers, paypal, card, etc)
3. cumparat Second Life $ (SLL) pentru EUR/USD
4. cumparat BTC pentru SLL
5. retras BTC in portofelul local

Pasul 3 este important pentru ca virwox nu permite tranzactia directa din fiat in BTC.

Bineinteles ca exista si un dezavataj, si anume taxele mai mari decat la un exchange classic (in cazul in care ai deja banii depusi acolo).


Exemplu de tranzactie:

1. depus cu paypal 50 EUR
2. In contul de pe virwox ajung 47.95 EUR
3. cumparat 14,494.51 SLL de 47 de EUR (se pare ca form-ul nu accepta decat sume rotunde)
5. cumparat 0.5 BTC de 14,226.02 SLL

La final in cont am ramas cu:

0.5 BTC
.95 EUR
268 SLL

(la mt. gox 1 BTC = 83 EUR la momentul tranzactiei)

Vedeti tot procesul pe youtube: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0Bgs0OEQv7Q


If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715218616
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715218616

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715218616
Reply with quote  #2

1715218616
Report to moderator
QIWI_ROMANIA
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 02, 2015, 03:35:23 PM
Last edit: February 10, 2015, 03:52:28 PM by QIWI_ROMANIA
 #2

O varianta mult mai usoara si ce nu implica detinerea unui card sau cont paypal, este plata prin terminalele QIWI.

Sunt amplasate terminale de plata QIWI in reţelele de magazine Mega Image, Profi, Billa, Penny, Kaufland din toată ţara.

Plata se face cash, si banii intra in cont imediat.


jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
February 02, 2015, 06:25:35 PM
 #3

Cand am cumparat BTC cu cardul de pe  VirWox, acum doi ani aproape tin minte ca la prima tranzactie am asteptat 48 de ore si era o limita de 50 de euro parca, deci nu e chiar "in 5 minute". Poate sau mai schimbat lucrurile, dar din comparatia cu pretul de pe MtGox, nu stiu cat de actuale sunt informatiile.
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 04, 2015, 02:17:12 AM
 #4

Cum sa cumperi (sau sa vinzi) cu cardul: https://www.circle.com/

Register > Settings > Linked accounts > Add Credit Card (VISA)

Account > Add/Withdraw funds > ...suma... > 3% comision > done!
Smon
Member
**
Offline Offline

Activity: 271
Merit: 10


View Profile
March 12, 2015, 11:15:12 PM
 #5

Cum sa cumperi (sau sa vinzi) cu cardul: https://www.circle.com/

Register > Settings > Linked accounts > Add Credit Card (VISA)

Account > Add/Withdraw funds > ...suma... > 3% comision > done!
Este testat de cineva?
Sau cum merge sistemul la ei?

▀▀█▄▄    [websitewhitepaper]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution    ▄▄█▀▀
▪  A revolutionary decentralized digital economy  ▪
▄▄█▀▀      Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  GitHub      ▀▀█▄▄
FundsMoney
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
March 14, 2015, 02:20:46 AM
 #6

@Smon - am mai scris mai demult despre Circle, intr-un topic diferit. Este o companie americana reputabila, am cont la ei de cand s-au deschis inregistrarile (de 4-5 luni cred).
Nu am intampinat absolut nicio problema in a ma inregistra, a-mi "lega" cardul si cumpara/vinde bitcoini.

Exista totusi o sansa mica sa nu iti poti face cont. Anumite carduri din EU pot fi refuzate, nu din cauza lor ci din cauza comerciantilor cu care lucreaza.

Iti sugerez sa incerci sa iti faci cont totusi. Comisioanele sunt mici si au o interfata foarte simplu de utilizat.

-- if you want this space, PM me --
WUtoBTC
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 10

Bitcoin Exchanger


View Profile WWW
May 02, 2015, 09:12:31 PM
 #7

@Smon - am mai scris mai demult despre Circle, intr-un topic diferit. Este o companie americana reputabila, am cont la ei de cand s-au deschis inregistrarile (de 4-5 luni cred).
Nu am intampinat absolut nicio problema in a ma inregistra, a-mi "lega" cardul si cumpara/vinde bitcoini.

Exista totusi o sansa mica sa nu iti poti face cont. Anumite carduri din EU pot fi refuzate, nu din cauza lor ci din cauza comerciantilor cu care lucreaza.

Iti sugerez sa incerci sa iti faci cont totusi. Comisioanele sunt mici si au o interfata foarte simplu de utilizat.

am deschis contul pe circle inainte de revelion, de vreo 4 luni deci . cartea visa de la o banca franceza (cu reputatie) nu a fost acceptat . in schimb , spre surprinderea mea a fost acceptat un card payonner (legat la un cont bank of america) si cardul viabuy (legat la un cont bancar german) . payonner si viabuy sint carduri prepay , usor de obtinut .

BUY/SELL BITCOINS FOR PP , SKRILL , NETELLER
serdar
Member
**
Offline Offline

Activity: 89
Merit: 10


View Profile
May 05, 2015, 04:39:39 PM
 #8

Dar sa vinzi BTC prin QIWI merge? A incercat cineva? Sau DOGE? Se poate sa vinzi si DOGE direct?
MarkMJ
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 500


one for one and 1 2 3


View Profile
June 05, 2015, 08:12:23 AM
 #9

Dar sa vinzi BTC prin QIWI merge? A incercat cineva? Sau DOGE? Se poate sa vinzi si DOGE direct?

De la QIWI merge doar sa cumperi
Gasesti numai BTC de cumparat
De vandut via cash pp sau wu pe risk

I'm RED and that's GOOD, i will never be GREEN and that's not BAD! there's no one i'd rather be than me.
DEV for cryptocurrency but I HATE forks
AFK
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 770
Merit: 513


View Profile
June 07, 2015, 10:12:40 AM
 #10

5 minute..... cam 2-3 ore adica
btcgollum
Member
**
Offline Offline

Activity: 83
Merit: 10


View Profile
July 14, 2015, 06:30:48 PM
 #11

pe localbitcoins.com poti cumpara cu paypal bitcoin
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!