Bitcoin Forum
May 12, 2024, 01:41:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Kredi çekip yatırım yapmak mantıklı mı?  (Read 2817 times)
fiberay (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
October 27, 2017, 09:06:19 AM

Herkese merhaba,

Bir süredir takip ediyorum ve artık daha fazla erişilemez rakamlara ulaşmadan birkaç bitcoin sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum. Sizce kazı yapmak mı yoksa bitcoin alıp değerlenmesini beklemek mi daha mantıklı?
1715478061
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715478061
Reply with quote  #2

1715478061
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
consar
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
October 27, 2017, 09:55:36 AM

mining karlı bir iş değil ciddi yatırımlarla meslek olarak yapılmadıkça, kredi çekip bitcoin almak bana pek mantıklı gelmiyor. sabit bir gelirin varsa eline her para geçtiğinde bir miktar alabilirsin.
fiberay (OP)
Newbie
*

View Profile
October 27, 2017, 10:43:57 AM

mining karlı bir iş değil ciddi yatırımlarla meslek olarak yapılmadıkça, kredi çekip bitcoin almak bana pek mantıklı gelmiyor. sabit bir gelirin varsa eline her para geçtiğinde bir miktar alabilirsin.

Sabit gelirim var ancak toplu hale getirmek zaman alır ve bu sürede treni kaçırmak istemiyorum açıkçası. 10 bine kadar kredi alabiliyorum şuan. Mining olayını biraz daha araştırayım en iyisi çünkü o iş için bir arkadaşımda destek olup dahil olmak istiyor.

Bu arada ipotekli kredi hakkında bilgisi olan var mı ya da daha önce bu şekilde kredi alan? edilen aracın ya da arsanın değeri kadar kredi verirler mi şurda %75'i üzerinden demişler ne kadar doğrudur tabi http://www.kredivepara.com/ipotekli-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ sanırım direkt bankayla görüşsem daha iyi.
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
October 27, 2017, 12:28:29 PM

Kredi çekilip yatırım yapılabilir. Ancak eğer yatırımdan bahsediyorsanız ödemelerinizi buradan kazanacağınızı düşündüğünüz parayla yapmamanızı öneririm. Kredinizi, geliriniz ile karşılayıp, yatırımınızı en azından kredi sürenizce bozmazsanız mantıklı olabilir. İHTİYACINIZ OLAN PARA İLE KAZANÇ UĞRUNA DALGALI PİYASALARA GİRMEYİNİZ.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 27, 2017, 03:56:30 PM

Bence çok çok riskli, tavsiye etmem.
Henüz yenisiniz anladığım kadarıyla, yeni iken araştırıp yazıları-incelemeleri okudukça insanda tren kaçıyor, hemen almalıyım gibi bir hava oluşuyor. Ama nereden girileceğini, nereden çıkılacağını bilmek ciddi tecrübe gerektiriyor. Bugün alırsınız, yarın bir yerden çok kötü bir haber gelir, siz daha exchange sitesini açana kadar site kilitlenir ani yoğunluktan, bir anda 6 bin den 5 bin dolara düşer, 1 btc de 2-3 bin lira kaybınız olur. Hiç belli olmuyor.

Ve o an biraz paniklersiniz, hızlıca reddit, twitter, globalde araştırırsınız ne olacak diye. Böyle anlarda ortaya çıkan btc batacak tayfasının yazılırını okur, bir an panikle zararına satarsınız. Ve ne olduğunu anlamadan bir de bakarsınız ki 7 bin dolara çıkmış, zarardasınız.

Bana göre 1 yıldan az süredir bu işle ilgilenen bir kişi, ekstra biriktirdiği, herhangi bir ihtiyacı olmadan biriktirdiği paranın maksimum %50 si ile bu işlerle ilgilenmeli. Çok tecrübelisinizdir, evini de satıp giren olabilir. Ama yeterince tecrübe edinip piyasanın tepkilerini öğrenmeden borçla btc almak bence çok mantıksız.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 27, 2017, 05:18:57 PM

Bu piyasa bugün var yarın yok kim bilebilir, en ufak düşüşte kredin aklına gelip zararına satış yapacaksın. Yatırım kenarda duran boş parayla yapılır.
AlvinLinn
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
October 27, 2017, 05:21:04 PM

İHTİYACINIZ OLAN PARA İLE KAZANÇ UĞRUNA DALGALI PİYASALARA GİRMEYİNİZ. arkadaşın yazdığı gibi kredi çekip borç alıp girerseniz elinizde patlayabilir. Buraya girerken ihtiyacınız olan para ile girmeyeceksiniz. o parayı en az 1 sene unutacaksınız
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
October 27, 2017, 06:12:12 PM

çektiğin krediyi kendi devam eden gelirinle hayat standartlarını çok fazla düşürmeden ödeyebiliyorsan yap.

kısaca maaşından her ay kenara 500 tl atabiliyorsun. ozaman çek kredini aylık ödemesi 500 600 bilemedin 700 tl olacak şekilde.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 27, 2017, 06:35:30 PM

borsalara faize ver poloniex gibi örnek kredi ödemen yıllık diyelim %17 faiz.
Poloniex verdiği faizler bazen yıllık %25 çıkıyor aradaki fark senin karın olur paraya göre
Örneğin bitfinex 0.08$% günlük faizi var dolara aylık 2.4% yıllık 28.8$% oluyor.
fiberay (OP)
Newbie
*

View Profile
October 27, 2017, 09:31:46 PM

Bence çok çok riskli, tavsiye etmem.
Henüz yenisiniz anladığım kadarıyla, yeni iken araştırıp yazıları-incelemeleri okudukça insanda tren kaçıyor, hemen almalıyım gibi bir hava oluşuyor. Ama nereden girileceğini, nereden çıkılacağını bilmek ciddi tecrübe gerektiriyor. Bugün alırsınız, yarın bir yerden çok kötü bir haber gelir, siz daha exchange sitesini açana kadar site kilitlenir ani yoğunluktan, bir anda 6 bin den 5 bin dolara düşer, 1 btc de 2-3 bin lira kaybınız olur. Hiç belli olmuyor.

Ve o an biraz paniklersiniz, hızlıca reddit, twitter, globalde araştırırsınız ne olacak diye. Böyle anlarda ortaya çıkan btc batacak tayfasının yazılırını okur, bir an panikle zararına satarsınız. Ve ne olduğunu anlamadan bir de bakarsınız ki 7 bin dolara çıkmış, zarardasınız.

Bana göre 1 yıldan az süredir bu işle ilgilenen bir kişi, ekstra biriktirdiği, herhangi bir ihtiyacı olmadan biriktirdiği paranın maksimum %50 si ile bu işlerle ilgilenmeli. Çok tecrübelisinizdir, evini de satıp giren olabilir. Ama yeterince tecrübe edinip piyasanın tepkilerini öğrenmeden borçla btc almak bence çok mantıksız.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Dolar üzerinden olduğu için ülkemizde de fazla etkileniyor haklısınız. Öderken beni pek etkilemeyecek miktarda bi kredi düşünüyorum zaten. Dediğiniz gibi iyice araştırmadan girmemeli.

Bu piyasa bugün var yarın yok kim bilebilir, en ufak düşüşte kredin aklına gelip zararına satış yapacaksın. Yatırım kenarda duran boş parayla yapılır.

Daha önce farklı alanlarda tecrübeler edinmiştim. Bu ürüne nedense fazla güven duyuyorum. Teşekkürler tavsiyeniz için daha fazla öğrenip öyle adım atacağım.

İHTİYACINIZ OLAN PARA İLE KAZANÇ UĞRUNA DALGALI PİYASALARA GİRMEYİNİZ. arkadaşın yazdığı gibi kredi çekip borç alıp girerseniz elinizde patlayabilir. Buraya girerken ihtiyacınız olan para ile girmeyeceksiniz. o parayı en az 1 sene unutacaksınız

Haklısınız bu konuyu daha iyi irdeleyip ona göre hareket etmekte fayda var.

çektiğin krediyi kendi devam eden gelirinle hayat standartlarını çok fazla düşürmeden ödeyebiliyorsan yap.

kısaca maaşından her ay kenara 500 tl atabiliyorsun. ozaman çek kredini aylık ödemesi 500 600 bilemedin 700 tl olacak şekilde.

500-600 tl şeklinde öderim diye düşünmüştüm ben de çekilen miktarı.

borsalara faize ver poloniex gibi örnek kredi ödemen yıllık diyelim %17 faiz.
Poloniex verdiği faizler bazen yıllık %25 çıkıyor aradaki fark senin karın olur paraya göre
Örneğin bitfinex 0.08$% günlük faizi var dolara aylık 2.4% yıllık 28.8$% oluyor.

Pek borsa bilgim yok ama onu da araştıracağım teşekkür ederim.

Kredi çekilip yatırım yapılabilir. Ancak eğer yatırımdan bahsediyorsanız ödemelerinizi buradan kazanacağınızı düşündüğünüz parayla yapmamanızı öneririm. Kredinizi, geliriniz ile karşılayıp, yatırımınızı en azından kredi sürenizce bozmazsanız mantıklı olabilir. İHTİYACINIZ OLAN PARA İLE KAZANÇ UĞRUNA DALGALI PİYASALARA GİRMEYİNİZ.

Ödemeleri kendim yapacağım evet buradan gelecek olan kazanç ile denk getirebilmek zaten zannediyorum mümkün değil.

Herkese tavsiyeleri için teşekkürler, umarım herkes için en iyi şekilde yükselir. (ben almadan çok fazla yükselmese keşke:)
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 28, 2017, 08:24:00 AM

Galiba gerekli cevapları almış ve kararını vermişsin, risk almadan kazanç sağlanmaz ancak aldığın riske göre getirisi ne olur iyi ölçmek lazım. Mesela 4-5 ay önce mining çok iyi bırakırken herkes 3 katına ekran kartı aldılar, çünkü karlıydı çok kısa sürede rig leri aorti ediyorlardı. Ama su anda okadar karlı deği.
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
October 28, 2017, 09:53:49 PM

Öyle yapma, kredi alarak hele de 10bin lira içiin değmez. Ayda 500 kredi ve faize vereceğine, aydan aya bitccoin al. Daha iyi olur. Boşa faiz ödememiş olursun. BTC almak için de ayrıca kesintin olacak. Hep kırpılacak paran.
kastoriante
Member
**

Activity: 160

View Profile
October 28, 2017, 10:30:32 PM

Bitcoin'den en başta haberim oldu. O zaman İnternetim olmadığı için deneyemedim, İnternetim olunca da ne zaman konuyu araştırsam;
KAZILMIYOR
BU İŞ BİTTİ
YARIN NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL
KARLI DEĞİL
amaç bir rakip az olsa benim için kardır düşüncesi. Diğer taraftan milletin kredi çekmek ile alakalı düşüncelerini dikkate al.
osmanismet
Full Member

Activity: 182

Hakuna Matata

View Profile
October 29, 2017, 07:49:22 AM

@astoriante  "kişi kendinden bilirmiş karşındakini" diyeceğim de, forumda birşeyler paylaşmak için bulunuyoruz. Öğrenmek, en önemelisi en az zararla yatırım yapmak, önceden haber alıp yeni projelere girmek filan filan. Günde 1000 dolar yükselen, 10 dakika içinde 500 dolar düşen, bir günde 4800 dolara çıkıp ikinci günün ortalarında 3000 dolara inen bir durum için dalgalı demek mi daha doğru, çarşaf gibi sakin demek mi daha doğru?

yarın ne olacağı belli mi?
Mining için aldığın 2500 dolarlık bir cihaz bu 2500 doları kaç ayda çıkarıyoz?
Bu başlığı açan kişi kredi çekip 100 000 adet bitcoin alsa benim ne kârım olur, ne zararım olur?

verici
Member
**

Activity: 61

View Profile
October 29, 2017, 10:31:59 AM

bundan 1 yıl önce forumun bir üyesi ile ticaret yapıyorduk ve ilk bitcoin alışımdı. ona hashneti sormuştum, hani şu para yatırıyoruz, onlar bizim yerimize kazıyorlar ya..
ve o arkadaşın bana verdiği cevap şu oldu: onun yerine bitcoin alıp bekletin zaten x2 olacak. madencilikte o kazancı yakalayamazsınız.
ve birkaç ay geçmeden 2x seviyelerini geçti Smiley
size tavsiyem madencilik işine bulaşmayın. bitcoinden ziyade sağlam altcoinleri alın ve asla pumpa girmeyin. sonuçta kredi çekip yatırdığınız için riskten uzak durmanız gerekir. eth-str-strat gibi coinlerden yüzde otuz alıp, geri kalanı ilede bitcoinde tutabilirsiniz, uzun vadede muhakkak kazanacaksınız.
lazcemal
Member
**

Activity: 126

View Profile
October 29, 2017, 11:46:47 AM

bence mantıklı. uygun krediler var.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
October 29, 2017, 06:54:11 PM

ben cesaret edip krediyle girmiştim ama işler umduğum gitmedi ha kredi taksitlerini bi şekilde çıkarıyorum zararım yok ama beklediğim kadar karımda yok.size tavsiyem krediyle bulaşmayın bu işe taksit anlarında terste kalırsanız mecburiyetten zararına satmak zorunda kalabilirsiniz.en iyisi ihtiyaç fazlası parayla bu işleri yapmak

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
October 29, 2017, 07:41:32 PM

Kredi olayına sakın girmeyin hocam. O kadar değişik bir piyasa içindeyiz ki ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Kredi ile böyle bir işe girilmez yani ev almıyorsunuz ki ev yerinde duracak diyeyim btc alıyorsunuz bir ters durum yaşanır btc leri kayıp edersiniz pc ye virüs girer btc ler gider sonra kredi ile baş başa kalırsınız.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
October 29, 2017, 09:13:40 PM

Açıkcası bende kredi çekip yatırım yapsam mı diye düşünüyordum dalgalı kurlara güven olmuyor buraya yatırım yapacağımız miktarı gözden çıkarmak gerekiyor bi bakıyorsun yükselişte biraz,daha dursun degeri artar diyosun 5 dk sonra düşüşte bu sefer zarardasın. Onun için riski göze almak gerekir
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
October 30, 2017, 01:30:03 AM

bu işin borsasına güven olmuyor, ama gene de yükseliş devam ediyor. ne olacağı belli değil bu yükselişin, sürer mü sürmez mi,

ama yukarıda da  denildiği gibi herkes aynı şeyi söylüyor. biraz da kendi kararınızı verip  hareket etmeniz lazım, yoksa her kafadan bir ses çıkıyor.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: