Bitcoin Forum
May 24, 2024, 11:37:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Kredi çekip yatırım yapmak mantıklı mı?  (Read 2817 times)
kaynakli
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 08:39:27 PM
Merited by fairy_person (6)

Valla kredi çekerek bu işlere girmek çok riskli bence kenarda köşede 100-200 lira varsa onla girin, öyle bin lira 2 bin lira hatta hatta 10 bin lira ile falan kesinlikle bu işlere girilmez.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 10, 2017, 11:50:53 AM

Ne işe yapacağına bağlı kredi çekip bitcoin almak şuanlık mantıklı bir haraket gibi gelmiyor açıkçası ama kredi çekip minerlik yaparsan sana faydası olabilir hem parasını çıkartır hem geleceğe yatırım yapar benim tavsiyem mining tarafı
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
December 10, 2017, 12:42:41 PM

Şayet btc alıpta minimum 1 sene unutulacaksa bence mantıklı bir karar ama dediğim gibi ''bence'' Smiley Çünkü benzeri bir başlık ile bende yatırımımı ve edindiğim tecrübeleri paylaşacağım
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
December 10, 2017, 01:45:15 PM

bir iste kredi cekiliyorsa %90 mantiksizdir bitcoin de dahil bence buna.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 15, 2017, 08:10:33 AM

bu sorunun cevabı gelir düzeyi ile akalı.
örneğin asgari ücretli iseniz ayda ne kadar fazladan paranız artıyor. örneğin 500 lira mı?
ayda 500 lira taksitle krediler alınabilir. örneğin 15-20 bin TL mesela veya daha düşük bir miktar.
Bu paranızı parçalara bölerek ilerde daha fazla yükselmesi potansiyel olan coinlere paylaştırabilirsiniz.
4.50 dolardaki wawes 10 doları aştı gitti stellar bir hafta içinde iki kat arttı. litecoin nasıl uçtu.
bitcoinde takılıp kalmayın. ethereumun 400 doları kıracağı 330$ gibi seviyelerden kendisini belli ediyordu. biraz teknik analiz ve pahalı diyemeyeceğimiz rakamlardan coinlere dahil olunabilir.
yani parçalara bölüp uzun vadeli beklemeniz daha mantıklı olacaktır.

ama tekrar yazıyorum. aylık taksit tutarını ödeyemeyeceğiniz bir krediyi kesinlikle çekmeyin. sonra krediyi kredi ile kapatanlardan biri olabilirsiniz.

myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
December 15, 2017, 04:44:47 PM

Borç parayla yapılacak iş değil bu dostum yüksek riskli bir iş.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 17, 2017, 07:08:07 PM

Mantıklı sayılabilir bir ay içerisinde iki adet banka hesabımda bulunan 500 tl nakit avans limitleriyle yaklaşık 50 tl faiz ödeyerek btcturk üzerinden ethereum alışverişlerinde 1200 küsür tl kara geçtim .  Yalnız bunu yaparken dikkatli olmanız gerekiyor ipin ucunu kaçırmadan ufak ufak kazanmanızla yetinmelisiniz şahsi görüşüm.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 17, 2017, 10:32:48 PM

Kredi çekip yatırım yapmakta, mining yapmakta mantıklı değil bence çünkü faiz ödeyeceksin zaten bankaya. Zaten paran yoksa yatırımda yapamazsın mining de yapamazsın.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 18, 2017, 07:12:10 AM

tek diyeceğim kredi çekip btc yada , minning e basma işi yüzünden çok can yanacak. zengin olanda olacak ama çok canda yanacak.
emirsener
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 18, 2017, 10:54:57 AM

Arkadaş bu başlığı attığında 2017/ekim ayındaymış ve '' 10 bin TL kredi çeksem mi ? '' demiş. Matematik yapalım o zaman;

10 bin TL 'ye karşı 11,500 geri ödeyecek diyelim.
                   Eğer Ekim'de kredi çekip  BTC alsa idi şoyle bir hesap olurdu:
                   1 BTC o zaman 5500 dolar imiş,
                   1 dolar ise 3,57 TL.
                   10bin TL: 2800 dolar ediyormuş o günlerde Smiley
                   2800 dolar= 0,5 btc neredeyse o günler için....

Şimdi 10 bin TL kredi çeken arkadaşım eğer çekseymiş şuan elinde 0,5 BTC'si var olacaktı. Şuan Paribu'da BTC aşağı yukarı 78 bin tl ediyor. 0,5 BTC'nin şuan ki değeri yaklaşık 39.000 TL olmuş oluyor. Yani 38-11,5= 26,5 bin TL bu arkadaşın karı olacaktı Smiley

Tabi yukarıda yaptıgım hesaplamalarda ufak tefek yanlış olsada kabaca bir hesap olarak düşünebilirsiniz. Kripto parada sabır olmalı tamam ama eğer risk skalanızı dengede tutabilirseniz güzel de getiri var.Risk deyince de şu anlaşılmasın, parayı rulette kırmızı puntaya basmıyorsunuz, sonuçta sayılı adette olan bir değeri satın alıyorsunuz sadece. Eğer cesaretiniz var ise ve de satın alıp muhafaza da edebiliyorsanuz bu iş tatlı iş derim. Kredi olayına gelince 10 bin TL'lik kredi üzecek bir kredi değil ama 80 bin TL lik kredi üzecek bir kredidir. Bence en önemli ayrım noktası bu. Sizi üzmeyecek bir para içine ''sizi üzmeyecek bir kredi'' de dahil edilebilir diye düşünüyorum.
brader
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 18, 2017, 08:20:07 PM

Dayanaksız ve sakat mantığa sahip birçok yorum yapılmış. Bankacılık sisteminin ortaya çıkması yatırım yapmak isteyen kişiye sermaye paylaşımı yapma fikrinden doğmuştur. Yatırım yapacak kişiye de girişimci denilmektedir. Girişimci risk alan kişi anlamına gelmektedir. Eğer sermayenle kazanç elde etmek ve risk almak istemiyorsan banka kurman gerekir. Aksi taktirde yaptığın ticari nitelikteki her işlem yatırım kapsamında değerlendirilecek ve risk faktörünü beraberinde getirecektir. Dolayısıyla yapacağın yatırımın kredini ödeyip ödemeyeceğine kafa yormaktan çok kredi taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğine odaklanman gerekir. Zira aksi taktirde zararın anapara kadar değil ödediğin faiz kadar olacaktır. Risk banka kredisi çekmen halinde de sahip olduğun parayı harcamanda da bir değişikliğe uğramayacaktır. Düşünmen gereken bankaya toplamda ödeyeceğin faizin yatırımından elde ettiğin getiriden az mı çok mu olacağıdır.

Onca kelime sarf ettim fakat soruna cevap vermedim. Getiri elde edileceği düşünülen yatırımı sermaye kiralayarak yapmak her zaman için mantıklıdır.

Bu arada forumda yaptığım ilk yorum bu çok yakında ekonomist perspektifinden bakarak çeşitli konularda teknik açıklamalar yapacağım. Uzun zamandır piyasada işlem yapmaktayım beklemede kalın.
emirsener
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 18, 2017, 10:26:05 PM

Dayanaksız ve sakat mantığa sahip birçok yorum yapılmış. Bankacılık sisteminin ortaya çıkması yatırım yapmak isteyen kişiye sermaye paylaşımı yapma fikrinden doğmuştur. Yatırım yapacak kişiye de girişimci denilmektedir. Girişimci risk alan kişi anlamına gelmektedir. Eğer sermayenle kazanç elde etmek ve risk almak istemiyorsan banka kurman gerekir. Aksi taktirde yaptığın ticari nitelikteki her işlem yatırım kapsamında değerlendirilecek ve risk faktörünü beraberinde getirecektir. Dolayısıyla yapacağın yatırımın kredini ödeyip ödemeyeceğine kafa yormaktan çok kredi taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğine odaklanman gerekir. Zira aksi taktirde zararın anapara kadar değil ödediğin faiz kadar olacaktır. Risk banka kredisi çekmen halinde de sahip olduğun parayı harcamanda da bir değişikliğe uğramayacaktır. Düşünmen gereken bankaya toplamda ödeyeceğin faizin yatırımından elde ettiğin getiriden az mı çok mu olacağıdır.

Onca kelime sarf ettim fakat soruna cevap vermedim. Getiri elde edileceği düşünülen yatırımı sermaye kiralayarak yapmak her zaman için mantıklıdır.

Bu arada forumda yaptığım ilk yorum bu çok yakında ekonomist perspektifinden bakarak çeşitli konularda teknik açıklamalar yapacağım. Uzun zamandır piyasada işlem yapmaktayım beklemede kalın.

İşi uzmanından dinlemekte ayrı bi zevk hocam. Şu cümleniz çok hoşuma gitti '' Getiri elde edileceği düşünülen yatırımı sermaye kiralayarak yapmak her zaman için mantıklıdır''.

compir
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
December 19, 2017, 02:23:12 AM

Kredi cekilerek madencilik yapilir ama bazi sartlari yerine getirebiliyosaniz. Bende kredi ile makinalarimi aldim ama benim makinalar hic kazanmasa bile kredi taksitlerini odeyebilecek gucum vardi kredi geri odemesinde makinalar dan kazandigim parayi da hic kullanmadim yani brader arkadasimizin dedigi gibi sermaye kiraladim ve elimdeki mevcut paramida baska islerimde kullandim. 1.5 ayda kazandigim yaninda bankaya odemem gereken faiz cok komik bir rakkam. Tekrar belirtmek gerekirse isler kotu gittiginde kredinizin taksidini odeyemezseniz hic girmeyin derim.

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 11:29:26 PM

kesinlikle mantıklı değil eğer çok iyi bir trader değilseniz bence hiç o topa girmeyin ben elime bir şekilde geçen borçsuz harçsız parayı yönetirken bile tedirgin oluyorsam borçlanarak hele ki bankaya borçlanarak yönetilen para adamı hasta eder hocam. panikle sermayenizi kaybetme olasılığınız çok yüksek ki kredi aylıgını ödemede sıkıntıya girerseniz bir de yandıgımızın resmidir hiç bulaşmayın derim.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
January 10, 2018, 07:28:28 AM

borsayı tanıyorsan, krediyi kendi gelirin ile de ödeyeceğini düşünüyorsan mantıklı.

arkadaşım 40bin lira kredi çekti. katladı 3 ayda 3 ay sonra kredisinin tamamını ödedi.
bana bu işi anlatan arkadaşım. maddi gücü olmadığı için kredi kartından 8bin lira çekti 12 ay taksitle. 9500 liraya mı ne geldi. şu anda 70bin liraya yaklaştı sermayesi şu anda. bu ayın sonunda kapatacak o da kalan bütün borcu.

bu iki örnek var diye gaza gelmeye gerek yok. güveniyorsan yapacaksın. korkun varsa başka bir düzenli gelirin yoksa yapmayacaksın. ikisi de ayarlamıştı kendisini patlatırsam hepsini şunu şöyle yapar bunu böyle yapar öderim diye.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 10, 2018, 09:39:18 AM

senin risk alıp bu riski kullanabilme yeteneğine bağlı.
aldığın bu riski çok iyi kullanabileceksen, üstüne de olası kötü senaryolar için seni en az zararla kurtaracak a, b, c planların varsa durma kredi çek.

iyi bir yatırımcı değilsen. bunu telefi edecek gelirin veya farklı kaynakların yoksa hiç bulaşma.

yakındır btc 20 k'ya çıktı bu sefer 50 k olacak altcoinlerle x5 yapacağım diye atlayan açgözlülerin paralarını batırdığı haberlerini duymaya. onlardan biriside biz olmayalım. dikkatli temkinli olalım.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
January 10, 2018, 11:37:08 AM

işine göre garantilerine göre sana bağlı.
iterish
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
January 11, 2018, 07:46:45 AM

bitcoinde yükseliş olurken hadi bir nebze olsa da faydası olabilir diyeceğim de şu andaki durum pek iç açıcı değil.

çin bitcoin madenciliğini yasaklıyor.
kore kripto para borsalarını kapatma kararı alıyor.

daha az enerji ile üretim yapılabilecek olsa belki bu kararları almayacaklar. belki önlerinde kendilerine göre haklı diyebileceğimiz farklı sebepler var.

ama çindeki madencileri başka bir asya borsasına taşınmayı düşünüyormuş Smiley
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
January 11, 2018, 08:29:23 AM

btc yatırımımım varken, param da varken btc 3500 dolarlara indiğinde dediğiniz eylemi gerçekleştirdim, ilk başta planım her ay kredi taksiti kadar ödeyerek kredi bittiğinde elimde ne kadar btc kalacağını test etmekti. ancak kredi çekerken bitcoin sıfırlansa bile normal gelirimle ödeyebilceğim bir miktar çektim.
2 ay sonra ise aldığım btclerin bir kısmını bozarak tüm kredi borcunu kapatmış oldum, yaklaşık 1.5 btc de elime kaldı. Yalnız aldığım btcyi btc'de tuttum, kesinlikle trade yapmadım.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 11, 2018, 09:14:08 AM

btc yatırımımım varken, param da varken btc 3500 dolarlara indiğinde dediğiniz eylemi gerçekleştirdim, ilk başta planım her ay kredi taksiti kadar ödeyerek kredi bittiğinde elimde ne kadar btc kalacağını test etmekti. ancak kredi çekerken bitcoin sıfırlansa bile normal gelirimle ödeyebilceğim bir miktar çektim.
2 ay sonra ise aldığım btclerin bir kısmını bozarak tüm kredi borcunu kapatmış oldum, yaklaşık 1.5 btc de elime kaldı. Yalnız aldığım btcyi btc'de tuttum, kesinlikle trade yapmadım.

tam dönemine denk gelmiştiniz bu noktada biraz da şans yüzünüze gülmüş. ayrıca teminatınızın olması da cabası tabi. bu konumda ki insanlar gözü kapalı çeksin krediyi girsin piyasaya.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: