Bitcoin Forum
June 08, 2024, 05:13:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: Kredi çekip yatırım yapmak mantıklı mı?  (Read 2817 times)
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
January 11, 2018, 09:32:24 AM

btc yatırımımım varken, param da varken btc 3500 dolarlara indiğinde dediğiniz eylemi gerçekleştirdim, ilk başta planım her ay kredi taksiti kadar ödeyerek kredi bittiğinde elimde ne kadar btc kalacağını test etmekti. ancak kredi çekerken bitcoin sıfırlansa bile normal gelirimle ödeyebilceğim bir miktar çektim.
2 ay sonra ise aldığım btclerin bir kısmını bozarak tüm kredi borcunu kapatmış oldum, yaklaşık 1.5 btc de elime kaldı. Yalnız aldığım btcyi btc'de tuttum, kesinlikle trade yapmadım.

tam dönemine denk gelmiştiniz bu noktada biraz da şans yüzünüze gülmüş. ayrıca teminatınızın olması da cabası tabi. bu konumda ki insanlar gözü kapalı çeksin krediyi girsin piyasaya.
Evet konjonktür çok uygundu o zaman giriş yapmak için. Şu anda aynı uygunlukta görmüyorum mesela piyasayı. kripto para piyasasına yatırım yapılmalı ama kesinlikle tüm birikim buraya aktarılmamalı diye düşünüyorum.
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
January 11, 2018, 01:46:47 PM

Risk almamak daha iyi bence diyoruuum
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
January 13, 2018, 08:32:37 AM

Benim çalıştığım yerdeki bir abim kredi çekerek yatırım değilde minerlik-madencilik yapıyor yaklaşık elinde 40 kadar ekran kartı var. Mantıklı gibi gözüküyor
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
January 13, 2018, 01:46:08 PM

Herkese merhaba,

Bir süredir takip ediyorum ve artık daha fazla erişilemez rakamlara ulaşmadan birkaç bitcoin sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum. Sizce kazı yapmak mı yoksa bitcoin alıp değerlenmesini beklemek mi daha mantıklı?

Kredi çekip borsaya girilmeyeceği gibi bitcoin e girilmez. Kural 1

Ama madencilik tarafında bir yatırım yapmak istersen %40 Ana paran varsa %60 kredi kullanabilirsin. Fakat PC Donanımı anlamalısın biraz kafayı yoracaksın.
Borsa için ise kesinlikle kredi ile girmemelisin.

YTD...  Grin
ekber0101
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 14, 2018, 12:47:42 PM

Bence küçük küçük cloud mining sitelerine para yatırabilirsin ghs leri biriktirip onların senin yerine kazmalarını sağlayan siteler var bi araştırmanı öneririm.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 01:45:56 PM

Hocam kesinlikle mantıklı değil, yapmayın, ocağınız söner allah korusun, büyük bir risktir bu, kredi çekip kripto para almakla mantık aynı cümle içinde bile yan yana gelemez.
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
January 14, 2018, 02:52:22 PM

hayir mantikli degil. o para ile kriptoda terste kalirsaniz durumunuz icler acisi bir hale gelebilir. kredi ile yurumez bu is. buyuk risk. ama tersi de olabilir. bilemezsiniz.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
January 15, 2018, 01:05:49 PM

Ben de krediyle girdim. TL bazında şimdilik 3x yaptım.

Yatırım batsa da çıksa da bu kredi taksidini ödeyeceğim nasılsa dedim. O nedenle elimdeki para yarıya düştüğünde bile enseyi karartmadım.

Krediden ziyade yeri belli olan, vadesi olan parayla girilmez.
neCrypto
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 15, 2018, 03:45:26 PM

Aman dikkat edin. Her zaman denildiği gibi sizi üzmeyecek meblağlarla girilmeli. Şu an kredi çekip girilmelik bir dönem değil bence.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
January 15, 2018, 04:09:28 PM

Fırsatlar kaçarken bakakalmaktansa yatırımınıza güvenmeden kendi gelirinizle ödeyebileceğiniz miktarda çekip bence altcoinlere girmek mantıklı.
Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
January 18, 2018, 11:38:56 PM

bence vereceği psikolojik baskı nedeniyle kesinlikle mantıklı değil bence borçlanarak borsaya girmek ne kadar mantıklı bence bunun cevabını verebilirsin kendi kendine

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
sanacak
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 21, 2018, 09:16:29 AM

Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum, Herkes ortak noktada buluşuyor gibi;

1)Ödeyemeyeceğiniz kredi taksidi tutarında yatırım yapmayınız.
2)Kimine göre mining kimine göre btc almak mantıklı.

Benim eklemem şu yönde; Biz Türk milleti olarak genelde yatırım için aylık ufak ufak miktarları kenara atmayı beceremeyiz, bunun yerine  kredi alıp taksit taksit ödemeyi tercih ederiz.

Arabamızı alırken, ev alırken, ev eşyası alırken taksit kısmını seviyoruz. (peşin fiyatına taksit deselerde hepimiz bu taksit içinde finansman maliyetlerinin olduğunu biliyoruz)

Kısacası ; Fiyatı yerlere düştüğünde sizi üzmeyecek, (Uzun dönem yatırımı)  taksidini ödemekte zorlanmayacağınız bir miktarı bu yatırım için kullanabilirsiniz.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 21, 2018, 12:11:59 PM

Herkese merhaba,

Bir süredir takip ediyorum ve artık daha fazla erişilemez rakamlara ulaşmadan birkaç bitcoin sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum. Sizce kazı yapmak mı yoksa bitcoin alıp değerlenmesini beklemek mi daha mantıklı?

Kredi çekip borsaya girilmeyeceği gibi bitcoin e girilmez. Kural 1

Ama madencilik tarafında bir yatırım yapmak istersen %40 Ana paran varsa %60 kredi kullanabilirsin. Fakat PC Donanımı anlamalısın biraz kafayı yoracaksın.
Borsa için ise kesinlikle kredi ile girmemelisin.

YTD...  Grin

evet madencilikten anlıyorsan düzenli iş. %40 anapara ve kalanı kredi mükemmel bi yatırım olur.
trade işine girdiğin zaman tradenin bi stresi var üstüne bir de kredi günü gelince yanlış hareket yaparsın yanlışa iter bu seni.
ekber0101
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 21, 2018, 02:56:26 PM

Bende bi 10 milyarlık kredi çekmeyi düşünüyorum ama kazım yapabilecek ekran kartlarının fiyatları çok pahalı 1080ti lik ekran kartı 4 5 milyar mı ne 2 ekran kartıyla ben ne yapabilirim ki :/
bloodycountess
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 21, 2018, 09:07:33 PM

Kredi çekip ev ya da araba almak yerine BTC veya altcoinlere yatırım yapmak bence mantıklı. Risk her şeyin içinde var. Araba alırsın kaza yapabilirsin, ev alırsın deprem olabilir, bunlar hep risk gurubuna girer. Bu nedenle risk olmadan kazanç olmaz diyebilirim.
kurucan
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
February 24, 2018, 03:44:53 PM

Kredi çekmek gibi bir riske girmek icin konuya çok hakim olmanız gerekir genel olarak tavsiye edilmez sonucu hüsran olan çok olay gorduk.
Haymac
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 24, 2018, 07:10:22 PM

Kredi çekmek yerine her hafta belli bir gün bütçeniz kadar satınalım yapın kenarda tutun. en garantisi budur. yoksa çok fena sarsılabilirsiniz.
Tasmonid
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

Decentralized Transportation Economy

View Profile
February 25, 2018, 04:43:47 PM

Şu an kredi çekip  btc alınıp sonra 12k usd seviyelerinden bozum yapılırsa neden olmasın.

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
February 25, 2018, 10:29:48 PM

Şu an kredi çekip  btc alınıp sonra 12k usd seviyelerinden bozum yapılırsa neden olmasın.

kim bilir ne zaman olur o? belki de bir haber silsilesi ile btc tekrar 7k ya düşecek kim garanti verebilir.
krediyi buradan gelecek paraya güvenmeden kendi kazancınla ödeyebileceksen hiç durma çek.

kredi çekip araba almaktan daha mantıklıdır kredi çekip btc almak.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 26, 2018, 09:51:07 AM

Konu 2017 'de açılmış arkadaş nasıl bir yol izledi bilmiyorum ama biz kredi çekip hem mining'e yatırım yaptık hemde btc ye tabi biz bunu geçen yıl yükseliş sürecinde yapmıştık.Mining getirisi hem evimizi geçindiriyor hem de kredilerini ödüyor.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to: