Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:15:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Waves'e neden bu kadar umut bağlanıyor?  (Read 2289 times)
MarcosCr (OP)
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
October 28, 2017, 09:17:48 AM

Bilmediğim için soruyorum.Hangi başlığa girsem mutlaka çok umutlu bir waves taraftarı ile karşılaşıyorum.
Waves'e neden bu kadar umut bağlanıyor? Neyin gerçekleşmesi waves'i uçuracak?
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715660134
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715660134
Reply with quote  #2

1715660134
Report to moderator
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 28, 2017, 09:31:10 AM

Waves Dex merkezi olmayan platform olarak görülüyor tam olarak böyle sayılmaz ancak merkezi değil. Giriş yaparak bütün işlemlerini halledebileceksin. Borsaların yarattığı sorunlardan bıkanlar için merkezi olmayan borsalara ihtiyaç duyuluyor, beraberinde başka sorunlarda gelecektir ama alternatif olarak böyle sistemlerin çıkmasıyla talep karşılanacak. Waves alt yapısını kullanarak assets oluşturmak çok kolay bu sayede dex zincirini kullanarak isteyenler kendi token'lerini yaratabiliyor. İşlem onayları kısa süreli gerçekleşmekte ethereum'a benzer yanları var. Ethereum bu açıdan tekel oluşturmuş sayılır, waves dex pazardan payına düşeni alacaktır.

Şu kaynaklardan yararlanabilirsin
http://www.waveswiki.org/index.php?title=FAQ/tr#ANAHTAR_nedir.3F
http://wavesturkiye.com/2017/05/waves-nedir/
MarcosCr (OP)
Member
**

View Profile
October 28, 2017, 09:37:35 AM

Teşekkürler. Peki waves'in rakibi stratis mi? Bu ikisi karşılaştırılıyor genelde.Farkları nedir?
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
October 28, 2017, 09:55:52 AM

forumda bu konu ile alakalı bir sürü konu açıldı zaten sorduğun soracağın hepsi orda var aynı şeyleri buraya tekrar yazmak yazdırmak mantıklı değil. 1-2 sayfa geri ye doğru gidersen çok daha fazlasını hem öğrenmiş hemde gereksiz konu açmamış olursun.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 28, 2017, 09:58:26 AM

Birkaç konu paylaşayım hemen göz at fikir edinmen için daha fazla konuda var biraz araştırmalısın benim çok bilgim yoktur bir ara bakmıştım çok kafama yatmamıştı stratis yatırımımı waves'den yana kullandım, sende kendi araştırmanı yap kendi tercihine göre yatırım yaparsın.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1946898.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2311952.0
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 28, 2017, 10:31:48 AM

Waves Dex merkezi olmayan platform olarak görülüyor tam olarak böyle sayılmaz ancak merkezi değil. Giriş yaparak bütün işlemlerini halledebileceksin. Borsaların yarattığı sorunlardan bıkanlar için merkezi olmayan borsalara ihtiyaç duyuluyor, beraberinde başka sorunlarda gelecektir ama alternatif olarak böyle sistemlerin çıkmasıyla talep karşılanacak. Waves alt yapısını kullanarak assets oluşturmak çok kolay bu sayede dex zincirini kullanarak isteyenler kendi token'lerini yaratabiliyor. İşlem onayları kısa süreli gerçekleşmekte ethereum'a benzer yanları var. Ethereum bu açıdan tekel oluşturmuş sayılır, waves dex pazardan payına düşeni alacaktır.

Şu kaynaklardan yararlanabilirsin
http://www.waveswiki.org/index.php?title=FAQ/tr#ANAHTAR_nedir.3F
http://wavesturkiye.com/2017/05/waves-nedir/
Aynen katılıyorum bende bunları yazacaktım dex yanı merkezi olmayan bır borsa büyük ihtiyaç ayrıca ether gibi uzerınde icolar yaratılıyor
gerçi bir çoğu fiyasko oldu ama olsun çalışıyor sonuçta, kripto dünyası ayağa kalktığında ilk 10 içinde waves olacaktır
CiGa
Newbie
*

Activity: 55
Merit: 0

View Profile
October 28, 2017, 10:44:31 AM

Waves şu an ilklerden olmanın avantajına sahip. Ancak ilerlemelerde yavaşlama olursa rakipler ona yetişecektir.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 28, 2017, 11:13:31 AM

Şu wavesi rahat bırakın kardeşim tavuğunuza mı kışt dedi Smiley Her hafta bu tarz başlıklar açılıyor irdele irdele bitiremediniz wavesi
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
October 28, 2017, 11:19:39 AM

biz türkler bu konuda fazla duygusalız coine bağlanıp holder oluyoruz ve 1 yıldan fazla bekletiyor bizi wavesinde fazlasıyla türk holderi mevcut umut postları görmeniz çok doğal bu aynı şekilde lisktede böyleydi. kiminin waves kiminin gup umut dünyası işte  Grin
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
October 28, 2017, 11:38:36 AM

biz türkler bu konuda fazla duygusalız coine bağlanıp holder oluyoruz ve 1 yıldan fazla bekletiyor bizi wavesinde fazlasıyla türk holderi mevcut umut postları görmeniz çok doğal bu aynı şekilde lisktede böyleydi. kiminin waves kiminin gup umut dünyası işte  Grin

Ben Matchpool dan ümidimi kestim mesela Smiley ama waves de maliyetim iyi olduğu için bekleme taraftarıyım. Ama dediğin gibi herkesin duygusal olarak bağlandığı coinleri var. misal benim için Monero Smiley şimdi hiç yok elimde ama hala izliyorum okuyorum. Keza Digibyte, ömrümü yedi ama hala tutuyorum. düşünce alıyorum. az yükselince karımı digibyte olarak tutarak satıyorum miktar artırmaya çalışıyorum.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
October 28, 2017, 11:57:47 AM

ethereum trenini kaciranlar sıkıca sarildigi bir coin oldugu icin. ileride cok artacagini dusundukleri ve merkezsiz borsa anlayisinin kripto dunyasinda hakim olacagi dusuncesi waves i on plana cikariyor.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 28, 2017, 12:08:51 PM

Etherium trenini kaçırınca millet buna umut bağladı. Önümüzdeki senelerde 100 dolar olacağına inanıyorlar. Ama ortam ethde ki gibi değil ne yazık ki.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 28, 2017, 12:23:14 PM

Treni kaçırmak istemiyorlar.
Özellikle etherium için  scam bu ,balon patlayacak diyorlardı 10 cent olduğu zamanlar falan Smiley
Şimdi aynı şey farklı özellikler getiren teknolojileri kaçırma korkusu yüzünden oluyor,sahip çıkılıyor doğal olarak.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
October 28, 2017, 12:31:52 PM

Ben buna çok yatırım yapan kişiler tarafından abartıldığını düşünüyorum biraz. Proje sağlam olabilir ama wallete giren bir kar olmadı henüz diye biliyorum.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
October 28, 2017, 12:36:20 PM

Teşekkürler. Peki waves'in rakibi stratis mi? Bu ikisi karşılaştırılıyor genelde.Farkları nedir?

Stratis genel olarak şirketler için çıkarılmış bir proje ve genelde insanlar 2 projeninde tutacağını söylüyor, benim fikrimde o yönde

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 28, 2017, 12:39:48 PM

Bu tarz başlıklar görünce, diyorum ilerde gelip şu konuları hortlatsam mı? Belirli miktar waves sahibiyim, başka coinlerde var. Ancak aralarında altyapı olarak en güvendiğim waves ng gateway ile işlem bazında en fazla kapasiteye sahip dex olacak, önyüz de değişip işlem hacmi artınca doğal olarak rakipsiz tek borsa olacaktır. Sizce rakipsiz ve işlem hacmi bu kadar büyük bir olan borsadan mı sorunsuzca ico çıkarmak mantıklı? yoksa borsaların alıp almayacağı belli olmayan, bir altyapıyı kullanarak mı piyasaya girmek mantıklı?

gelecekte waves daha çok konuşulacak.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
October 28, 2017, 01:21:23 PM

Bu tarz başlıklar görünce, diyorum ilerde gelip şu konuları hortlatsam mı? Belirli miktar waves sahibiyim, başka coinlerde var. Ancak aralarında altyapı olarak en güvendiğim waves ng gateway ile işlem bazında en fazla kapasiteye sahip dex olacak, önyüz de değişip işlem hacmi artınca doğal olarak rakipsiz tek borsa olacaktır. Sizce rakipsiz ve işlem hacmi bu kadar büyük bir olan borsadan mı sorunsuzca ico çıkarmak mantıklı? yoksa borsaların alıp almayacağı belli olmayan, bir altyapıyı kullanarak mı piyasaya girmek mantıklı?

gelecekte waves daha çok konuşulacak.

hıc dusunmemıstım bu açıdan. sanırım kımse de bu ayrıntıyı dusunmedı.
MarcosCr (OP)
Member
**

View Profile
October 28, 2017, 01:35:24 PM

Değerli bilgiler edindim, teşekkürler.Sanırım sabır gerekiyor waves için.
MarcosCr (OP)
Member
**

View Profile
October 28, 2017, 01:47:12 PM

waves altyapısı ile çıkarılan kriptoparaların başarısına bağlı gibi biraz da.
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
October 28, 2017, 02:44:54 PM

Benim bildiği waves tam anlamı ile dexi karşılamıyor para transferinde bir yerde birikme söz konusu bu da tam olarak dex olmadığı anlamına geliyor sanki

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: