Bitcoin Forum
June 22, 2024, 06:05:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Jakie giełdy możecie polecić  (Read 4226 times)
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 17, 2019, 01:04:39 PM
Last edit: December 17, 2019, 02:59:11 PM by Linkkoin
Merited by Tytanowy Janusz (2)
 #101


I że wszystkim, wszędzie? W ogóle jest coś takiego możliwe?
Przecież można się łączyć przez VPN. Nie uwierzę, że jest technicznie możliwe zablokować wszystko.
No ale dobra. Zostawmy to, bo ja się na tym nie znam, więc nie chcę gadać głupot.
Zobaczymy w praniu, czy dojdzie kiedykolwiek do takiego reżimu.. Oby nie.

Pozwolimy sobie odpowiedzieć zbiorczo:
1. Tak, w Chinach providerzy internetu generalnie blokują strony i domeny.
2. Zostają niektóre VPN (płatne), ale za ich korzystanie providerzy też czasem mogą ci wypowiedzieć umowę na świadczenie usług (co szczególnie w krajach zbiurokratyzowanych jak Chiny) można trafić na krążącą czarną listę, a wtedy to już w ogóle uzyskanie providera będzie wyzwaniem. Poza tym w bardzo wielu wypadkach po logach da radę wykryć VPN (co może być powodem do zablokowania użytkownika, już FATF wspomina o "travel rule").
3. Do tego Oniony i TOR mają ten problem, że wiele funkcjonalności stron internetowych może być niedostępna (bo do poprawnego działania strony konieczne są elementy blokowane domyślnie przez TOR).
4. Alternatywnie w kodzie strony może rozpoznać ciebie po IP i wyskoczy błąd, że "treść niedostępna dla twojej lokalizacji" - jak to ma już miejsca choćby na youtube.
5. Kolejny element o którym mało mimo wszystko jest świadomy, to choćby zablokowanie płatności z określonych źródeł (np. Iran jest gremialnie poblokowany przez dostarczycieli płatności, od operatorów kart po banki - zgodnie z karami nałożonymi przez ONZ) lub odgórna odmowa weryfikacji z racji obywatelstwa, jako klienta wysokiego ryzyka.

Edit: żeby nie było, Chińska Republika Ludowa ma na tyle zaawansowane skrypty (które - oby nie - ale mogą być wkrótce zastosowane jako awantura prewencyjna), że w części gier komputerowych jeżeli gracie przeciwko mieszkańcom tego kraju i użyjecie słów kluczowych z ich czarnej listy (np. coś związanego z masakrą na placu Tienanmen, szczególnie jeżeli wkleicie to hasło w mandaryńskim) - to automatycznie odcina ich z internetu.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 17, 2019, 06:36:50 PM
 #102

Jak strona nie chce użytkownika to jedna sprawa (zwłaszcza jak mówimy o użytkownikach chcących korzystać z walut fiducjarnych), ale myślałem że mówimy o sytuacji, w której jakieś autorytarne państwo bierze sobie do serca FATF travel rule. Chińskie telekomy tak dobrze sobie radzą z utrudnianiem VPNów itd., bo mają duża kontrolę nad swoją częścią Internetu, a i tak np. taki shadowsocks sobie (jeszcze...) radzi.

Signature space available for rent.
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 18, 2019, 09:52:07 AM
 #103

Jak strona nie chce użytkownika to jedna sprawa (zwłaszcza jak mówimy o użytkownikach chcących korzystać z walut fiducjarnych), ale myślałem że mówimy o sytuacji, w której jakieś autorytarne państwo bierze sobie do serca FATF travel rule. Chińskie telekomy tak dobrze sobie radzą z utrudnianiem VPNów itd., bo mają duża kontrolę nad swoją częścią Internetu, a i tak np. taki shadowsocks sobie (jeszcze...) radzi.

Cały żarcik właśnie polega na tym "jeszcze" - zaś niestety od 9/11 stopień kontroli i ograniczania wolności w internecie stopniowo maleje, tak samo swobody przepływu pieniądza. Widać to po wymogach dotyczących kryptowalut, czy ograniczeniu obrotu fizycznie istniejącej waluty.
W takiej Grecji już jest wymóg prawny mówiący, że obywatele co najmniej 30% swoich zarobków muszą wydawać w sposób wirtualny (przelewy, płatności kartami), inaczej będą spotykać ich srogie kary finansowe.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2786
Merit: 1710


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 18, 2019, 10:35:12 AM
Last edit: December 18, 2019, 04:12:48 PM by wwzsocki
 #104

...niestety od 9/11 stopień kontroli i ograniczania wolności w internecie stopniowo maleje...
Nie jestem pewien czy to czasem nie błąd, bo moim zdaniem właśnie od 9/11 wszystko się zaczęło, jeżeli chodzi o kontrolę i ograniczenie prywatności  Huh

To przecież wtedy rząd stanów zjednoczonych wprowadził nowe rozszerzone regulacje co do inwigilacji i ograniczenia prywatności w internecie.

Jakiś czas później o efektach tego działania poinformował nas Edward Snowden, a przecież, to był tylko czubeczek góry lodowej.

Moim zdaniem właśnie od 9/11 stopień kontroli i ograniczania wolności w internecie stopniowo rośnie, a nie maleje i wystarczy wziąć kolejne afery, już po Snowdenie.

Na przykład afera Facebooka lub samo zaklejanie kamer w komputerach świadczy o tym, że czujemy się i oczywiście jesteśmy inwigilowani 24/7.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 18, 2019, 11:27:12 AM
 #105

...niestety od 9/11 stopień kontroli i ograniczania wolności w internecie stopniowo maleje...
Nie jestem pewien czy to czasem nie błąd, bo moim zdaniem właśnie od 9/11 wszystko się zaczęło, jeżeli chodzi o kontrolę i ograniczenie prywatności  Huh


Ech miało być, że wolność maleje, a nie stopień kontroli Smiley

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 18, 2019, 03:52:04 PM
 #106

W takiej Grecji już jest wymóg prawny mówiący, że obywatele co najmniej 30% swoich zarobków muszą wydawać w sposób wirtualny (przelewy, płatności kartami), inaczej będą spotykać ich srogie kary finansowe.

Słyszalem o tym, ale nie wiem czy to jest pomysł jaki rzucili i patrzą na odbiór czy już zdecydowali się z tym na 100%.

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2786
Merit: 1710


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 18, 2019, 04:19:44 PM
 #107

W takiej Grecji już jest wymóg prawny mówiący, że obywatele co najmniej 30% swoich zarobków muszą wydawać w sposób wirtualny (przelewy, płatności kartami), inaczej będą spotykać ich srogie kary finansowe.
Słyszalem o tym, ale nie wiem czy to jest pomysł jaki rzucili i patrzą na odbiór czy już zdecydowali się z tym na 100%.

Jeżeli więcej państw myśli o wypuszczeniu własnej kryptowaluty, to takie rozwiązanie wydaje się być bardzo prawdopodobne i nie zdziwiłbym się gdyby kazali używać właśnie narodowego krypto w tym celu banując inne przy okazji. Jeżeli nie zupełnie, to chociaż nie będą naliczali transakcji wykonanych przy użyciu innych kryptowalut co na pewno wystarczy aby każdej z takich narodowych krypto zapewnić chociaż minimum naturalnego zapotrzebowania.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 18, 2019, 04:25:51 PM
 #108

W takiej Grecji już jest wymóg prawny mówiący, że obywatele co najmniej 30% swoich zarobków muszą wydawać w sposób wirtualny (przelewy, płatności kartami), inaczej będą spotykać ich srogie kary finansowe.
Słyszalem o tym, ale nie wiem czy to jest pomysł jaki rzucili i patrzą na odbiór czy już zdecydowali się z tym na 100%.

Jeżeli więcej państw myśli o wypuszczeniu własnej kryptowaluty, to takie rozwiązanie wydaje się być bardzo prawdopodobne i nie zdziwiłbym się gdyby kazali używać właśnie narodowego krypto w tym celu banując inne przy okazji. Jeżeli nie zupełnie, to chociaż nie będą naliczali transakcji wykonanych przy użyciu innych kryptowalut co na pewno wystarczy aby każdej z takich narodowych krypto zapewnić chociaż minimum naturalnego zapotrzebowania.

Europejski Bank Centralny właśnie coś takiego zdaje się zapowiadać - https://www.theblockcrypto.com/post/50882/ecb-builds-proof-of-concept-for-anonymous-transactions-using-central-bank-backed-digital-currency

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 19, 2019, 12:32:41 AM
 #109


Ciekawe, nie spodziewałem się, że taka instytucja by nawet rozważała w jakikolwiek sposób popularyzowanie czegokolwiek ułatwiającego zachować anonimowość podczas płacenia w choćby małym stopniu. Jestem ciekaw jakie limity transakcji anonimowych mają tam na myśli, nawet na karty prepaid bez kyc jakiś czas temu nałożono limity 50-150 EUR.

Signature space available for rent.
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 19, 2019, 10:30:43 AM
 #110


Ciekawe, nie spodziewałem się, że taka instytucja by nawet rozważała w jakikolwiek sposób popularyzowanie czegokolwiek ułatwiającego zachować anonimowość podczas płacenia w choćby małym stopniu. Jestem ciekaw jakie limity transakcji anonimowych mają tam na myśli, nawet na karty prepaid bez kyc jakiś czas temu nałożono limity 50-150 EUR.

Prawdopodobnie będzie taki sam limit jak w wypadku transakcji dotykowych kartą bez podania pin. Ale tutaj jeszcze piszą o voucherach - że niby masz ileś voucherów do wydania na miesiąc by transakcja była anonimowa (oczywiście do pewnego limitu wysokości).

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!