Bitcoin Forum
May 12, 2024, 03:40:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin İngilizce Forum'da paylaştığım post  (Read 302 times)
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
October 30, 2017, 04:25:03 PM

I've just read too many posts and now I want to write something about my country(Turkey). First, my name is Kutay, Im 18 and I live in capital of Turkey for 18 years. If I need to be trust, we missed all software technologies, hardware produce, even we miss AI. But we have really big,young generation. I interested in  Bitcoin and Blockchain Technology for 2 years. Here are too many engineers, economists and no brain people ignore the Bitcoin. For example an economist who is 50 years old says 'Bitcoin is a balloon! Stay away from it!' and I say go fuck yourself. I've told this Technology to my teachers, my friends, my family, even 1 "clever" engineer who I know. Last june my uncle bought 20 Bitcoin instead of second house, thanks to me Smiley .Everyone getting use to crypto currency world and Blockchain in Turkey, we will not miss this. And this is the most important one. Isn't it? Even banks researching about Blockchain and our Economy Minister says 'We have to be ready for Blockchain and crypto currency, we have to work more about it.' Hello from Turkey all of you! Smiley
(If I've made some grammer mistakes, sorry. I've learned English from series and few foreign friends.)
1715485240
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715485240
Reply with quote  #2

1715485240
Report to moderator
1715485240
Hero Member
*

Ignore
1715485240
Reply with quote  #2

1715485240
Report to moderator
1715485240
Hero Member
*

Ignore
1715485240
Reply with quote  #2

1715485240
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715485240
Hero Member
*

Ignore
1715485240
Reply with quote  #2

1715485240
Report to moderator
1715485240
Hero Member
*

Ignore
1715485240
Reply with quote  #2

1715485240
Report to moderator
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
October 30, 2017, 04:25:55 PM

Burda da Türkçesi var
Henüz birçok post okudum ve ülkemle ilgili bir şeyler yazmak istiyorum. Öncelikle benim adım Kutay, 18 yaşındayım ve 18 yıldır Türkiye'nin başkentinde yaşıyorum. Dürüst olmam gerekirse biz yazılım teknolojilerini, donanım üretimlerini kaçırdık. Hatta yapay zekayı bile kaçırıyoruz. Ama biz gerçekten büyük,genç nesile sahibiz. Ben iki yıldır Bitcoin ve Blockchain teknolojileriyle ilgileniyorum.Burada bir sürü mühendis, ekonomist, beyinsiz insanlar Bitcoin'i dışlıyor. Örneğin 50 yaşındaki bir ekonomist "Bitcoin bir balon! Ondan uzak durun!" Diyor ve ben de defol git diyorum. Bu teknolojiyi öğretmenlerime, arkadaşlarıma, aileme, hatta tanıdığım sözde zeki bir mühendise bile anlattım. Geçen haziran,  dayım benim sayemde 2. Bir ev almak yerine 20 Bitcoin aldı. Türkiye'de herkes kripto para dünyasına ve Blockhain'e alışıyor, bunu kaçırmayacağız ve bu (Blockchain) en önemli şeylerden biri değil mi? Bankalar bile Blockchain hakkında araştırmalar yapıyor ve ekonomi bakanımız : " Blockchain ve kripto para (Bitcoin) için hazır olmalıyız. Bunun hakkında daha çok çalışmalıyız diyor. Türkiye'den hepinize selamlar! Smiley
Bazı dil bilgisi hataları yaptıysam özür dilerim. İngilizce'yi dizilerden ve birkaç yabancı arkadaştan öğrendim Smiley
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
October 30, 2017, 04:27:58 PM

Daha önce bu başlığa yorum yazanlar oldu mu aranızdan? Düşündüğüm şeyleri umarım iyi aktarmışımdır Smiley daha fazla bilgi için eklemek istediğiniz kafa açıcı yorumlar varsa burda paylaşabilirsiniz
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 04:39:58 PM

her ticari olay gibi bununda sonu gelicek kutay kardeşim adam bi nebze haklı ama uzakdurmak derken yatırım yapma olayından bahsediyor olabilir böyle bakarsak o ekonomist abine biraz haksızlık etmişsin ama bizde zaten bu işi ölenekadar yapıcak değiliz bu noktada ise sen haklısın bu işten uzakdurmak ise kar gördüğün yerden kaçmak olacaktır .
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
October 30, 2017, 05:17:54 PM

her ticari olay gibi bununda sonu gelicek kutay kardeşim adam bi nebze haklı ama uzakdurmak derken yatırım yapma olayından bahsediyor olabilir böyle bakarsak o ekonomist abine biraz haksızlık etmişsin ama bizde zaten bu işi ölenekadar yapıcak değiliz bu noktada ise sen haklısın bu işten uzakdurmak ise kar gördüğün yerden kaçmak olacaktır .
ben size hiçbir şekilde katilmiyorum. Görüşünüze saygi duyuyorum ama benim kafamda oturttugum Blockchain mantigi bu degil. Ben olaya yeni düzen olarak bakiyorum. Yeni düzenden çekinirseniz zararli olan siz olursunuz, düzen yolunu bulur. Çoğu uzman daya olayin mantigini kavrayamadigi icin ya da çoğunluğa hitap ederek kitle pesinde kostugu icin boyle kafalarda hareket ediyolar. Hak vermiyorum onlara.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
October 30, 2017, 11:35:19 PM

Hocam siz bu gousteyseniz bence buyuk celiskidesiniz,sayet bu sekilde dusunsem suan bu forumda bir dakkami bile harcamazdim,lidyalilar parayi bulmus yaklasik 2400yil once hala kullanilmakta sumerler yaziyi bulmus 6000yil once ortada eskiyen bisey goremiyorum tam tersi gelismis ve cogalmis,bu ikisi sadece ornek bunlari arttirabilirm
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 30, 2017, 11:42:52 PM

Blockchain Bitcoin ile alakali degildir, Blockchainin gerçek hayata entegre edilmis tek hali Bitcoin'dir. Bitcoin bir deneme sürümüdür, benim icin sadece bir sanal paradir. Ben gelecekte her devletin kendi blokzincir teknolojisini gelistirecegini dusunuyorum fakat asla Bitcoin merkezli bir piyasadan söz etmeyecegiz ayrica birçogumuz ev alabilmek için Bitcoin ile ilgileniyor. Ben ev alabilecek parayi biriktirdigimde Bitcoin mi? Asla. Bana göre Bitcoin'in arkasinda blokzincir teknolojisinin olmasi Bitcoin'in küresel bir ponzi olmadigi anlamina gelmiyor.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
October 31, 2017, 06:13:47 AM

Blockchain Bitcoin ile alakali degildir, Blockchainin gerçek hayata entegre edilmis tek hali Bitcoin'dir. Bitcoin bir deneme sürümüdür, benim icin sadece bir sanal paradir. Ben gelecekte her devletin kendi blokzincir teknolojisini gelistirecegini dusunuyorum fakat asla Bitcoin merkezli bir piyasadan söz etmeyecegiz ayrica birçogumuz ev alabilmek için Bitcoin ile ilgileniyor. Ben ev alabilecek parayi biriktirdigimde Bitcoin mi? Asla. Bana göre Bitcoin'in arkasinda blokzincir teknolojisinin olmasi Bitcoin'in küresel bir ponzi olmadigi anlamina gelmiyor.
Bazi noktalarda haklisiniz ama nedense ben size de katilmiyorum. Bitcoin merkezli piyasadan söz etmeyeceğiz diyosunuz fakat Bitcoin göz ardı edilemez, biri bunu denerse kendi kaybeder, kendi geri kalır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: