Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:30:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'de Bitcoin ve kriptopara piyasası ilgi sayısı  (Read 1790 times)
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 04, 2017, 02:24:35 PM

Alp Işık'ın 17k abonesi var demişsiniz ama ilgilenen kişi sayısı 10k demişsiniz mantıksız olmuş. Bence 300-500 bin arası vardır en az. Her geçen gün de katlanarak artıyordur. Bu durum tüm dünyada aynı şekilde artıyordur.

gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
November 05, 2017, 10:58:00 PM

Alp Işık'ın 17k abonesi var demişsiniz ama ilgilenen kişi sayısı 10k demişsiniz mantıksız olmuş. Bence 300-500 bin arası vardır en az. Her geçen gün de katlanarak artıyordur. Bu durum tüm dünyada aynı şekilde artıyordur.
300k-500k zaten çok büyük bir aralık. Yarım milyon insan falan hiç sanmıyorum Türkiye de ki ilgili sayısını. 100k yokuz bence. Yatırım yapan yakından takip eden daha azdır bence.
nusret30
Member
**

Activity: 138
Merit: 11

View Profile
November 06, 2017, 01:10:32 PM

Ulusal basında yer aldıkça daha çok tanınma oranı artacak lakin parayı elinde tutan orta yaş kesimi ve üstü bunu borsa olarak değerlendirip çekimser kalma ağırlıklı olarak görünüyor çıkarsa btc tamam kazanıyor ama ya düşüş olursa bu nedenle sıcak parası olanlar daha risksiz yatırım kalemlerinde duruyorlar bence

NVogue
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 11, 2017, 08:39:28 AM

Benim kanaatimce de çok fazla bilgisayarlar haşır neşir olan bir nesilimiz  olmamasından dolayı ne olduğunu bilmeden sadece exchange'i babam bile yapıyor artık yani demek istediğim işin mantığından çok para geliyorsa başarıslısındır tezinden yola çıkarak aslında  10k miktar az yaklaşık 50-60k insan buradaki kitle kadar takip etmezsede bu piyaysanın içindeler.

pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 11, 2017, 05:08:37 PM

İlgilinin çok bilgilinin az olduğunu düşünüyorum bitcoin ve kriptopara piyasasın umarım tanıtımlar falan artar bilgi alınabilecek yerler oluşturulur bilgili sayısı artar.

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
November 12, 2017, 02:50:36 AM

İlgilenen kişi sayısının oldukça fazla olduğunu düşünmekle beraber ben de “aktif olarak” ilgilenen kişi sayısının öyle çok da yüksek olmadığı kanaatindeyim. Ama bu sayılar giderek artacaktır çünkü dijital paralar artık vazgeçilmez ve yadsınamaz bir önem arz ediyor. Her geçen gün dijital para dünyasıyla ilgili webte tıklanma sayısı artıyor. Bu ilginin piyasaya katılımı arttıracağı ve olumlu katkılar yapacağı aşikar

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
November 12, 2017, 06:19:52 AM

türk borsalarına 200 k günlük giriş oluyor şaka mısınız? ülkenin %50si bittrex kullanıyor birde.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
November 12, 2017, 08:41:31 AM

Bitcoin ve kripto paralar şu sıralar çok hızlı yayılıyor. 10 bin az ya o kadar da az değildir günümüzde. Sürekli ilgilenen yatırım yapan belki o civardadır ama genel olaral baktığımızda 30-40 bin vardır rahat. 200.000 kadar da yoktur ama.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
November 12, 2017, 01:46:45 PM

Ben Türkiyede kiripto para piyasasına 10 binden fazla kişinin ilgi duyduğunu düşünüyorum. Kabaca bu rakam 30-40 bin kişi düzeyinde olabilir. Yatırımcı sayısı da bu rakamın yarısı civarı olabilir. 15-20 bin kişi. Tabi bunlar benim tahminim.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
November 14, 2017, 10:34:13 PM

Ben Türkiyede kiripto para piyasasına 10 binden fazla kişinin ilgi duyduğunu düşünüyorum. Kabaca bu rakam 30-40 bin kişi düzeyinde olabilir. Yatırımcı sayısı da bu rakamın yarısı civarı olabilir. 15-20 bin kişi. Tabi bunlar benim tahminim.

Aşağı yukarı benimde tahminim bu yönde hocam bitcoin ara sıra büyük sansasyon yapıyor ancak medya da kopardığı gürültü kadar piyasada yok. Yatırım için sermayedarlar çekiniyor.
ceferov
Full Member

Activity: 504
Merit: 101

View Profile WWW
November 15, 2017, 11:16:10 AM

Bir tek Alp Işıktan yola çıkmamak gerek bence. Bitcoini 100 bin insandan daha fazlası biliyordur en az.

Bitcoin hakkında bilinir sitelerin yayınladığı haberler de çok okunuyor.

https://www.ETH2X.com - Multiplayer roulette gambling platform.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 15, 2017, 03:51:42 PM

Türkiyedeki bitcoin borsalarından verileri almak lazım toplam kullanıcı sayısı aktif kullanıcı sayısı gibi. Tabi x borsasına giren y borsasına da üyedir elbette ama genel bir tablo çıkarılabilir.
BesameMucho
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
November 15, 2017, 05:25:55 PM

Tahmin ettiğiniz sayının en az 3-4 katı olduğuna emin olabilirsiniz.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
November 16, 2017, 05:25:09 PM

Bu sayı oldukça, tahmin edilemeyecek düzeyde arttı. Kripto para ile ilgilendiğimi bilen tanıdıklarım sürekli nasıl alınır ne edilir diye telefondan ulaşıyorlar. Çevremdeki kadınlar altınlarını bozup bitcoin'e yatırıyorlar, yaşlı adamlar temettü veren hisselerini bozup bitcoin'e uzun vadeli yatırım yapıyorlar. Aslında 7000$'ın şişirme olduğunu düşünüyorum ama şu yönden bakalım; Bitcoin'in fiyatı önce karşılıksız arttı, sonra fiyatın bu denli artışı reklam oldu ve talepte karşılık bularak karşılıksız grafiğin altını doldurarak destek oldu. Bitcoin değil, kripto para olgusunun hayatımıza gireceğini biliyordum fakat tahmin ettiğimden de hızlı olacak.
Dr. Moriarty
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 17, 2017, 05:53:44 AM

Az olmamızın temel etmenleri arasında bitcoinin ne olduğunun

insanlar tarafından bilinmemesi veya anlaşılmasının biraz zor olmasıdır.

Ancak bitcoin hakkında bilgisi olan insanlar dahi bu alana

pek güvenemediklerinden girmek istemiyor olabilirler.  Smiley
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 17, 2017, 10:54:06 AM

Yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi www.similarweb.com'a girerek Türk borsalara günlük kaç kişinin girdiğini görebilirsiniz. Bitcointalk'a girişlerin %6'sı Türk iplerinden yapılıyor. Sırf Bitcointalk'ın okur kitlesinin %6'sını biz oluşturuyoruz ve biz İngilizce bilen bir toplum değiliz. Türk borsalarına günlük 250 bin farklı ipden giriş var %98'i Türk.
DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
November 17, 2017, 03:03:55 PM

Bugün posta gazetesi bitcoine nerdeyse yarım sayfa ayırmıştı. Dediklerine göre Türkiye'de bir milyonu aşkın btc kullanan var. Bana da bu civarda gibi geliyor. Ama kesin olarak kimse bilemez.
cointerstrike
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 18, 2017, 11:59:17 AM

Airdropcuları, bounty hunterları işin içine katarsanız ilgi sayısı bayağı fazladır. Ama gerçekten bu işe yatırım yapıp ciddi manada takip eden insan sayısı çok az.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 18, 2017, 06:41:47 PM

Bugün posta gazetesi bitcoine nerdeyse yarım sayfa ayırmıştı. Dediklerine göre Türkiye'de bir milyonu aşkın btc kullanan var. Bana da bu civarda gibi geliyor. Ama kesin olarak kimse bilemez.
Kesinlikle gerçekçi gelmiyor bana bu haber 1 milyonu aşkın yanı her 75 80 kişiden biri bitcoin kullanıyor lütfen yapmayın ülkemizde hala bilgisayara hiç kullanmamış hatta okuma yazma öğrenmemiş insanlar var

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 18, 2017, 07:33:01 PM

İlgiden kastımız nedir?Kullanıcı ise ben ülkede çok fazla kullanıcı olduğunu düşünmüyorum ama sorma araştırma yada ben de yapsam diyen var mıdır vardır fakat bilgi yoktur onun için.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: