Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:56:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sizce Segwit2x Forku Tehlikeli Destek Oranları???  (Read 1075 times)
1600kva (OP)
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
October 31, 2017, 10:51:38 AM

Başlamadan önce ;
Bilgilendirici bir yazı;
https://steemit.com/tr/@hiburak/2017-yili-kasim-ayinda-gerceklesecek-fork-ve-gerceklesebilecek-senaryolar

Segwit2x'e hangi havuz destek veriyor ve destek oranı ne kadar
https://coin.dance/blocks

Yukarıdaki bilgiler ışığında Segwit2x forkunun felaket senaryosu olarak isimlendirilecek, baskın zincir oluşmaması durumu sizce gerçekleşecek mi?
Hatta bu senaryo segwit2x'çilerin mevcut %80-85 desteğini sürdürse bile gerçekleşebilir mi?

Kafamda deli sorular var , ve bu soruların bir kısmını kıymetli görüşlerinizi almak adına sizlerle de paylaştım.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714985783
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714985783
Reply with quote  #2

1714985783
Report to moderator
1714985783
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714985783
Reply with quote  #2

1714985783
Report to moderator
therasmus
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
October 31, 2017, 11:12:03 AM

Resmen Btcyi..Btc olamaktan çıkarmak ıstiyorlar.Eskiden iyidi.Şimdi insanlar btc üstünde kontrol sahibi olmak için her yolu deniyorlar.bakalım bu şeferki isten kim karli cikacak..
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
October 31, 2017, 05:58:17 PM

Valla bu forkun arkasında madenciler var diyorlar.Madencilerin desteklediği bir fork diğer forklara göre(btc gold v.s) çok daha etkili olacaktır.Bitcoin kasım ayı içerisinde çok önemli bir sınav verecek bana göre.  Grin

Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
October 31, 2017, 06:15:42 PM

Biraz nakitim var . Forkun geçmesini bekliyorum BTC almak için . Ortalık çok karışacak gibi.

altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 31, 2017, 07:03:18 PM

Bitcoin şu an değerinin çok üzerinde. Bilerek mi yapıyorlar yoksa ben mi yanılacağım zaman gösterecek.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 31, 2017, 08:43:37 PM

Bitcoin şu an değerinin çok üzerinde. Bilerek mi yapıyorlar yoksa ben mi yanılacağım zaman gösterecek.

Sonuçda fiyatı arz talep belirliyor . Şu andada talep fazla olduğu için 6300-6400 dolar arasında geziyor.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 01, 2017, 09:16:30 PM

Bence bitcoinin değerinin bu kadar üstünde olmasının bir sebebide bu forklar millet btc gold sahibi olayım diye altcoinden çıkıyor bitcoine giriyor her forkta aynı senaryo yaşanıyor bakalım bu sefer ne olacak çok merak ediyorum.

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 01, 2017, 11:40:25 PM

Valla bu forkun arkasında madenciler var diyorlar.Madencilerin desteklediği bir fork diğer forklara göre(btc gold v.s) çok daha etkili olacaktır.Bitcoin kasım ayı içerisinde çok önemli bir sınav verecek bana göre.  Grin
Ben pek oyle dusunmuyorum Cheesy degeri bitcoin cinsinden olculen hicbir coin bitcoinden daha fazla on planda olamayacak zaten forklardan sonra boyle birseyin mumkun olabilme ihtimali olsaydi veya istenseydi borsalar bunun gibi daha once cikan coinleri $ karsiligi takasa acarlardi.
1600kva (OP)
Newbie
*

View Profile
November 03, 2017, 07:11:02 AM

Hiburak hocam sağolsun bazı yeni bilgiler edindim, sizlerle de paylaşmak isterim.

1-Madencilerin segwit2x desteği %50'nin üzerinde olduğu sürece hard fork ve sonrasında bölünme gerçekleşecek. (bu desteğin artık geri dönmeycek şekilde sağlandığını düşünüyorum)
2-Borsalar vs. tutumu baskın zincirde belirleyici olacak ve destek durumu şuan linkteki gibi https://blog.coinigy.com/2017/10/comprehensive-list-of-exchange-segwit2x-stances/

Hala büyük bir belirsizlik mevcut ama bitcoin aldı başını gitti, bakalım felaket senaryosu gerçekleşirse küçük yatırımcı mağdur olacak mı?
katsube
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 04, 2017, 02:15:05 AM

Hocam güzel bir yazı olmuş sonuna kadar okudum. Bu süreçte farklı görüşlere fikirlere ve görüşlere ihtiyacı var herkesin.
os.dutronc66ym58
Member
**

Activity: 78
Merit: 10

View Profile
November 04, 2017, 06:19:58 AM

su anki oran %84 ve oran artsa da azalsada bolunme olacak orasi belli, onemli olan bolunme sonrasi her ay duzenli bolunmeler devam edecek mi? tum altcoinler yasaklanip yada degerleri zaten eriyip sifirlaniyor, listenin ilk 20si sadece bitcoin ve bebelerinin mi olacak o kisim onemli. Bir bitmeden oteki turuyor amiplerin, altlar rezil oldu, ne projenin ne hizin onemi var, sadece birilerini zengin etme icin ponzi gibi olmaya basladi bolunmeler sayesinde. 3 ay oldu gireli, her aya basarisiz gereksiz bir bolunme, ethereum hardfork oldu, cok hizli ve ucuz gonderi imkani var ama fiyati artmadi, btcye gore %60-70 kayip soz konusu ustelik.
Ermbc
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
November 04, 2017, 12:59:11 PM
Last edit: November 04, 2017, 01:25:45 PM by Ermbc

Bu bölünmenin en tehlikeli kısmı bence bölünme gerçekleştikten sonra Segwitx2 agına geçen büyük madenci gücü yüzünden oluşucak, çünkü bu büyük dilim sadece Segwitx2'yi desteklerse hem suanki zincir %51 atağa karşı zayıf hale gelicek hemde tx süreleri ciddi oranda etkilenicek. Belki tx süreleri zorlugun kendini otomatik ayarlamasından dolayı etkilenmeyebilir bilemiyorum.
therasmus
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 04, 2017, 07:11:30 PM

2x buyuk ihtimal olucak zaten simdiden baslamislar aciklama yapmayada.btc bu gidise sonu kotu bitecek bir amerikan ruyasi gibi :)eth kesinlikle daha iyi gelismeler ve ekibi guven veriyor.yalniz btc yuzunden hic hak ettigi ilgiyi goremedi..lakin gelecekte birgun ipler kopucaktir..
4k4
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 05, 2017, 04:59:49 PM

Segwit2x'e karşı çıkanlar neden karşı çıkıyor? Taraftarları neden taraftar?

O kadar yazı okudum; Segwit2x'in daha hayırlı olduğuna (daha düşük transaction maliyeti, hızıi daha farklı mining imkanları) kanaat getirebildim. Karşı taraftakiler: Replay protection olmayışından dem vuruyor.

Unutulmasın ki eğer herkes Segwit2x tarafında olsa idi (özellikle Bitcoin Core developerları) Segwit2x bir güncelleme olacaktı; bir hard fork değil. Piyasada hard fork olarak değerlendirilmesinin sebebi Core ekibin karşı çıkması. Hatta Segwit2x sinyali gönderen işlemleri dikkate almayacaklarını açıklamaları.

Sonuçta Ethereum gibi olacak bu iş:

Şu anda konuştuğumuz BTC : BTC Classic (BTCC)
Segwit2x destekleyen BTC: BTC

Fiyatlar? O konuya giremiyorum. Ama en net kararım yukarıdaki gibi.
1600kva (OP)
Newbie
*

View Profile
November 06, 2017, 07:54:06 AM

Segwit2x'e karşı çıkanlar neden karşı çıkıyor? Taraftarları neden taraftar?

O kadar yazı okudum; Segwit2x'in daha hayırlı olduğuna (daha düşük transaction maliyeti, hızıi daha farklı mining imkanları) kanaat getirebildim. Karşı taraftakiler: Replay protection olmayışından dem vuruyor.

Unutulmasın ki eğer herkes Segwit2x tarafında olsa idi (özellikle Bitcoin Core developerları) Segwit2x bir güncelleme olacaktı; bir hard fork değil. Piyasada hard fork olarak değerlendirilmesinin sebebi Core ekibin karşı çıkması. Hatta Segwit2x sinyali gönderen işlemleri dikkate almayacaklarını açıklamaları.

Sonuçta Ethereum gibi olacak bu iş:

Şu anda konuştuğumuz BTC : BTC Classic (BTCC)
Segwit2x destekleyen BTC: BTC

Fiyatlar? O konuya giremiyorum. Ama en net kararım yukarıdaki gibi.

bu mümkün; fakat segwit2x'e karşı olanların en büyük kozu bence replay protection değil decentralizasyon: yani blockchain ve de bitcoinin temel mantığı olan mezkezi olmama durumunun bozulmasıdır.
Segwit2x büyük madencilerin vesair toplanıp bu işi tekelimize alalım demesi durumudur. tabii borsalar belirleyici olacaktır ve birçoğu hash power'a-en uzun zincir'e göre karar vereceklerini açıkladılar ,bir kısmı ise hala hiçbir şey açıklamadı. Büyük bir belirsizliğe gidiliyor , eğer dediğiniz durum veya tersi bir an önce oluşursa sıkıntı yok, iki zincir yenişemezse o zaman fiyatlar paldır küldür aşağı dökülecek.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: