Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:06:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Airdrop Nedir ? Nasıl yapılır ? Tokenler Nasıl Satılır ?  (Read 5830 times)
barisbilgili (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 271

View Profile
October 31, 2017, 04:09:47 PM
Last edit: November 01, 2017, 09:41:44 AM by barisbilgili
Merited by sammys (10), formator (1)

Vaktinin çoğunu airdroplara harcayan ve daha yeni başlayan biri olarak biraz mesafe kat ettiğimi söyleyebilirim. Şimdi bildiğim kadarıyla airdrop nedir bunları anlatacağım ki yeni başlayan arkadaşlara yardımım dokunsun.

Airdrop Nedir : X adlı grubun kendi para birimlerini çıkarmaları ve kayıt olman karşılığında sana bu para birimlerinden pay göndermeleridir. Biz bunlara Token diyoruz.

Airdroplara katılmak için ilk iş : https://www.myetherwallet.com/ dan kendi cüzdanımızı oluşturmak. Private Key'ini sakın paylaşmayın. NOT : Myether genel olarak kullanıldığı için verilmiştir. Myetherwallet e girerken 3 sefer düşünün çok fazla scam sitesi mevcut linki google üzerinden aratıp giriş yapmayın üzülürsünüz. Harfi harfine dikkat edin.

Myetherwalleti nasıl kullanırım derseniz :

New Wallet'e tıklayıp. Unutmayacağmız bir şifre seçiyoruz.

Keystore dosyasını indiriyoruz. Pc inizde tutmamanızı tavsiye ederim. Ardından I understand .Contunue'yi tıklıyoruz.

Private keyimiz unutmayalım ve kimseyle paylaşmayalım. Adresini kaydet deyip devam ediyoruz.

Cüzdan bilgilerimi getire tıklayıp. Keystore dosyamızı seçip parolamızı yazıyoruz. Sonrasında aç deyip cüzdanımıza giriyoruz.

Adresin yazan kısımdan Eth adresimizi kopyalayabilirsiniz. Airdrop formlarını doldururken oluşturduğumuz adresi ekliyoruz.

Hesabımı güvende nasıl tutarım : Hesabınız güvende tutmak için Metamask adlı Chrome'a da eklenebilen uygulamayı kullanın kullanımı basittir. Es geçmeyin metamask oldukça önemli.

Peki bu airdroplara nasıl katılırım : Forumda paylaşılan konuları inceleyerek kayıt forumlarını doldurursunuz ve katılırsınız.

Airdropların aktif olarak listelendiği siteler varmıdır ? Evet var. Kendi takip ettiklerim ise şunlar :

https://airdropalert.com/

http://kriptotakip.com/

http://www.airdroptakibi.com/

Bu sitelerden paylaşılan airdroplara katıldım. Şimdi ne yapacağım.

https://deltabalances.github.io

Bu siteden tüm gelen tokenleriniz ve ne kadar ettiklerini görebilirsiniz. Acele etmeyin tüm tokenler anında gönderilmez. Kimisi 1 ayda bile gelebilir. Çoğu beş para etmeyebilir.

Sıra geldi Tokenleri satmaya :

Tokenleri etherdelta adlı siteden satabilirsiniz. Etherdelta nasıl kullanılır derseniz şurda arkadaşımız çok güzel anlatmış. Bende ordan öğrendim.
Ayrıca teşekkür ederim.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2261359.0

Dipçeler:
Etherdelta kullanırken özellikle Metamask kullanın.
Tokenler takip ister şahsi kriterim 0.1 eth'nin üzerine çıkanları satın Smiley Genelde çöp olurlar sonraları.
Acele etmeyin 10 airdropa katılır 1 tanesini belki alırsınız. O 1 tane 1 eth de edebilir 1 gwei de.
Metamask kullanımı etherdelta kullanımı zamanla eklenecek. Vaktim olmadığından yalnızca myetherwalleti ekleyebildim.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
1715209611
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715209611
Reply with quote  #2

1715209611
Report to moderator
1715209611
Hero Member
*

Ignore
1715209611
Reply with quote  #2

1715209611
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715209611
Hero Member
*

Ignore
1715209611
Reply with quote  #2

1715209611
Report to moderator
TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205
Merit: 10

Coming Soon

View Profile
October 31, 2017, 04:29:10 PM

bu airdrop olayında daha yeniyim, şimdi istenen ethereum veya başka bir coin adresine poloniex vb. sitelerde bulunan walletlarımızı yazsak olur mu yoksa illa blockchain.info gibi şahsi cüzdan adresimizi mi girmemiz gerekiyor.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 31, 2017, 04:36:48 PM

Bende yeni başlayanlara birkaç bilgi vereyim, benim yaptığım hataları yapmasınlar  Grin

Rank demek, üyelik seviyeniz oluyor. Member, Jr. Member vs. şeklinde yazmalısınız.

Profilinize girip adres satırındaki linki kopyalayınca profil linkinizi vermiş olmuyorsunuz. Ben şu ekranda (https://bitcointalk.org/index.php?action=mlist;sa=search) üyelik adımı aratıp, tıklayıp çıkan sayfadaki adres satırını kopyalayıp buldum. Belki daha kolay bir yolu vardır ama linkte kullanıcı adınız yazmalı, boş link yollamayın benim gibi.

Üyelik ID niz, kullanıcı adınız değil. Profile tıklayın. Soldan Forum Profile Information a tıklayın. Adres satırında alttaki gibi koyu yazan sayılar ID niz oluyor.
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=12345;sa=forumProfile

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 31, 2017, 04:45:25 PM

bu airdrop olayında daha yeniyim, şimdi istenen ethereum veya başka bir coin adresine poloniex vb. sitelerde bulunan walletlarımızı yazsak olur mu yoksa illa blockchain.info gibi şahsi cüzdan adresimizi mi girmemiz gerekiyor.
Borsa adreslerinizi yazmayın private key elinizde olan adreslerinizi yazın. Mew adresi gibi tokenlerin görüneceği yeni token ekleyebileceğin walletler.

TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205

Coming Soon

View Profile
October 31, 2017, 05:11:40 PM

Borsa adreslerinizi yazmayın private key elinizde olan adreslerinizi yazın. Mew adresi gibi tokenlerin görüneceği yeni token ekleyebileceğin walletler.

Borsa adresini verdiğimizde tokenlerin yatmayacağını varsayabilir miyiz ?
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 31, 2017, 05:33:30 PM

Airdropların bazıları çöp coin bile dağıtmıyor fırsatı değerlendiriyorlar biri yanlışlıkla privatekey atar diye pusuda bekliyorlar dikkatli olun o yüzden.Ben fırsat buldukça form doldurmaya özen gösteriyorum.Belki 3-5 bir şeyler kazanırız. Smiley
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
October 31, 2017, 05:37:49 PM

Bu furya yavaş yavaş kayboluyor eskiden kazandırıyordu 3-5 bişey şuan herkes biliyor ve 2-3 hesapla kayıt olma derdinde. Bence al-sat yaparak daha çok kazanırsınız. Ethereum adresim şuan çöp coin dolu yaklaşık 20 tane falan var Cheesy
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
October 31, 2017, 11:22:04 PM

Keşke bizide  ekleseydiniz aktif olarak listelenen sitelere üzüldük
https://twitter.com/AirDropTurkey
https://airdropturkey.blogspot.com.tr/
bizde buralardan paylaşım yapıyoruz arkadaşlar bekleriz.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
November 01, 2017, 12:00:14 AM

Paylaştıgın kaynaklardan bende takip ediyorum 3-5 form yolladım hiç bir token gönderilmedi yada ben mi beceremedim ?
snykutlug
Member
**

View Profile
November 01, 2017, 12:19:35 AM

Paylaştıgın kaynaklardan bende takip ediyorum 3-5 form yolladım hiç bir token gönderilmedi yada ben mi beceremedim ?

Şuanlık banada gelmedi beklemedeyim bende az önce halloween edition limited token airdrop'undan geldi. 0 ether göndererek ona girebilirsin.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
November 01, 2017, 01:07:38 AM

Airdrop yapan sirkete ethereum adresini verirsin airdrop yapamazsin. Gelen coinleri borsada bozdurup btc veya eth alirsin sonra tl gecis yaparsin sana kalmis
snykutlug
Member
**

View Profile
November 01, 2017, 01:10:48 AM

Borsa adresini verdiğimizde tokenlerin yatmayacağını varsayabilir miyiz ?

Yatmaz çoğu airdrop MEW adresini destekliyor borsalar onları desteklemiyor ilk MEW e sonra borsaya atın.
Defloration
Sr. Member

View Profile
November 01, 2017, 01:22:20 AM

Borsadaki ethereum adresinizi yazarsaniz gelen coinleri borsaya bagislamis olursunuz asla geri alamazsiniz. Private keyi elinizde olan saf ethereum wallet paylasmaniz gerekmektedir  Smiley
eric_draven
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
November 01, 2017, 02:28:28 AM

bence bu konu ile ilgili olaarak metamesk ve my ether wallet kullanımını anlatırsanız çok iyi olur
BountySelective
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
November 01, 2017, 08:31:56 AM

bence bu konu ile ilgili olaarak metamesk ve my ether wallet kullanımını anlatırsanız çok iyi olur
http://kriptotakip.com/etherdelta-nasil-kullanilir/ burayı incelemenizi tevsiye ederim
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 01, 2017, 09:53:38 AM

Bu furya yavaş yavaş kayboluyor eskiden kazandırıyordu 3-5 bişey şuan herkes biliyor ve 2-3 hesapla kayıt olma derdinde. Bence al-sat yaparak daha çok kazanırsınız. Ethereum adresim şuan çöp coin dolu yaklaşık 20 tane falan var Cheesy

İlk zamanlardaki gelen tokenler ciddi projeleri vardı ve iyi paralar kazandırmıştı. şimdilerde gelen tokenler ise sadece çöp borsaya giriyim iki gün yükseltip sonrasından Dev'ler ellerindeki satıp kaçıp gidiyorlar. Ayrıca evet dediğin gibi çoğu insan multi yapma derdinde. Hayır multisini yapacaksa yapsın ama kalktıpda başkasını telegramını , twitter adresini ekliyor. Sende airdrop'a katıldığında ya ona gidiyor yada Dev spam diye iki adresede göndermiyor. Multi yapan arkadaşlar forumlarda,chatlerde yok 20 adresle katıldım şu kadar geldi şu kadara sattım dediği içinde yeni katılan ergenler oooo hemen atlıyor. Bende yapacağım diyor ve seninde emeğini çalıyor. Ayrıca furya'yı gören Airdrop formu oluşturup salıyor piyasaya. Bazı airdrop forumları ya private key istiyor yada bulmuşlar çakallığını işte biz scam olmasın diye 0.003 eth'yi şu adrese gönderin diyor. 5K kişi katılsa 15 Eth'yi alıp gidiyor. Amma dökmüşüm içimi Smiley
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
November 01, 2017, 09:59:44 AM

Hocam üşenmeyip emek harcamisin. Tesekkur ederim cok faydalı oldu
snykutlug
Member
**

View Profile
November 01, 2017, 10:24:28 AM

İlk zamanlardaki gelen tokenler ciddi projeleri vardı ve iyi paralar kazandırmıştı. şimdilerde gelen tokenler ise sadece çöp borsaya giriyim iki gün yükseltip sonrasından Dev'ler ellerindeki satıp kaçıp gidiyorlar. Ayrıca evet dediğin gibi çoğu insan multi yapma derdinde. Hayır multisini yapacaksa yapsın ama kalktıpda başkasını telegramını , twitter adresini ekliyor. Sende airdrop'a katıldığında ya ona gidiyor yada Dev spam diye iki adresede göndermiyor. Multi yapan arkadaşlar forumlarda,chatlerde yok 20 adresle katıldım şu kadar geldi şu kadara sattım dediği içinde yeni katılan ergenler oooo hemen atlıyor. Bende yapacağım diyor ve seninde emeğini çalıyor. Ayrıca furya'yı gören Airdrop formu oluşturup salıyor piyasaya. Bazı airdrop forumları ya private key istiyor yada bulmuşlar çakallığını işte biz scam olmasın diye 0.003 eth'yi şu adrese gönderin diyor. 5K kişi katılsa 15 Eth'yi alıp gidiyor. Amma dökmüşüm içimi Smiley

Bak şu 0.003 eth isteyenler iyi kazançlılarmış walla bende attım bi iki kere hiç aklıma gelmedi bu kadar vurgun yapacakları taş atıp kollarımı yoruluyor iyi kaldırıyolar atmam bundan sonra.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 01, 2017, 10:32:36 AM

Bak şu 0.003 eth isteyenler iyi kazançlılarmış walla bende attım bi iki kere hiç aklıma gelmedi bu kadar vurgun yapacakları taş atıp kollarımı yoruluyor iyi kaldırıyolar atmam bundan sonra.

Bazıları ciddi olabiliyor. Onu anlamak için web sayfalarına , twitter hesaplarına falan bakmak lazım. Mesela dün bir airdrop gördüm Ethereum Dark 3nd Airdrop diye 0.003 istiyor tamam yollayın 500 ETHD vereceğiz karşılık olarak. 500 ETHD'nin fiyatı yaklaşık 0.29 eth yapıyor Smiley Çakallık son noktaya gelmiş. üşenmedim verdikleri adrese girdim ben baktığımda bile 15 kişi katılmıştı ve forum 11 kasıma kadar açık. Bazı projelere o para verilebilir. Ama kalkıpta her gelen foruma o parayı vermem ucuz olsa bile.
StabiL
Member
**

Activity: 115

View Profile
November 01, 2017, 11:47:57 AM

Dün başladım airdroplara katılmaya bugünü de sayarsak 25 civarı airdropa katıldım ama 1 tane bile gelen bir şey yok form kısımlarını doğru yaptığıma emin oldugum halde .
Coinler belli bir süre sonra mı geliyor yoksa formlar kapandıktan sonra mı bilgisi olan varmı .
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: