Bitcoin Forum
May 30, 2024, 04:26:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nou in zona cryptocurrecy  (Read 1308 times)
vlad230 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
October 31, 2017, 05:13:42 PM
 #1

Salut!

Sunt nou in lumea cryptocurrency si sunt foarte interesat cum as putea sa incep. M-ar interesa sa investesc in monede noi care au potential de crestere.

Citesc de ceva timp pe forumul acesta si e foarte util Smiley Am vazut cateva post-uri care vorbesc despre coinflux.com (bazat in RO) unde as putea sa cumpar bitcoin si banuiesc ca de acolo as putea sa cumpar orice alta moneda folosind bitcoin, asa e?
Care e cel mai bun/sigur exchange pe care il foositi sa investiti/scoateti banii?

Ce platforme folositi pt tranzactionare? Am instalat pe telefon TabTrader si zTrader dar nu stiu exact unde ar trebui sa incep.
Ati putea sa ma indrumati spre alte surse (topic-uri sau link-uri externe fie ele in EN sau RO) unde as putea sa aflu mai multe?

Mersi!

btcloi78
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
November 01, 2017, 08:34:40 AM
 #2

Ai putea incepe sa cumperi ethereum si sa fii pe faza la airdropuri.Alta metoda ar fi sa te inscrii la signature campaign si sa postezi.
zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
November 01, 2017, 10:21:31 AM
 #3

Acum bitcoinul e foarte scump. Acum a trecut de 6500$. Recomandarea este la fel.. sa cumperi ether... si sa vezi apoi ce si cum.

De asemenea faptul de a participa la AirDropuri te poate ajuta sa mai castigi ceva tokenuri.

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
vlad230 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
November 01, 2017, 12:03:07 PM
 #4

Ai putea incepe sa cumperi ethereum si sa fii pe faza la airdropuri.Alta metoda ar fi sa te inscrii la signature campaign si sa postezi.

Acum bitcoinul e foarte scump. Acum a trecut de 6500$. Recomandarea este la fel.. sa cumperi ether... si sa vezi apoi ce si cum.

De asemenea faptul de a participa la AirDropuri te poate ajuta sa mai castigi ceva tokenuri.

Mersi pt info!

Ce sunt mai exact AirDrop-urile? Cum pot sa ma inscriu?

Legat de platforma de unde cumpar ether sau platformele de tranzactionare ce puteti sa-mi recomandati?

Exista o suma/unitate minima pe care pot sa o cumpar la ether sau bitcoin?

zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
November 01, 2017, 01:22:27 PM
 #5

Mersi pt info!

Ce sunt mai exact AirDrop-urile? Cum pot sa ma inscriu?

Legat de platforma de unde cumpar ether sau platformele de tranzactionare ce puteti sa-mi recomandati?

Exista o suma/unitate minima pe care pot sa o cumpar la ether sau bitcoin?



De cumparat.. poti cumpara cat ai  bani. O moneda poate fi impartita in parti tare mici.. dar de obicei schimburile au o suma minima....

AirDropurile e gasesti in sectiunea Altcoins. Sunt monezi virtuale care se lanseaza de obicei si pentru a avea o comunitate cei care le lanseaza... ofera gratis o anumita valoare din aceea moneda cu cerinta de ai urmari pe Twitter, etc


eu personal am folosit c-cex.com, novaexchange(dar am inteles ca se inchide sau isi shimba proprietarii... etc). Yobit, Cryptopia, bitrex.

https://coinmarketcap.com/currencies/volume/24-hour/

Aici gasesti o lista de exchangeuri. Iti poti face la cateva cont si poti sa te uiti ce metoda de alimentare au.... si care este comisionul de retragere pentru moneda respectiva....

Practic bagi banii pe card si alimentezi contul lor si apoi poti cumpara moneda. Apoi o transferi in portofelul tau virtual....

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
vlad230 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
November 02, 2017, 03:46:26 PM
 #6


De cumparat.. poti cumpara cat ai  bani. O moneda poate fi impartita in parti tare mici.. dar de obicei schimburile au o suma minima....

AirDropurile e gasesti in sectiunea Altcoins. Sunt monezi virtuale care se lanseaza de obicei si pentru a avea o comunitate cei care le lanseaza... ofera gratis o anumita valoare din aceea moneda cu cerinta de ai urmari pe Twitter, etc


eu personal am folosit c-cex.com, novaexchange(dar am inteles ca se inchide sau isi shimba proprietarii... etc). Yobit, Cryptopia, bitrex.

https://coinmarketcap.com/currencies/volume/24-hour/

Aici gasesti o lista de exchangeuri. Iti poti face la cateva cont si poti sa te uiti ce metoda de alimentare au.... si care este comisionul de retragere pentru moneda respectiva....

Practic bagi banii pe card si alimentezi contul lor si apoi poti cumpara moneda. Apoi o transferi in portofelul tau virtual....

Ok, mersi frumos pt informatii!

Ai retras vreodata bani in urma vanzarii? Poti sa retragi banii in RON de ex in cont direct sau prin card? Sau e nevoie sa ai cont in valuta la banca in USD sau EUR?

Care ar fi cea mai buna varianta pe care o folositi? (comisioane mici, rapiditate etc.)
zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
November 03, 2017, 05:34:23 AM
 #7


Ok, mersi frumos pt informatii!

Ai retras vreodata bani in urma vanzarii? Poti sa retragi banii in RON de ex in cont direct sau prin card? Sau e nevoie sa ai cont in valuta la banca in USD sau EUR?

Care ar fi cea mai buna varianta pe care o folositi? (comisioane mici, rapiditate etc.)

Desigur ca am retras. Se poate retrage prin diferite systeme de procesarea platilor. Bineinteles exista un comision care varianza intre 2-5%. Personal am retras saptamana asta bani.

Banii intra direct pe card convertiti in RON. Desigur exista sisteme care baga banii direct in cont si moneda care o ai la ei pe site. Personal am facut retrageri de pe exchangeuri prin Payeer si Paypal....

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
noracortez
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 10


View Profile
November 03, 2017, 07:34:08 AM
 #8

Încearcă Ethereum. Este ok pentru început, zic eu! Smiley
vlad230 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
November 03, 2017, 09:26:46 AM
 #9


Desigur ca am retras. Se poate retrage prin diferite systeme de procesarea platilor. Bineinteles exista un comision care varianza intre 2-5%. Personal am retras saptamana asta bani.

Banii intra direct pe card convertiti in RON. Desigur exista sisteme care baga banii direct in cont si moneda care o ai la ei pe site. Personal am facut retrageri de pe exchangeuri prin Payeer si Paypal....

Ok, mersi frumos pt info!

Daca mai sunt aspecte pe care ar fi bine sa le stiu la inceput, va rog sa nu ezitati sa scrieti aici Smiley
zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
November 03, 2017, 10:09:47 AM
 #10

Ok, mersi frumos pt info!

Daca mai sunt aspecte pe care ar fi bine sa le stiu la inceput, va rog sa nu ezitati sa scrieti aici Smiley

Sa nu te lasi fraierit de ideia de a face bani cu duiumul. Mai degraba incearca sa faci tranzactii sigure... cu castiguri mici dar constante. De exemplu azi am facut o tranzactie cu ETH si BIT(investitie de 500$ - adica profit 4%) - in 2 tranzactii am castigat 20$

Nu e foarte mult... dar decat sa te bagi la tranzactii,, sa cumperi monezi no name cu speranta ca vei dubla sau tripla investitia intr-un timp scurt..... si apoi sa pierzi o suma foarte mare de bani. Sunt multi care pe diferite chaturi te indeamna sa investesti in nu stiu ce moneda... ca maine creste de 10 ori..... si maine... se duce rau jos.

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
vlad230 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
November 03, 2017, 02:41:14 PM
 #11

Eu ma gandeam sa investesc pe long term in monede noi cu pontential de crestere.
Nu ma gandeam sa investesc sume mari la inceput oricum.

Mersi de sfat si idee.
fixmod
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 100



View Profile
November 03, 2017, 07:29:10 PM
 #12

Ethereum e bun, poti fi sigur

Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
November 06, 2017, 06:38:33 PM
 #13

Monedele care au potential dupa parerea mea sunt Etherum, Monero, Zcash, Ripple, Litecoin. Ca platforma de tranzactionare folosesc poloniex
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
November 06, 2017, 07:13:44 PM
 #14

Monedele care au potential dupa parerea mea sunt Etherum, Monero, Zcash, Ripple, Litecoin. Ca platforma de tranzactionare folosesc poloniex

De acord si eu aici Smiley

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
November 07, 2017, 07:37:44 AM
 #15

poti cumpara bitcoin cu un transfer bancar sepa de la kraken sau de la atm,daca cumperi taas(token) i ti dau interese la fiecare 4 luni,la pos(token) ai 100% pe an,stratis la fel i ti da ceva interese daca ii tii pe walletul lor,waves poti sa ii imprumuti pentru minat si i ti dau interese,pe poloniex si bitstamp poti sa faci lending(imprumuti cu interese) cu mai multe monezi btc,eth,ltc,doge etc si urmareste airdrop
CiprianBVB1909
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
November 08, 2017, 07:52:07 AM
 #16

Salut! Si eu sunt in aceeasi situatie ca Vlad, as vrea sa-mi dati niste ponturi, daca aveti, despre anumite cryptomonede, care mi-ar putea aduce un profit cat de cat considerabil pentru un portofel nu foarte gros. thanks ! Cheesy
tolarasu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
November 23, 2017, 02:14:33 PM
 #17

Salutare! Și eu sunt nou in aceasta “zona”. De aceea as avea și o întrebare..Aveți idee cât valorează moneda FUDD?
ambushiv
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
November 23, 2017, 02:56:12 PM
 #18

Salut! Si eu sunt in aceeasi situatie ca Vlad, as vrea sa-mi dati niste ponturi, daca aveti, despre anumite cryptomonede, care mi-ar putea aduce un profit cat de cat considerabil pentru un portofel nu foarte gros. thanks ! Cheesy

Cateva monede pe care le poti urmari: DeepOnion, NAVcoin, OXYcoin, Komodo, ARK, Neblio, Shift (eu sunt investit in cateva dintre ele dar urmaresc mult mai multe de atat).

Cu siguranta sunt si altele mai bune. Va sfatuiesc sa participati in airdrop-uri cat mai multe.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!