Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:41:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 17000+ ETH ile enjin icoya katılım yapan çılgın  (Read 1285 times)
hirozaki faraday (OP)
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
October 31, 2017, 08:21:32 PM

https://etherscan.io/address/0x9b73D1779C41DcA36314fB7c4D3309838e20C4E7 adres bu ve neden 1 ETH ile 6000 adet alabilecekken şimdi 1 ETH'ye 3000 adet alıyor. Ne duymuş olabilir? İCO bitimine 4 saat kala neden apar topar enjin alımına hala devam ediyor. Hesabı incelediğimde 30 gündür sistematik bir şekilde icoya katılım yapıyor. Neden hepsini 1'e 6000den almadı? Eğer almak isteseydi ilk günden alabilirdi, demekki paralarını toparlıyor ve ethye çevirdiği her parayı enjine yatırıyor ama neden enjin diğer ico ve yatırımlara neden ağırlık vermemiş. Şahsi düşüncem aceleci bir biçimde çok zarar etmeden enjin alıyor. Aptal veya gerizekalı olduğunu düşünmüyorum ama çok ilginç bi bitecek korkusuyla yatırım yapıyor gibi.

*yatırım sağladığım 2 icodan biridir ve yatırım tavsiyesi değildir. Monethada daha büyük alımlar olmuştu ve fiyat yinede düşmüştü. Bu analizim sizi heyecanlandırmasın. Sadece analitik ve sorgulayıcı düşünmek istiyorum ve sizide davet ediyorum.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:27:50 PM

hiro bunun gibi çok olay var benimde bugün buna benzer bi olay raiden icosunda dikkatimi çekti.aynı adresten sürekli yüksek miktarlarda ICO ya gönderim yapılmıştı farklı zamanlarda yani lavuk eth buldukça RDN alıyor. hatta bi kaç adres vardı böyle. tahminim ya ekip gazlamak için böyle birşey yapıyor yada satın alanlar borsalar.
tabi herifler gerçekten güvenipte alıyor olabilir
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:29:09 PM

biz buna proje ekıbı dıyoruz. coınlerını ıco sırasında pumplıyorlar. halı hazırda zaten bır kısım ether toplamıslardı dımı Wink senden benden aldıgı etherlerı ıcodan tekrar coın almıs gıbı gosterıyor. hem ıcoda dagıttıgı coınlerın sayısını dusuruyor hem ıco fıyatını pumplıyor . yanı sen enjın almak ıcın herıflere ether gonderıyon. sana 1 ether karsılıgı 6000 enjın verıyor. 6 bınlık enjınlerı bıtırıyor. sonra senden gelen 1 etherle 3000 lık enjınlerı bıtırıyor. boylelıkle hempump yapmıs oluyor ıcoya hemde duyuruda ekıbe şu kadar coın ayırdık dedıgı coınlerın sayısını arttırıyor. bır taşla kuş katlıamı yanı Wink
CiGa
Newbie
*

Activity: 55
Merit: 0

View Profile
October 31, 2017, 08:29:35 PM

Ben de bir borsanın hesabı olabilir mi diyecektim. Yakın zamanda 6 borsaya girecekti.
hirozaki faraday (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2017, 08:33:06 PM

biz buna proje ekıbı dıyoruz. coınlerını ıco sırasında pumplıyorlar. halı hazırda zaten bır kısım ether toplamıslardı dımı Wink senden benden aldıgı etherlerı ıcodan tekrar coın almıs gıbı gosterıyor. hem ıcoda dagıttıgı coınlerın sayısını dusuruyor hem ıco fıyatını pumplıyor . yanı sen enjın almak ıcın herıflere ether gonderıyon. sana 1 ether karsılıgı 6000 enjın verıyor. 6 bınlık enjınlerı bıtırıyor. sonra senden gelen 1 etherle 3000 lık enjınlerı bıtırıyor. boylelıkle hempump yapmıs oluyor ıcoya hemde duyuruda ekıbe şu kadar coın ayırdık dedıgı coınlerın sayısını arttırıyor. bır taşla kuş katlıamı yanı Wink

Bir sınır yokki eğer amaç gazlamaksa bunu ilk hafta yaparlardı. Daha az ETH ile daha çok tokenlerinide ellerinde tutarlardı. Sonuçta İCO'da kısıtlama yok yani belli bir miktar alınca bonus bitmiyordu hafta hafta bölmüşlerdi. Bence bu ihtimal değil.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
October 31, 2017, 08:36:01 PM

Tek kalemde 17 k ETH çok fazla . Bunu niye 1k ya bölüp daha gerçekci hale getirmemişler ben onu anlamadım.

hirozaki faraday (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2017, 08:38:44 PM

Tek kalemde 17 k ETH çok fazla . Bunu niye 1k ya bölüp daha gerçekci hale getirmemişler ben onu anlamadım.

Bu demek oluyor ki bu borsacılar değil ama borsacılarda olabilir hesapta tron var. Enjin'in de contract adresinde tron token var. Bir tesadüf olabilir hala borsanın olmadığını düşünüyorum.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:39:50 PM

Bir sınır yokki eğer amaç gazlamaksa bunu ilk hafta yaparlardı. Daha az ETH ile daha çok tokenlerinide ellerinde tutarlardı. Sonuçta İCO'da kısıtlama yok yani belli bir miktar alınca bonus bitmiyordu hafta hafta bölmüşlerdi. Bence bu ihtimal değil.

telegramdan yazmak zor oluyor burdan anlatayım.

bırıncı asama=1 ether= 6000 enjın. proje ıyıdır satılır.
ıkıncı asama= 1 ether = 5000 enjın. hala satılır.
ucuncu asama= 1 ether 4 bın enjın. hala satılır.
orduncu asama pump zamanı= 1-2-3 te topladıgın etherlerle sen alırsın hepsını.
5 ıncı ve 6 ıncı asama ele verme opeasyonu. = ulan 1 ethere 3 bın tanesı kapıs kapıs gıttı ucacak bu kacırmayalım psıkolojısı yaratılmıstır.

rakamlar uydurmadır. ıco asamalarını bılmıyorum.

edıt: ele verme operasyonu dememı yanlıs anlamayın. aslında ılk 3 asamadakı yatırımcılarını koruyorlar. ıyı yapıyorlar yanı.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 31, 2017, 08:42:00 PM

Bundan emin misiniz? Eğer böyle yapılabiliyorsa bu ICO ların alayı yalan. Gerçekte öyle milyon dolarlar toplamıyorlar demektir. Dehşet içindeyim
Komodo  halka arzında ben özellikle ICO yatırım adresinden çıkışları takip etmiştim. ico tamamlanana kadar 1 ether dahi dışarı çıkmadı.
Bunda ve diğer ico larda çıkıyorsa çok kötü.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:45:38 PM

Bundan emin misiniz? Eğer böyle yapılabiliyorsa bu ICO ların alayı yalan. Gerçekte öyle milyon dolarlar toplamıyorlar demektir. Dehşet içindeyim
Komodo  halka arzında ben özellikle ICO yatırım adresinden çıkışları takip etmiştim. ico tamamlanana kadar 1 ether dahi dışarı çıkmadı.
Bunda ve diğer ico larda çıkıyorsa çok kötü.

ılla cıkmasına gerek yok. dısardan para bulurlar. kredı cekerler Cheesy sonucta kaybı yok kendı parasını alıo. kaybı olmadıgı gıbı kaarı var. kötü birşey degıl bu yapılan. yapılması gereken ıyı bırsey. ılk yatırımcıyı koruyor adamlar. pre sale ve ılk asama alıcılarını koruyorlar. yanı projenın cıddı oldugunu gosterır bu.

cıddı ekıpler bunu yapar zaten. pre sale de alanlar gerızekalımı nıye alsınlar. proje ekıbı o pre sale de yada ılk asama da alanları korumak zorunda.
hirozaki faraday (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2017, 08:51:13 PM

5 ıncı ve 6 ıncı asama ele verme opeasyonu. = ulan 1 ethere 3 bın tanesı kapıs kapıs gıttı ucacak bu kacırmayalım psıkolojısı yaratılmıstır.

edıt: ele verme operasyonu dememı yanlıs anlamayın. aslında ılk 3 asamadakı yatırımcılarını koruyorlar. ıyı yapıyorlar yanı.

Aztec ilk haftalarda alım var. Sürekli bir alım var. Bunların presale de topladığı 2-3k eth ile yapılacak bir iş değil ayrıca senin dediğini yaparlarsa çok saçma fiyat düşerse ne olacak? Aldıkları tüm yatırım boşa gidecek. 5 eth fazla almak için 20 eth kaybedebilirler.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:55:51 PM

Aztec ilk haftalarda alım var. Sürekli bir alım var. Bunların presale de topladığı 2-3k eth ile yapılacak bir iş değil ayrıca senin dediğini yaparlarsa çok saçma fiyat düşerse ne olacak? Aldıkları tüm yatırım boşa gidecek. 5 eth fazla almak için 20 eth kaybedebilirler.

kaybettıgı bırsey yok adamın. sag cebınden alıp sol cebıne koyuyor parayı.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 31, 2017, 10:24:57 PM

ekip cebindeki parayi yolluyor, eth zaten ekibin cebine dusuyor ayrica bedavaya token sahibi olmus oluyor. Yeni mi anladiniz? yari fiyata satanlar zaten ekibin kendisi. O kadar ac gozllulerki hem toplanan ethleri cepliyor, hemde kendi belese getirdigi tokenleri satiyor.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 31, 2017, 10:27:18 PM

Yahu bunu herkes yapıyor zaten neden şaşırdınız ki bu kadar  Grin tabi genel olarak böyle göze soka soka yapmıyorlar ama bunlar bokunu çıkarmışlar. Enjin iyi proje diye duydum ama sağlam bir kaynaktan

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 31, 2017, 10:34:04 PM

Başarısız softcap yapmayan proje yoktur beş kuruş parası olmayan proje vardır  Wink 0x ve türevi sınırlı yatırım kabul edenler dışında devasa yatırım alan tüm icolar kendileri fonluyor..
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 31, 2017, 10:39:51 PM

Başarısız softcap yapmayan proje yoktur beş kuruş parası olmayan proje vardır  Wink 0x ve türevi sınırlı yatırım kabul edenler dışında devasa yatırım alan tüm icolar kendileri fonluyor..
Sonuna kadar altına imzamı atarım. Ben de artık proje çok olsa bile sınırlı yatırım şartı koşmayan projelere sıcak bakmıyorum. Balina çok oluyor ve insanlar toplama ihtiyacı duyuyor bu da fiyatı natural bir şekilde yukarı çıkarıyor

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
October 31, 2017, 10:56:22 PM

Fazla yatırım topluyormuş gibi görünmekte bir çeşit reklam sayılır. Çoğumuz bu tür projelere kazanç getirecek gözüyle bakarız ve bizde ICO ya dahil oluruz. Ve tabiki bir çok milyon dolarlık proje gibi avucumuzu yalatırlar. Çünkü aslında hiçbir zaman o kadar yatırım almadıkları için token satıp gelir elde etmeye çalışıyorlar ve tabiki fiyat ICO fiyatı altına düşüyor. Buda böyle olur.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 31, 2017, 10:56:57 PM

ben en son etherbooks icosunda boyle bir üçkağıt gördüm.
adamlar ödemeyi coinpaymaments üzerinden alıyorlar haliyle cuzdan kodu yok.
1 aylıkken 20k eth toplamış görünüyorlardı.ama projenin 20k eth yi toplamaması gerekiyor.
devamlı forumda gezen birisi olarak bu proje nasıl gözüme çarpmaz diye garip karşıladım.
3hafta kadlığı için imzaya girdim.1 ayda 20k topladığı için 3 hafta dolmadan ico biter diye düşündüm ama son güne kadar ico çok yavaş ilerledi.
en son ico bitti dediler ve ortadan kayboldu adamlar.
şimdi farkediyorumki alttaki yatırılan eth göstergesi sahte.
milleti gaza getirmek amacı ile 20 30k yazıyorlar.

ortada dolaşan paraya bakınca her şeyi bekler oldum.
cointerstrike
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 01, 2017, 12:58:26 AM

Bu herkes olabilir. Proje ekibi olabilir, bir pump dump ekibi projeyi gözüne kestirmiş olabilir vs vs. Anonim olmasının nimetlerinden yararlanmaya çalışan bir takım düzenbaz işte.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 01, 2017, 03:36:19 AM

Ethereum cüzdanı olup olmadığını kontrol ediyorum artık icoların. Ethbooks hayali yatırım göstererek milletti dolandırdı. Bu adamlarında hesabından çıkış olmuş mu bakmak lazım.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: