Bitcoin Forum
June 23, 2024, 02:21:03 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Česko-Slovensko (Czech republic & Slovakia)  (Read 41888 times)
redtime
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
November 29, 2013, 12:31:26 PM
 #41

ja urcite pockam na 1BTC/3000Eur

A to ocekavas kdy?  Grin
bobko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 0



View Profile WWW
November 29, 2013, 04:55:12 PM
 #42

ja urcite pockam na 1BTC/3000Eur

A to ocekavas kdy?  Grin
13/6/2014
mineradam
Member
**
Offline Offline

Activity: 97
Merit: 10


View Profile
December 02, 2013, 09:01:44 PM
 #43


Tak to by china s nakupom musela poriadne zamakat, ale nechajme sa prekvapit Smiley

1.5$ for every referral http://goo.gl/nRUaKD
bobko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 0



View Profile WWW
December 05, 2013, 08:15:51 AM
 #44

Vie mi niekdo napisat aky je tam problem ?
stevo_k1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
December 05, 2013, 01:52:21 PM
 #45

A jak hodláš přeměnit bitcoin na eura/koruny? Bohužel v dnešní době se musí vklady nad určitou částku zdůvodňovat a neobvyklé bezhotovostní převody můžou též způsobit nechtěnou pozornost (ať už kvůli praní peněz nebo daním). 
Zatial som zmenil nazor a nepredavam. resp. predavam iba v malom iba tolko kolko na nieco hned potrebujem minut. Chcel som predat pri 800€ tolko BTC aby som mal dvojnasobok € co som do toho vlozil. Ale som sa rozhodol ze BTC je uz za vodou, z dnesnych urovni uz nikdy neklesne pod 500€ tak naco sa zbytocne oberat o peniaze tym ze ich zmenim an €.
stevo_k1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
December 05, 2013, 02:02:46 PM
 #46

slabo mi vas je nesto iz češke i slovačke
Co hovoris, ze nas je malo?
stevo_k1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
December 05, 2013, 02:21:21 PM
 #47

v polovici juna ocakavam big crash,
BTC klesne z 36 000€ za BTC na 21 000€
strmir
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
December 05, 2013, 02:22:42 PM
 #48

stevo_k1, ještě jak jsme se bavili o danění / nedanění. Já jsem zatím nic konkrétního nezjistil, ale na http://forum.jaknabitcoin.cz/ se objevil tenhle thread se zajímavou informací od veeminera:

http://forum.jaknabitcoin.cz/index.php?topic=52.0
stevo_k1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
December 05, 2013, 02:53:10 PM
 #49

radsej mali vydat metodicky pokyn ako zdanit zisk na burze, nie ze priznam platbu z mtgox a danovy urad mi ju celu zdani a nedovoli odpocitat sumu ktoru som na burzu poslal. Kym sa situacia nevyjasni, vacsie sumy radsej predavat nebudem, maximalne do tych 1000€ naraz.
klminer
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 06, 2013, 10:29:08 AM
 #50

Vie mi niekdo napisat aky je tam problem ?

Kde?
bobko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 0



View Profile WWW
December 06, 2013, 03:47:29 PM
 #51

Vie mi niekdo napisat aky je tam problem ?

Kde?
tu je to vysvetlene aj som tam napisal odpoved co mi poslali z FIO banky
https://bitcointalk.org/index.php?topic=33050.msg3834148#msg3834148

syfu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
December 06, 2013, 10:55:13 PM
 #52

Zdravím, všechny soukmenovce a hrdě se hlásím k české (dříve československé) brigádě s 3x R9 280X.
Když to půjde, časem rozšířím. 

Jinak co se týká daní, přidám svůj názor... podle mě dokud mám jen BTC tak to sice má jakousi hodnotu ale především nikdo neví že je mám, takže v tomto případě bych to s daněním neviděl.
Jiná věc je, jakmile je konvertuju na EUR/USD nebo jinou uznávanou měnu v tu chvíli je to jednoznačně příjem a ten se musí zdanit jako každý jiný.
maros173
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 07, 2013, 07:42:29 PM
 #53

Caute vsimol som si topic s nazvom getaway a videl som ze rozdavaju rozne mince..neviete preco tam neviem pridat adresu svojej penazenky ? Cheesy nerozdavaju to len tak hocikomu ? musim nejako potvrdit clenstvo ? alebo ako to je na tomto fore ? ...dalsia moja otazka je ze ci podla Vas ma vyznam este teraz investovat do kupy hardware a zacat minovat..ci uz litecoin alebo ine meny..dakujeeem Tongue
strmir
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
December 08, 2013, 01:56:00 PM
 #54

Zdravím, všechny soukmenovce a hrdě se hlásím k české (dříve československé) brigádě s 3x R9 280X.
Když to půjde, časem rozšířím. 

Jinak co se týká daní, přidám svůj názor... podle mě dokud mám jen BTC tak to sice má jakousi hodnotu ale především nikdo neví že je mám, takže v tomto případě bych to s daněním neviděl.
Jiná věc je, jakmile je konvertuju na EUR/USD nebo jinou uznávanou měnu v tu chvíli je to jednoznačně příjem a ten se musí zdanit jako každý jiný.


No právě, původně jsem se ptal, jestli už někdo řešil situaci, kdy prodal BTC, které konvertoval z EUR v minulosti za výhodnější kurz. Jasně, že MF rádo shrábne daň z celého příjmu, to asi projde bez problémů. Otázka je, jak by se tvářili, když bych chtěl zdanit pouze zisk?
Requiem
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
December 09, 2013, 11:19:09 PM
 #55

Caute vsimol som si topic s nazvom getaway a videl som ze rozdavaju rozne mince..neviete preco tam neviem pridat adresu svojej penazenky ? Cheesy nerozdavaju to len tak hocikomu ? musim nejako potvrdit clenstvo ? alebo ako to je na tomto fore ? ...dalsia moja otazka je ze ci podla Vas ma vyznam este teraz investovat do kupy hardware a zacat minovat..ci uz litecoin alebo ine meny..dakujeeem Tongue

Hm a precital si si vstupnu torturu pre novacikov? Si dostatocne dlho prihlaseny - tusim 4h?
sono
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 10, 2013, 10:22:13 AM
Last edit: December 10, 2013, 10:37:19 AM by sono
 #56

Zdravim,

viete mi poradit niaku zmenaren EUR->BTC / BTC->EUR ktora bez problemov posiela / prijma platby na/zo slovenskeho uctu ? Mate niake skusenosti s justcoin.com ? Diki.
strmir
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
December 10, 2013, 11:46:37 AM
 #57

Zdravim,

viete mi poradit niaku zmenaren EUR->BTC / BTC->EUR ktora bez problemov posiela / prijma platby na/zo slovenskeho uctu ? Mate niake skusenosti s justcoin.com ? Diki.

S justcoin.com zkušenosti nemám.

Velmi dobře funguje kombinace Fio banka a dagensia.eu nebo bitstamp.net. U obou směnáren se ale musíš nechat ověřit: doklad s fotkou, nějaký účet (třeba za telefon, plyn...) a u dagensie ještě výpis z banky.
zdrazil
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 10, 2013, 08:50:02 PM
 #58

Zdravim,

viete mi poradit niaku zmenaren EUR->BTC / BTC->EUR ktora bez problemov posiela / prijma platby na/zo slovenskeho uctu ? Mate niake skusenosti s justcoin.com ? Diki.

Zdravim

Nabizim prodej Bitcoinu. Cena je vzdy dle aktualniho kurzu.
-Moznost osobniho prodeje Sumava a blizke okoli.
nebo
-Prodej ONLINE, prevedeni penez a nasledne zaslani BTC do tve penezenky.
Pokud mas banku u fio tak je prodej do 5minut hotov. Pokud u jine tak je tam casova prodleva.

V pripade zajmu me kontaktuj na emailu : zdrazil@mail.com
madsusies
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 428
Merit: 250


BitcoinEvo [$XBTE]


View Profile
December 11, 2013, 07:36:10 PM
 #59

kto nepostihol z Ceska mozno bude mat dohru
Code:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=366243.0

▬▬ • • •  BITCOINEVO $XBTE FREE AIRDROP LIVE NOW   • • • ▬▬
▌▌  Secure, decentralised & distributed cryptocurrency with sidechain technology*, on-chain dapps support*, xPoS and zero-proof anonymous transactions*.  ▐▐
sono
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 16, 2013, 08:50:59 PM
Last edit: December 17, 2013, 05:30:20 PM by sono
 #60

Tak som sa nakoniec rozhodol ako zmenaren EUR->BTC vyskusat BTC automat v BA ( mojbitcoin.sk / BTC penazenka automatu ).

Musim povedat ze som spokojny, prevod prebehol instantne a BTC som mal v penazenke behom par sekund. Stravil som tam cca 30 min kedze som akurat chytil ten pokles ceny BTC a cakal som az pokial to znova nezacalo stupat(16.12.2013 okolo 21:00), a musim povedat ze cena sa aktualizovala cca kazdych 30-60sec, skoda len ze to berie cenu z mt.gox ktora je o nieco drahsia. Ked som tam bol ale prvy krat automat nedokazal precitat QR kod z mojho telefonu, jeden email supportu a behom dvoch hodin ho restartovali a vsetko fungovalo tak ako ma.

Btw transaction fee je 0,1mBTC. Urcite sa najde aj lacnejsi sposob nakupovania BTC, ale mne osobne je pohodlnejsie sa zastavit pri bankomate a nacpat dont niaky ten cash co sa mi nezmestil na moj "preplneny" bankovy ucet Smiley . Za mna ako novacika v btc svete odporucam tym co chcu len vyskusat sa trocha pohrat s BTC a nechcu rozposielat scany svojich obcianskych preukazov na vsetky strany kvoli overeniu totoznosti.


Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!