Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:21:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coin Gönderince Cüzdanı Açmak Şart mı  (Read 290 times)
kastoriante (OP)
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
November 01, 2017, 06:15:36 PM

Öncelikle herkese bol kazançlar. Bir kaç tane coin aldım, gerekli cüzdanları kurdum, cüzdanların yedeklerini aldım sonra bilgisayara format atmak zorunda kaldım. Bundan sonra coin alırsam cüzdan kumam şart mı? Yani atıyorum bugün 5 tane X coin aldım diyelim. 6 ay sonra cüzdanı yüklesem sorun olur mu?
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
November 01, 2017, 07:33:49 PM

Öncelikle herkese bol kazançlar. Bir kaç tane coin aldım, gerekli cüzdanları kurdum, cüzdanların yedeklerini aldım sonra bilgisayara format atmak zorunda kaldım. Bundan sonra coin alırsam cüzdan kumam şart mı? Yani atıyorum bugün 5 tane X coin aldım diyelim. 6 ay sonra cüzdanı yüklesem sorun olur mu?

Elinizde Cüzdanlarınıza ulaşmak için gerekli yedekler varsa (seed, PrivateKey vs. gibi) bunlar sayesinde istediğiniz zaman Cüzdanlarınızı açıp gönderi/transfer yapabilirsiniz.

Cüzdanlarınıza yükleme yapmak için ise, kullandığınız Cüzdanlarınızın açık olması, online olması veya kurulu olması gerekmez. Herhangi bir cüzdan uygulaması sadece zincir üzerindeki Coinlerinizi izlemeniz veya üzerinde işlem yapmanız içindir. Şöyle düşünebilirsiniz; Coinleriniz cüzdan uygulamalarında değil, zincirdedir! Dolayısıyla yükleme yapmak için Cüzdan Adresinin elinizde olması yeterlidir.

Cüzdan adresinize gönderdiğiniz her coin/işlem zincire işlenir, siz de istediğiniz zaman Cüzdan adreslerinizi kullanarak bunları görebilir, veya Cüzdan uygulamalarını kurup Seed/PrivateKey girerek harcama yapabilirsiniz.
kastoriante (OP)
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 02:05:40 AM

btclife01, cevabınız çok açıklayıcı olmuş. Ben de öyle düşünmüştüm, teşekkür ederim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: