Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:12:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitista – Bitcoin Fiyat Takip ve Kur Dönüştürme Uygulaması (Multiplatform)  (Read 1485 times)
jakob_hyke (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
November 02, 2017, 06:45:18 AM

Merhaba arkadaşlar,

Bitcoin'den tüm para birimlerine ve tüm para birimlerinden Bitcoin'e anlık olarak çeviri yapabileceğiniz ve güncel fiyatı takip edebileceğiniz küçük bir uygulama geliştirdim.

Reklam, referans link, ticari içerik türünden hiç bir şey barındırmıyor. Aslen kendim için geliştirmiştim fakat benim gibi 2-3 kur takip edenler için faydalı olur diye düşünerek paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz.

Şu an 4 platform üzerinde mevcut:

- Websitesi: http://bitista.com
- Chrome Eklentisi: https://chrome.google.com/webstore/detail/bitista/acmiiilgibcmcadlppcmfbebnkjcppnf
- Firefox Eklentisi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/bitista/
- Android Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.byteproton.bitista
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715332321
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715332321
Reply with quote  #2

1715332321
Report to moderator
1715332321
Hero Member
*

Ignore
1715332321
Reply with quote  #2

1715332321
Report to moderator
1715332321
Hero Member
*

Ignore
1715332321
Reply with quote  #2

1715332321
Report to moderator
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 06, 2017, 09:54:01 AM

Vallahi bravo!

Sade, kullanışlı ve çok başarılı olmuş. Ellerinize sağlık.
Böyle akıllı UI'lara ihtiyacımız var Smiley
bluelabelowl
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
November 06, 2017, 03:20:58 PM

elinize kolunuza yüreğinize sağlık! çok sade ve düzenli olmuş. multi platform olayı ile hemen herkese hitap ediyor ve kullanıcı dostu. umarım emeğinizin karşılığını alırsınız. tek dikkatimi çeken nokta özellikle usd/btc değerlerini hangi market üzerinden çektiği. teşekkürler üstat.
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
November 06, 2017, 05:27:07 PM

Mükemmel olmuş hocam, tek kelimeyle mükemmel olmuş.  iphone 4s in ilk çıktığı zamanlarda  sadelik hız ve kullanım kolaylığı diğer çöp cihazları silip atmıştı.

umarım bu site de böyle olur. çizgisini bozmaz.

şöyle bir durum var, Bu sitenin bir şekilde reklamını yapmak gerekiyor. preev.com kadar önemli bir site olacağını düşünüyorum.
Resmoon
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
November 07, 2017, 08:49:01 AM

elinize sağlık
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
November 07, 2017, 12:05:38 PM

faydalı bir site olmuş, oldukça da kullanışlı, tebrikler.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
November 07, 2017, 12:30:05 PM

Başarılı, hoş, sade tebrikler.

ps.chrome'da try'yi(ya da başka bir pariteyi) öne çekecek (usd yerine) bir ayarla çok daha iyi olur.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
November 07, 2017, 02:24:26 PM

Gerçekten beğendim. ellerine sağlık.
Sade, hızlı, şık.
küçük bir öneri. trader milleti gece modunu çok sever. basit bir donuş ile bu özelliği ekleyebilirsin.

firefox eklentisi Linux masa üstünde de saçmalıyor haberin olsun.
chrome eklentisinde sıkıntı yok.

jakob_hyke (OP)
Newbie
*

View Profile
November 07, 2017, 06:32:05 PM

Çok sağolun arkadaşlar, herkesin beğenmesine çok sevindim. Tüm önerilerinizi dikkate alacağım ve uygulama belli bir kullanıma ulaşırsa geliştirmeler yapacağım inşallah.

şöyle bir durum var, Bu sitenin bir şekilde reklamını yapmak gerekiyor. preev.com kadar önemli bir site olacağını düşünüyorum.
İnşallah hocam, teveccühünüz. Bir çeşit multiplatform Preev'a ihtiyaç duyduğum için yaptım zaten. Bitcoin kullanan eşinize dostunuza tavsiye ederseniz

ps.chrome'da try'yi(ya da başka bir pariteyi) öne çekecek (usd yerine) bir ayarla çok daha iyi olur.
+1 ilk fırsatta ekleyeceğim bu özelliği.

firefox eklentisi Linux masa üstünde de saçmalıyor haberin olsun.
chrome eklentisinde sıkıntı yok.

Firefox'ta başka sorun yaşayan var mı arkadaşlar? Windows Firefox'ta bir problem yok, Linux kullanıcıları test edip bilgi verebilirlerse çok sevinirim.

Ayrıca App Store Developer hesabım olmadığı (ve $100 ödemesi olduğu) için şimdilik iOS uygulamasını App Store'a koyamadım. Burada developer hesabı olan biri varsa ve uygulamayı kendi hesabı üzerinden yayınlama konusunda yardımcı olursa uygulamayı iOS kullanıcılarına açalım.
perspin32
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
November 08, 2017, 12:45:40 PM

Teşekkürler çalışmanız için. Buna benzer moneva adında bi Türk uygulaması daha vardı
Reox
Full Member

Activity: 162
Merit: 103

View Profile
November 08, 2017, 03:19:10 PM

hocam valla bence de güzel olmuş, helal. Biraz reklamla preeve neden alternatif olmasın?
tavsiye olarak preev gibi exchangeleri ekle ve kullanıcıya istediği borsayı seçme şansı tanı
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 08, 2017, 04:44:37 PM

Bir çok siteden kat be kat daha güzel olmuş basit, sade ve oldukça kullanışlı. Reklamsız olmasıda büyük keyif. Ekledim bile sık kullanılanlara. Biraz organik trafik artınca adsense falan ekler masraflarınızı karşılarsınız hocam. Bizlerde arada bir tıklayarak destek oluruz.
LionhearT58
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
November 09, 2017, 10:02:31 AM

hocam elinize sağlık çok sade ve güzel olmuş
Arahara0230
Full Member

Activity: 200
Merit: 100

SWISSBORG- THE NEW ERA OF CRYPTO WEALTH MANAGEMENT

View Profile
November 10, 2017, 04:10:52 PM

Hayırlı olsun, Bitista gerçekten çok kaliteli gözüküyor açıkçası bu kadar kaliteli bir görüntüyü yabancılardan bile beklemezdim ve çok basit, sade bir arayüze sahip.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 10, 2017, 06:51:52 PM

Tasarım güzel fikir güzel.
Lakin.
Bir sürü gereksiz para birimine kaçımızın ihtiyacı var ki?
TL uro, dolar, yen, yuan, ruble, sterlin bir de belki ruble.
Lidya dinarına, Cape Verdean Escudosuna kimin ihtiyacı var ki? Smiley

Site daha kullanışlı olması için bütün kripto paralardan bu kurlara ve çapraz kurları gösterirse o zaman süper olur.
Şöyle ki;
1 vtc kaç ltc ediyor?
1 mth kaç sls ediyor?
0,005 btc kaç tl, kaç euro, kaç diğer coinler ediyor?
Bunlar eklenirse o zaman süper olur.
Bunu yapan siteler var biliyorum ama sizin tasarımınızı biraz daha geliştirerek çok güzel hale getirebilirsiniz bu özelliklerle.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
jakob_hyke (OP)
Newbie
*

View Profile
November 11, 2017, 10:44:18 AM

Eyvallah arkadaşlar tüm yorumlar için.

Libya dinarına, Cape Verdean Escudosuna kimin ihtiyacı var ki? Smiley

O ülkelerin vatandaşları ihtiyaç duyacaktır. Diğer para birimlerini kullanan ülkelerin vatandaşları için de TL gereksiz değil mi? Ben şahsen sadece USD ve TL bazında fiyat takip ediyorum. Libya'lı birisi de örneğin USD ve Libya dinarı bazında edecektir. Kısaca herkes kendi ülkesindeki para birimi cinsinden Bitcoin'in fiyatını kolayca takip etmeye ve gerektiğinde belli BTC oranını ilgili kura çevirmeye ihtiyaç duyacaktır.

Dolayısıyla Libya ve Cape Verdean Adaları sakinlerinin Bitcoin'in fiyatını kendi ulusal para birimleri cinsinden takip edebilecekleri ve tutar hesaplaması yapabilecekleri basit bir siteye (uygulamaya, eklentiye) olan ihtiyaçlarının Vertcoin veya Monetha'nın kurunu takip etme ihtiyaçlarından daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ha Libya ve Cape Verdean Adaları vatandaşlarına uygulamayı nasıl tanıtacağız orası ayrı mesele Grin

Zaten dediğiniz gibi bir çok kriptopara portfolyo uygulaması da mevcut. Ben kitle adaptasyonunu ciddi ölçüde sağlamış tek kriptopara olan Bitcoin için böyle bir uygulamanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Öncelikle kendim böyle bir şeye ihtiyaç duydum, buradan yola çıkarak herkes için bir ihtiyaç olduğunu düşünerek yayınladım. Eğer Preev aynı zamanda uygulama ve eklenti şeklinde mevcut olsaydı belki hiç yazmazdım.

Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 11, 2017, 06:43:18 PM

On numara beş yıldır bir uygulama ve websitesi olmuş eğer altcoinleride listeleyebilirsen dünya çapında kriptoparaların fiyatının takip edildiği bir websitesi olabilir. Bundan çok fazla reklam geliri kazanırsın, birçok proje sitene banner koydurmak için seninle iletişime geçer.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 13, 2017, 02:32:26 PM

Eyvallah arkadaşlar tüm yorumlar için.

Libya dinarına, Cape Verdean Escudosuna kimin ihtiyacı var ki? Smiley

O ülkelerin vatandaşları ihtiyaç duyacaktır. Diğer para birimlerini kullanan ülkelerin vatandaşları için de TL gereksiz değil mi? Ben şahsen sadece USD ve TL bazında fiyat takip ediyorum. Libya'lı birisi de örneğin USD ve Libya dinarı bazında edecektir. Kısaca herkes kendi ülkesindeki para birimi cinsinden Bitcoin'in fiyatını kolayca takip etmeye ve gerektiğinde belli BTC oranını ilgili kura çevirmeye ihtiyaç duyacaktır.

Dolayısıyla Libya ve Cape Verdean Adaları sakinlerinin Bitcoin'in fiyatını kendi ulusal para birimleri cinsinden takip edebilecekleri ve tutar hesaplaması yapabilecekleri basit bir siteye (uygulamaya, eklentiye) olan ihtiyaçlarının Vertcoin veya Monetha'nın kurunu takip etme ihtiyaçlarından daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ha Libya ve Cape Verdean Adaları vatandaşlarına uygulamayı nasıl tanıtacağız orası ayrı mesele Grin

Zaten dediğiniz gibi bir çok kriptopara portfolyo uygulaması da mevcut. Ben kitle adaptasyonunu ciddi ölçüde sağlamış tek kriptopara olan Bitcoin için böyle bir uygulamanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Öncelikle kendim böyle bir şeye ihtiyaç duydum, buradan yola çıkarak herkes için bir ihtiyaç olduğunu düşünerek yayınladım. Eğer Preev aynı zamanda uygulama ve eklenti şeklinde mevcut olsaydı belki hiç yazmazdım.

Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.
Bir an önce altcoinlerin de eklenmesi dileklerimle o zaman Smiley
Haklısınız dediklerinizde. Uluslararası düşününce dediklerim saçma geldi Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 17, 2017, 11:23:40 AM

Websitesi yabancılardan daha kaliteli olmuş, diğer kriptoparalar eklendiğinde tadından yenmez.
systemmania
Member
**

Activity: 72
Merit: 12

View Profile
November 17, 2017, 06:05:25 PM

Emeğinize sağlık, gayet başarılı olmuş ve bu platformu daha da ileriye taşıyacağınızdan hiç şüphem yok.En kısa zamanda IOS uygulamanızı yayına almanız dileğiyle. Tek merakım sizin içinde mahsuru yoksa veri kaynağınızı paylaşmanızı rica eder, çalışmalarınızın başarıyla devamını dilerim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: