Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:07:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: BTCTURK HIRSIZDIR.  (Read 2486 times)
Phokaian (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 02, 2017, 12:35:45 PM

Btctürk bugün bir bombaya daha imza attı , Kendileri bitcoin 30.000'e ulaştığında siteyi kapattılar ve bir anda bitcoinin değerini 24.000 gösterip herkese bitcoinlerini sattırmaya çalıştılar. 30.000'i göremedik üstüne bir twitter'a salak saçma bir açıklama yapılmış. Herkes bilsin duysun ! UZAK DURUN
1715386055
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715386055
Reply with quote  #2

1715386055
Report to moderator
1715386055
Hero Member
*

Ignore
1715386055
Reply with quote  #2

1715386055
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715386055
Hero Member
*

Ignore
1715386055
Reply with quote  #2

1715386055
Report to moderator
1715386055
Hero Member
*

Ignore
1715386055
Reply with quote  #2

1715386055
Report to moderator
x8y
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
November 02, 2017, 12:40:55 PM

Türk sitelerine güvenince en fazla bu kadar oluyor.

Aynısını ben de yaşadım.

29.500'deyken satış emri verdim. O sırada sistemleri takılmaya başladı. Bir kaç kez daha satış emri vermeye kalktım... Yemedi.
Komple 500 Internal Server Hatası çıkmaya başladı karşıma. 24.000 gözüküp geliyordu o sırada. Bir süre sonra site geldi. 28.500'e düşmüştü BTC fiyatı.

Bu sefer satmayı denedim. Ama sistem hesabımda hiç BTC yokmuş gibi çalışıyor ne bir şey almama ne bir şey satmama izin veriyordu. Yukarıda BTC miktarım yazsa da satmaya kalkınca bakiyen yok diyor, belki TRY olmuştur diye almaya kalktığımda ona da bakiyen yoktur diyordu...
Bir süre sonra ekrana 29.500'deyken girdiğim emrin 27111'den gerçekleştiği haberi geldi.

Adamların teknik yetersizliklerinden dolayı direkt zarara uğradım. Sistemin sattığı an verdiği meblağla almaya kalktığımda bile yüzde 10 zarara uğramıştım.

Türk sistemine güvenmekle ne kadar iyi yaptığımı fark ettiriyorlar her seferinde ya...
Mükemmeller.
altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
November 02, 2017, 12:50:11 PM

Bunu yapmak yerine sağlam bir borsada BTC/USDT dönün. İşiniz bitince TL'ye çevirirsiniz.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 02, 2017, 12:54:06 PM

teşekkürler bilgilendirmen için bu tür olaylar eskıden borsadan olurdu milletın borsadan tırsmasının sebebı bu 2000den öncenın orneklerı bunlar ne yazıkkı:S
x8y
Newbie
*

View Profile
November 02, 2017, 01:02:21 PM

Adamlar bildiğin ufak bir dalgalanma olduğu zaman siteyi çökertiyor...
Ahaha.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 02, 2017, 01:11:16 PM

Ben de aynı olayı yaşadım ekran görüntüsü de var elimde işte benim açmış olduğum konu

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2348526.0

14:21'de 1.34165505BTC=40.128.89TL satış işlemi yapmak istedim ve "Emir girildi" uyarısını aldım, suraya kadar sorun yok.
14:25'te "1e-8" uyarısı ile karşılaştım.
14:50'de vermiş olduğum emir İPTAL olmuş
Yukarıdaki resimlerin sol üst köşesindeki saatlerden takip edip ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.
an itibari ile 3.000TL gibi bir zarar söz konusu bazen böyle yapıyor bu ilk değil sistem kasıyor site donuyor.
Ne yapmam lazım mail yazdım 40 dk geçti yanıt yok satmak istediğimde 40.128TL'ydi satmadı şimdi sat emri girdiğimde bana 37.600TL veriyor ama bu yaptıkları hırsızlık.

https://i.hizliresim.com/MaDr5g.png
https://i.hizliresim.com/Qp29EZ.png
https://i.hizliresim.com/XE657k.png
https://i.hizliresim.com/d7BRzX.png
https://i.hizliresim.com/bL6WAb.png
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
November 02, 2017, 01:13:35 PM

Tr deki siteler yoğun olduğu zamanlarda sunucu yapılanmasından dolayı çöküyorlar. Yani site yönetimi bu işi bilinçli yapmıyor.Sunucu yoğunluğuyla başetmek ayrı bir uzmanlık alanı "scalability" deniliyor. Fiyatın oynak olduğu zamanlar birçok kişi giriş yapmaya çalışıyor ve site bu isteklere yeterli cevap verecek altyapıda değilse size sayfa gelmiyor yada donmuş bir sayfa geliyor.
Btc borsaları nitelikli dolandırıcı yada hırsız değiller. Ama bunu iddia edenlerin cahil olduğu açık. Biraz bilgi sahibi olan herkes bunu tahmin ediyordur.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 01:15:26 PM

Anlaşıldı arkadaşlar Btctürk bitmiştir bırakıyoruz 5 kişi ayrıldık. Bir iki kişi der neyse herkez aynı seyleri söylemeye basladı demekki iş ahlaki ile yapmıyorlar ee bizde gereğini yaparız piyasada borsa cok. Hacimlere iyi bakın şimdi Smiley
pckoliq
Full Member

View Profile
November 02, 2017, 01:21:44 PM

Tr deki siteler yoğun olduğu zamanlarda sunucu yapılanmasından dolayı çöküyorlar. Yani site yönetimi bu işi bilinçli yapmıyor.Sunucu yoğunluğuyla başetmek ayrı bir uzmanlık alanı "scalability" deniliyor. Fiyatın oynak olduğu zamanlar birçok kişi giriş yapmaya çalışıyor ve site bu isteklere yeterli cevap verecek altyapıda değilse size sayfa gelmiyor yada donmuş bir sayfa geliyor.
Btc borsaları nitelikli dolandırıcı yada hırsız değiller. Ama bunu iddia edenlerin cahil olduğu açık. Biraz bilgi sahibi olan herkes bunu tahmin ediyordur.
İyi güzel demişsinde bizden güzel komisyon alıyorlar günde ortalama en az 400BTC hacmi var sistemlerini güclendirseler zarar mı edecekler kuruldukları zamandan bu yana belki sistemin bir çok kullanıcıya hizmet verebilmesi için hiç  geliştirilme yapılmadı. Asıl böyle böyle sorunlar yaşadığımız için müşteri kaybedecek.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 02, 2017, 01:53:46 PM

Türkçede argo ama güzel bir tabir vardır; "Yiyemeyeceğin .... altına yatmayacaksın" derler !
Böyle oynak talepli sitelerde gerektiğinde devreye girecek ek kapasite olması gerekir.
"Gardaş çok giren oldu, bizim şervir çekmedi, cortladı da ondan biliyon mu" diye sıyrılamazsın, sitende bir de utanmadan günlük hacmini yazıyorsan (şu an itibarıyla yaklaşık 25.850.000 TL) ya adam gibi altyapı hazırlayacaksın, ya da siktir olup gideceksin, bu kadar basit.
Kimse bahanelerin arkasına saklanmasın, herifler sizin paranızla sizi düdüklemeye çalışıyor arkadaşlar, KULLANMAYIN

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
November 02, 2017, 02:22:18 PM

oyun sitesi mi? yoksa ufak bir haber sitesi mi? koskoca borsa bu nasıl çöküyor milyonlarca TL dönüyor burada eğer bunun altyapısını sağlayamıyorsa siktirsin gitsin zaten yakın zamanda gidecek belli.
Btcturk yüzünden zarar edenler oldu şimdi karşılasınlar o zaman zararlarını
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
November 02, 2017, 03:08:08 PM

koinimde de site çöküyor ama hiç olmazsa fiyat ile fln oynamıyorlar emir girdiysende girdiğin rakamdan onaylanıyor
x8y
Newbie
*

View Profile
November 02, 2017, 03:45:35 PM

Kafayı yedikten sonra ben satmaya çalışırken yapamayışımı çektiğim video'yu upload edemedim ama...
Sistem kendine gelmeye başlayım BTC yükseldikten sonra sattığı fiyatın bana bildiriminin ekran görüntüsü.
İşte bu direkt hırsızlığın ekran görüntüsü oluyor.

https://i.hizliresim.com/bL6z8j.png

PS: Emri vermeye çalıştığımda 29.500 dolaylarındaydı BTC.
pckoliq
Full Member

View Profile
November 02, 2017, 04:22:29 PM

Kafayı yedikten sonra ben satmaya çalışırken yapamayışımı çektiğim video'yu upload edemedim ama...
Sistem kendine gelmeye başlayım BTC yükseldikten sonra sattığı fiyatın bana bildiriminin ekran görüntüsü.
İşte bu direkt hırsızlığın ekran görüntüsü oluyor.

PS: Emri vermeye çalıştığımda 29.500 dolaylarındaydı BTC.
Hepimize geçmiş olsun bu gün bir şey öğrendik.  BTCturk'e twitter olsun mail olsun şikayetimizi dile getirelim onlarda işini iyi yapmaya çalışsınlar şimdilik biz zararlıyız ama uzun vadede böyle giderse çok müşteri kaybeder.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 02, 2017, 05:57:11 PM

kusura bakmayın ama bu yaşıma geldim türkiyede düzgün işleyen sistem sadece istisnadır diyebilirim.
ptt kargo nun işi posta dağıtımı ama haftanın yarısı kargom nerede sistemi çalışmıyor.
senin işin o başka bi uğraşın olur ama ek iş olarak yaparsın anlarımda ana işini tam yapmayan sisteme güvenilmez.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 06:10:27 PM

Zamanında bu borsaların bunu neden yaptıgını açıklamıstım eski mesajlarımda kısaca yine anlatayım
Böyle durumlarda sen 1btc satıp senden 50tl komisyon alacagına sistemi durdurup kendi kasalarındaki btcleri satıyorlar tek btcde bin tl kar ediyorlar kasadaki satış stogu bitince sistemi açıyorlar açıklamada bilmem ne sorunu oldu zırt pırt.
Kanıtınıda hacimlerden bakabilirsiniz normalde btc hacmi 600btc lerde olan bir borsa bir iki saat içinde 950 btc dayanan bir hacim gerçekleştiriyor. Hemde sistem durdugu halde bu da borsada yüklü miktar alış satış yapıldıgına işarettir. Sizce yüklü miktarda alış satısı kim yapmış olabilir. Tabiki şirin baba  
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 02, 2017, 06:27:31 PM

benzer sorunlar zaman zaman poloda da oluyordu. api üzerinde botlar işlem yapabiliyorken websitesine erişim imkansız olabiliyor.
ama burada bir artniyet olduğu çok açık ortada. yalnız TR için değil global anlamda decentralised bir borsa ihtiyacı fazlasıyla var. 2017yi de bitiriyoruz. umarım 2018 de decentralised exchange ler artık işlem yapılabilir zemine oturur.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
eric_draven
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
November 02, 2017, 07:08:30 PM

Resmen spekülasyon yapıyorlar. Emir giriyorum kabul etmiyo, emir iptal etmek istiyorum olmuyor. bildiğin adamlar fiyatla oynayıp par akazanmak için her şeyi yapıyorlar. en kısa sürede ben de ayrılıp farklı bir borsaya geçeceğim.
pckoliq
Full Member

View Profile
November 02, 2017, 07:51:24 PM

Resmen spekülasyon yapıyorlar. Emir giriyorum kabul etmiyo, emir iptal etmek istiyorum olmuyor. bildiğin adamlar fiyatla oynayıp par akazanmak için her şeyi yapıyorlar. en kısa sürede ben de ayrılıp farklı bir borsaya geçeceğim.
Nereye geçelim paribu da da aynı sorunlar oluyormuş başka güvenli sağlam nereleri var aydınlatın beni?
x8y
Newbie
*

View Profile
November 02, 2017, 08:44:29 PM

Nereye geçelim paribu da da aynı sorunlar oluyormuş başka güvenli sağlam nereleri var aydınlatın beni?

Bu sorunlar olurken Paribu'ya da kontrol amaçlı bakmak istediğimde onda da aynı şekilde bağlantı sorunları mevcuttu.
Zaten deneme amaçlı bir miktar atmıştım, ben gene dünya genelindeki herhangi bir siteye güvenirim de bunlara güvenmem. Gene eskisi gibi %3.5 kredi kartı komisyonu veririm gerekirse acil durumda, elin gavuru kazansın derim. En azından namusuyla kazanıyor.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: