Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:06:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Metamask  (Read 1539 times)
dado7 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
November 02, 2017, 01:52:00 PM
 #1

Pozdrav, da li je netko od vas koristio Metamask.
Meni se čini da radi jako elegantno sa svim sajtovima na koje se konektira.
Ono što nisam uspio shvatiti, međutim, jest gdje on sprema privatne ključeve? Naime, ako se unese account/privatni ključ u njega, on to uredno zapamti i na njihovoj stranici piše da sprema "u browser". Međutim, nigdje ih nisam pronašao, a nisam pronašao niti opciju "forget key". Ukoliko je nešto "u browseru", nije li to onda pretvorilo "cold" u "hot" wallet koji je prilično nesigurniji?

Pozz

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714050389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714050389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714050389
Reply with quote  #2

1714050389
Report to moderator
1714050389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714050389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714050389
Reply with quote  #2

1714050389
Report to moderator
1714050389
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714050389

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714050389
Reply with quote  #2

1714050389
Report to moderator
matasovic
Member
**
Offline Offline

Activity: 60
Merit: 10


View Profile
November 03, 2017, 03:49:04 PM
 #2

Imas export key u opcijama, tako mozes doci do key-a.
Takoder kada si radio account, dobio si one rijeci koje mozes iskorisiti za otvoriti isti racun sa valutama na drugom kompu.

HODL
KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
November 03, 2017, 09:34:20 PM
 #3

Ja sam sa pocetka bio odusevljen. Koristio sam Metamask plugin za trgovanje preko EtherDelte. Nekoliko transakcija sam uradio bez problema. Potom sam uradio otkazivanje jednog ordera da bi zatim napravio novi. Iz razloga sto Metamask dozvoljava da se prave vise uzastopnih transakcija jedna za drugom a pri tome prvo otkazivanje ordera nije proslo kako je trebalo zapao sam u problem sa pending transkacijama i na kraju spalio poprilicnu kolicinu gasa bez potrebe. Bez ovog plugina EtherDelta mi ne bi dozvolila vise uzastopnih transakcija i samim tim problem sa pendingom mi se ne bi desiop. Moram priznati da mi tada nije bilo svejedno i citava frka oko pending transakcija je trajala oko 10 sati.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
dado7 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
November 04, 2017, 09:55:56 AM
 #4

Imas export key u opcijama, tako mozes doci do key-a.
Takoder kada si radio account, dobio si one rijeci koje mozes iskorisiti za otvoriti isti racun sa valutama na drugom kompu.

To znam. Ono što me zanima je nešto drugo:
1. Gdje on točno sprema te privatne ključeve i može li ih se neki haker dokopiti.
2. Kako ga natjerati da zaboravi privatne ključeve. Nije meni problem upisati ključ svaki put iznova.....

dado7 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
November 04, 2017, 09:59:06 AM
 #5

Ja sam sa pocetka bio odusevljen. Koristio sam Metamask plugin za trgovanje preko EtherDelte. Nekoliko transakcija sam uradio bez problema. Potom sam uradio otkazivanje jednog ordera da bi zatim napravio novi. Iz razloga sto Metamask dozvoljava da se prave vise uzastopnih transakcija jedna za drugom a pri tome prvo otkazivanje ordera nije proslo kako je trebalo zapao sam u problem sa pending transkacijama i na kraju spalio poprilicnu kolicinu gasa bez potrebe. Bez ovog plugina EtherDelta mi ne bi dozvolila vise uzastopnih transakcija i samim tim problem sa pendingom mi se ne bi desiop. Moram priznati da mi tada nije bilo svejedno i citava frka oko pending transakcija je trajala oko 10 sati.
Huh, thanks for sharing. S druge strane može se imati problema i sa direktnim pristupom EtherDelti na druge načine. Valjda je to jedna od onih stvari - "može mi se dogoditi bilo gdje". Nemojmo zaboraviti da je Metamask u Beti.

BobBoulder
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 16


View Profile
November 04, 2017, 11:40:46 AM
 #6

Ovaj slucaj sa pending transakcijama nije prvi put da sam procitao. Kada se ukuca u google - Metamask pendig videcete da se dosta ljudi zali na ovaj problem. Cak je i sam MetaMask izasao sa nekim uputstvom i koracima kako da odblokiras transakciju. Plugin mi deluje ok ali mi se cini da bi treba malo da se saceka sa koriscenjem istog.
aspirinix
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
November 04, 2017, 03:24:02 PM
 #7

Privatni kljuc metamask sprema u Chromeu tj. u samom Metamasku i zasticen je sifrom tako da se ne trebas puno brinuti oko toga.
DexterMinner
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
November 05, 2017, 12:13:06 PM
 #8

Nedavno sam ga i ja instalirao na preporuku koja stoji na MyEtherWallet-u. Za sada nisam radio transakcije pa nisam imao nekih konkretnih problema. Po meni je logovanje na MEW je mnogo jednostavnije i lakse sa ovim pluginom. Dobro je da sam procitao ovo oko pending transkacija. Koliko sam shvatio bitno je uvek sacekati da se transakcija zavrsi kako ne bi napravio blokadu.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
November 05, 2017, 03:24:43 PM
 #9

Nedavno sam ga i ja instalirao na preporuku koja stoji na MyEtherWallet-u. Za sada nisam radio transakcije pa nisam imao nekih konkretnih problema. Po meni je logovanje na MEW je mnogo jednostavnije i lakse sa ovim pluginom. Dobro je da sam procitao ovo oko pending transkacija. Koliko sam shvatio bitno je uvek sacekati da se transakcija zavrsi kako ne bi napravio blokadu.

A zašto je bitno da je prijava na MEW jednostavnija i lakša? Meni bi bilo drago da je prijava kompliciranija od jednostavnog upisivanja private key-a. Uvijek me strah da nije neka phishing stranica u pitanju... Nikad ne klikam na link za MEW nego uvijek ručno upišem adresu ali ipak... Opreza nikad dosta. Uostalom, što ima jednostavnije od upisivanja private key-a u MEW?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
November 06, 2017, 09:17:46 AM
 #10

Nedavno sam ga i ja instalirao na preporuku koja stoji na MyEtherWallet-u. Za sada nisam radio transakcije pa nisam imao nekih konkretnih problema. Po meni je logovanje na MEW je mnogo jednostavnije i lakse sa ovim pluginom. Dobro je da sam procitao ovo oko pending transkacija. Koliko sam shvatio bitno je uvek sacekati da se transakcija zavrsi kako ne bi napravio blokadu.

A zašto je bitno da je prijava na MEW jednostavnija i lakša? Meni bi bilo drago da je prijava kompliciranija od jednostavnog upisivanja private key-a. Uvijek me strah da nije neka phishing stranica u pitanju... Nikad ne klikam na link za MEW nego uvijek ručno upišem adresu ali ipak... Opreza nikad dosta. Uostalom, što ima jednostavnije od upisivanja private key-a u MEW?

Moje osobno mišljenje je da je keystore file sa lozinkom znatno sigurnije nego upisivanje čistog private key-a. Prije svega, sumnjam da znaš svoj private key na pamet tako da ga vjerovatno imaš negdje spremljenog na računalu. Koliko je to sigurno, ne znam. A ako ga prepisuješ sa papira opet postoji rizik od nekakvog keylogera ili krađe prometa ako si na nezaštićenoj mreži i sl.
Ponekad je jednostavnije ujedno i sigurnije. Sve ove ekstenzije (MetaMask i MyEtherWallet Extension) čuvaju podatke na tvojem računalu unutar zaštićenog (kriptiranog) spremnika i teško ih je otvoriti (gotovo nemoguće) bez valjane lozinke.
dado7 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
November 08, 2017, 07:41:22 AM
 #11

Hoćeš reći da Metamask funkcionira na principu Keystore datoteke?

Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
November 08, 2017, 10:15:49 AM
 #12

Hoćeš reći da Metamask funkcionira na principu Keystore datoteke?

Metamask sprema seed frazu (skup random riječi iz kojih se generira jedinstveni privatni ključ) u zaštičenom (kriptiranom) spremniku unutar google chrome-a. Nisam siguran ima li mogućnost otključavanja novčanika putem keystore datoteke. Nemam instaliran Metamask na niti jednom računalu trenutno.

Moj komentar je bio na ovo:
...što ima jednostavnije od upisivanja private key-a u MEW?

Po mojem mišljenju, sigurnije (i jednostavnije) je otključavati novčanik na MEW pomoću keystore datoteke a ne upisivanjem privatnog ključa.
kingofebtc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
November 10, 2017, 12:12:55 AM
 #13

Meni je imToken najednostavniji.

Pravim jake lozinke. Imam antimalwarw i antivirus na mobilnom.

Toliko mogu da zaštitim.
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
November 11, 2017, 02:40:29 PM
 #14

Pozdrav, da li je netko od vas koristio Metamask.
Meni se čini da radi jako elegantno sa svim sajtovima na koje se konektira.
Ono što nisam uspio shvatiti, međutim, jest gdje on sprema privatne ključeve? Naime, ako se unese account/privatni ključ u njega, on to uredno zapamti i na njihovoj stranici piše da sprema "u browser". Međutim, nigdje ih nisam pronašao, a nisam pronašao niti opciju "forget key". Ukoliko je nešto "u browseru", nije li to onda pretvorilo "cold" u "hot" wallet koji je prilično nesigurniji?

Pozz
Moja ti je prepruka da skines MEW. Lako pristupačan , brz i efikasan. Nemaš nikakvo "spremanje" niti bilo šta slično što te zbunjuje.
Svoje informacije kao što je private key čuvaš sam negde na desktopu ili gde ti smatraš da je najmanje nesigurno  Cheesy
aspirinix
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
November 12, 2017, 02:43:52 PM
 #15

MyEtherWallet je daleko najbolji wallet za erc20 tokene. Tko ga je radio mislio je glavom
mrdrumspin
Member
**
Offline Offline

Activity: 95
Merit: 11


View Profile
November 24, 2017, 02:50:59 AM
 #16

Na kraju ispada svejedno... Treba izvuc statistike od negdje. Na koji nacin najcesce ljudi gube kljuceve?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
November 24, 2017, 12:46:09 PM
 #17

Ekipa, ako imate iole ozbiljnije novce u kripto valutama, preporučam da kupite Ledger Nano S ili Trezor. Za Trezor ne mogu puno reći, ali kad sam vidio kako ekipa gubi lovu zbog slučajno otkrivenog private key-a, odmah sam išao kupiti Ledger. Malo sam požurio pa sam ga platio nešto više nego je sad na ovoj Black Friday akciji, ali nema veze. Puno više bi mogao izgubiti da slučajno negdje "paste-am" private key umjesto adrese.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Tocko
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 1


View Profile
February 17, 2018, 11:46:42 PM
 #18

moze li mi neko objasniti kako funkcionise metamask?tu mogu da se cuvaju svi erc-20 tokeni?

sad me interesuje kad otvorim metamask tamo stoji samo eth i usd pa me to buni posto cu da prebacim prl kako ce se pojaviti?

da li za svaki token treba otvoriti novi account?

★ PRiVCY ➢ Own Your Privacy! ➢ Best privacy crypto-market! ★
✈✈✈[PoW/PoS]✅[Tor]✅[Airdrop]✈✈✈ (https://privcy.io/)
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
February 18, 2018, 10:29:41 AM
 #19

moze li mi neko objasniti kako funkcionise metamask?tu mogu da se cuvaju svi erc-20 tokeni?

sad me interesuje kad otvorim metamask tamo stoji samo eth i usd pa me to buni posto cu da prebacim prl kako ce se pojaviti?

da li za svaki token treba otvoriti novi account?

da, samo erc20 tokeni. ne, ti na jednoj eth adresi drzis sve erc20 tokene
korni74
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 506


View Profile
February 18, 2018, 05:26:23 PM
 #20

moze li mi neko objasniti kako funkcionise metamask?tu mogu da se cuvaju svi erc-20 tokeni?

sad me interesuje kad otvorim metamask tamo stoji samo eth i usd pa me to buni posto cu da prebacim prl kako ce se pojaviti?

da li za svaki token treba otvoriti novi account?

da, samo erc20 tokeni. ne, ti na jednoj eth adresi drzis sve erc20 tokene

Da ti se pojavi određeni erc20 tokin moraš ga ručnu dodati, pod tokens stisneš add token i upišeš samo token contract address
konkretno za prl Contract Address:0x1844b21593262668b7248d0f57a220caaba46ab9
ostalo memamask doda sam token symbol i Token Decimals of precision i stisneš add
i tad bi ti se trebao pojaviti ako si ga poslao na eth adresu otvorenu u metamask-u
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!