Bitcoin Forum
May 08, 2024, 03:42:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC aktarılırsa BTC Gold Alma Şansı  (Read 323 times)
integrap (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 03:01:39 PM

Arkadaşlar ben fork öncesinde bitcoinimi electruma aktardım yani private key elimde. Şimdi merak ettiğim soru şu hala btc gold alamadım. Diyelim ki ben bitcoinlerimi bir borsaya aktardım bugün. O private keyde hiç bitcoinim kalmayacak. Daha sonradan o private key ile btc gold alabilir miyim(sonuçta fork gerçekleştiğinde private keyi elimde olan hesabımda btc vardı ve bu ispatlanabilir) ya da borsaya aktarmayıp talep ettiğim zaman ne kadar bitcoin var ise o kadar mı btc gold verilecek?

1715139771
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715139771
Reply with quote  #2

1715139771
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715139771
Hero Member
*

Ignore
1715139771
Reply with quote  #2

1715139771
Report to moderator
1715139771
Hero Member
*

Ignore
1715139771
Reply with quote  #2

1715139771
Report to moderator
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
November 02, 2017, 04:56:51 PM

Snapshot fork zaten 24 ekim tarihinde gerçekleşti dolayısıyla o tarihlerde eğer adresinizde btc varsa privatekey ile alabileceksiniz.
Fakat dediğiniz gibi güvenlik için önce btcleri başka adrese atın çünkü replay protection hakkında net bir şey göremedim.
Ayrıca resmi bir cüzdan olmadan kesinlikle privatekey vermeyin bir sürü çakal sahte cüzdanlar yapmış scam listesini burada bulabilirsiniz

https://bitcoingold.org/not-official-websites/
integrap (OP)
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 02, 2017, 07:07:25 PM

Snapshot fork zaten 24 ekim tarihinde gerçekleşti dolayısıyla o tarihlerde eğer adresinizde btc varsa privatekey ile alabileceksiniz.
Fakat dediğiniz gibi güvenlik için önce btcleri başka adrese atın çünkü replay protection hakkında net bir şey göremedim.
Ayrıca resmi bir cüzdan olmadan kesinlikle privatekey vermeyin bir sürü çakal sahte cüzdanlar yapmış scam listesini burada bulabilirsiniz

Tamam ama benim sormak istediğim zaten fork gerçekleşti. Electrumdaki tüm btcmi bugün btcturke aktardım diyelim. Elimde private key var ama nasıl talep edeceğim sonradan bunu. Çünkü o private keye sahip cüzdanımda btc olmayacak.

bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
November 02, 2017, 09:56:33 PM

Tamam ama benim sormak istediğim zaten fork gerçekleşti. Electrumdaki tüm btcmi bugün btcturke aktardım diyelim. Elimde private key var ama nasıl talep edeceğim sonradan bunu. Çünkü o private keye sahip cüzdanımda btc olmayacak.

btc goldun blockchainini daha tamamlayamadılar. çünkü kazımı btc'den farklı olacak. sistem aktifleştikten sonra btcgold blockchainine btcdeki private keyi yazarsan sana fork zamanındaki kadar btc gold gelir.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
November 07, 2017, 06:13:15 AM

Bu bittrex bitcoin gold verecek borsalar arasındaydı, btc de bekledik vermedi. sonra bir kaç açıklama yaptılar ama hiç biri net değil. şu an ne olacak bilen var mı bittrexteki btcleri için btg verilecek mi, verildi mi? verildiyse nasıl ulaşırız ?

BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64

View Profile
November 07, 2017, 09:07:11 AM

BTCGold'un miningine güya 1 kasımda başlanabilecekti bugü ayın 7'si hala ortada bir şey gözükmüyor, fork olarak insanlar içinhayal kırıklığı yarattığını itiraf etmek zorundayım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: