Bitcoin Forum
July 06, 2024, 08:32:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ALINIK: Alarm Güvenlik Sistemi  (Read 413 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2086
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 02, 2017, 03:53:21 PM

-Dış siren olacak
-Bir adet kablolu veya kablosuz hareket sensörü olacak. (Kablolu mu yoksa kablosuz mu daha iyi bilmiyorum ?)
-Sabit hat üzerinden arama yaparak alarm çaldığında bilgi verecek
-İki adet uzaktan kumanda olacak
-Elektrik kesilmelerine karşı aküsü olacak.

Bu şekilde bir sistem ihtiyacım var.
Satış yapan varsa irtibata geçerse sevinirim.

Telefon: 0536 428 74 31

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
November 02, 2017, 04:41:22 PM

Bu işi yapan güvenlik şirketleri var onlardan teklif aldınızmı ben kale alarm ve pronet ile çalıştım şuanda tekrar pronetteyim kale alarm aylık 75 tl gibi bir fiyattı sanırım ancak kalitesi yetersiz geldi sms ler geç geliyor alarm çaldığında geç bilgilendirme oluyor diye geri pronete döndüm şuan aylık 135 tl gibi bir fiyat ödüyorum kurulumu ücretsiz yapıyorlar ve kurmak istediğiniz ev işyeri gibi yere ihtiyaç kadar sensör bağlıyorlar ufak bir sabit kontrol paneli koyuyorlar istediğiniz kadar kişiye şifre atayıp onlar alarmı kurup devre dışı bıraktığında dükkanı kim açmış kaçta açmış kaçta kapatmış gibi olaylar aylık raporda geliyor ayrıca geç yada erken açılırsa bilgi sms i atıyorlar ayrıca belirlediğiniz saatler dışında biri şifreyi doğru girse bile sizi arayıp bilgi veriyorlar eğer haberim yok derseniz yada size ulaşamazlarsa direk polisi yönlendiriyor. Ayrıca kontrol panelinde hızlı tuşlar var tek tuşla polis ambulans ve itfaiye yönlendirebiliyorsunuz.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
November 02, 2017, 04:47:55 PM

Pronet aylık 135 tl bana fazla geldi.

Pronetin sistemi büyük yerler için ideal ancak küçük yerler için pahalı.
Haber alma merkezi çok da gerekli bir sistem değil. Zaten alarm çalıştığında bir numarayı arasa yeterli oluyor.
Zaten alarm da kolay kolay çalmaz. Zaten bekçi var. Ne olur ne olmaz diyerek alarm da taktıracağım.
Kamera sistemini de taktırdım. Bekçi olmasaydı ve yer büyük olsaydı pronet en ideal çözüm olurdu. Ancak 300 tl gibi rakamlara zaten komple alarm sistemleri var.
Bence pronetin küçük ölçekli yerler için daha uygun fiyat vermesi gerekir.
Tek bir hareket sensörü ve haber alma merkezi için çok yüksek ücret istiyorlar.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
November 02, 2017, 05:05:43 PM

Sanırım yeni kurulumunu yaptığın mine deposu için düşünüyorsun eğer kendi kapalı devre sistemini kurucaksan elektrikten anlayan birine sisteme duman sensörüde ekletmenide tavsiye ederim hatta yapılabiliyorsa duman algılandığında elektriği kesip direk haber vermeli
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
November 02, 2017, 06:46:59 PM

Sanırım yeni kurulumunu yaptığın mine deposu için düşünüyorsun eğer kendi kapalı devre sistemini kurucaksan elektrikten anlayan birine sisteme duman sensörüde ekletmenide tavsiye ederim hatta yapılabiliyorsa duman algılandığında elektriği kesip direk haber vermeli

Evet yeni yer için bu alarm sistemi.
Yangın riskine karşı kaçık akım rölesi var. Bu yüzden dedektör düşünmedi mama mantıklı bir öneri teşekkürler.

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
November 04, 2017, 08:49:41 AM

güvenlik sistemlerinde kullandığın ekipmanlara göre fiyat biçiyorlar. ben 2 yıl kale güvenlik ile çalıştım 3 tane hareket sensörü, 1 tane manyetik kapı sensörü yanlış hatırlamıyorsam 13 tane duman sensörü aylık 105tl ödeme yapıyordum. ilk 3 ay ücretsizdi 24 ay taahhüte.

kale pronet gibi birkaç tane daha firma var bi fiyat al istersen gelip kendi montajlarını yapıyorlar uğraşmazsın sistemi toplayıp kurdurmaya, nasıl olsa ihtiyacın bittiği zaman kalkıp da evinde kullanmayacaksın bu sistemi. işin bitince iptal ettirirsin adamlar söker gider.

senin ihtiyaçların azmış kendin toplaman büyük ihtimalle daha uygun fiyata gelir gibi

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
November 15, 2017, 09:40:28 PM

Merhaba;

Zamanında "Crow" Runner kablosuz hırsız alarm sistemi kullanmıştım, gayet başarılı idi. Alttaki linkte yer alan ürünlere nazaran pahalıdır ama tercih sizin.

http://www.kaanguvenlik.com/online/Scripts/prodList.asp?idCategory=200

İyi dileklerimle
Pages: [1]
  Print  

Jump to: