Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:58:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: BİTCOİNBitcoin Gold ( BTG ) Madenciliği (testnet) başladı...  (Read 3010 times)
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
November 23, 2017, 07:06:21 AM

Hocam zorluk yavaş yavaş oturacak ilk günler hatta özellikle ilk saatlerde kazılan apayrı kar bıraktı Smiley

İlk gün ilk saat? olm 2 gün mainnet kendine gelemedi 4-5 gün kimseye ödeme yapmadılar ben ilk hafta adam gibi elime btg aldım diyen görmedim. Hani sirf yorum olsun post kasayım diye yazarsınız ya 40 arab beni siker gibi hissederim.

İster 40 ister 400 arabı al istediğini yaşa beni ilgilendirmez. Aramızda bir samimiyet var da benim mi haberim yok? "olum" yaşını bilmediğin bunu geçtim en ufak bir samimiyetin olmayan bir insana nasıl bu şekilde hitap edersin?

1715356684
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715356684
Reply with quote  #2

1715356684
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715356684
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715356684
Reply with quote  #2

1715356684
Report to moderator
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
November 23, 2017, 07:50:29 AM

MAINNET tam olarak ne zaman açıklanacak takip eden var mı?

Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
November 23, 2017, 08:56:07 AM

Hocam zorluk yavaş yavaş oturacak ilk günler hatta özellikle ilk saatlerde kazılan apayrı kar bıraktı Smiley

İlk gün ilk saat? olm 2 gün mainnet kendine gelemedi 4-5 gün kimseye ödeme yapmadılar ben ilk hafta adam gibi elime btg aldım diyen görmedim. Hani sirf yorum olsun post kasayım diye yazarsınız ya 40 arab beni siker gibi hissederim.

İster 40 ister 400 arabı al istediğini yaşa beni ilgilendirmez. Aramızda bir samimiyet var da benim mi haberim yok? "olum" yaşını bilmediğin bunu geçtim en ufak bir samimiyetin olmayan bir insana nasıl bu şekilde hitap edersin?

Hayır bi cacık bildigin yok madenciligin m sinden haberin yok ve yorum yaparsın ona tilt olurum yok ilk saat kazan anasını sikti paranın yok ilk hafta eline verdiler falan lan 3 gün pool çalışmadı pool kim ne kazdıda ne aldı sen önce onu söyle sonra yap yorumunu artistligini. Adamlar kendi premine ettiklerini sürdü piyasaya onun parasını cekti aslan gibi yediler rusun moldovun üstünde vura vura.

Benim gibi madencilik yapim 3 5 kurus kazanayım diyen garibanda debelendi durdu block sync olacakta bize para gelecek diye. Zaten ödeme yapılana kadar pump bitti.

Sende bos bos yaz işte post kas.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
November 23, 2017, 08:58:13 AM

MAINNET tam olarak ne zaman açıklanacak takip eden var mı?

Mainnet suan acık bu hafta adam akıllı mine olayı düzene bindide suan zec den bi farkı yok kazancın hatta zec daha mantıklı daha karlı üstte sivrinin biri de yazmıs yok ilk saat kazacadın falan mainnet acıldı günlerce calısmadı zaten ödeme falan yapmadı öyle mal gibi bekledin durdun.
Prisis
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 10:01:05 AM

Hayır bi cacık bildigin yok madenciligin m sinden haberin yok ve yorum yaparsın ona tilt olurum yok ilk saat kazan anasını sikti paranın yok ilk hafta eline verdiler falan lan 3 gün pool çalışmadı pool kim ne kazdıda ne aldı sen önce onu söyle sonra yap yorumunu artistligini. Adamlar kendi premine ettiklerini sürdü piyasaya onun parasını cekti aslan gibi yediler rusun moldovun üstünde vura vura.

Benim gibi madencilik yapim 3 5 kurus kazanayım diyen garibanda debelendi durdu block sync olacakta bize para gelecek diye. Zaten ödeme yapılana kadar pump bitti.

Sende bos bos yaz işte post kas.

Anladım seni başta adam yerine koyup cevap vermemem lazımdı ama maden bir defa yazdım devamını getireyim. Madenciliğin m sinden anladığım yok ı yüzden 4 tane aktif sistemim var. İlk saatten kastım ertelenen tarihler değil btg pool ve supernova da kazımım başladığı tarih ve 2 sistemle bir haftada 1.5 btg civarı aldım şuan calculator hesabı aylık 3 btg veriyor iki sistem için. Yani kafan basması da ilk saatlerde bizim gibi madenciler iki katı kazandı kısa süreliğine olsa dahi.

Post kasdığımı varsayalım en azından adamakıllı mesajlar atıyorum senin gibi boş iş peşinde post kasmaya çalışmıyorum. Konuşma uslubundan ağzından çıkan laflardan alt tabaka, kalitesiz, varoş bir insan olduğun belli. Sana yazacağım son mesaj budur ister küfür et ister ağla bir daha o hatayı yapıp seni kendime muhatap almam.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 23, 2017, 02:54:12 PM

Beyler madem anlaşamıyorsunuz kanıtları koyun kanıtlar konuşsun birbirinizi üzmenizin anlamı yoktur. İlk günler çok sorun oldu şimdiki getirisini bilmediğim için yorum yapamayacağım ama dediğim gibi çok sorun yaşadık yanlış zincirde olan pool lar vardı. Transaction history bölümü çıkıyorsa buraya ekleyebilirsiniz. Hangi pool'u tavsiye ediyorsunuz?

Prisis
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 04:34:03 PM

Beyler madem anlaşamıyorsunuz kanıtları koyun kanıtlar konuşsun birbirinizi üzmenizin anlamı yoktur. İlk günler çok sorun oldu şimdiki getirisini bilmediğim için yorum yapamayacağım ama dediğim gibi çok sorun yaşadık yanlış zincirde olan pool lar vardı. Transaction history bölümü çıkıyorsa buraya ekleyebilirsiniz. Hangi pool'u tavsiye ediyorsunuz?

Hocam mesele ne kazanç ne madencilik uslubuna bak şunun o kalın kafası almaz hiçbir şeyi. Çocuğun azından küfür düşmüyor oğlumlu konuşmalar felan değmez zaten uğraşmaya tekrar diyorum başta onu kendime muhatap kabul ederek hata ettim birdaha diyaloga girmem.

jailer00
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
December 05, 2017, 02:45:53 PM

Merhaba,

4x GTX 1070 ile BTG kazıyorum, EWBF Cuda BTG miner kullanıyorum. Kartların sol/s hızı şu şekilde(otalama)

gpu1= 460 sol/s  gpu2= 455 sol/s  gpu3= 320 sol/s   gpu4= 250 sol/s

Tüm kartlar aynı marka, aynı OC ayarlı olmasına rağmen neden 2 kartımdan yeterli verimi alamıyorum.

Cevaplarsanız sevinirim. Tşk
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
December 06, 2017, 06:41:52 AM

Merhaba,

4x GTX 1070 ile BTG kazıyorum, EWBF Cuda BTG miner kullanıyorum. Kartların sol/s hızı şu şekilde(otalama)

Tüm kartlar aynı marka, aynı OC ayarlı olmasına rağmen neden 2 kartımdan yeterli verimi alamıyorum.

Hocam gpu z programi ile ilgili kartların rami ne baktiniz mi buyuk ihtimal ram farkindan kaynakli bir olay…
Mesela bende samsung ramli 1060 6gb kartim 300 sol civari iken micron ramli kartim 320 sol stabil calisiyor..
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
December 06, 2017, 06:43:51 AM

Simdi birdaha baktim da sizin kartlarinizin kazim hizinda ciddi bir fark var tek tek oc verin kartlara ve tum kartlar ram den dolayi ayni oc yi yemiyor buna dikkat edin..
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 06, 2017, 11:57:14 AM

Simdi birdaha baktim da sizin kartlarinizin kazim hizinda ciddi bir fark var tek tek oc verin kartlara ve tum kartlar ram den dolayi ayni oc yi yemiyor buna dikkat edin..

Hocam ram tipi BTG de fark etmiyor yani o şekilde gözlemledim hynix kartlar ile Samsung karlar da aynı performansı alıyorum. Ethereum da aralarında 4Mh fark var ama BTG de aynı OC değerlerini yapıp aynı performansı alıyorum.
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
December 06, 2017, 05:27:39 PM

Hocam ram tipi BTG de fark etmiyor yani o şekilde gözlemledim hynix kartlar ile Samsung karlar da aynı performansı alıyorum. Ethereum da aralarında 4Mh fark var ama BTG de aynı OC değerlerini yapıp aynı performansı alıyorum.

Anlıyorum btg kazmadigim icin genel birsey olan ram farkini belirtmek istedim ama demek ki bambaşka bir problem var cidden kolay gelsin çozerseniz bizimle de paylasirsaniz seviniriz..
StabiL
Member
**

Activity: 115
Merit: 10

View Profile
December 06, 2017, 07:46:17 PM

Zorluk %50'nin üzerinde düşmüş gözüküyor whattomine da .Sebebini bilen varmı bu kadar büyük düşüşün.

Şu an için zorluk düşmesine rağmen çok büyük bir fark yok kazılan miktarda ama yarına belli olur gibi.Tabi bu şekilde kalırsa.
jailer00
Newbie
*

View Profile
December 06, 2017, 09:00:41 PM

Merhaba,

Hocam gpu z programi ile ilgili kartların rami ne baktiniz mi buyuk ihtimal ram farkindan kaynakli bir olay…
Mesela bende samsung ramli 1060 6gb kartim 300 sol civari iken micron ramli kartim 320 sol stabil calisiyor..

gpu z programı ile baktım fark görünmüyor, btg kazmaktan vazgeçtim bu yüzden, zcash içinde aynı şey geçerli tabi Sad
Exael
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
December 06, 2017, 09:16:24 PM

Hocam madem öyle Ethereum, ETC gibi farklı bir algoritma deneyin mesela Ethereum deneyebilirsiniz bakalım gene sorun devam edecek mi?
jailer00
Newbie
*

View Profile
December 07, 2017, 01:22:43 PM

Hocam madem öyle Ethereum, ETC gibi farklı bir algoritma deneyin mesela Ethereum deneyebilirsiniz bakalım gene sorun devam edecek mi?

Denedim hocam hiçbir sorun yok, hepsi aynı hızda kazıyor.

Yazılımsal bir problem olabilir mi? BTG için hangi farklı miner kullanabilirim?
Prisis
Member
**

View Profile
December 07, 2017, 01:44:42 PM

Tabiki farklı bir yazılım ile denemekte fayda var sonucu da paylaşırsınız Smiley BTG nin ana sayfasında havuzlar vardı baya farklı bir havuzda da deneyebilirsiniz.

Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  

Jump to: