Bitcoin Forum
June 17, 2024, 02:12:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Cüzdanlar(Ledger Trezor)  (Read 1164 times)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 05, 2017, 12:10:09 PM

Türkiye’de pek bilinmiyor ama ledgerdan daha kullanışlı ve güvenli deniliyor
trezor ele geçirilirse linux ile kırılıp içerisindeki seed pin hepsine sahip olabiliyorlar taaki bir süre önce update e kadar böyleydi Smiley düzelttik diyor trezor ekibi yersen..

https://www.wired.com/story/i-forgot-my-pin-an-epic-tale-of-losing-dollar30000-in-bitcoin/

Şurada çok güzel anlatıyor adam trezor'un pin'ini unutup bitcoinler içinde kalınca aylar sürüyor bir türlü bulamıyor en sonunda 15 yaşında Saleem Rashid diye bir çocuğa ödeme yapıp nasıl şifreyi kıracağını öğreniyor.Sonrası malum Trezor update yayınladık artık böyle bir problem yok diyor Smiley
Bu ciddi bir konuymuş. İlk defa duydum. Ledger hakkında böyle bir şey var mı? Hiç denk gelmedim bu tarz bir habere.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
November 05, 2017, 12:53:11 PM

trezor ele geçirilirse linux ile kırılıp içerisindeki seed pin hepsine sahip olabiliyorlar taaki bir süre önce update e kadar böyleydi Smiley düzelttik diyor trezor ekibi yersen..

https://www.wired.com/story/i-forgot-my-pin-an-epic-tale-of-losing-dollar30000-in-bitcoin/

Şurada çok güzel anlatıyor adam trezor'un pin'ini unutup bitcoinler içinde kalınca aylar sürüyor bir türlü bulamıyor en sonunda 15 yaşında Saleem Rashid diye bir çocuğa ödeme yapıp nasıl şifreyi kıracağını öğreniyor.Sonrası malum Trezor update yayınladık artık böyle bir problem yok diyor Smiley
Bu ciddi bir konuymuş. İlk defa duydum. Ledger hakkında böyle bir şey var mı? Hiç denk gelmedim bu tarz bir habere.
hiç gelmedim bende ledgerla alakalı bu tarz bi habere.

https://www.reddit.com/r/TREZOR/comments/64g379/did_something_stupid/  
ilk açtığı konu bu adamın Smiley zero404cool adlı kullanıcı trezoru hacklediğini yardım edebileceğini söylüyor tabi adam scammer diye güvenmiyor bu şahısa.Sonra ortaya çıkıyorki SRAM de açık şekilde bulunuyormuş seed ve pin buda aleti hard wallettan ziyade bir nevi software wallet yapıyor tüm şifrelere erişilebildiği için.

Trezor'un cevabı da bu
https://blog.trezor.io/addressing-concerns-about-trezor-firmware-1-5-2-4c1f766034c7

Debunking general claims te cihazı hacklemek 15 saniyeden uzun sürüyor, birde kutusu kapalı açması zor demişler ek olarakta trezorun kutusu açılınca geri kapatıldığında anlaşılır cihaza müdahale edildiği fiziksel olarak demiş Cheesy bu sözlerle debunk etmişler hack kısmını resmen şaka gibiler.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
November 05, 2017, 01:14:53 PM

ledger daha çok kullanışlı gözüküyor, usb şeklinde olması baya işlevsel.

yurt dışından ledger nano s almak mı yoksa Tr içinden satın almak mı tercih edersiniz?
PHI1618
Legendary
*

View Profile
November 05, 2017, 04:04:34 PM

hiç gelmedim bende ledgerla alakalı bu tarz bi habere.

https://www.reddit.com/r/TREZOR/comments/64g379/did_something_stupid/ 
ilk açtığı konu bu adamın Smiley zero404cool adlı kullanıcı trezoru hacklediğini yardım edebileceğini söylüyor tabi adam scammer diye güvenmiyor bu şahısa.Sonra ortaya çıkıyorki SRAM de açık şekilde bulunuyormuş seed ve pin buda aleti hard wallettan ziyade bir nevi software wallet yapıyor tüm şifrelere erişilebildiği için.

Trezor'un cevabı da bu
https://blog.trezor.io/addressing-concerns-about-trezor-firmware-1-5-2-4c1f766034c7

Debunking general claims te cihazı hacklemek 15 saniyeden uzun sürüyor, birde kutusu kapalı açması zor demişler ek olarakta trezorun kutusu açılınca geri kapatıldığında anlaşılır cihaza müdahale edildiği fiziksel olarak demiş Cheesy bu sözlerle debunk etmişler hack kısmını resmen şaka gibiler.
Vay arkadaş olaya bak. Ram'de saklamak nedir ya.
Bunu gördükten sonra ledger'la alakalı bir arama yaptım google'da. Bu tarz bir şey yok şimdilik şükür.

toa53 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 2

View Profile
November 05, 2017, 05:24:04 PM

Yurtdışından kendi sitesinden ledger almanın toplam maliyeti nedir bilgisi olan var mı?
oharac
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
November 06, 2017, 04:59:57 PM

Donanim cuzdan ihtiyac degil gereksinimdir arkadaslar.
Lutfen bu konuyu atlamayin. Tavsiyem Ledger Nano S

toa53 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 2

View Profile
November 06, 2017, 06:07:11 PM

Yurtdışından absürt kargo bedeli ödemeden alma şansımız var mı acaba?
PHI1618
Legendary
*

View Profile
November 06, 2017, 08:52:07 PM

Yurtdışından biri alıp getirmezse yok.

taner32
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
November 06, 2017, 09:54:25 PM

ledger nano s için 50 euro seve seve ödemek zorunda kalıyor insan. TR koşullarında da alınsa normal fiyata kargo eklenmiş ücretin fazlasından satılıyor.

biri gidip, almadan kargo işi zor.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
November 07, 2017, 08:46:49 AM

Benim bildiğim iki tane fiziksel cüzdan var. Ben Alp Işık'tan görerek satın aldığım için Ledger kullanıyorum aralarında ne gibi farklar var bilmem ama Ledger'de bulunan Stratis ve ERC20 tabanlı coin desteği benim için yeterli görevi görüyor. Ledger'de hiçbir şekilde private keyin dışarı çıkartılamaması beni güvende hissettiriyor, her sistemde açık kapı vardır fakat şimdilik en güvenlisi bu.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 08, 2017, 02:51:56 PM

Bu haberi ilk defa duydum. Bu zaten ledger nano s kullanmak için yeterli bi sebeb. Fiyatı'da yüksek olsa trezordan ledger kullanmak bu haberden sonra daha mantıklı bir kere olduyus böyle bir açık ikincisinin olmayazağının garantisi yok.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 08, 2017, 05:46:15 PM

Evde 2 kişi ilgilendiği için  Trezor ve Ledger nano s ben ilk önce Trezor aldım ikisinin de iyi olduğunu söyleyebilirim.

Trezor kullanımı biraz daha basit. Cihazı taktiğınız zaman pin numarasını cihaz üzerinden değil bilgisayarda açılan pencere üzerinden giriyorsunuz. Ledger de ise cihaz üzerinden girip onay varmek gerekiyor. Trezor ana coinleri kendi içerisinde cüzdanda destekliyor ama ETH, Litecoin gibi coinler için farklı web adreslerinden bu coinlere özel adreslerden girebiliyorsunuz. iki cihazında iyi olduğunu söyleyebilirim ama neden bilmiyorum Ledger nano s bana daha sağlam geliyor.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
December 27, 2017, 03:13:10 PM

Merakımdan veya bilmediğimdem soruyorum. Ledger veya trezor aldığımızda, var olan adresimizi mi onlara tanımlıyoruz yoksa onların kendi içinde üretilen adreslerine mi yolluyoruz? tam olarak kafam da oturmadı da Cheesy

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
December 27, 2017, 04:31:26 PM

Merakımdan veya bilmediğimdem soruyorum. Ledger veya trezor aldığımızda, var olan adresimizi mi onlara tanımlıyoruz yoksa onların kendi içinde üretilen adreslerine mi yolluyoruz? tam olarak kafam da oturmadı da Cheesy

Sıfır cüzdan olarak düşün. Kutudan çıkan kelimeleri cihaza yükleyerek sıfırdan cüzdan açmış oluyorsun, daha sonra da coinleri bu yeni cüzdana transfer ediyorsun. Güvenilir yönü de burada.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
December 27, 2017, 09:14:35 PM

Ledger nano s cüzdanı tavsiye ederim. Güvenlik, depolama ve kullanım açısından tercih edilir. Ben yurt dışından getirttim, Türkiye' de de satılıyor. Daytrading yapanlar coinleri genelde borsa hesabında tutar.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
UuR23
Member
**

Activity: 84

View Profile
December 27, 2017, 09:39:06 PM

Ledger a tüm coin lerden atabiliyormuyuz yoksa destek sadece belli basli coinlerde mi var ?

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 27, 2017, 09:47:08 PM

Ledger a tüm coin lerden atabiliyormuyuz yoksa destek sadece belli basli coinlerde mi var ?

Resmi site üzerinden desteklediği coinleri öğrenebilirsiniz
https://www.ledgerwallet.com/cryptocurrencies

Tabi şuan piyasa çoğunluğu ethereum tokenleri üzerinden yürüyor tüm ethereum tokenlerini destekliyor diğer coinler ise topluluğun isteğine göre eklenecektir.
HDIMI
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
December 27, 2017, 10:45:17 PM

Gelen güncelleme ile boyutlar düşmüş olabilir muhtemel olarak. Ledgder trezor güzel cüzdandır tavsiye herkes kullanması gerektiği yönünde şu son etherdelta hack olayından sonra bu cüzdanlar gayet güvenli geliyor.

yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
December 28, 2017, 12:26:27 PM

Sıfır cüzdan olarak düşün. Kutudan çıkan kelimeleri cihaza yükleyerek sıfırdan cüzdan açmış oluyorsun, daha sonra da coinleri bu yeni cüzdana transfer ediyorsun. Güvenilir yönü de burada.

Cevap için teşekkür ederim. Şimdi anladım Smiley

Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
December 28, 2017, 05:52:59 PM

Ledger nano s favorim.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: