Bitcoin Forum
May 21, 2024, 12:39:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Etherdelta ( fork delta) kullanımı TÜRKÇE  (Read 2411 times)
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
November 05, 2017, 03:14:05 PM

Kullanımını öğrensen bile artık bir süreden insan sonra başlıcam şimdi fee ne ha, demeye başlıyor. Grin
Casper_2641
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
November 05, 2017, 03:23:40 PM

Bu konularda pek Türkçe anlatım bulunmuyor,biz gibi yeni başlayanlar için bulunmaz kaynak olmuş.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
November 05, 2017, 03:33:52 PM

Teşekkürler paylaşım için ilk girdiğimde lan bu nasıl site demiştim kafam baya karışmıştı.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 05, 2017, 06:44:04 PM

Teşekkürler güzel paylaşım olmuş. Etherdelta airdroplardan sonra çok kullanılmaya başlandı. Aslında icodan sonra coinlerin ilk geldiği yer burası ve burada coini ico fiyatının altında bulmak mümkün.

Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
November 06, 2017, 11:34:18 AM

Hocam paylaşım için çok teşekkür ederim. Etherdelta bazen sıkıntı olabiliyor kullanım konusunda. Bazı kişiler gayet kolay diyor ama benim kafam hep karışıyor kullanırken. Muhtemelen piyasada yeni olamdan dolayı olsa gerek. Video açıklayıcı olmuş teşekkürler.

nusret30
Member
**

Activity: 138
Merit: 11

View Profile
November 06, 2017, 12:42:24 PM

Güzel bir paylaşım olmuş başta çok karışık gelen bir yapısı olduğu için bocalamıştım lakin türkçe anlatım ile göründüğü kadar zor olmadığını anlamama yardımcı olan bir video olmuş emeğinize sağlık

tirbison
Full Member

Activity: 196
Merit: 104

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 06, 2017, 12:50:36 PM

Kardeş nerdesin sen ya! Bu etherdelta'yı çözen altcoin olayını çözmüş demektir. Etherdelta kullanmak o kadar zor ki bir sürü ıncığı cıncığı var. Bi de satış rakamı belirleme felan baya yoruyor bizi. Senin çalışman işimize yarıycak teşekkür ederiz.

Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
November 06, 2017, 01:30:57 PM

Güzel bir içerik olmuş hocam elinize sağlık bu tür içeriklerin devamını bekleriz mutlaka, ayrıca bunun dışında bitcoin ile ilgili de teknik bilgilere videolarınızda değinebilirsiniz.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
November 06, 2017, 04:42:12 PM

Elinize saglik hocam, su etherdeltaya her girdiğimde sıfırdan başlıyormusum gibi hissediyorum, bukadar kotu site nasil yapilabilir ya. Bikac video izleyerek anca yapmistim ilk zamanlar, paylasim faydali olmus.
Grand_Master
Member
**

Activity: 98

View Profile
November 06, 2017, 05:00:36 PM

Elinize sağlık.

Benim sürekli tekrarlayan bir problemim var bu lanet borsayla ilgili.Sonunda kullanmayı çözmeye başladık dedik yeni yeni sorunlar ortaya çıkıyor.

You do not have enough funds to send this order. Please DEPOSIT first using the Deposit form in the upper left. Enter the amount you want to deposit and press the 'Deposit' button.

Sürekli bu uyarıyı almaktan bıktım.Deposit adresinde ve cüzdanda ether olmasına rağmen alış ve satış emri giremiyorum sıklıkla aynı uyarıyı veriyor.Ne kadar bulunması gerektiğini de söylemiyor.Gas price 4 iken 8 yaptım değişmedi.Dökümanlarda cevabını bulamadım ne yapabilirim ?
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
November 06, 2017, 08:23:19 PM

Elinize sağlık.

Benim sürekli tekrarlayan bir problemim var bu lanet borsayla ilgili.Sonunda kullanmayı çözmeye başladık dedik yeni yeni sorunlar ortaya çıkıyor.

You do not have enough funds to send this order. Please DEPOSIT first using the Deposit form in the upper left. Enter the amount you want to deposit and press the 'Deposit' button.

Sürekli bu uyarıyı almaktan bıktım.Deposit adresinde ve cüzdanda ether olmasına rağmen alış ve satış emri giremiyorum sıklıkla aynı uyarıyı veriyor.Ne kadar bulunması gerektiğini de söylemiyor.Gas price 4 iken 8 yaptım değişmedi.Dökümanlarda cevabını bulamadım ne yapabilirim ?
ETH'nin wallet'da bulunması gerekiyor.EtherDelta'da değil gas price ı walletten alıyor sadece.Değişik bir sistemleri var gerçekten.Can sıkıyor  Cheesy
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1064

View Profile
November 06, 2017, 08:44:57 PM

etherdelta gerçekten arayüz olsun kullanım olsun sıkıntılı bir site. Türkçe paylaşım youtube da arayıp bulamamıştım başarılı olmuş tebrikler

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
November 06, 2017, 10:03:31 PM

Vallahi hocam videoyu hazırlayanın eline sağlık ben buradan öğrendim etherdeltayı kullanmayı 5 dk sürdü.
zaten basitmiş bilmiyorken gözümde büyütmüştüm. 5 dklık işi var arkadaşlar erinmeyin izleyin.
çakma sitelere keyinizi vermeyin bunlara dikkat edin sadece.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Grand_Master
Member
**

Activity: 98

View Profile
November 06, 2017, 10:36:28 PM

Elinize sağlık.

ETH'nin wallet'da bulunması gerekiyor.EtherDelta'da değil gas price ı walletten alıyor sadece.Değişik bir sistemleri var gerçekten.Can sıkıyor  Cheesy

İkisinde de var zaten.15 - 20 bin satış emri veremiyorum galiba asıl cüzdandaki bakiye yetmiyor gas ücreti için.Sorunu kısmen hallettim sayılır büyük emirler vermiyorum parçalara bölüyorum şimdilik.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 07, 2017, 12:04:31 AM
Last edit: November 10, 2017, 09:27:17 PM by 2run

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum ben başladığım zaman acemilikten valla gas parasından ocağım söndü Smiley keşke o zamanlar böyle bir kaynak olsaymış. konuyu açan arkadaşın müsadesini isteyerek

Ek olarak şunları söyleyebilirim;

1-  Alım ve satım olarak verdiğiniz emirleri mutlaka kontrol edin. A tokeni için 0.000500000 lik alım girersiniz, B tokeni için de uygun bir alım girersiniz. B Tokeni alımı yapar hesabınızda yeteri kadar ETH olmaz ve Sistem A tokeni için emiri açık bırakır. siz B tokenini sattınız veya Borsaya ETH takviyesi yaptınız. Bu sırada A tokeninin fiyatı 0.000300000 satlara düşmüş olur. Sistem hesabınızda 0.1 eth bile görse A tokenini otomatik olarak 0.000500000 den alım yapar ve zarar edersiniz.  Orders bölümüne girip mutlaka ilgili emirleri sonlandırın veya kontrol edin.

Bu bölümde göreceğiniz gibi 10.000 blok sonrasında alım/satımın otomatik olarak süresinin dolacağını anlatıyor. Eth her blok 14 saniye içerisinde bulunduğu için bir ortalama alırsak vermiş olduğunuz 1 emirin : 14*10.000= 140.000 saniye / 2333 dakika / 38.8 saat sonra sonlanacağı anlamına gelir. bu nedenle kısa işlemlerinizde burada bulunan 10000 i arzunuza göre değiştirebilirsiniz (hesaplamada yanlışlık varsa lütfen düzeltin)

2 -  En çok yapılan hata adet ve birim fiyatı kutularının karışmasından dolayı yapılan hatadır. Serbest bir emir gireceğiniz zaman kutuları karıştırmadan dikkatlice girin, Sıfır adetlerine dikkat edin, en son alış yapmak istiyorsanız alttaki kutunun buy bölümünde olup olmadığına bakın tekrar tekrar kontrol edin.. dün elimdeki ETG yi 0.000149500 den satmak isterken, yanlışlıkla 0.0000149500 den alım emri girdim.. alım emirleri 95000 civarı iken 0.0000149500 den ETG aldım Smiley Sonra 197500 den geri sattım ama olsun ufak bir üzüntü yarattı. aşağıdaki ekran görüntüsünde yanlış alım/satıma bir örnek görebilirsiniz. mavi bant içerisindeki artık kim ise adet/birim fiyatı bölümünü karıştırınca elindeki ETHleri/tokenleri buhar olmuş. mutemelen 97623 adet BLUE tokeni.. 0.000049800 den almak/satmak istedi ama kutuları karıştırınca böyle bir durum oldu.

3 - Trade yapmak isteyen arkadaşlar önerim.. Burada bulunan tokenlerin %90 lık bölümünün çöp olduğunu unutmayın. büyük yatırımlar yapıp beklenti içerisinde olmayın.. bazı tokenlerin ömrü 1-2 gün bazılarının 1 hafta ancak oluyor.. yine bazı tokenlerin hakkını yemeyelim sağlam olanları var... en önemlisi ise alım satım bölümünde oluşan farklılıklara dikkat edin.. herhangi bir token için son satış emri 45500 sat iken gidip bir tanesi 130000 den alım yapıyorsa bu %99 dev veya onun ekibinden başka birisidir veya elindeki tokeni çıkarmak için ufak çaplı pump yapıyordur.. gaza gelmeyin..  anlattığım şekilde bir durum olursa mutlaka  130000 den alan kişinin kaç adet aldığına bakın 1 adet 2 adet alım varsa çok önemli değil.(Supply oranı düşük olanlar için demiyorum) hatta izini sürebilirseniz sağ taraftaki günlük bölümünden alım satım yapan adresleri kontrol edin (Alt kısımda fotoğrafı var) sondaki bağlantıya tıklayın bu işlemi yapan ETH adresine, Token Contract adresinden giriş çıkış var yok kontrol edin.

Benim bildiklerim paylaşmak istediklerim bunlar.

Öğrenmek istediğim buraya açtığımız  emirleri toplu olarak görme şansımız yok mu?
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
November 07, 2017, 07:17:49 AM

Elinize sağlık, çok faydalı olmuş.
İlk kez tanışan hemen hemen herkesin saç baş yolduğu bir site. Bundan sonraki arkadaşlar için çok faydalı olacaktır.

TRooP3R
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
November 07, 2017, 07:32:20 AM

güzel döküman hocam elinize sağlık ama şu fee olayı küfür ettiriyor
bitkointr
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 07, 2017, 08:19:28 AM

Çözdükten sonra çok kolaymış etherdelta'yı kullanmak . İlk başlarda ettiğim küfürün haddi hesabı yoktu . Elinize sağlık bilmeyen arkadaşlar için güzel bir kaynak olur Smiley

Aynene bende aynı durumu yaşadım. Ama ilk başta girenin kendi baışına anlaması mümkn değil.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
November 07, 2017, 09:49:56 AM

etherdelta dipsiz bir kuyu gercekten.
benimde merak ettiğim bu yanlış girilen kutucukalrı millet nasıl kapıyor hemen.
bakıyorum adam o işlemi yapmak için 500 usd fee ödemiş.
benim bildiğim maksimum bi fee var odenebilen bunun fazlasını nasl oduyorlar?
Kyyz
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
November 07, 2017, 10:02:36 AM

Etherdelta kullanmaktan çekinen veya kullanımını bilmeyen birçok kişi airdroplardan gelen tokenleri yüksek fiyattan satma şansını kaçırdı.  Hasyurt ve 2run faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: