Bitcoin Forum
May 17, 2024, 05:02:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Etherdelta ( fork delta) kullanımı TÜRKÇE  (Read 2411 times)
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
November 13, 2017, 12:16:50 PM

Video paylaşımı iyi olmuş etherdelta ama çok çöp bir borsa kalitesiz yani airdrop takibi eden ıcoların çıktığı bir borsadanda başka bir şey beklenemez zaten seve seve kullanacağız zaten airdropla imzayla uğraşanlar için
hasyurt (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
November 14, 2017, 07:35:37 PM

Elinize sağlık.

Benim sürekli tekrarlayan bir problemim var bu lanet borsayla ilgili.Sonunda kullanmayı çözmeye başladık dedik yeni yeni sorunlar ortaya çıkıyor.

You do not have enough funds to send this order. Please DEPOSIT first using the Deposit form in the upper left. Enter the amount you want to deposit and press the 'Deposit' button.

Sürekli bu uyarıyı almaktan bıktım.Deposit adresinde ve cüzdanda ether olmasına rağmen alış ve satış emri giremiyorum sıklıkla aynı uyarıyı veriyor.Ne kadar bulunması gerektiğini de söylemiyor.Gas price 4 iken 8 yaptım değişmedi.Dökümanlarda cevabını bulamadım ne yapabilirim ?

hocam etherwallet cüzdanınızda eth varmı? etherdelta daeth var ise onu withdraw ile wallete çekin. ben öyle anladım. umarım ben bu mesajı atıncaya kadar  mesele hallolmuştur
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
November 14, 2017, 07:39:22 PM

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum ben başladığım zaman acemilikten valla gas parasından ocağım söndü Smiley keşke o zamanlar böyle bir kaynak olsaymış. konuyu açan arkadaşın müsadesini isteyerek

Ek olarak şunları söyleyebilirim;

1-  Alım ve satım olarak verdiğiniz emirleri mutlaka kontrol edin. A tokeni için 0.000500000 lik alım girersiniz, B tokeni için de uygun bir alım girersiniz. B Tokeni alımı yapar hesabınızda yeteri kadar ETH olmaz ve Sistem A tokeni için emiri açık bırakır. siz B tokenini sattınız veya Borsaya ETH takviyesi yaptınız. Bu sırada A tokeninin fiyatı 0.000300000 satlara düşmüş olur. Sistem hesabınızda 0.1 eth bile görse A tokenini otomatik olarak 0.000500000 den alım yapar ve zarar edersiniz.  Orders bölümüne girip mutlaka ilgili emirleri sonlandırın veya kontrol edin.

Bu bölümde göreceğiniz gibi 10.000 blok sonrasında alım/satımın otomatik olarak süresinin dolacağını anlatıyor. Eth her blok 14 saniye içerisinde bulunduğu için bir ortalama alırsak vermiş olduğunuz 1 emirin : 14*10.000= 140.000 saniye / 2333 dakika / 38.8 saat sonra sonlanacağı anlamına gelir. bu nedenle kısa işlemlerinizde burada bulunan 10000 i arzunuza göre değiştirebilirsiniz (hesaplamada yanlışlık varsa lütfen düzeltin)

2 -  En çok yapılan hata adet ve birim fiyatı kutularının karışmasından dolayı yapılan hatadır. Serbest bir emir gireceğiniz zaman kutuları karıştırmadan dikkatlice girin, Sıfır adetlerine dikkat edin, en son alış yapmak istiyorsanız alttaki kutunun buy bölümünde olup olmadığına bakın tekrar tekrar kontrol edin.. dün elimdeki ETG yi 0.000149500 den satmak isterken, yanlışlıkla 0.0001495000 den alım emri girdim.. alım emirleri 95000 civarı iken 0.0001495000 den ETG aldım Smiley Sonra 1975000 den geri sattım ama olsun ufak bir üzüntü yarattı. aşağıdaki ekran görüntüsünde yanlış alım/satıma bir örnek görebilirsiniz. mavi bant içerisindeki artık kim ise adet/birim fiyatı bölümünü karıştırınca elindeki ETHleri/tokenleri buhar olmuş. mutemelen 97623 adet BLUE tokeni.. 0.000049800 den almak/satmak istedi ama kutuları karıştırınca böyle bir durum oldu.

3 - Trade yapmak isteyen arkadaşlar önerim.. Burada bulunan tokenlerin %90 lık bölümünün çöp olduğunu unutmayın. büyük yatırımlar yapıp beklenti içerisinde olmayın.. bazı tokenlerin ömrü 1-2 gün bazılarının 1 hafta ancak oluyor.. yine bazı tokenlerin hakkını yemeyelim sağlam olanları var... en önemlisi ise alım satım bölümünde oluşan farklılıklara dikkat edin.. herhangi bir token için son satış emri 45500 sat iken gidip bir tanesi 130000 den alım yapıyorsa bu %99 dev veya onun ekibinden başka birisidir veya elindeki tokeni çıkarmak için ufak çaplı pump yapıyordur.. gaza gelmeyin..  anlattığım şekilde bir durum olursa mutlaka  130000 den alan kişinin kaç adet aldığına bakın 1 adet 2 adet alım varsa çok önemli değil.(Supply oranı düşük olanlar için demiyorum) hatta izini sürebilirseniz sağ taraftaki günlük bölümünden alım satım yapan adresleri kontrol edin (Alt kısımda fotoğrafı var) sondaki bağlantıya tıklayın bu işlemi yapan ETH adresine, Token Contract adresinden giriş çıkış var yok kontrol edin.

Benim bildiklerim paylaşmak istediklerim bunlar.

Öğrenmek istediğim buraya açtığımız  emirleri toplu olarak görme şansımız yok mu?

Gayet güzel ayrıntılara sahip bir ekleme olmuş.Teşekkür ediyorum 2run bey Smiley
Ayrıca soruna katılıp var ise merakla cevabını bekliyorum bilgisi olan arkadaşlardan.

eline sağlık hocam teşekkürler. katkı herzaman iyidir. bilgi paylaşıp kendimizi geliştirelim ki yabancılar bizi öpmesin. bol bereketli kazançlar
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
November 14, 2017, 07:41:57 PM

Bende arkadaşlara bi öneri yapmak istiyorum bu konu üzerinden. Etherdelta'ya import ettiğiniz cüzdanlarınızı sadece alım satım işlemleri için kullanın ve içinde uzun vadeli token bulundurmayın. Private Key'i vermek demek cüzdanı başkasının eline teslim etmek demek.

aynen hocam katılıyorum. burdaki cüzdanı sadece airdrop için kullanmak lazım.
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
November 14, 2017, 07:48:23 PM

Elinize sağlık hocam türkçe kaynak pek bulunmuyor bu konularda siz video çekmişsiniz.
ilk başlarda benimde çok zoruma gidiyordu fakat çok kolay olduğunu anladım öğrenince

georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
November 15, 2017, 12:22:58 AM

Bilgileri hazırlayanlara teşekkür ediyorum. Detaylı anlatımlar çok faydalı oluyor. Yeni girenler için gerçekten zor oluyor. Etherdelta zordur falan ama napalım herşey işleme açık olmasa baya sıkıntı yaşarız.
ozgurkaya
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 12:42:40 AM

Video da göremedim ya da atladım fark etmedim ama bir şey sormak istiyorum. Mesela ben 10 tane farklı coini ether deltaya deposit ettim diyelim. Bunların listesine nereden ulaşabiliyorum. Tek tek mi bakmam gerekiyor illaki ? Bu konuda bilgisi olan vars güzel olur. Sekme ekleye eklemekten sıkıldım artık valla.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 15, 2017, 01:27:20 PM

Çok güzel bi anlatım olmuş ellerinize sağlık gerçekten. EtherDelta'ya alıştıktan sonra aslında her şey basit geliyor. İlk bakışta bu ne diyebiliyorsunuz. Bu konu o açığı kapatmış oldu.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 15, 2017, 08:24:06 PM

Çok iyi ve faydalı bir paylaşım emeğinize eve elinize sağlık

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Dr. Moriarty
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 15, 2017, 08:45:48 PM

Paylaşımınız için çok teşekkürler

Faydalı bir konu oldu  Smiley
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
November 15, 2017, 08:49:30 PM

yararlı bir paylaşım olmuş.Umarım bu tarz bitcoin ile alakalı videolar çoğalır da acemi olanlar faydalanır.Teşekkürler
pinarsusar
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 15, 2017, 08:50:40 PM

eline sağlık cok güzel paylaşım
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
November 15, 2017, 09:26:29 PM

Video da göremedim ya da atladım fark etmedim ama bir şey sormak istiyorum. Mesela ben 10 tane farklı coini ether deltaya deposit ettim diyelim. Bunların listesine nereden ulaşabiliyorum. Tek tek mi bakmam gerekiyor illaki ? Bu konuda bilgisi olan vars güzel olur. Sekme ekleye eklemekten sıkıldım artık valla.

benim bildiğim kadarıyla tek tek. şunu tavsiye edeyim zaten dikkat ediyorsunuzdur, ben etherdeltaya çekeceğim tokenin mutlaka bi ederi olsun isterim. zaten çogu gelen token çöp. yada 1-2 bilemedin 1 haftada çöp olmaya aday. eğer ederi pek yoksa örnek ethtrust gibi 10.000 tane var 0.001 eth bile etmiyor. bunu etherdeltaya çekipte fee ödemeye gerek yok.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 15, 2017, 10:12:43 PM

Üstad düşünceli bir konu olmuş dili zayif olan arkadaşlara yardımcı olacaktır saol

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
November 16, 2017, 05:34:37 AM

Güzel düşünülmüş piyasaya yeni giren arkadaşların en çok zorlandığı etherdeltayı kullanmak oluyordur sanırım, ben de ilk zamanlar uğraşmıştım baya. Elde kaynak olması açıısndan faydalı olmuş tebrikler.
sirgawain
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
November 16, 2017, 01:26:24 PM

Video için teşekkürler, keşke daha önceden izleseydim  Smiley

MEW cüzdanımızda transferleri gerçekleştirecek bir miktarda eth bulundurmak gerekiyormuş, bunu çok acı bir şekilde öğrendim...
ozgurkaya
Member
**

Activity: 112

View Profile
November 16, 2017, 05:08:15 PM

benim bildiğim kadarıyla tek tek. şunu tavsiye edeyim zaten dikkat ediyorsunuzdur, ben etherdeltaya çekeceğim tokenin mutlaka bi ederi olsun isterim. zaten çogu gelen token çöp. yada 1-2 bilemedin 1 haftada çöp olmaya aday. eğer ederi pek yoksa örnek ethtrust gibi 10.000 tane var 0.001 eth bile etmiyor. bunu etherdeltaya çekipte fee ödemeye gerek yok.

Anladım teşekkürler. Bazılarını çekip satmaya çalıştım elimde kaldı. Geri cüzdana da almıyorum. Sekmelere koydum sırayla kontrol ediyorum. Olur da satılırsa diye satışa koyup duruyorum.
mobilewalk
Member
**

Activity: 297

View Profile
November 16, 2017, 05:25:31 PM

eterdeltadan yeterki yeterli eteriniz olsun transferler icin gerisi kolay gas filan ayari yaptinizmi sorun olmuyor
yanliz etherdelta kurnaz yatagi milyon goturen var orada pusuya yatip ilk cikAN tokene pRAYI basiyorlar yarim saat sonra satiyorlar
projenin scam olup olmadigina bakmiyorlar
ali.belmando
Newbie
*

Activity: 101

View Profile
November 20, 2017, 12:18:40 PM

Merhaba arkadaşlar,
merak ettiğim bir konu var ve nasıl yapılacağını çözemedim.

Örnekle anlatayım:

Şimdi mesela Bittrex e Civic atmak istediğimde wallet e girip civic i bulup önündeki + işaretini tıklayıp ortaya çıkan adrese Civic yollayabiliyorum buraya kadar her şey normal.

Merak ettiğim

Etherdelta ya Civic atmak istediğimde elimde sadece Ethereum adresim var. Civic adresini nereden bulacağım, sitenin sağını solunu kurcaladım ama adrees oluşturma yerini bulamadım.

Biz etherdelta ya herhangi bir altcoini atmak istediğimizde tüm altcoin leri direk ethereum adresine mi yolluyoruz?
acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
November 20, 2017, 12:31:22 PM

Merhaba arkadaşlar,
merak ettiğim bir konu var ve nasıl yapılacağını çözemedim.

Örnekle anlatayım:

Şimdi mesela Bittrex e Civic atmak istediğimde wallet e girip civic i bulup önündeki + işaretini tıklayıp ortaya çıkan adrese Civic yollayabiliyorum buraya kadar her şey normal.

Merak ettiğim

Etherdelta ya Civic atmak istediğimde elimde sadece Ethereum adresim var. Civic adresini nereden bulacağım, sitenin sağını solunu kurcaladım ama adrees oluşturma yerini bulamadım.

Biz etherdelta ya herhangi bir altcoini atmak istediğimizde tüm altcoin leri direk ethereum adresine mi yolluyoruz?

Sol üst taraftan token adını secip işlem yapabilirsin, eğer coinlar arasında adres yok ise, dediğim yerin en altında other diye bi secenek var ordan contract adresini girebilirsin.
https://etherdelta.com/#CVC-ETH     veya coinin simgesini biliyorsan burdan cvc yazan yere onu yazabilirsin, bu da heralde civic'in olması lazım. Kolay gelsin.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: