Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:03:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: BİTCOİNDE TEKNİK ANALİZ İŞLER Mİ?  (Read 1446 times)
cryptolian
Newbie
*

Activity: 62
Merit: 0

View Profile
November 21, 2017, 07:56:44 PM

Gelen haberlere göre piyasa tepetaklak olabiliyo ama çoğu zaman (BTC, ETH gibi yaygın kullanımı olan para birimlerinde) teknik analiz çok işe yarıyor.
fazlioz
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 22, 2017, 12:29:34 AM

Video içiin çok teşekkürler neredeyse hiç kaynak yok bir hayli şey öğrendim.
bitkointr
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 22, 2017, 11:05:59 AM

Bencede klasik borsalara göre daha etkili düşme ve yükselme hareketleri çok belirgin olduğu için daha anlamlı hale geliyor.
nightyTR
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 23, 2017, 08:59:49 AM

Crypto dünyasında teknik analiz sadece PC başında istatistik karşısında yapılmaz. Sosyal medya crypto dünyasının amiral gemisidir. Ciddi sosyolojik bilgi gerektirir. Zira çoğu zaman beklentileri karşılayan paralar kırılma yaşar. Beklentilerin altında kalanlar ise bunun anlaşıldığı anda atağa kalkar. Bunların tartışmaları ise twitter-reddit-btt gibi ortamlarda olur.
Blausee
Newbie
*

Activity: 45

View Profile WWW
December 25, 2017, 11:01:33 PM

güzel bir video...

yumurtlayan tavuğu kesmeyeceksin.

Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 26, 2017, 07:47:12 PM

rastgele coinler de teknik analiz işe yaramıyor bence biraz da şansa bakıyor eğer şansınız varsa yoktan varolan bir koin bile size güzel paralar kazandırabiliyor tabi bu dediğim btc ve belli başlı altcoinler harici bir olay

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
December 27, 2017, 08:04:04 AM

kısa zaman aralıklarındaki analizlerin işleyeceğini düşünmüyorum. Genellikle fibonacci seviyelerinden işlemler dönüyor ama uzun zaman dilimlerini baz almanız en doğrusu.
örneğin geçen günlerdeki düşüşte fibo seviyesinden tepki geldi ve yükselmeye devam etti.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
efey39
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
December 27, 2017, 08:06:17 AM

teknik analiz her konuda işler fakat btc yeni olduğu için henüz keşfedilmiş olabilir ve de analizinin herkes tarafından basit bir şekilde yapılabileceğine imkan vermiyorum.daha kimin bunu bulduğu bile kesin belli değilken analiz şuan imkansız bence
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 27, 2017, 09:09:55 PM

Kısaca; yemez babacım.
Ha gider gelir tutar tutmaz ayrı konu. Bu forex değil yada başka bir borsa. Realitesi olmayan hiç birşeyin teknik analizi yemez. Kaldıki olanlarda bile şaşabiliyoruz. Ama bunda cıksss hiç yemez. Daha doğrusu btc yapısı itibariyle rsi cci fibo falan dinlemez kafasına göre takılır. O noktaları bulabilme ihtimalinde bile beklemen yıllar sürebilir ki bu durumda teknik analizin işlemediği anlamına gelir. Tv de falan filan ağır sözü geçecek ki işte o desteğine direncine gelme ihtimali olabilsin. Misal ben btc de 10k ya kadar düzeltme bekliyordum. Yanii yakaladım gibi ama bunda olayların etkisi büyüktü. Bir arkadaşım için bunu analiz etmiş ve “olm hayvan terli bunda yememe ihtimali yüksek” demiştim. Yani haberler falan filan analizi mümkün kıldı. Ortada bir realite olmadığından spek rahat, vol yüksek.
Yap ama güvenme kısaca Smiley

...
mcelnino (OP)
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
December 28, 2017, 07:41:16 PM

teknik analiz her konuda işler fakat btc yeni olduğu için henüz keşfedilmiş olabilir ve de analizinin herkes tarafından basit bir şekilde yapılabileceğine imkan vermiyorum.daha kimin bunu bulduğu bile kesin belli değilken analiz şuan imkansız bence
Dostum  9 yıllık bitcoin yeni mi?
hozdemir
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
December 29, 2017, 12:49:35 AM

anlattıklarınızı biraz kurcaladım. yakın zamanda söylenen 8000$ olacak sözünün 0,618 seviyesine kadar gerileme olacağına bakılarak yapılmış olduğunu düşündüren bir grafik çıkardım. anlamış mıyım biraz?  Grin
mcelnino (OP)
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
December 31, 2017, 10:06:34 AM

güzel bir video...

yumurtlayan tavuğu kesmeyeceksin.

Teşekkür Ederim Kardeşim
onur_simsek
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

Pro Translation Agency, Istanbul

View Profile
December 31, 2017, 10:52:45 AM

kitlelerin be birimlerin hareketi belli bir döngü içindedir mantığı ile yapılır teknik analiz..bu açıdan özü isitatistiktir..bitcoin dahil hertürlü veri akışına uygulanır ve sonuç verir elbette...
AppleJr_1
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
January 01, 2018, 06:58:45 AM

Bu piyasada çoğu teknik analiz işlemiyor tecrübeyle sabit. Ama elbette fikir edinme imkanı verir Smiley
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
January 01, 2018, 08:37:28 AM

Hocam teşekkürler çok güzel bir video olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Katılmadığım yerler olsa da emeğe saygı.
yasemin1465
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 17, 2019, 01:17:42 PM

Genelde teknik analiz işliyor.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
January 17, 2019, 08:02:51 PM

Bitcoin ve kripto piyasasında teknik analizin işlediği dönemler oluyor  ama en doğru yatırım orta vadeli ve uzun vadeli yatırımdır. Alıp beklemek ama daha önce farklı marketlerde trade tecrübeniz var ise teknik analizi kullanabilirsiniz.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 25, 2019, 02:17:38 PM

Teknik analizler elbette fikir verir ama bu piyasada cok fazla islemez cunku gecmisi cok uzun degil ve kontrolu ne kadar yok desekte balanalar diye tabir ettiklerimiz yon verebiliyor teonik bunu bilemez ki Smiley
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
January 25, 2019, 03:51:58 PM

Boğanın ve ayının sert hareketlerinde işlemez ama onun dışında gayet de işler. Teknik başvurulacak kaynaklardan biri olmalı her dönemde. Sıkı sıkıya bağlı kalınacak bir şey değil.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
January 25, 2019, 09:09:18 PM

Bu piyasa gerçekten ilginç, güveneceğiniz tek nokta fibonacci leveller gibi Smiley, bir çok indikator ve teknik analiz çalışmıyor, hadi onu boş verin temel analizler bile çalışmayabiliyor bazen, o açıdan bakınca her zaman için stoplu trade devam .
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: