Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:36:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: STAKE yapilabilen altcoinleri burada paylaşalim  (Read 1432 times)
amknetwork (OP)
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
November 04, 2017, 01:36:31 PM

Arkadaşlar merhaba,

Stake yapilan altcoinleri araştirmakta ve yatirim yapmaktayim.
Ne olduğunu kisaca açiklamak gerekirse x coini alip bilgisayarimizda kurdugumuz walletta tuttugumuzda her gun her hafta ya da her ay belirli oranda coin hesabimiza ekleniyor.

BTX bitcore haftalik %3 btx odemesi yapiyor
BCC bitconnect aylik % 7 bcc odemesi yapiyor

Benim gibi bu konuya ilgisi olan takip eden arkadaslar bu konuda paylasabilirler sorulariniz varsada cevaplayabilirim
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714772189
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714772189
Reply with quote  #2

1714772189
Report to moderator
1714772189
Hero Member
*

Ignore
1714772189
Reply with quote  #2

1714772189
Report to moderator
1714772189
Hero Member
*

Ignore
1714772189
Reply with quote  #2

1714772189
Report to moderator
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
November 04, 2017, 01:39:17 PM

stratis de bu şekilde
pos da
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
November 04, 2017, 01:46:44 PM

Unify da aynı sekılde stake yapılabılıyor cuzdanı acık bıraktıgınızda, ama pek onermıyorum pek fazla bısey gelmıyor cunku. Anca zaten pcde oturcaksanız acılabılır gunde 1-2 tane gelıyor az cok.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 04, 2017, 01:58:35 PM

Postokendede aynı şekilde.
İlk yıl yüzde yüz faiz oranı.
Giderek azalacak.
amknetwork (OP)
Newbie
*

View Profile
November 04, 2017, 02:21:05 PM

Unify da aynı sekılde stake yapılabılıyor cuzdanı acık bıraktıgınızda, ama pek onermıyorum pek fazla bısey gelmıyor cunku. Anca zaten pcde oturcaksanız acılabılır gunde 1-2 tane gelıyor az cok.

Burada farkli bir ayrinti var cuzdani neden acik birakiyorsunuz
Cuzdanda coin tutmaniz yeterli oluyor stake programlarinda
Mesela ben 1000btx satin aldim haftalik %3 yani 30 btx kazandim sadece cuzdanimda tutarak btx fiyati 10$ olunca birde uzerine coinden kar edip sattim o yuzden stake isi cok karli sabirli yatirimci icin
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 04, 2017, 02:30:28 PM

Güzel ve farklı alanda yardımcı bir konu olmuş yardımlarınız için teşekkür ederim. Bende POS tokenin bu şekilde olduğunu biliyorum.. Eğer yatırım yapmak isteyen olursa bu tokene de yatırım yapabilir. Ayrıca bildiğim kadarıyla POS tokeni illaki bilgisayarınız da ki cüzdanda tutmanıza gerek yok dilerseniz mew hesabınız da tutup burada iken de faiz kazanabiliiyorsunuz forumda bu konu hakkında faizleri nasıl çekebileceğinize dair bir konu bulunmaktaydı..
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 04, 2017, 02:41:12 PM

Mesela ben 1000btx satin aldim haftalik %3 yani 30 btx kazandim sadece cuzdanimda tutarak btx fiyati 10$ olunca birde uzerine coinden kar edip sattim o yuzden stake isi cok karli sabirli yatirimci icin

Stake tarzı qt walleti olanların çoğu sistemi ayakta tutmak için sadece ağa bağlı ve açık olması lazım. Kapattığınız zaman ağdaki ağırlığınız değişmediği için stake alamıyorsunuz.

Yukarda okuduklarımdan kimsenin Waves i yazmadığını gördüm. Waves aralarında en az vereni vermese de olurmuş yani Smiley. Waves cüzdanını açık bırakmanız gerekmiyor.
amknetwork (OP)
Newbie
*

View Profile
November 04, 2017, 03:40:06 PM

Bazen globeldekilerin yazdiklarini anlamakta gucluk cekiyorum cok bilgi kirliligi oluyor suan 1000$ bcc icin tutuyorum aylik %7 veriyor ayrica bcc ivme olarak hep yukari cikiyor tavsiye ederim cuzdan acik tutmaya gerek yok
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 04, 2017, 04:02:54 PM

Bu konuda en belli başlısı Neo ve Komodo'dur. Neo, cüzdanı açık bırakmanıza gerek olmadan gas üretiyor. Yine Komodo'da cüzdanınızdaki miktara göre düzenli olarak KMD verir. Çoğu pos coin de cüzdanı açık bırakmak zorunluğu vardır, bu şekilde iişlemleri doğrulamakta kolaylık sağlarsınız. Bu tip coinlerin en bilindik olanları ise Nav, Neblio, Nxt, Pivx.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
November 04, 2017, 04:17:36 PM

Unify icin cuzdanı acık bırakmak gerekıyor keske sadece cuzdanda tutmak yeterlı olsa, bıldıgım kadarıyla stratıs de oyle cuzdanın acık kalması gerekıyor dıye bılıyorum. Yanlıs ıse dogrusunu bılen varsa duzeltebilir.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 04, 2017, 04:56:47 PM

Bu konuda en belli başlısı Neo ve Komodo'dur. Neo, cüzdanı açık bırakmanıza gerek olmadan gas üretiyor. Yine Komodo'da cüzdanınızdaki miktara göre düzenli olarak KMD verir. Çoğu pos coin de cüzdanı açık bırakmak zorunluğu vardır, bu şekilde iişlemleri doğrulamakta kolaylık sağlarsınız. Bu tip coinlerin en bilindik olanları ise Nav, Neblio, Nxt, Pivx.

Bilgisayarı açık bırakmak isteyen koinlerde yıllık oran ne kadar veriliyor?
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 04, 2017, 04:57:27 PM

Stake aslında cüzdanı açık bırakarak block zincirinin onaylanmasına yardım etmeyi ifade ediyor. Bunun için de açık bıraktığınız süreyle orantılı olarak ödül alırsınız. Diğer durumlar yani cüzdan kapalıyken gelen coinler, o  coine yatırım yapmanızı teşvik etmek için tuttuğunuz coin için aldığınız faiz.

Cüzdanı açık bırakmanızı isteyen coinler ortalama %5 kazandırır. Bu tip coinlerde önemli olan ne kadar çok coine sahip olduğunuzdur. Örnek olarak elimde 35 Neblio, 1500 Nxt var, her ikisi için de cüzdanı açık bırakmam bana pek bir şey kazandırmaz.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
November 04, 2017, 05:04:11 PM

waveste node kurarsan oda veriyor ama ne kadar veriyor bilmiyorum kiraya vermekten iyi getirir herhalde ama açık kalması lazım node un

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 04, 2017, 05:06:02 PM

Stake aslında cüzdanı açık bırakarak block zincirinin onaylanmasına yardım etmeyi ifade ediyor. Bunun için de açık bıraktığınız süreyle orantılı olarak ödül alırsınız. Diğer durumlar yani cüzdan kapalıyken gelen coinler, o  coine yatırım yapmanızı teşvik etmek için tuttuğunuz coin için aldığınız faiz.

Cüzdanı açık bırakmanızı isteyen coinler ortalama %5 kazandırır. Bu tip coinlerde önemli olan ne kadar çok coine sahip olduğunuzdur. Örnek olarak elimde 35 Neblio, 1500 Nxt var, her ikisi için de cüzdanı açık bırakmam bana pek bir şey kazandırmaz.

Anladım o halde en az 10k olmalı ki açık durduğuna değmeli. Komodo ile bu aralar çok karşılaşıyorum ama projesine bakınca, rakipleri çok güçlü fakat yine de fiyat olarak iyi çıkmış gibi gözüküyor. Supply adeti az olduğu için ilerde iyi yerlere gelebilir, işte bu kira geliri de iyi olursa almayı düşünüyorum. Komodo ne kadar veriyor biliyor musunuz?
browland
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
November 04, 2017, 05:16:35 PM

Stratis de bu durum nasıl oluyor, atalım bari üç beş bişey versin.
mokoko
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
November 04, 2017, 06:25:30 PM

BTX haftalık %3 veriyorsa gerçekten çok iyi acaba BTX cüzdanını açık bırakmak gerekli mi yoksa kapalı da olsa cüzdanda durması yeterli mi ?
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
November 04, 2017, 06:27:48 PM

waveste node kurarsan oda veriyor ama ne kadar veriyor bilmiyorum kiraya vermekten iyi getirir herhalde ama açık kalması lazım node un

Waves kiralama işi node kurmaya göre çok daha mantıklı ve getirisi daha yüksek. Bunun yanında waves tuttukca waves tabanlı projelerden de cüzdanınıza aktarılıyor ama çok bir para etmiyorlar.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
November 04, 2017, 06:44:20 PM

Bazen globeldekilerin yazdiklarini anlamakta gucluk cekiyorum cok bilgi kirliligi oluyor suan 1000$ bcc icin tutuyorum aylik %7 veriyor ayrica bcc ivme olarak hep yukari cikiyor tavsiye ederim cuzdan acik tutmaya gerek yok

pos u nerede yapıyorsunuz. hangi cüzdanda tutuyorsunuz?

mint olayı bunda da var mı?
amknetwork (OP)
Newbie
*

View Profile
November 04, 2017, 08:20:59 PM

Arkadaşlar btx icin cok fazla soru gelmis ozel mesajla android wallet indirdim her hafta %3 odeme yaptilar sorunsuz btx 2 katina cikinca sattim suan hala devam ediyormu inanin bilmiyorum fiyati tekrar duser diye kardayken sattim ciktim btxden

Suan bitconnecteki durumda su sekinde coin fiyati surekli yukari cikiyor ama benim asil dikkatimi ceken lending degil stake islemi 15 gun cuzdanda tuttutan sonra stake kazanci basliyor bu yuzden suan beklemedeyim henuz baslamadi
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
November 04, 2017, 08:21:14 PM

Arkadaslar genel olarak belirtmisler fakat soylendigi gibi stake icin cuzdanı acık bırakmak gibi seyler gerekıyor. Bu da  eger elde cok buyuk miktarlar yoksa pek getirisi olan bısey olmuyor, elde saglam mıktarda varsa dusunulebılır.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: