Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:56:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Segwit2X Nedir? [Video]  (Read 497 times)
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
November 05, 2017, 07:28:50 PM

https://www.youtube.com/watch?v=iH920y1XkgU

1714924605
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714924605
Reply with quote  #2

1714924605
Report to moderator
1714924605
Hero Member
*

Ignore
1714924605
Reply with quote  #2

1714924605
Report to moderator
1714924605
Hero Member
*

Ignore
1714924605
Reply with quote  #2

1714924605
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714924605
Hero Member
*

Ignore
1714924605
Reply with quote  #2

1714924605
Report to moderator
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 05, 2017, 07:41:40 PM

Şu "merhaba arkadaşlar ben X, youtube kanalıma hoşgeldiniz" klişesinden ne zaman kurtulacak bu youtuberlar merak içindeyim.
Bir kaç öneri;
-Videolar iyi güzel bilgilendirici lakin bazı şeyleri değiştirmen lazım Alp.
-Öncelikle videolarında kendini çok tekrar ediyorsun. Sürekli aynı şeyleri söylüyorsun bazen.
-Ve kanalıma hoşgeldiniz klişesi. Lütfen bırak, seni tanıyan tanıyor, biz tanıyoruz.
-Videonda daha önce yayınladığın başka bir videodan bahsederken o videonun linkini yerleştir ki hemen izleyebilsin merak eden. Tıklanma sayın da artar.
-Bazı kelimelere dikkat etsen güzel olur. Soona yerine sonra, şindi yerine şimdi Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Flakka
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
November 05, 2017, 08:16:33 PM

Hocam videoların yeni başlayanlar için mükemmel . Devamını dileriz. Konular yerinde ve zamanında oluyo. Bizlerde elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz.
Alternatif olarak teknik ve temel analizlerle videolar cekmeye başladık. Belki yardımcı olur diyerekten. Yorumlarınızı bekleriz. Umarım süreç kimseyi  üzmez

https://youtu.be/f5GP5ygaLRU
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 05, 2017, 08:28:05 PM

Şu "merhaba arkadaşlar ben X, youtube kanalıma hoşgeldiniz" klişesinden ne zaman kurtulacak bu youtuberlar merak içindeyim.
Bir kaç öneri;
-Öncelikle videolarında kendini çok tekrar ediyorsun. Sürekli aynı şeyleri söylüyorsun bazen.
-Ve kanalıma hoşgeldiniz klişesi. Lütfen bırak, seni tanıyan tanıyor, biz tanıyoruz.
-Videonda daha önce yayınladığın başka bir videodan bahsederken o videonun linkini yerleştir ki hemen izleyebilsin merak eden. Tıklanma sayın da artar.
-Bazı kelimelere dikkat etsen güzel olur. Soona yerine sonra, şindi yerine şimdi Smiley

"Merhaba arkadaşlar ben X" ve "kanalıma hoşgeldiniz" klişeleri genelde videoyu ilk defa izleyenler için söylenir ve her videoda tekrarlanır. Herkes Alp'i tanıyor, biliyor olsaydı Alp'in anlattığı konuları Youtube'da değil, Medium'da Steemit'te ya da kendi blogunda anlatması yeterli olurdu değil mi? Youtube'un hedef kitlesi daha çok "kullan at" tarzındaki kullanıcılar. Her videodaki "kanalımı takip edin" klişesi de bu yüzden. Çünkü videoyu izleyen sonraki videoya otomatik olarak geçtiği anda bir daha geriye dönmez...

Benzer mantıkla, Mercedes bayiine giden birine yetkili satıcı "hoşgeldiniz bu Mercedes model bilmem ne" diye anlatmaya başlamazdı. Ne de olsa Mercedes'i bilen biliyor değil mi?
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 05, 2017, 09:23:33 PM

Bir kaç öneri;

"Merhaba arkadaşlar ben X" ve "kanalıma hoşgeldiniz" klişeleri genelde videoyu ilk defa izleyenler için söylenir ve her videoda tekrarlanır. Herkes Alp'i tanıyor, biliyor olsaydı Alp'in anlattığı konuları Youtube'da değil, Medium'da Steemit'te ya da kendi blogunda anlatması yeterli olurdu değil mi? Youtube'un hedef kitlesi daha çok "kullan at" tarzındaki kullanıcılar. Her videodaki "kanalımı takip edin" klişesi de bu yüzden. Çünkü videoyu izleyen sonraki videoya otomatik olarak geçtiği anda bir daha geriye dönmez...

Benzer mantıkla, Mercedes bayiine giden birine yetkili satıcı "hoşgeldiniz bu Mercedes model bilmem ne" diye anlatmaya başlamazdı. Ne de olsa Mercedes'i bilen biliyor değil mi?

Yine çok yararlı bilgiler içeren bir video hazırlamış Alp Bey(Techman) İlk baştaki yorumunuza katılıyorum ama örneğiniz çok saçma olmuş mercedes bayine giden birine bu mercedes'in bilmem ne modeli diye araç anlatılmıyor defalarca al-sat yaptım,büyük ihtimal saçma sapan bir satıcıya denk gelmişsiniz.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 06, 2017, 06:28:04 AM

İnsanımız hemen her konu da olduğu gibi bu güzel çalışma içinde eksiklikleri madde madde sıralamış. Kolaysa bi zahmet siz daha iyisini çekinde sizi de alkışlayalım.

Emeğine sağlık Alp, elbetteki eleştiriler olacak ama biz toplum olarak yapıcı ve geliştirici eleştiri yapma konusunda çalışmalıyız.  Video yu zevkle dinledim ve oldukça bilgilendirici buldum.

Emeğine sağlık yenilerini bekliyoruz.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 06, 2017, 06:51:02 AM

Siz ne boş yapıyosunuz? İçi dolu cümleler kurduğunuzu felan mı sanıyosunuz ne bu tavırlar?

Evet sen baya dolu cümleler kurup bizi aydınlatmışsın teşekkür ederim.

Ben soruları sıralayan arkadaşın sorularına cevap verdim. Hayırdır sen?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 06, 2017, 08:15:06 PM

İnsanımız hemen her konu da olduğu gibi bu güzel çalışma içinde eksiklikleri madde madde sıralamış. Kolaysa bi zahmet siz daha iyisini çekinde sizi de alkışlayalım.

Emeğine sağlık Alp, elbetteki eleştiriler olacak ama biz toplum olarak yapıcı ve geliştirici eleştiri yapma konusunda çalışmalıyız.  Video yu zevkle dinledim ve oldukça bilgilendirici buldum.

Emeğine sağlık yenilerini bekliyoruz.
Basit bir kaç yapıcı eleştiriyi kabul edeceğini düşünüyorum Alp'in. Size ne oluyor? Gördüklerimi yazdım, dikkat eder etmez onun bileceği iş. "Kolaysa bi zahmet siz daha iyisini çekinde sizi de alkışlayalım. " da böylelerinin klişesi sanırım. Ben video çekmem, çekemem. Bunu ben kabul ediyorum. Ama çeken ve bize faydası olan birinin daha iyi olması yönünde bir şeyler yazıyorum, ona katkıda bulunmaya çalışıyorum kendimce.
Eleştirim yıkıcı olsaydı çok daha farklı yazardım. 
Ben Alp'i sever ve takip ederim, daha iyi olması yönünde de düşüncelerimi yazarım. Her zaman pohpohlamaktan iyidir...
Selametle.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Pages: [1]
  Print  

Jump to: