Bitcoin Forum
June 22, 2024, 06:19:34 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Webmoney  (Read 3613 times)
OracionSeis (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
June 17, 2013, 04:53:52 AM

Webmoney BTC ile çalışmaya basladı diye duydum ama ben bu Webmoneyden hiçbir şey nalamadım bilen birileri BTC yi nasıl kullanacagımızı kısaca acıklayabilir mi ?

Time off to sleep ... ( ̄︶ ̄)~
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
June 17, 2013, 05:16:44 AM

Webmoney biraz karışık, çeviri felan berbat olmuş Rusça bilmiyorsan hiç uğraşma derim, Bitcoin desteğide yoktur.
OracionSeis (OP)
Hero Member

View Profile
June 17, 2013, 05:56:16 AM

Webmoney biraz karışık, çeviri felan berbat olmuş Rusça bilmiyorsan hiç uğraşma derim, Bitcoin desteğide yoktur.

http://bitcoin-tr.com/webmoney-bitcoin-hesabi-ekledi/

ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
June 17, 2013, 08:14:44 AM

Ben de deneme amacli actim hesap ama hakkaten cok karisik. Yanlis bir programi yuklemisim (light mi ne) simdi de duzelmiyor, hangi programla baslarsan onla devam ediyor,vs. Hic kullanisli degil yani.

Albert Speer
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
July 05, 2013, 06:32:52 PM

Bitcoin bunu gibi olsun başarılı ya da değil
ghostshirt
Full Member

View Profile
September 22, 2013, 11:02:13 PM

Bugun tekrar webmoney'i inceledim. exchange bolumunde WMX - WMZ bid'lerinde (BTC-USD) guzel firsatlar var aslinda. 117$ gibi rakamlar gordum. Buradan Bitcoin alinip diger borsalarda satilabilir. Tek sorun para gondermekte Smiley Webmoney makinalarindan sanirim Antalya'da bolca var ama tatile gittigimde gorememistm, belki Antalyali arkadaslar biliyorlardir. (Turkpay diye bir Turk sirketinin ismi geciyor). Onun disinda da wmbroker.co.uk diye bir siteden wire yapilabiliyor ama %2 transfer ucreti varmis. Bu site ne kadar guvenilir onu da bilemiyorum. Kendi wire olayi icinse verification istiyor ama o kisma giremedim cunku programi kurmama izin vermedi. Bulmaca gibi yapmislar.

Onun disinda kendi icinde exchange olayi oldugu icin USD - EUR - BTC vs. arasinda arbitraj imkani olabilir. Ama sistem oldukca karisik geldi bana.

Olusturdugum cuzdanlar:

Exchange (WMX - WMZ):

OracionSeis (OP)
Hero Member

View Profile
September 23, 2013, 06:02:56 AM

Bugun tekrar webmoney'i inceledim. exchange bolumunde WMX - WMZ bid'lerinde (BTC-USD) guzel firsatlar var aslinda. 117$ gibi rakamlar gordum. Buradan Bitcoin alinip diger borsalarda satilabilir. Tek sorun para gondermekte Smiley Webmoney makinalarindan sanirim Antalya'da bolca var ama tatile gittigimde gorememistm, belki Antalyali arkadaslar biliyorlardir. (Turkpay diye bir Turk sirketinin ismi geciyor). Onun disinda da wmbroker.co.uk diye bir siteden wire yapilabiliyor ama %2 transfer ucreti varmis. Bu site ne kadar guvenilir onu da bilemiyorum. Kendi wire olayi icinse verification istiyor ama o kisma giremedim cunku programi kurmama izin vermedi. Bulmaca gibi yapmislar.

Onun disinda kendi icinde exchange olayi oldugu icin USD - EUR - BTC vs. arasinda arbitraj imkani olabilir. Ama sistem oldukca karisik geldi bana.

Olusturdugum cuzdanlar:

Exchange (WMX - WMZ):

Antalyadayım bi incelerim buraları

izmitulan
Full Member

Activity: 144

View Profile
September 28, 2013, 03:43:23 PM

Son iki gündür yaşanan dalgalanmalar Webmoney borsasınıda etkiledi, 120$ civarı seyrediyor . 1 haftadır exchage ile ciddi kâr bırakıyordu yeniden düşmesini bekleyecez artık.
izmitulan
Full Member

View Profile
September 28, 2013, 04:01:54 PM

Bu bölüme nerden ulaştınız link verirmisiniz
ghostshirt
Full Member

View Profile
September 28, 2013, 10:51:19 PM

Bu bölüme nerden ulaştınız link verirmisiniz

http://wmeng.exchanger.ru/asp/default.asp adresinden. "Current WM Exchange List" yazan linke tikladim. Sonra da "Buy WMX Sell WMZ" sectim.

Fakat su adreste de farkli exchange olaylari icin alt bolumler listelenmis (rusca olarak): http://eng.exchanger.ru/asp/default.asp
O listede Paypal yeni eklenmis, ayrica banka gonderimi vs de var.
Dedigim gibi sistem cok karisik. Birseyler yapilabilir gorunuyor ama çözebilene Smiley

Bir ara programı tekrar kurmayı deneyeceğim çünkü http://passport.wmtransfer.com/ adresinden hesabımı nasıl olduysa yükseltebildim..

izmitulan
Full Member

View Profile
September 29, 2013, 03:39:46 AM
Last edit: September 29, 2013, 11:10:26 AM by izmitulan

http://wmeng.exchanger.ru/asp/default.asp adresinden. "Current WM Exchange List" yazan linke tikladim. Sonra da "Buy WMX Sell WMZ" sectim.

Fakat su adreste de farkli exchange olaylari icin alt bolumler listelenmis (rusca olarak): http://eng.exchanger.ru/asp/default.asp
O listede Paypal yeni eklenmis, ayrica banka gonderimi vs de var.
Dedigim gibi sistem cok karisik. Birseyler yapilabilir gorunuyor ama çözebilene Smiley

Bir ara programı tekrar kurmayı deneyeceğim çünkü http://passport.wmtransfer.com/ adresinden hesabımı nasıl olduysa yükseltebildim..

Wm keeper light'a geçebilirsin ayarlar bölümünden tüm özellikler açılıyor. WMX ve WMZ cüzdanları oluşturup webmoney içinden exchange yapılıyor. Ama 2 gündür vaziyet bu bekliyoruz o yüzden:

tr-bilgin
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
October 29, 2013, 04:17:52 PM

Merhabalar,

WebMoney hakkında tahminimce Türkiye'deki en fazla bilgiye sahip bir kaç kişiden biriyimdir. Şimdi dilerseniz sorunlarınız hakkında size yardımcı olmak isterim:

Öncelikle WebMoney dünya üzerinde en son baktığım kadarı ile 91.000'den fazla online hizmet ve ürün satan kurum ile anlaşmalıdır. Buradaki temel amaç bu kurumlara hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabiliyor olmanızdır. Ayrıca kişiden kişiye de para gönderebilir ve banka hesaplarınızdan ya da anlaşmalı kurumlardan WebMoney cüzdanınızdaki parayı çekebilirsiniz. Ayrıca sistem içerisinde para birimlerini birbirlerine dönüştürebilirsiniz. Örnek WMZ (USD karşılığı elektronik para)'yi WMX (Bitcoin karşılığı elektronik para)'e dönüştürebilirsiniz gibi.

Şimdi işleyişe gelelim:

Üye olmak için: www.wmtransfer.com/tr adresine gidebilirsiniz. Buradan kayıt ol butonu ile kayıt işlemnizi yaparsınız. Ardından limit yükseltme ve para çekme işleminin açılmasını isteyenler infotr@wmtransfer.com adresine mail atıp onay isteyebilirler. Eğer para çekme gibi bir derdimiz yoksa belli oranlarda para yükleme işlemi ve ödemelerimizi yapmaya hemen başlayabiliriz. Şu an için 3 yükleme şekli var:

1) TurkPay fatura ödeme merkezlerinin ATMleri: Size en yakın olanı arayıp TurkPay'i arayıp öğrenebilirsiniz. Bu kurumun komisyon oranı %10'dur.

2) TAFT telekom fatura ödeme merkezlerinin ATMleri. Size en yakın olanı kendilerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu kurumun komisyon oranı %4'tür.

3) Sistemden talep göndererek WebMoney banka bilgilerini öğrenip ve bu işleminiz için özel bir kod alıp bu kodu açıklamalara yazarak belirtilen banka hesabına havale ya da EFT yapabilirsiniz. Böylece para karşılığı WMZ WebMoney cüzdanınıza yatar.

3. yöntem bir video ile anlatılmıştır: http://www.youtube.com/watch?v=BFW-eXze7AE

Para çekmek için yapmanız gerekenlerin anlatıldığı video: http://www.youtube.com/watch?v=OdDsQy5IgM8

Yani işin kısası sistem aslında oldukça basit. Her türlü sorunuzu destek takımları Türkçe olarak cevaplandırıyor. Olmadı canlı destek Skype hatlarını ekleyip 10-15 dakika da full bir hesap sahibi olabilirsiniz. Skye ID: webmoney.turkiye

Son tavsiyem ise sistemde yapmak istedikleriniz hakkında tek hareket etmeyin. Canlı destek alın ki zaman kaybetmeyin. Ben kullanmaya başladığım zaman bu şekilde bir destek yoktu gerçi. Baya zaman harcamıştım anlayacağım diye.
OracionSeis (OP)
Hero Member

View Profile
October 29, 2013, 05:07:36 PM

Merhabalar,

WebMoney hakkında tahminimce Türkiye'deki en fazla bilgiye sahip bir kaç kişiden biriyimdir. Şimdi dilerseniz sorunlarınız hakkında size yardımcı olmak isterim:

Öncelikle WebMoney dünya üzerinde en son baktığım kadarı ile 91.000'den fazla online hizmet ve ürün satan kurum ile anlaşmalıdır. Buradaki temel amaç bu kurumlara hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabiliyor olmanızdır. Ayrıca kişiden kişiye de para gönderebilir ve banka hesaplarınızdan ya da anlaşmalı kurumlardan WebMoney cüzdanınızdaki parayı çekebilirsiniz. Ayrıca sistem içerisinde para birimlerini birbirlerine dönüştürebilirsiniz. Örnek WMZ (USD karşılığı elektronik para)'yi WMX (Bitcoin karşılığı elektronik para)'e dönüştürebilirsiniz gibi.

Şimdi işleyişe gelelim:

Üye olmak için: www.wmtransfer.com/tr adresine gidebilirsiniz. Buradan kayıt ol butonu ile kayıt işlemnizi yaparsınız. Ardından limit yükseltme ve para çekme işleminin açılmasını isteyenler infotr@wmtransfer.com adresine mail atıp onay isteyebilirler. Eğer para çekme gibi bir derdimiz yoksa belli oranlarda para yükleme işlemi ve ödemelerimizi yapmaya hemen başlayabiliriz. Şu an için 3 yükleme şekli var:

1) TurkPay fatura ödeme merkezlerinin ATMleri: Size en yakın olanı arayıp TurkPay'i arayıp öğrenebilirsiniz. Bu kurumun komisyon oranı %10'dur.

2) TAFT telekom fatura ödeme merkezlerinin ATMleri. Size en yakın olanı kendilerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu kurumun komisyon oranı %4'tür.

3) Sistemden talep göndererek WebMoney banka bilgilerini öğrenip ve bu işleminiz için özel bir kod alıp bu kodu açıklamalara yazarak belirtilen banka hesabına havale ya da EFT yapabilirsiniz. Böylece para karşılığı WMZ WebMoney cüzdanınıza yatar.

3. yöntem bir video ile anlatılmıştır: http://www.youtube.com/watch?v=BFW-eXze7AE

Para çekmek için yapmanız gerekenlerin anlatıldığı video: http://www.youtube.com/watch?v=OdDsQy5IgM8

Yani işin kısası sistem aslında oldukça basit. Her türlü sorunuzu destek takımları Türkçe olarak cevaplandırıyor. Olmadı canlı destek Skype hatlarını ekleyip 10-15 dakika da full bir hesap sahibi olabilirsiniz. Skye ID: webmoney.turkiye

Son tavsiyem ise sistemde yapmak istedikleriniz hakkında tek hareket etmeyin. Canlı destek alın ki zaman kaybetmeyin. Ben kullanmaya başladığım zaman bu şekilde bir destek yoktu gerçi. Baya zaman harcamıştım anlayacağım diye.

Bitcoin nasıl yatırırız hocam

oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
October 29, 2013, 09:10:14 PM

Bugün Webmoney'e yatırdığım Bitcoinleri 5$'a çevirip Steam'e yatırdım  Grin
OracionSeis (OP)
Hero Member

View Profile
October 29, 2013, 10:05:09 PM

Nasıl yaptın onu

tr-bilgin
Newbie
*

View Profile
October 30, 2013, 08:16:43 AM

Nasıl yaptın onu

Diyelim ki 1 Bitcoinin var. Bunu WebMoney para birimlerinden birine çevirebiliyorsun. Bu birim WMX. 1 Bitcoin=1000 WMX. Böylece WebMoney hesabınızda WMX'iniz olur. Dilediğiniz zaman ise bu WMX'i Bitcoin adresinize yönledirebilir ve Bitcoin olarak geri elde edebilirsiniz. Şimdi asıl nokta:

WebMoney içerisinde çeşitli para birimleri vardır:

WMZ (USD karşılığı elektronik para)

WME (Euro Karşılığı elektronik para)

WMR (ruble...)

WMX (Bitcoin karçılığı elektronik paradır)

Yani eğer Bitcoin almak istiyorsanız; Hesabınıza WMZ yükleyebilirsiniz. Daha sonra WMZ->WMX dönüştürme işleminden bu WMZ'i WMX'e yabi USD'yi Bitcon'e çevirmiş olacaksınız.

Bunun için WebMoney'de WMX cüzdanı açmanız gerekli ki zaten WMZ cüzdanı nasıl açtıysanız, aynı şekilde açabilirsiniz.

Zaten yukarıdaki paylaşımımda nasıl WMZ yüklersiniz açıklamıştım.

Sistemde WMZ'yi WMX'e çevirmek için: https://wmeng.exchanger.ru/asp/wmtransnew.asp

Bu adrese gidip gerekli bilgileri girin. İstediğiniz oranı belirtin. Daha sonra teklifinizi SMS doğulama ile bitirin. Böylece dolar karşılığında Bitcoin almış olacaksınız ki çok önemli not: BU DÜŞÜK ORANLARDA BAŞKA BİR YERDE RASTLAMADIM.

Herhangi bir sorunuz olursa dediğim gibi canlı destek alın üşenmeyerek. Ben de farklı bir şekilde öğrenmedim açıkçası.

Bu arada WebMoney inanılmaz geniş bir derya. Oturup inceleyen herkes ama öyle ama böyle finansal açıdan ciddi kazanımlar elde eder. Üşenmeyin adamlar ile görüşmek gerek.
izmitulan
Full Member

View Profile
October 30, 2013, 11:51:02 AM

Herhangi bir sorunuz olursa dediğim gibi canlı destek alın üşenmeyerek. Ben de farklı bir şekilde öğrenmedim açıkçası.

Bu arada WebMoney inanılmaz geniş bir derya. Oturup inceleyen herkes ama öyle ama böyle finansal açıdan ciddi kazanımlar elde eder. Üşenmeyin adamlar ile görüşmek gerek.

Benim cevap alamadığım bi soru belki biliyorsundur. WMX Cüzdanı 'withdrawal' bölümünde şöyle ibareler var:

Deposit returns might be delayed depending on passport level:

personal passport or higher - no delay;
    initial passport - up to 12 hours;
    formal passport or lower - up to 48 hours.

Ben formal passport um ama keeper light a geçtim şimdi limitler yükseldi. Ama bu bekleme konusu ne durumda bilemedim. Bekleme süreleride kısalıyormu keeper light ta, yoksa initial passport şartmı?
tr-bilgin
Newbie
*

View Profile
November 01, 2013, 10:44:41 AM

Benim cevap alamadığım bi soru belki biliyorsundur. WMX Cüzdanı 'withdrawal' bölümünde şöyle ibareler var:

Deposit returns might be delayed depending on passport level:

personal passport or higher - no delay;
    initial passport - up to 12 hours;
    formal passport or lower - up to 48 hours.

Ben formal passport um ama keeper light a geçtim şimdi limitler yükseldi. Ama bu bekleme konusu ne durumda bilemedim. Bekleme süreleride kısalıyormu keeper light ta, yoksa initial passport şartmı?

Burada Formal pasaportunuz onaylı ise 48 saate kadar bekletme olabilir. Ancak bu 48 saat olacak diye bir kaide yok. 1-2 saatte de olabilir.

Keeper değiştirmeniz limit yükseltir ancak pasaport seviyeniz yetki sınırlarınızı ve yetkilendirme sınırlarınızı belirler. Bu açıdan eğer bekleme süresini ortadan kaldırmak istiyorsanız Personal Pasaport a geçmeniz gerekmektedir. Ancak bu ciddi anlamda normal içerikli bir kullanıcı için gerekli değildir. Büyük işlemler yapacak olan kullanıcılara yöneliktir. Ama yine de nasıl olduğunu öğrenmek isterseniz:

http://wiki.wmtransfer.com/projects/webmoney/wiki/Personal_passport_issuance_procedure
Pages: [1]
  Print  

Jump to: