Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:06:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Mart 2018 Altcoinlerin büyük yükselişi  (Read 4231 times)
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
November 16, 2017, 11:24:50 PM

Para hala bitcoin kulvarında. Altlara geçene kadar baya bizi süründürecek piyasa anlaşıldı ! Şurda 3-4 ay var. Yılbaşından sonra ufaktan sinyaller gelir diye umut ediyorum ama mart 2018 tahmininin mayıslara sarkması durumu da azımsanmayacak bir olasılık..
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
November 16, 2017, 11:32:05 PM

Fırlama yapabilecek coinler araştırıyorum şimdiye kadar çok sayıda allabileceğim 2 coin buldum via ve vtc ve aldım mart 2018 e kadar bekleyeceğim bir aksilik olmazsa. Başka coinlerde bakıyorum zec den falan baya ümitliyim aslında ama çok sayıda zaten alamam.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
November 17, 2017, 01:39:29 AM

Marketin %80nini  btc ve türevleri oluşturuyor..Alt bekleyim derken elinizde btc kalmaz..Bırakın alt sevdasını..Btc den gerisi boş...

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 22, 2017, 05:24:30 PM

Bazıları btc'yi savunuyor bazıları altı. Ama şunu kabul edin alttaki kısa süreli kazançları btc'de düşük yatırım miktarlarıyla yakalamak malesef imkansız.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
teraviboys68
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

Earn with impressio.io

View Profile
November 22, 2017, 05:37:10 PM

Mart diye bir tarih vermek bence yanlış. Yükseliş illa olacak belki yarın belki yarından yakın Smiley

▰▰▰▰▰▰      IMPRESSIO     ▰▰     THE FUTURE OF INVESTING      ▰▰▰▰▰▰
Lightpaper   ▰   ✔ Instant Withdrawals  ✔ Team with a huge experience in the field   ▰   Facebook
Telegram   ███  ✔ 5% Partner Commission  ✔ Automated system for investors   ███   Twitter
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
November 22, 2017, 05:53:46 PM

altların yükselmesi için bitcoinin durulması lazım. o zaman altcoinleri izleyin derim..
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
November 22, 2017, 06:38:46 PM

tl dolar karşısında değer kazansa, atıyorum dolar 2 tl olsa aldığımız hemen herşey fiyat bazında çok fazla değişmezdi. örneğin: benzin, petrol 40 dolarken ve dolar 2,5-3 tl arası iken 4.5 tl/litre fiyattayken dolar 3,96 tl petrol 63 dolarken de 5,7 tl. geçmiş tecrübelere dayanarak söylüyorum dolar tekrar 2 tl olsa petrol de yine 40 dolara düşse maximum düşeceği yer 4.5 tl'dir benzinin...400 bin tl'lik evin fiyatı da pek fazla değişmezdi, geçen sene 400 bine satılan ev şimdi de hemen hemen aynı fiyatta...ithal mallarda bir miktar daha indirim olabilirdi belki otomobil, altın, ilaç vs...

şimdi btc spekülasyonla artarken altcoinlerin satoshi olarak bu denli düşmesi bana göre ilüzyondur, manipülasyondur. neden? çünkü altcoinler her ne kadar dolarla ifade edilse de btc cinsinden işlem görüyor ve btc ne kadar artarsa artsın (tether ve ethereum marketi saymazsak) değeri satoshi yani btc ile belirleniyor, tetherin ne olduğu belli değil, sürekli yenisi basılan kontrol mekanizması şüpheli... bu arada bir sürü geleceği olan proje altcoin 3-5k btc ile alınacak hâle geldi, stratis 43k btc, elastic 2700 btc, edgeless 7k btc vs vs...
yani btc'yi tl gibi görürsek (dolar da bildiğimiz dolar olmaya devam etsin) 6-7 ay önce 450k btc'yi gören stratis ile o fiyattan (tl=btc) 5 ay sonra stratis + elastic + edgeless + BAT+ doge+ KNC+ GameCredits + syscoin++++++++... birçok coini alabilecek bir hacimden bahsediyoruz. bu sadece stratisle ilgili olan hacim, bunun etc'si var, ripple'ı var, ethereum'u var.. var oğlu var...

dolar şu an "değerli" statüsünde olduğu gibi btc de aynı durumda! yalnız bu böyle gidemez yoksa altcoinler 1 btc ile alınacak hâle gelecek zaten bu yüzden arada bir pump yapıp geri çekiliyor ki hareket olsun, mevcut deflasyon sürecini uzatıp fiyatları süründürüyorlar. bir yerden sonra mecburlar altları arttırmaya, isterse btc 100 bin dolar olsun, elleri mahkum. bcc birkaç hafta daha oyaladı, sırada btc gold olabilir bilemiyorum belki btc ile oynayacaklar bir süre daha amma velakin kesin olan birşey varsa o da btc'ler eninde sonunda piyasaya çıkacak, piyasaya para arzı (btc) artacak, satoshiler bollaşacak ve altcoinler müthiş değerlenecek. kısaca söylemek gerekirse fiyatlarda enflasyon olacak, umarım zimbabwe'deki mugabe yönetimi gibi hiper enflasyon olur ve bu deflasyon sona erer. Cheesy Wink Aksi durumda deflasyon enflasyondan daha tehlikelidir, uzun sürmesi durumunda durgunluk olur, piyasa küçülür, kriz olur, kripto para piyasası çöker. ytd

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
November 22, 2017, 06:48:31 PM

tl dolar karşısında değer kazansa, atıyorum dolar 2 tl olsa aldığımız hemen herşey fiyat bazında çok fazla değişmezdi. örneğin: benzin, petrol 40 dolarken ve dolar 2,5-3 tl arası iken 4.5 tl/litre fiyattayken dolar 3,96 tl petrol 63 dolarken de 5,7 tl. geçmiş tecrübelere dayanarak söylüyorum dolar tekrar 2 tl olsa petrol de yine 40 dolara düşse maximum düşeceği yer 4.5 tl'dir benzinin...400 bin tl'lik evin fiyatı da pek fazla değişmezdi, geçen sene 400 bine satılan ev şimdi de hemen hemen aynı fiyatta...ithal mallarda bir miktar daha indirim olabilirdi belki otomobil, altın, ilaç vs...

şimdi btc spekülasyonla artarken altcoinlerin satoshi olarak bu denli düşmesi bana göre ilüzyondur, manipülasyondur. neden? çünkü altcoinler her ne kadar dolarla ifade edilse de btc cinsinden işlem görüyor ve btc ne kadar artarsa artsın (tether ve ethereum marketi saymazsak) değeri satoshi yani btc ile belirleniyor, tetherin ne olduğu belli değil, sürekli yenisi basılan kontrol mekanizması şüpheli... bu arada bir sürü geleceği olan proje altcoin 3-5k btc ile alınacak hâle geldi, stratis 43k btc, elastic 2700 btc, edgeless 7k btc vs vs...
yani btc'yi tl gibi görürsek (dolar da bildiğimiz dolar olmaya devam etsin) 6-7 ay önce 450k btc'yi gören stratis ile o fiyattan (tl=btc) 5 ay sonra stratis + elastic + edgeless + BAT+ doge+ KNC+ GameCredits + syscoin++++++++... birçok coini alabilecek bir hacimden bahsediyoruz. bu sadece stratisle ilgili olan hacim, bunun etc'si var, ripple'ı var, ethereum'u var.. var oğlu var...

dolar şu an "değerli" statüsünde olduğu gibi btc de aynı durumda! yalnız bu böyle gidemez yoksa altcoinler 1 btc ile alınacak hâle gelecek zaten bu yüzden arada bir pump yapıp geri çekiliyor ki hareket olsun, mevcut deflasyon sürecini uzatıp fiyatları süründürüyorlar. bir yerden sonra mecburlar altları arttırmaya, isterse btc 100 bin dolar olsun, elleri mahkum. bcc birkaç hafta daha oyaladı, sırada btc gold olabilir bilemiyorum belki btc ile oynayacaklar bir süre daha amma velakin kesin olan birşey varsa o da btc'ler eninde sonunda piyasaya çıkacak, piyasaya para arzı (btc) artacak, satoshiler bollaşacak ve altcoinler müthiş değerlenecek. kısaca söylemek gerekirse fiyatlarda enflasyon olacak, umarım zimbabwe'deki mugabe yönetimi gibi hiper enflasyon olur ve bu deflasyon sona erer. Cheesy Wink Aksi durumda deflasyon enflasyondan daha tehlikelidir, uzun sürmesi durumunda durgunluk olur, piyasa küçülür, kriz olur, kripto para piyasası çöker. ytd

yani genel olarak yazdiklarinizdan cok  şey anladim da bi kısmını da anlamadim. örnek olarak  " bu böyle gidemez yoksa altcoinler 1 btc ile alınacak hale gelecek" derken anlatilmak istenen nedir gerçekten cok merak ettim.ama genel olarak ilk dedikleriniz de doğrusunuz. ben de  mesela bu tether'in durduk yere saçma sapan  karşiliksiz şekilde basilip piyasanin içine edilmesi ( her ne kadar banka da dolar olarak  basilan tether'in karşiliginin gösterildiği iddia edilse de ve kontrol  edildigi söylense de ben inanmiyorum buna artık ) altların hepsinin içine etmiş durumda.  btc de anlık düşüşler olurdu ara ara   o ara insanlar altlara felan geçerlerdi şimdi hiç öyle şeyler olmuyor btc yi bi şekilde yukarı zıplatiyorlar sürekli. adamlar bedava btc almanin yolunu bulmuşlar bas tether ' i al btc'yi koy piyasanin içine yani. yarın öbür gün bu tether patlarsa ne olacak  cok merak ediyorum
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
November 22, 2017, 07:03:45 PM

yani genel olarak yazdiklarinizdan cok  şey anladim da bi kısmını da anlamadim. örnek olarak  " bu böyle gidemez yoksa altcoinler 1 btc ile alınacak hale gelecek" derken anlatilmak istenen nedir gerçekten cok merak ettim.ama genel olarak ilk dedikleriniz de doğrusunuz. ben de  mesela bu tether'in durduk yere saçma sapan  karşiliksiz şekilde basilip piyasanin içine edilmesi ( her ne kadar banka da dolar olarak  basilan tether'in karşiliginin gösterildiği iddia edilse de ve kontrol  edildigi söylense de ben inanmiyorum buna artık ) altların hepsinin içine etmiş durumda.  btc de anlık düşüşler olurdu ara ara   o ara insanlar altlara felan geçerlerdi şimdi hiç öyle şeyler olmuyor btc yi bi şekilde yukarı zıplatiyorlar sürekli. adamlar bedava btc almanin yolunu bulmuşlar bas tether ' i al btc'yi koy piyasanin içine yani. yarın öbür gün bu tether patlarsa ne olacak  cok merak ediyorum

demek istediğim stratis'in marketcap değeri aylar önce 450k btc iken şu an 43k btc, eğer para birimi yani btc hızla artmaya devam eder ve altlar da sürekli düşmeye devam ederse stratis, 1btc=100k dolar olsa 4k btc'ye düşer, 1 btc 1 milyon dolar olsa stratis 400 btc ile alınabilecek bir proje haline gelir. şu an piyasanın yaşadığı durum deflasyondur, paranın değer kazanması yani. "deflasyonist süreç yaşayan ekonomide borcun reel değeri sürekli artacağından kimse borçlanmak istemez, krediler durur. ayrıca fiyat düşüşü nedeniyle harcamalar ertelenme eğilimindedir. bu iki durumun genel sonucu ekonomik durgunluktur. bu nedenlerle istenen bir durum değildir." bu açıdan bakıldığında da eskiden sadece ethereum'un ulaştığı günlük 100-200k btc hacimler bugün bütün bir altcoin piyasasında ancak görülebiliyor. yani herkes bekliyor, btc artacak, artıyor da, satoshi bazında fiyatlar düşecek düşüyor da! bu durgunluktur, iyi birşey gibi görünse de sonu felaket olabilir. bundan kurtulmanın tek yolu var o da enflasyon.
"-para arzının azalması -mal arzının azalması -para talebinin artması -mal talebinin azalması" bu durumun tersine çevrilmesi gerekiyor.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
November 22, 2017, 07:04:59 PM

tetherde yaşanan sıkıntılar devam eder umarim. o para altcoinlere lazim
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
November 22, 2017, 08:41:08 PM

Arkadaşlar anlayamadığınız şey çoğu coin zaten şuan çok yüksek. O yüzden mart = dump

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
November 22, 2017, 08:59:47 PM

Arkadaşlar anlayamadığınız şey çoğu coin zaten şuan çok yüksek. O yüzden mart = dump

Mart 2017'de zaten altcoinlerin büyük yükselişini yaşadık. Hepimiz paramızı en az yirmiye katladık. O zaman piyasadan para kazanmak varken piyasadan çıkan adam şimdi gelmiş 2018'de aynı şeylerin olmasını bekliyor. Geçiniz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 22, 2017, 09:07:56 PM

Bana göre 2018 yılı bitcoin içinde altcoinler içinde pump yılı olacak umarım yanılmam,özellikle sağlam projeli pump günlerini bekleyen altcoinlerin olduğunu düşünüyorum alıp tutmak lazım altcoinleri.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 22, 2017, 09:11:44 PM

Kaynak olmadan bu başlık hiç olmamış ne olacağı hiç  belli olmuyor.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266

View Profile
November 22, 2017, 09:15:55 PM

Keşke olsa ama bu kadar tahmin edilmesini istemezler piyasayı yönlendirenler.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 22, 2017, 09:20:28 PM

açıkçası benim umudum falan kalmadı her ay, aybaşı olur gibi bitcoin fork olacak sanırım...böyle olursa bu altlar çıkamaz..başka fırsatlar kovalamak lazım
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
November 22, 2017, 09:37:17 PM

Böyle giderse bitirecekler gibi altcoinleri.Biter mi bilmem ama bu güvensizlik ortamı fiyat düşüşü oldukça bitcoinden geçişler zor olur altcoinlere.
Umarım tekrar bahar havası gelirde altcoinlere biraz moralimiz yerine gelir.
Shcirocco
Member
**

Activity: 120
Merit: 11

View Profile
November 23, 2017, 12:03:44 AM

Böyle bir piyasada,böyle bir dönemde o tarihte ne olacağı yada neye yatırım yapılırın konuşulması bence çok saçma.
Bugün değerlenir diyebileceğimiz bir altcoin o gün piyasadan bile kalkmış olabilir.Açıkçası bu piyasa belli bi düzene oturmadan 1 hafta sonrasını bile konuşmak mantıksız oluyor.Hee tabi inandığın coin vardır o başka Hodl dersin çekilirsin köşeye beklersin martı Smiley
Örnek benim var > Bitcoin. Smiley
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
November 23, 2017, 01:54:37 AM
Last edit: December 13, 2017, 12:29:25 PM by madcoin

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da bir altcoin pump dönemi yaşanacaktır bence, mart olur, nisan olur, haziran olabilir... piyasanın döngüsünü yaşaması gerekir, akın akın yeni yatırımcı da geliyor, ümitsizliğe kapılmak için 2018 yılı çok erken bence. 2017 yılında marketin bu rakamlara ulaşacağı bekleniyor muydu.
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
November 23, 2017, 02:01:06 AM

Dash monero şimdide Bitshares pump erken başlamış gibi görünüyor. Bitshares için konuşacak olursam Mart ayında Venüs'te olabilir çünkü alımlara ve grafiğe baktığımda yükseliş trendi devam ediyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  

Jump to: