Bitcoin Forum
April 27, 2024, 03:25:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: USDT Fonu için fikir önerileri  (Read 1132 times)
SCAPA (OP)
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 01:48:19 PM

Arkadaşlar selam
Uzun süredir aranızdayım. Eski hesabımı (Taliskerdarkstorm) devrettiğim için bu hesapla karşınızdayım.
bir süredir trade için bot kullanıyorum.
Botu btc-altcoin paritelerinde kullanmanın hem para kaybettirdiği hem de ongorulemez sonuclar doğuracağı için botumu usdt*altcoin paritelerine yönlendirdim.
İnanılmaz stabil bir şekilde al sat yapıyor.
Örnek vermem gerekirse xrp çok uzun zamandır 0.18-0.22 dolar arasında gidip geliyor. oyle btc'deki gibi 24000lerden 3000lere düşmüyor.
Dolayısı ile bot Gunthar'ın da soylediği gibi günlük ortalama %1 gibi bir kar elde ediyor.
Tabi ben her türlü ihtimale karşı paramın yarısını usdt de tutup ani düşüşlerde botun terste kalma ihtimaline karşı korunmaya çalışıyorum.

Şimdi şöyle bir önerim var.
Burada bot almak isteyip fiyatından dolayı alamadığını biliyorum. ben de botu bu ufak yatırımcıların kullanımına açmak istiyorum.

1- 100 usdt bir pay olacak şekilde 100 paylık bir fon oluştursam
2- fonun bitiş tarihini başlangıç tarihi itibariyle 100 gun olarak belirlesem?

sisizn düşünceleriniz ne olurdu? katılır mıydınız?
1714231511
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714231511
Reply with quote  #2

1714231511
Report to moderator
1714231511
Hero Member
*

Ignore
1714231511
Reply with quote  #2

1714231511
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714231511
Hero Member
*

Ignore
1714231511
Reply with quote  #2

1714231511
Report to moderator
1714231511
Hero Member
*

Ignore
1714231511
Reply with quote  #2

1714231511
Report to moderator
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
November 07, 2017, 01:58:54 PM

düşük rakam olması güzel, 10$ la katılsak. sadece 45 gün %1 yapsa (zararına satış yapmamayı açtığınızı varsayıyorum) 15 dolar olur.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
November 07, 2017, 02:16:44 PM

deneyelim. Smiley 10 dolar da ben katılayım. bak şimdiden 2 yatırımcı buldun bile.

altcoin/usd üzerine eğildiğin zaman hedefindeki coinler ve kullanacağın borsalar sınırlanıyor.
Poloniex de çalıştırıyorsan : Bitcoincash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Litecoin, Stellar, Ripple, Zcash, Dash, Augur
bittrex de çalıştırıyorsan : Bitcoincash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Litecoin,, Ripple, Zcash, Dash, Omisego, Neo

yanılıyor muyum?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 07, 2017, 02:51:47 PM

Mantıklı görünüyor. Hatta epey mantıklı görünüyor.
Pozisyondan çıkış oranlarını coine göre güzel ayarlayabilirseniz güzel başarılara imza atabilirsiniz.
SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 07, 2017, 05:04:43 PM

deneyelim. Smiley 10 dolar da ben katılayım. bak şimdiden 2 yatırımcı buldun bile.

altcoin/usd üzerine eğildiğin zaman hedefindeki coinler ve kullanacağın borsalar sınırlanıyor.
Poloniex de çalıştırıyorsan : Bitcoincash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Litecoin, Stellar, Ripple, Zcash, Dash, Augur
bittrex de çalıştırıyorsan : Bitcoincash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Litecoin,, Ripple, Zcash, Dash, Omisego, Neo

yanılıyor muyum?

murathan hocam selamlar Smiley
ico ile ilgili gorusmemizden sonraki ilk gorusmemiz bu fon vasıtasıyla oldu:)
bittrexte çalıştırıyorum ve evet haklısınız biraz sınırlanıyor işlemler. Fakat dediğim gibi fiyatların stabil oluşu riskleri en aza indiriyor.
Fakat tabiki 30 coinde çalıştırıyormuş gibi çok miktarda al sat yapmıyor. daha az yapıyor.
ben bir süredir 200 usdt ayırıp her işleme 20 usdt limit belirledim.
20 dolarlık işlemlerden ilk 24 saat içerisinde 1100 ddolar hacimlik işlem yaptı (al-sat toplam 55 işlem)
toplam 2.1 dolar kar etti.
diğer çalıştırdığım gunlerde de aşağı yukarı aynı performansı sergiledi. tabi bu arada ben hep kar miktarını %1-2 civarında tuttuğum için kar oranı dusukte kaldı.
tabi bu arada 200 usdt bota ayırdığım için 200 usdt de başka hesapta tutarak botun terste kaldığı durumlarda (örneğin 302 usdt eth almış ama eth 270 usdt ye kadar dustu burda mudahale edip 280 civarı yine aynı miktarda alım yaparak durumu kurtardım.) alımlara mudahale etmem gerekti.

yani merak edenler için söylüyorum bot mucizeler yaratmıyor ama takip ettiğiniz sürece trade e ayırdığınız zamanda büyük tasarruf sağlıyor.
Ben bi pay 100 usdt demiştim ama sanırım daha ilk fon olduğundan siz 10 usdt hak gördünüz. hiç problem değil. 1 pay 10 usdt olsun. toplayabildiğimiz miktar ile işlemlere başlarız.

ayrıca belirtme gereği duyduğum bir konu var. şu an birisi forumdan (kendisi isterse kimliğini açıklayabilir) ikisi forum dışından ve ben olmak üzere 4 kişilik bir mini fonu yonetiyorum.Bu fona başlayabilirsek kendi mini fonumuzda topladığımız miktara ilave yaparak işlemlere başlayacağım. bunu da bilginize sunarım Smiley
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 07, 2017, 07:48:34 PM

Eski fonlara nazaran %100 garanti fonlar bile 1 yıldır parayı ödeyemiyor siz Newbie nasıl fon olusturacaksınız merak ediyorum
2. sorum madem bot kazandırıyor neden sen kullanmıyorsun. ( yeterli bütçem yok deme kimse inanmaz )
SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 07, 2017, 08:10:53 PM

Eski fonlara nazaran %100 garanti fonlar bile 1 yıldır parayı ödeyemiyor siz Newbie nasıl fon olusturacaksınız merak ediyorum
2. sorum madem bot kazandırıyor neden sen kullanmıyorsun. ( yeterli bütçem yok deme kimse inanmaz )
Smiley
kardeşim ben botu zaten kullanıyorum. benim milletin parasını alıp işletip komisyon alma derdim yok. farkettiysen bi ucret falan belirtmedim. banane milletin 50 100 dolar parasından. ben dedim ki "bot almaya parası yetmeyenler için böyle bir fon oluşturabilirim. siz ne dersiniz?"
sen de gelmiş bunu diyebiliyorsun. sığır seni.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 07, 2017, 08:30:07 PM

Smiley
kardeşim ben botu zaten kullanıyorum. benim milletin parasını alıp işletip komisyon alma derdim yok. farkettiysen bi ucret falan belirtmedim. banane milletin 50 100 dolar parasından. ben dedim ki "bot almaya parası yetmeyenler için böyle bir fon oluşturabilirim. siz ne dersiniz?"

Milleti tırtıklayacak başka yer bulun yok parası olmayanmış yok bilmem ne artık yan hesaplara dadandınız demi bundan sonra size fon mon yok hadi güle güle başka kapıya. Milletin size kaptıracak parası yok.
SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 07, 2017, 08:43:32 PM

Smiley

Milleti tırtıklayacak başka yer bulun yok parası olmayanmış yok bilmem ne artık yan hesaplara dadandınız demi bundan sonra size fon mon yok hadi güle güle başka kapıya. Milletin size kaptıracak parası yok.
tam kesimlik sığırmışsın.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
November 07, 2017, 09:17:54 PM

güzel fikir gunbot un sıkıntısı altcoin/btc sarsıntılarına dayanıksız ancak stabil piyasalarda makul getiriler yakalıyor. dediğin gibi ether/USD paritesine baktığında mesela uzun süredir aynı gidiyor ama ether/USD paritesi 0.055 den 0.038 e düştü şimdi 0.041

dediğin mantıklı olabilir. neticede bitcoin değil herkes varlığını USD hesaplıyor.

bende bireysel katılabilirim neden olmasın...

udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
November 07, 2017, 09:42:00 PM

ufak bir miktar ben de katilabilirim. usd ye gore zarar etmek zor.
SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 08, 2017, 07:32:41 AM

Fikri desteklediğiniz için teşekkürler. Ben de "botu acaba usdt paritesinde çalıştırdığımı soyleyince bana salak diyecekler mi?" diye düşünüyordum Grin
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
November 08, 2017, 08:38:02 AM

Bana da mantıklı geldi, biz hesaplamaları yaparken hep bitcoin olarak hesaplıyoruz karı ancak mantıken yatırım usd üzerinden ise altlardaki oynamalar ne yöne olursa olsun dolar karşılığında bir kar görülebiliyor, bana da çok mantıklı geldi belki katılabilirim ben de.
SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 08, 2017, 05:24:05 PM

işte tam şu andaki tablodan bahsediyorum. bitcoin 7660 dolara dayandı. tüm altcoinler btc karşısında değer kaybetti. ama usdt karşısında hepsi değerleniuyor.
Bot %2 kar ile ayarladığım tüm coinlerden satış yaparak çıktı. eğer btc*alt paritesinde işlem yapıyor olsaydım tüm para terste kalmıştı.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
November 08, 2017, 08:07:00 PM

işte tam şu andaki tablodan bahsediyorum. bitcoin 7660 dolara dayandı. tüm altcoinler btc karşısında değer kaybetti. ama usdt karşısında hepsi değerleniuyor.
Bot %2 kar ile ayarladığım tüm coinlerden satış yaparak çıktı. eğer btc*alt paritesinde işlem yapıyor olsaydım tüm para terste kalmıştı.

cidden cok mantikli. fonu ne zaman acmayi dusunuyorsunuz? yatirimi nasil toplayacaksiniz?
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 08, 2017, 08:44:23 PM

Fon hakkında detayları netleştirirseniz ve şartlarda bana uygun olursa ben de fona katılmayı düşünüyorum.Umarım kazançlı bir işin temelleri atılıyordur bu konuda. Grin

SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 08, 2017, 08:46:48 PM

cidden cok mantikli. fonu ne zaman acmayi dusunuyorsunuz? yatirimi nasil toplayacaksiniz?

Merhaba. ya aslında fon nasıl toplanır yönetilir çok bir fikrim yok. hatta şöyle bir önerim var üstatlara. birisi fona escrow olsun mesela.  Fon kendisinde toplkansın.  btc ye çevrilip kendisinde kalsın. Ben de aynı zaman dilimi içerisinde toplanan btc kadar btcyi usdt ye çevireyim ve botta çalışmaya başlasın. fon bitimi (100 gün) esnasında ben fona katılımda bulunan arkadaşlara paylarını dağıtınca escrow olan dostumuz elindeki btc yi bana versin.
Tamamen güvenilir bir fon olmasını sağlayabiliriz böylelikle. Ne dersiniz?
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 08, 2017, 09:37:34 PM

Merhaba. ya aslında fon nasıl toplanır yönetilir çok bir fikrim yok. hatta şöyle bir önerim var üstatlara. birisi fona escrow olsun mesela.  Fon kendisinde toplkansın.  btc ye çevrilip kendisinde kalsın. Ben de aynı zaman dilimi içerisinde toplanan btc kadar btcyi usdt ye çevireyim ve botta çalışmaya başlasın. fon bitimi (100 gün) esnasında ben fona katılımda bulunan arkadaşlara paylarını dağıtınca escrow olan dostumuz elindeki btc yi bana versin.

Bu şekilde olması akıllarda soru işareti de bırakmaz. Fon detaylarını da  ayrıca belirtirseniz  epey bir katılımın olacağını düşünüyorum.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
SCAPA (OP)
Newbie
*

View Profile
November 08, 2017, 09:53:08 PM

bikaç gün daha bekleyip farklı fikirleri dinlemek istiyorum konu ile iligli. Fon fikrini ileriye taşıyacak bir fikir gelirse erken davranıp onu kaçırmış olmak istemem.
Fonda dağıtacağımız paylar ufak gibi gözükse de zaten fonu açma sebebim bot alacak parası olmayıp ufak miktarlar ile yatırım yapanlara yardımcı olmak. İlginiz için de teşekkürler. bir öneriniz olursa paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
November 08, 2017, 10:21:10 PM

usdt fonu için btc toplamak mı? doğru mu anladım? teyit edebilir misin? 0.013 btc topladın.(100$)  escrow'da durdu ve kendine ait olan 100usdt ile işleme başladın. 100gün sonra %10'kar ettik.
110$'ı herkese dağıttın ve escrow sana 0.013 btc verdi?. fakat btc'nin dolar kaybında yatırımcılar değil sen kaybedeceksin. btc'nin değer kazanmasında yatırımcılar zararda ama kağıt üstünde kazanacaklar. (umarım yanlış anlamışımdır)

kısaca demek istediğim. usdt fonu yapıyorsan, usdt göndermeliyiz sana/escrow'a  btc değil.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: