Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:38:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: Forumdaki Gençler  (Read 562 times)
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
November 07, 2017, 01:59:38 PM

Yalnız olmadığımı biliyorum hadi belli edin kendinizi Smiley
1715467137
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715467137
Reply with quote  #2

1715467137
Report to moderator
1715467137
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715467137
Reply with quote  #2

1715467137
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
orcungunay
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 4

View Profile
November 07, 2017, 04:10:58 PM

Ben de gencim de ne alaka?
Ebat
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
November 07, 2017, 04:35:53 PM

ne alaka simdi harbiden?
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 04:52:05 PM

Özel bi amacı yok konunun ama liseli ve üniversitelilerin bu dünyanın içinde olması  beni mutlu ediyor. Etrafınızda durum nedir arkadaşlarınız ve yakından tanıdıklarınız ilgili mi buradaki konulara? Siz anlatıyor musunuz çevrenize bu dünyayı? Genç nüfusun Blockchain ve onu benimsemiş kripto paralarla içli dışlı olduğunu daha çok görmek isteriz degil mi?
Afandoras
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 07, 2017, 04:58:43 PM

Özel bi amacı yok konunun ama liseli ve üniversitelilerin bu dünyanın içinde olması  beni mutlu ediyor. Etrafınızda durum nedir arkadaşlarınız ve yakından tanıdıklarınız ilgili mi buradaki konulara? Siz anlatıyor musunuz çevrenize bu dünyayı? Genç nüfusun Blockchain ve onu benimsemiş kripto paralarla içli dışlı olduğunu daha çok görmek isteriz degil mi?

Başkan malesef bizim türk insanımız pek yardımcı değil.Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Bilgi paylaşımı sıfır. Facebookta telegramda tomarla grup var herkes analizer developer olmuş. Forumda bilgi amaçlı paylaşım yapanda pek yok,,Beyler bayanlar merdivenden KAYANLAR,

bitkart
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 05:14:57 PM

Vay gençler sizi burda görmek güzel. Keşke bende üniversite yıllarında bitcoin ile tanişsaydım şimdi milyonerdim. Siz de affetmeyin arttırabildiğiniz kadar btc alın.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 05:25:10 PM

Başkan malesef bizim türk insanımız pek yardımcı değil.Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Bilgi paylaşımı sıfır. Facebookta telegramda tomarla grup var herkes analizer developer olmuş. Forumda bilgi amaçlı paylaşım yapanda pek yok,,Beyler bayanlar merdivenden KAYANLAR,
Ben olabildiğince yakın arkadaşlarıma ve akrabalarıma olayı temiz ve anlasılır şekilde açıyorum. Ciddi anlamda hayatına yön verenler oldu anlatımlarımla. Herkes ipin ucundan tutsa da bu treni bari kacirmasak ülke olarak
Afandoras
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 07, 2017, 05:42:31 PM

Şuan yer altındaki petrol ile kripto paranın bir farkı yok. Merkez bankası başkanı hala incelioruz, takipteyiz, ilgileniyoruz. Ortada hiçbişe yok. Ezelden beri ülkece herşeyi kaçırdık. Bu sefer söz sahibi olalım artık..

whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 06:02:31 PM

Şuan yer altındaki petrol ile kripto paranın bir farkı yok. Merkez bankası başkanı hala incelioruz, takipteyiz, ilgileniyoruz. Ortada hiçbişe yok. Ezelden beri ülkece herşeyi kaçırdık. Bu sefer söz sahibi olalım artık..
Aslında gelişmekte olan ülkeler arasında Blockchain teknolojisini anlama ve kripto paralara olan yaklaşımda ön planda sayılırız. Girişimler arttığında gelişmiş ülkeler ile aynı kefeye girmememiz için bir sebep yok. Bizim ilgilendiğimiz oranda geri dönüşümü olan bir teknoloji sonuçta.
fazlioz
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 07, 2017, 06:06:37 PM

Aslında gelişmekte olan ülkeler arasında Blockchain teknolojisini anlama ve kripto paralara olan yaklaşımda ön planda sayılırız. Girişimler arttığında gelişmiş ülkeler ile aynı kefeye girmememiz için bir sebep yok. Bizim ilgilendiğimiz oranda geri dönüşümü olan bir teknoloji sonuçta.
Girişimler açısından çok başarılı olmasakta. Forum kullanımına bakarsak sayılı ülkelerden sayılırız diye düşünüyorum. Şurada 8-10 ülke aktif. :-)
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 06:49:26 PM

Girişimler açısından çok başarılı olmasakta. Forum kullanımına bakarsak sayılı ülkelerden sayılırız diye düşünüyorum. Şurada 8-10 ülke aktif. :-)
Ben forumdan bahsetmiyorum. Ciddi organizasyonlar gerçeklesiyor ülkemizde. Üst düzey banka yetkilileri, yatırımcı şirketlerin Ceoları, kripto para uzmanları bir araya gelip kapsamli konferanslar düzenliyolar. Ekonomi bakanı kripto paraların ekonomiyi şekillendirebileceğinden bahsediyor, forumdaki aktiflikte göz ardı edilemez gercekten. Artık girişimciler önderliğinde yaygınlaştırıp dünyaya net PR yapmamız lazım ve bunun için uğraş veriliyor ciddi anlamda.
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
November 07, 2017, 06:55:13 PM

Gençler siz siz olun "Bilgi paylaştıkça çoğalır" sloganını unutmayın Smiley Eskiden forumlarda bu slogan çok vardı ama zaman kazanma zamanı olunca bu biraz azaldı. Sözüm meclisten dışarı.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 07:29:08 PM

Gençler siz siz olun "Bilgi paylaştıkça çoğalır" sloganını unutmayın Smiley Eskiden forumlarda bu slogan çok vardı ama zaman kazanma zamanı olunca bu biraz azaldı. Sözüm meclisten dışarı.
Ben unutmamakla kalmayıp uyguluyorum da. İnsanlara Blockchain teknolojisini rahatça anlayabilecekleri kaynaklar gösteriyorum ve kendi cümlelerimle de anlatıyorum, daha sonra kripto paraların bu zincirdeki yerini tanıtıyorum. Geçen yaz dayıma bu konuları detaylıca anlattığımda içine araştırma şevki geldi. Çok şey biliyor şu an. Bu sene Haziran ayında 2. Bir ev alacaktı fakat 50 tane Bitcoin aldı ve şimdilerde çalıştığı şirkette iş arkadaşlarıyla yaygın şekilde Blockchain ve kripto paralar üzerine araştırmalar yapıyorlar. Keza liseden sınıf arkadaşlarım ve öz abim, hepsinin belli yatırımları var altcoin olsun Bitcoin olsun. Gündemden uzak kalmasınlar diye görüp okuduğum tüm kaynakları tek tek iletiyorum onlara. Çok uğraşsam da, yüzlerce soru cevaplasam da insanların çağı yakalamalarını sağlamak hoşuma gidiyor. Bu arada hiç kimseye şunu al şu kârlı bu tutar gibi şeyler söylemiyorum. Onlara kendi kararlarını alacak seviyeye kadar eşlik ediyorum. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler...
sariyelek
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 07, 2017, 09:13:12 PM

Sevgili whynoyBTC ben bu işi yeni öğrenmeye başladim ve nerden başlayabilirim yönlendirebilirseniz çok sevinirim hangi kaybaklara bakmalı nerden başlamalı ?
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 07, 2017, 09:19:10 PM

Valla mutlu oluyorum böyle gençleri buralarda bu kadar hevesli gördükçe. İnşallah kaybedip soğumazsınız gençler.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 09:31:03 PM

Sevgili whynoyBTC ben bu işi yeni öğrenmeye başladim ve nerden başlayabilirim yönlendirebilirseniz çok sevinirim hangi kaybaklara bakmalı nerden başlamalı ?
Genel olarak yanıtlamak gerekirse internette Bitcoin'i tanımlayan, geliş serüvenini anlatan Türkçe kaynaklar mevcut. Kafanızda bir şeyler oluşturduktan sonra Bitcoin'in Blockchain'in neresinde olduğunu kavramanız önemli. Bu forum insana başlangıçta çok şey katar. Yeni başlayanlar kısmında bolca takılmanız, başlıkları takip etmeniz ve aklınıza takılanları sormanız size çok fazla bilgi kazandıracaktır. Alternatif coinlerle al sat yapmaksa amacınız, birçok projenin hedefini geleceğe yönelik planlarını İngilizce seviyeniz yeterli ise kendi sitelerinden öğrenebilirsiniz. Yeterli değilse yine bu forumun alternatif kripto paralar kısmından yorumları okuyup meraklarınızı giderip tecrübe edinebilirsiniz. Yatırım yapma aşamasına gelince yerli Bitcoin borsaları ve yabancı borsalar arasında işlemleri nasıl yapacağınızı anlatan videolar mevcut. Sürekli araştırma içinde oldukça tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Belirli konularda direkt öğrenmek istediğiniz şeyleri özel mesaj yoluyla bana sorabilirsiniz.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 07, 2017, 09:38:44 PM

Valla mutlu oluyorum böyle gençleri buralarda bu kadar hevesli gördükçe. İnşallah kaybedip soğumazsınız gençler.
  Aslında başlığı açmamdaki amaçlardan biri de yetişkinlerin bizi görüp, ilgilendikleri konularda yalnız olmamalarını göstermekti. 18'den 65'e herkesin yakından  takip etmesi gereken bir dünyanın içerisindeyiz burda. Bir arada olmamız göze güzel görünüyor.
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 08, 2017, 09:55:54 PM

Vay gençler sizi burda görmek güzel. Keşke bende üniversite yıllarında bitcoin ile tanişsaydım şimdi milyonerdim. Siz de affetmeyin arttırabildiğiniz kadar btc alın.
Hocam mesele universitede olmak degil acikcasi ben gec girdigimi dusunuyorum bu foruma keske 30lu yaslarda olsaydimda 5 6 yil önce takilsaydim bu forumda
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 08, 2017, 10:02:18 PM

Hocam mesele universitede olmak degil acikcasi ben gec girdigimi dusunuyorum bu foruma keske 30lu yaslarda olsaydimda 5 6 yil önce takilsaydim bu forumda
Mesele dünyanın seyrini değiştirebilecek gelişmeleri erken yaşta farkedebilmek. Böylece fırsatlardan birini yakalama şansı daha çok oluyor
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
December 13, 2017, 07:54:09 PM

25 yaşımdan gün alıyorum ve arada artık gençlik bitti tribine girmekten kendimi alıkoyamıyorum, gençler şu günlerinin kıymetini bilip ona göre yaşasınlar abi tavsiyesi  Grin

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
December 13, 2017, 08:46:20 PM

50-60 yaşında olanlar da henüz 15 yaşında olup forumda takılanlar da bulunsalar da bence yaş olarak genç yaşlı meselesini düşünmeyelim. Önemli olan genç hissetmek bana kalırsa Smiley
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
December 14, 2017, 08:14:36 PM

Genç nufus daha hevesli gözü açık forumdada çok genç oldugunu düşünüyorum ve bilği paylaşımlarıda daha fazla ego yok yani
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 15, 2017, 04:58:47 PM

Bu forumda zaten yaş ortalaması ''Genç'' kitleden oluşmuyor mu? Konu ne alaka açılmış merak ettim gerçekten doğrusu. Amaç Activity kazanmak mı yoksa geyik yapmak mı? Yanlış anlamayın, kötü niyetli yazmadım yorumumu sadece aklımdaki sorular bunlar.
alitekinsoy58
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 16, 2017, 02:10:08 PM

Gençler gelin sorun soruşturun herşeyi yolunca yordamınca ince ince işleyerek öğrenin şansınız zihininiz hep açık olsun
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
December 16, 2017, 02:41:52 PM

Benden de + 1. Pek genç değilim ama sizin yorumunuz üzerine katıldım bende sohbete. Keşke daha fazla enerji sahibi olsam burdaki genç arkadaşlar gibi..  Genç hissetmek olumlu bir yol ancak gerçektende her geçen sene enerjinizi biraz daha kaybediyorsunuz. Kıymetini bilin gençliğin.
sahinkod
Member
**

Activity: 119

View Profile
December 16, 2017, 03:27:37 PM

gençlerin desteği ile zaten devamlılık gösterip yükselecek .Sonsuz destek..
lombak
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
December 16, 2017, 04:52:53 PM

Geçenlerde bir haber vardı, bitcoin 40 yaş altı gençleri zengin ediyor diye  Grin Bitcoininiz varsa ve 40 yaş altıysanız genç sayılıyorsunuz.
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
January 01, 2018, 07:54:22 PM

istatistik yapmışlar genellikle gençler alıp satıyorlarmış diyorlar ne kadar doğru bilinmez

bney
Full Member

Activity: 333

View Profile
January 01, 2018, 11:21:25 PM

40 yaşın çok altındayım belki ondan Btc yok.  Grin Grin
BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182

View Profile
January 02, 2018, 11:56:35 AM

Teknolojiyi gençler tüketiyor zaten.
cicos
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 02, 2018, 12:06:22 PM

Genç derken kime göre neye göre Smiley göreceli bir kavram...
gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
January 06, 2018, 02:59:13 PM

burdayızz Smiley gerçekten türkiye grubunun kalabalık olması sevindirici gençler umud vaadediyor Smiley
joshuadav
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
January 06, 2018, 03:50:47 PM

Kendini genç hissedenlerde sayılıyor mu? yaş gidiyor ama kafa hala 18 gibi ne olacak bu halimiz Smiley
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240

View Profile
January 06, 2018, 04:39:31 PM

Gençlikten kastınız nekadar genç hangi yaş aralıgı  Huh
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
January 06, 2018, 05:50:10 PM

burdayızz bizde  Grin
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
January 06, 2018, 05:53:21 PM

anaokuluna gidiyorum  Tongue Tongue
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
January 07, 2018, 01:30:04 PM

kriptoparalar eski toprak dediğimiz yaş grubundan ziyade genç nesile hitap ediyor. kredi kartı kullanımını bile yeni yeni kavrayan nesillerin hayat boyu ele alamayacağı para birimlerine alışması ve bu paraların değer kazandığını anlaması çok uzun zaman alacaktır Cheesy
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
January 08, 2018, 10:04:54 AM

bende burdayımm genç olarak  Grin/
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
January 08, 2018, 10:57:54 AM

bu gençlerden biri benim sanırım
bu forumdan bilgi edinmek ,bilgi vermek ve tabiki para kazanmak için geldim Wink
Tiyatroibo
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
January 08, 2018, 02:34:46 PM

ben de yeni başladım inşallah karlı bir iştir daha doğrusu bu işten inşallah ben kar ederim Smiley
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
January 08, 2018, 02:39:26 PM

30 yaş altı herkese genç diyebiliriz sanırım. Smiley
bu kategoriye ucundan olsa bile giriyoruz. forumda erken emeklilik planları yapılmaya başlanmışken gençler olarak daha çok proje üretmemiz lazım.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
January 10, 2018, 02:20:49 PM

burdayız Smiley
fenerlikartal1905
Newbie
*

Activity: 126