Bitcoin Forum
May 13, 2024, 05:26:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Internet of Things  (Read 2153 times)
tr2x
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 08:18:44 AM

iot zaten kullanımda yeni bişey değil hatta artık iot a sahip olmayan cihazları bile kontrol için sistemler mevcut. mesela internete bağlanma özelliği olmayan bir cihazınız var ama bunu akıklı ev sistemine entegre ederek o cihazı da kullanabilirsiniz şu anda bu teknoloji kullanılıyor hatta türkiyede birkaç evde de gördüm. Benim asıl aklımı yoran ise endüstri 5.0 yani yapay zeka vb. teknolojiler ile bigdata dediğimiz datanın cihazlar tarafından yorumlanmaya başlanacak olması. İot yeteneği olan çoğu cihaz aynı zamanda size ait verileri de topluyor kimse bana gizliliği savunmasın  Grin Bu yorum yeteneğine sahip cihazların sizin hakkınızda bunca veri toplanmışken kararkarınızı nasıl manupüle edebileceğini düşünün bi
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bitkointr
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 22, 2017, 08:58:58 AM

Bence insanlar her zaman mekezde olacak robotlar temizlik yapmaktan öteye gidemeyecek bir 20 yıl daha
tradermann82
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 22, 2017, 12:15:52 PM

IBM Watson ürününe bir hayli yatırım yaptı bu konu ile ilgili. Bununla beraber donanım cihazlarının daha zeki hareket edecekleri yazıyor.
durakan
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
November 22, 2017, 03:09:42 PM

Güncel olarak avrupa ağ ve bilgi güvenliği ajansı enisa, iot cihaz üreticileriyle birlikte güvenlik standartları belirleme konusunda çalışmalar yapmaya başladı.

geçen sene yaşanan büyük ddos saldırılarında iot cihazlarının büyük rolü vardı. bu sebepten ötürü böyle bir güvenlik çalışmasının yapılması önem arz ediyordu.
Yunkathu
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
November 22, 2017, 03:11:21 PM

Güncel olarak avrupa ağ ve bilgi güvenliği ajansı enisa, iot cihaz üreticileriyle birlikte güvenlik standartları belirleme konusunda çalışmalar yapmaya başladı.

geçen sene yaşanan büyük ddos saldırılarında iot cihazlarının büyük rolü vardı. bu sebepten ötürü böyle bir güvenlik çalışmasının yapılması önem arz ediyordu.

Yapılması gereken bir şeydi geç bile kalındığını dşünüyorum.
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
November 23, 2017, 12:30:02 PM

cok iyi düşünmüşsünüz IOT konusunda daha fazla yazılar yazılmalı. gelecek blockchain tabanlı IOT projelerinde desek yanılmış olmayız muhtemelen
crsmbsmsn55
Newbie
*

View Profile
November 23, 2017, 01:28:23 PM

Güzel konu ilgi duyulacak araştırılacak merak uyandıran bir çalışma
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
November 30, 2017, 04:59:07 PM

Aslında iotlar Teslanın fabrikalarında kullanılıyor diye biliyorum tabi ülkemizde yazıldığı gibi henüz sadece akıllı ev projelerinde yer bulabiliyo. Oda tam anlamıyla kullanılıyo denilemez.Tabi fiyaltarında bu nokktada önemi var normal bir anahtar 6- 10 tl civarı iken akıllı işi girince 50 60 tl den başlıyor.Maliyetleri de göz önüne alınca ülkemiz için yaygınlaşması birkaç sene daha alacak diye düşünüyorum.
hjbn
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
December 03, 2017, 12:56:31 PM

bu konu önemli IOTA coin için önemli şeyler duydum
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
December 03, 2017, 01:45:45 PM

sanırım Hdac projesisi bunun en iyi örneklerinden bir tanesi olacak.
yakından takip etmenizi tavsiye ederim.. hyundai tarafından desteklendiği belirtiliyor

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
John Steinbeck
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 03:00:56 PM

Ya dostlar, bilgisizligimi mazur görün. Ben bu sektörde yeniyim, daha hic bitcoin bile almadim. Elimde bi 100 dolar var bunu nasil degerlendirsem diye arastiriyorum, forumda okuduklarimdan sonra IOTA coinini araştırmaya basladim. Ve gercektende mantikli geldi internet of things. Fakat bu projenin iota coini ile ne ilgisi var soyler misiniz ? Acikcasi ben 100 dolarimi bu coine yatirmayi dusunuyorum.
Honte
Member
**

Activity: 168

View Profile
December 05, 2017, 05:46:03 PM

Birkaç arkadaş yazmış, ben de katılıyorum. Günümüzde artık bir ağdan tüm ev elektroniği birbiri ile iletişim ve bilgi alışverişi yapabiliyor. Örnek olarak akıllı tv, telefon, kombi, buzdolabı, kapılar, klitler, ses  sistemleri ve daha bir çok teknoloji....
Açıkcası zaman zaman bu bağlantı korkutucu hale gelebiliyor. Şöyle ki hayatımızı bu kadar teknolojik odaklı yapıp, tüm kontrolü onlara vermek, terminator Genesis fikrine çok yakı ve bu fazlasıyla ürkütücü Cheesy
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
December 06, 2017, 06:36:45 AM

IOT önümüzdeki yıllarda sıklıkla karşılaşacağımız bir terim. ve tabiki güvenlik sıkıntıları da gündeme gelecektir.
IOT destekli cihazlara şuan bile malware yüklenebildiğini yakınen biliyorum. Düşünün bu cihazlara parasal işlevler yüklenildiği zaman neler neler göreceğiz.

John Steinbeck
Newbie
*

View Profile
December 06, 2017, 08:05:31 AM

sanırım Hdac projesisi bunun en iyi örneklerinden bir tanesi olacak.
yakından takip etmenizi tavsiye ederim.. hyundai tarafından desteklendiği belirtiliyor

Bu hydundia dac coinini hiçbiryerde bulamadım, nerden alabilirim ? tanesi nedir ? bir fikriniz var mı ?
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 06, 2017, 01:49:00 PM

Nesnelerin interneti kullanım alanları hakkında küçük bir bilgi; IoT ekonomisi 16 sektörü değiştirecek bir kapasiteye sahiptir.
Çevre, tarım, enerji, kamu düzeni ve güvenliği, sağlık, üretim, ulaştırma, savunma, sigorta, perakende ve daha artırılacak olan bir çok alanda sektörde kullanılıyor.

İnternete bağlanabilen cihazlar ve geliştiricilerin bilgisi;
Şu an dünyada yaklaşık 1.9 Milyar nesne internete bağlanabiliyor ve yaklaşık olarak 300 bin civarında geliştirici IoT teknolojileri için yazılım yapıyor ve Nesnelerin İnterneti teknolojilerinin pazar değeri 1.3 Milyar Dolar.

Kullanıcılar arasında en büyükler hakkında bilgi;

1 numara kesinlikle şirketler olacak ki; daha düşük işletim maliyetleri, daha yüksek verimlilik ve yeni pazarlara açılıp yeni ürünlerinin tekliflerini yapabilecekler.
2 numara kesinlikle hükümetler devletler olacak.
3 numara en az kullananlar ise kesinlikle son tüketici yani bizler olacağız.

Not: Elimde bu sektörle ilgili bulundurduğum alan adlarından bir kaçı:

ioturetim.com
iotuygulama.com
iotulasim.com
iotperakende.com
iotenerji.com

Umarım bu sektör ile blok zincirleri birleştiğinde çok daha çabuk büyüyecektir. Kimileri diyor ki AR ile ilgili çok fazla proje oluşturulmaya başlandı VR ile aynı şekilde. Çok yakında artan sayı ile birlikte IoT projeleri de artacaktır. Buda IoT ve blockchain teknolojilerinin birleşmesiyle daha üst seviyede olacaktır.

IOTA ve Hdac ile ilgili gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğinin bir göstergesidir.

Suzukigsxr250
Member
**

Activity: 250
Merit: 13

Dextrust.org #Defi

View Profile
December 06, 2017, 02:03:25 PM

Uygulanabilirik açısından sorunları çıkabilir diye düşünüyorum , bu işin maddi yönü de önemli olacaktır gelişmesinde.

koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 06, 2017, 02:42:27 PM

Bence bundan sonraki adım, galaktik hale gelmemiz olacaktır, insan oğlu yakında başka gezegenlere çıkıp galaktik imparatorluğu kuracaktır.
Aya1
Member
**

Activity: 81

View Profile
December 07, 2017, 01:04:46 AM

Waw, bu çok şaşırtıcı, internette her yönden çok faydalı olacağını düşünüyor, yıldan yıla böyle bir şebeke yok, şebeke muazzam rintraksi yaratıyor, 2020 başlarında yeni bir şey olacak, Türkiye bir olacak bu çözüme katılan ülkeler
hbcenk
Member
**

Activity: 476

ICO marketer, Translator, Entrepreneur

View Profile WWW
December 07, 2017, 08:37:14 PM

IOTA; şuanda en büyük 5 coinden biri, internet of things projesi

alabilirsin
Nocenk
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 07, 2017, 10:24:27 PM

Akınsoft bence Türkiye deki en iyisi. Robot üretiyorlar evet ama bu teknoloji lerde Türkiye de en iyisi olduklarına inanıyorum
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: