Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:46:15 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Πως μπορώ να κανω withdraw μερικα απο τα bitcoin μου σε PayPal ή Payoneer  (Read 1028 times)
BNB2018 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile WWW
November 07, 2017, 03:50:05 PM
 #1

Γεια σας παιδια,

Γνωριζετε καποια εμπιστη ιστοσελίδα στην οποια να μπορέσω να κανω withdraw τα bitcoin μου στο PayPal ή στο Payoneer?

Δυστηχως οι τραπεζες στη Κυπρο, δεν δεχονται συναλλαγές απο υπηρεσίες που εχουν σχεση με Bitcoin.  Angry

Σκεφτηκα λοιπον, να μεταφέρω τα bitcoin μου στο PayPal ή στο Payoneer και μετα στο τραπεζικό μου λογαριασμό.

Ξερετε καμια καλη και εμπιστη υπηρεσία ή καποιο αλλο τροπο με τον οποιο να μπορέσω να τα κάνω withdraw;
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
November 07, 2017, 05:19:16 PM
 #2

https://www.virwox.com

Μεγάλη χαςουρα ομως απο θεμα προμηθειών!
Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 403
Merit: 170


View Profile WWW
November 07, 2017, 05:36:17 PM
 #3

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια τέτοια κάρτα: https://www.cryptocompare.com/wallets/#/cards

mpufatzis
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 840
Merit: 128



View Profile WWW
November 07, 2017, 07:39:16 PM
 #4

Πρέπει οπωσδήποτε να μεσολαβεί το PayPal ή το Payoneer;
Τα ανταλλακτήρια νομίζω ότι στέλνουν κατευθείαν έμβασμα στο λογαριασμό σου.
Για παράδειγμα στο kraken κάθε έμβασμα στοιχίζει 10$ δες εδώ:

https://www.kraken.com/en-us/help/faq



Γεια σας παιδια,

Γνωριζετε καποια εμπιστη ιστοσελίδα στην οποια να μπορέσω να κανω withdraw τα bitcoin μου στο PayPal ή στο Payoneer?

Δυστηχως οι τραπεζες στη Κυπρο, δεν δεχονται συναλλαγές απο υπηρεσίες που εχουν σχεση με Bitcoin.  Angry

Σκεφτηκα λοιπον, να μεταφέρω τα bitcoin μου στο PayPal ή στο Payoneer και μετα στο τραπεζικό μου λογαριασμό.

Ξερετε καμια καλη και εμπιστη υπηρεσία ή καποιο αλλο τροπο με τον οποιο να μπορέσω να τα κάνω withdraw;
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
November 07, 2017, 09:16:55 PM
 #5

Αφου κανεις Deposit τα btc σου στο κρακεν και κανεις ταυτοποίηση, μπορεις να τα αλλάξεις σε ευρω με μολις 0.25-0.35% fee, μετα για να τραβιξεις τα ευρω σου στον τραπεζικό λογαριασμό κρατάει μολις 0.09cents!
Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 403
Merit: 170


View Profile WWW
November 07, 2017, 10:46:10 PM
 #6

Εννοείς ότι δεν δέχονται εμβάσματα από ανταλλακτήρια; Μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό σε κάποια ηλεκτρονική τράπεζα όπως Ν26, Leupay, Revolut (σου δίνει πλέον IBAN) και να τις χρησιμοποιήσεις ως ενδιάμεσες ή να χρησιμοποιήσεις τις κάρτες που σου δίνουν για να κάνεις ανάληψη.

BNB2018 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile WWW
November 09, 2017, 09:44:25 PM
 #7

Αφου τα τραπεζικα ιδρυματα στη Κύπρο αυτή τη στιγμή, δεν δεχονται συναλλαγές με εταιρείες που σχετιζονται με Bitcoin.

Δοκίμασα 2 φορές να στειλω λεφτά μεσω coinify στο λογαριασμό μου. Το coinify τα στέλνει, η τράπεζα δεν τα δέχετε. Τηλεφωνησα και στις δυο μεγαλες τράπεζες εδω στη Κύπρο και η απαντηση του ηταν οτι δεν δεχονται συναλλαγές με εταιρείες που σχετιζονται με Bitcoin.

Γι'αυτο θελω να τα μεταφέρω σε PayPal ή Payoneer. Μεσω αυτων, οι τράπεζες δεχονται συναλλαγες.

Πρέπει οπωσδήποτε να μεσολαβεί το PayPal ή το Payoneer;
Τα ανταλλακτήρια νομίζω ότι στέλνουν κατευθείαν έμβασμα στο λογαριασμό σου.
Για παράδειγμα στο kraken κάθε έμβασμα στοιχίζει 10$ δες εδώ:

https://www.kraken.com/en-us/help/faq



Γεια σας παιδια,

Γνωριζετε καποια εμπιστη ιστοσελίδα στην οποια να μπορέσω να κανω withdraw τα bitcoin μου στο PayPal ή στο Payoneer?

Δυστηχως οι τραπεζες στη Κυπρο, δεν δεχονται συναλλαγές απο υπηρεσίες που εχουν σχεση με Bitcoin.  Angry

Σκεφτηκα λοιπον, να μεταφέρω τα bitcoin μου στο PayPal ή στο Payoneer και μετα στο τραπεζικό μου λογαριασμό.

Ξερετε καμια καλη και εμπιστη υπηρεσία ή καποιο αλλο τροπο με τον οποιο να μπορέσω να τα κάνω withdraw;
F8N00
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 230
Merit: 100


19/11/2018 - Capitulation !!!!


View Profile
November 09, 2017, 10:45:48 PM
 #8

Δοκίμασε να τα πουλήσεις στο localbitcoins, λογικά έτσι η τράπεζα θα σου δεχθει τα χρήματα.
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
November 10, 2017, 08:12:46 AM
 #9

ελληνικες τραπεζες ή αλλες ξενες δεν υπαρχουν στο νησι?
αυτες δε θαχουν προβλημα, μαλλον
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
November 10, 2017, 08:30:57 AM
 #10

αν δε δέχονται από τέτοιες εταιρείες τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλη τράπεζα ως ενδιάμεση, αλλά αυτό που θές ακριβώς ή δύσκολα ή ακριβά γίνεται ή και καθόλου και δε μ,πορω να καταλάβω γιατί επιμένεις σε αυτόν τον τρόπο.

mpufatzis
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 840
Merit: 128



View Profile WWW
November 10, 2017, 12:49:30 PM
 #11

Μια λύση που σκέφτομαι τώρα είναι οι κάρτες τυπου πιστωτικής που τις φορτώνεις με Bitcoin, θα βρεις αρκετές αναφορές γι'αυτές στο forum.
jklaz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
November 10, 2017, 07:58:40 PM
 #12

όπως αναφέρθηκε δες το localbitcoins, εκει απλά θα φαινεται σαν μεταφορα απο ιδιώτη εφόσον κάνεις την συναλλαγη με ιδώτη
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
November 10, 2017, 08:32:24 PM
 #13

και ακόμα πιο απλά μέσω bisq
ptiper21
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 101


View Profile
November 10, 2017, 08:37:03 PM
 #14

και ακόμα πιο απλά μέσω bisq

Με το bisq υπαρχει περιπτωση να πεσεις θυμα scammer ; Το εχεις δουλεψει αρκετα και παει καλα;
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
November 11, 2017, 07:20:31 AM
 #15

για σένα που πουλάς λίγο απίθανο!

να κολλήσει κάπου η όλη διαδικασία ναι υπάρχει κάποια μικρή περίπτωση  αλλά θα σου φάει απλά χρόνο...
allhaill66
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
November 17, 2017, 05:25:52 AM
 #16

ίσως η τράπεζα όπου βρίσκεστε ακόμα για bitcoin, η συμβουλή μου μέσω paypal και μόνο μπορεί να είναι πιο εύκολο να κάνετε συναλλαγές Grin Grin
fotiskaf
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
November 27, 2017, 02:44:10 PM
 #17

Μην στειλεις ποτε χρηματα απο trading σε Payoneer. Ειναι κατα των terms of use. Η πιο απλη λυση ειναι να ανοιξεις εναν offshore λογαριασμο (φαση payoneer αλλα που να δεχεται χρηματα απο trading), και με την καρτα τους να κανεις αναληψεις απο ATM.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!