Bitcoin Forum
June 07, 2024, 08:34:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: PUMP NASIL YAKALANIR?  (Read 3195 times)
A.ozcan (OP)
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
November 11, 2017, 10:36:08 AM

Tekrar merhaba arkadaşlar,işim gereği günümün 14 saati bilgisayar karşısında geçiyor,takip için geniş bir zaman dilimim oluşuyor.En son yazdığımdan beri şunu gördüm(kendi kişisel görüşümdür)iş sadece volume de 3 tanesini yakalayıp en az 10 tanesini kaçırdım.Ama sıkıntı şu, sayfalar dolusu volume değişimini takip etmek neredeyse imkansız,onun için aklıma sadece günlük,haftalık ve aylık volume takibi yapabilen bir programdan faydalanmak geldi.Tüm aramalarıma rağmen volume takip programı bulamadım,böyle bir program bileniniz varsa ve paylaşırsa memnun olurum.Saygılar..
mertbul
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
November 11, 2017, 10:44:15 AM

böyle bir mekanizmayı belki yazılımlar ile gerçekleştirmek mümkün.Ancak diğer türlü sadece insan çabası ile yapılması olanaksız bana göre sadece bazı coinleri takip altına alıp yapılması olabilir.
ilhan09
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
November 11, 2017, 11:47:40 AM

ben kendi adıma konuşursam : 16 yıldır bilgisayar programcısıyım, bu yıl  6-7 ay uğraşarak bir program yaptım neticeyi söyleyeyim. hala geliştirmeye çalışıyorum, ortada net bir ürün yok.  işin gerçeği olacağına da artık inanmıyorum. bunun onlarca sebebi var matematiksel veriler her zaman doğru cevabı vermiyor. uzun uzun anlatmak istemiyorum .kısa ve öz olarak sana şöyle anlatabilirim. her zaman 2 yarım elma, bir bütün elma etmiyor. Birisi ben bu programı yaptım dersede sakın inanma.

demek istediğim yalnızca matematiksel veriler (volume-momentum-trend-Volatility değerleri) yeterli değil.  bunları yalnızca fikir vermesi, yönlendirmesi amaçlı kullanabilirsin ama sonuç doğru diyemezsin.bu olacak diyemezsin eğer bir yatırım yapmayı düşünüyorsan sadece bir fikir verebilir. daha da ileriye gidemez. matematiksel değerle de olmuyor, onsuzda olmuyor.

borsayı daha yakından nasıl takip ederim dersen . https://www.coinigy.com/ bu adresi bi incele derim. 1 ay ucretsiz. Digital borsayla ilgili birçok haberi görebilirsin, birçok borsayı aynı anda takip edebilirsin. indicator ve diğer araçları kullanarak tahminlerde bulunabilirsin. paran varsa bir çok borsada  hesap açıp, api yardımıyla arbitraj yapabilirsin vs vs. benim siteye üyeliğim yok arada bir bakıyorum.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 11, 2017, 11:53:09 AM

insan etkeni yüksek olduğu için bu kadar kişi ilgi gösteriyor yakalanabilen bir şey olsaydı adı pump olmazdı
A.ozcan (OP)
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 11, 2017, 12:42:37 PM

ilhan09 öncelikle teşekkürler,esasında yapmaya çalıştığın program tam benim istediğim şey,benim programdan istediğim bana akıl veripte bak bunu al demesi değil zaten,bana sadece tüm coinlerin volume lerini tarayıp günlük haftalık ve aylık artış düşüş oranlarını göstermesi.Bu benim aklımdaki teorinin tutabilmesi için en önemli kaynak olacak.Saygılar..
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 11, 2017, 12:54:34 PM

Dostum pump yakalamak istiyorsan birincisi proje kanallarından yenilikleri iyi bir şekilde takip etmek gerekiyor.Ayrıca gün içinde grafik takibi çok önemli diye düşünüyorum.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
November 13, 2017, 05:06:49 PM

Pump bi dalgadir onu da balinalar kafalarına ne zaman ederse yapar yani senlik benlik bi durum durum değil bu dalga gelir sörf yaparsın dalga gelin kayaliga carparsin.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 13, 2017, 06:09:33 PM

Order booktaki emirlere bakarak anlayabilirsiniz. İlk sayfalara değil de daha çok son sayfalara bakın kimler kaçtan alım koymuş kaçtan satış koymuş bunu kontrol edebilirsiniz.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 13, 2017, 06:42:40 PM

Bunu yakalamak oldukça zor bazen çok sıkı takip ediyorsanız anlık fark edebiliyorsunuz. Bir de tabi spekülasyonlara bağlı olduğu için bir twit vs geldiği zaman da hareketlilik oluyor. Ancak üstte arkadaşın da dediği gibi çok fazla parametreye bağlı olduğu için şudur demek çok zor.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
November 13, 2017, 07:22:47 PM

Öncelikle sağlam bir teknik analiz stratejisi
tecrübe
proje ve haber takibi
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
November 13, 2017, 09:28:19 PM

en iyisi girmemek. aylardır girmedim girmedim en son 2 gün önce bir pump coinine girdim başta iyi giderken sonunda elimde kaldı. bile bile lades..

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 13, 2017, 10:04:17 PM

Piyasada çok acemi olduğu için çok kolay keriz silkeliyorlar dikkat etmek lazım. 2 balina dadanıyor coine bir hevesle herkes oraya gidiyor. Sonra balina karını alıp kaçıyor.Kerizlerde mal gibi kalıyor

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 13, 2017, 11:07:31 PM

ölü coine basıcan bitcoini beklicen illaki pump oluyor yakalamak çok zor
En sağlam fikir bu arkadaşlar. Bu piyasada pump yakalamak çok zor. Sebebide 100 den fazla coin var hangi birini takip edecen. Daha azı ile ilgileneyim diyincede o coine bağlanıp kalıyorsun. Bunun değeri bundan da fazla diyorsun satmadan tekrar dump yiyor.
ceferov
Full Member

Activity: 504
Merit: 101

View Profile WWW
November 13, 2017, 11:14:36 PM

Pumpda en iyi kazananlar hangi coine yükleneceğine önceden karar verip o coini alıp sonra da kendi grupuna o coini pumplayanlardır

https://www.ETH2X.com - Multiplayer roulette gambling platform.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 14, 2017, 12:17:06 AM

Pump olayı anlık gelişir, bir sürü gelir bir bakmışsın tavana vuruyor. Tüm gün bilgisayar başında oturman gerek, gerekli grafik analizini yapıp haber takip etmen gerekir. Kesinlikle hacim analizini iyi yapman ve yükselişin geldiğini koklaman gerek. Ama her zaman çok risklidir. O yüzden pump kovalamak yerine inandığın projelere girmeni tavsiye ederim.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
November 14, 2017, 01:28:41 AM

ne kadar takip edersen et grupların yaptığı pumpı yakalamak imkansızdır bol bol zarar edersin.
şöyle bi ihtimal olabilir pump grupları önce tahtayı oluşturur.tek bir alışla domino gibi yükselir sonra düşer bu gruplar gireceğiniz miktarıda söyler çünkü o miktarın 5-6 katı fazlası giren kişi tahtanın içine eder oyun bozulur. artı birilerinin hakkı yenir. o yüzden uzak durmak gerekir
muratos
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 05:35:58 AM

Pumpda en iyi kazananlar hangi coine yükleneceğine önceden karar verip o coini alıp sonra da kendi grupuna o coini pumplayanlardır

Dogru soyluyorsun ama pump'la ilgili gelismis bir programla ufak ufak da olsa kazanma şansı var. Kar marjını minimal tutmak gerekiyor. Hergun pump yapan telegram grupları var. Bu gruplarda illaki manuel olarak pump&dump yapmaya çalışanlar oluyor. Bunların kaybettikleri otomatik bot kullanan ya da önceden pump coini toplayanlara geçiyor.  Sonra gelsin yeni kurbanlar.. Bu böyle daha devam eder sanırım..
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
November 15, 2017, 10:55:19 AM

alirsin marketcapi kucuklerden atarsin kenara koyarsin satis emirlerini 5 katina belki satiliiir belki satilmaz Smiley

acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
November 15, 2017, 10:57:30 AM

en fazla 3-4 adet coini belirleyip onları takip etmek daha yararlı olacaktır pump yakalamak konusunda, diğer türlü baş edilemez karışık bir durum çıkartır ortaya, hem bu şekilde takiple gelen haberleri de daha hızlı yakalayıp , daha uygun fiyattan pump yakalanabilir diye düşünüyorum.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 15, 2017, 04:09:32 PM

Buradan yeni bir pump dump grubu önerisi daha gelecek gibi duruyor. Şimdiden söyleyim o iş olmaz. Bunu yapan insanlar yıllardır crypto dünyasının içindeler. Almadıkları coin yok, büyük cüzdanlar hep bu insanlarda. Psikolojik zaman mekan herşeyi eş zamanlı yürütüyorlar. Exchange'ler ile anlaşmalı olanlar dahi vardır. Kimi siber saldırı yapar vs. Sonuç olarak ne size bir tüyo verirler, ne siz onların yaptığını yapabilirsiniz Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: