Bitcoin Forum
March 19, 2024, 02:10:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Selam  (Read 621 times)
HeroMaster (OP)
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
November 10, 2017, 06:34:23 PM

Selam Arkadaşlar

Foruma yeni üye oldum. Bu benim ilk mesajım.

Bitcoin uzun zamandır duyup girmedim pişmanım tabii ki.
Şuan kripto piyasasına mining mi? yoksa trader mı olmak daha mantıklı ?
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 10, 2017, 06:35:19 PM

Tecrubeliysen ikiside iyi.
HeroMaster (OP)
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
November 10, 2017, 06:50:29 PM

Hayattan tecrübeliyim kaybetmekten ama kripto bilmiyorum.
sabah 8 akşam 5 çalışan birisiyim mining tarafına mı yatırım yapsam yoksa trader mı takılsam bilmedim.  Cloud mining paket alıp mı girsem bilmiyorum.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 10, 2017, 06:54:00 PM

Hayattan tecrübeliyim kaybetmekten ama kripto bilmiyorum.
sabah 8 akşam 5 çalışan birisiyim mining tarafına mı yatırım yapsam yoksa trader mı takılsam bilmedim.  Cloud mining paket alıp mı girsem bilmiyorum.

Cloud mining genellike dolandiricilar oluyor, mining konusunda tecrubede en cok bilgisayar bilgisine bakiyor, kodlamadan da anliyorsan daha buyuk bir arti. (Bilgisayar bilgisi Facebook Twitter kullanma degil tabii)

Trade ise... oturup grafiklere bakiyosun surekli.
zody
Member
**

Activity: 81
Merit: 10

View Profile
November 10, 2017, 06:55:33 PM

Mining olayına zaman girme.

Bir sepet yapıp yarısı BTC yarısı coinmarketcap.com ilk 5 coine yatırım yapabilirsin. Bittrex, Polo gibi borsalar var. Buralarda alım yapıp cold wallet çekip uzun vadeli bekleyebilirsin. Güzel projeler var mesela Waves gibi Monetha gibi coinler var.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 11, 2017, 12:34:52 AM

Selam Arkadaşlar

Bitcoin mining hakkında Alp Işık beyin bu videosuna bakarsanız yararlı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=IQrdsSQF-aU
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 11, 2017, 01:53:12 AM

trade mininge göre biraz daha yorucu gibi görünüyor.

devamlı takip ediyorsun grafikleri güncellemeleri, oldumu olmadı mı ne oluyor neden düştü telefonda devamlı takip ediyorsun bu da ister istemez hem beyinsel hemde psikolojik olarak yoruyor insanı.

yakın zamanda mining hakkında daha fazla araştırma aşıp bi başlangıç yapmayı düşünüyorum.
Erayakarsu
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
November 11, 2017, 08:20:39 AM

Bende bilgisayar bilgin iyiyse mining tavsiye ederim

moontimeomg
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

View Profile
November 11, 2017, 02:28:10 PM

Mining ile kafan rahat olur, borsa indi bindi btc bolundu bolunmedi, o coin ceosu gay, bu coin ceosu trafik kazansinda oldu seni ilgilendirmez.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 11, 2017, 04:02:41 PM

Mining ile kafan rahat olur, borsa indi bindi btc bolundu bolunmedi, o coin ceosu gay, bu coin ceosu trafik kazansinda oldu seni ilgilendirmez.

şu son olaylardan sonra bende aynı şeyi düşünmeye başladım.

bölünme dendi aldı başını gitti
ulan segwit dendi aldı başını gitti
altcoinlerin tepe taklak oldu

sonra segwit iptal oldu btc yerlere indi
altcoinler bi baş verdi sonra gerisi koyuverdi.

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 11, 2017, 05:55:58 PM

Trade çok zevklidir ama hem çok zamanınız gidecek hem sabırsızsanız ve yeni giriştiğiniz için genel olarak kaybedeceksiniz.
Mining mantıklı görünüyor sizin için.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
November 11, 2017, 06:18:06 PM

Al - tut - beklet- sat. stratejisini öneririm.
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
November 11, 2017, 07:31:05 PM

Tren geçmış olabilir ama tekrar gelebilir belkide gelmiştir bitcoin fiyatı düştü Wink

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
November 11, 2017, 07:37:44 PM

Burada borsa şöyle karlı böyle karlı diyenleri kale almayınız hocam. size naçizane önerim ekran kartı madenliği yapmanız. 1 en fazla senede yatırımınızı geri alırsınız, sürekli kazar cebinizi doldurur. borsa bir gün yükselir öbür gün düşer. kazananlar kadar kaybedenler de var. birileri kazanırken diğerleri kaybeder, bu işin matematiği böyle.

fakat madencilik hep pozitiftir. az ya da çok. kısa vadeli kazanç kumarda da var, hem haram olması, hem de yuvaları yıkması açısından zararlıdır. Borsa kumar değildir. ama karı zararı benzerdir.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
November 12, 2017, 06:23:20 AM

Selam Arkadaşlar

aleyk selam
paran çoksa mining
paran azsa trade
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
November 12, 2017, 10:24:56 AM

Cok karisik bi dunya ya cok zaman harcamak lazim halen kafam karisim bi sey anlamis degilim bi dunya is var
creange
Member
**

Activity: 177

Türkçe-English-Español

View Profile WWW
November 12, 2017, 05:13:08 PM

Selam Arkadaşlar

hoşgeldin dostum öncelikle.Eğer vaktin bolsa başlangıç olarak airdroplara bakabilirsin.Airdrop nedir dersen forumda ve diğer websitelerinde bir çok bilgi var bunun hakkında araştırabilirsin.Fazla vakit ayıramam diyorsan ve sermayen de varsa ethereum mining öneririrm.Tecrübem yok ether mining te ama mining işine gircek olsam ethere girerdim.
Trade olayları içinse ben etherdelta kullanıyorum.Yeni çıkan tokenlar çok çok kısa sürede 2x 5x 10x değerlenebiliyorlar tabi risk faktörü de oldukça fazla.Yatırım yaptığın token gün içinde 10'da 1 i fiyatına da inebilir.Bu yüzden iyi araştırmak lazım satın alımlardan önce.Bol şans dilerim.

A.ozcan
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 12, 2017, 07:04:40 PM

Merhaba,öncelikle hoşgeldin.Sorunun yanıtı esasında senin cebinde,elindeki sermayen 1 rig (mining kart sistemin)kurmaya yetiyorsa bunula hangi madenciliği yaparsan yap masraflarında dahil en iyi bir senede çıkarabilirsin(o da senin bilgisayar alt yapı tecrübenle her şeyin stabil olması durumunda) maliyetini.Bu durumda sana forumu sular seller gibi yutup trade konusunda neler yapabilirimi öğrenmeni tavsiye edebilirim.1 rig ortalama 18000_20000 tl arası kurulan bu dönemde cebinde 250.000 tl paran varsa o zaman madenciliği tercihlerinin arasına alabilirsin ama dediğim gibi sağlam teknik alt yapıyla.Saygılar..
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
November 12, 2017, 07:41:57 PM

ilk girişimde mining yaparak bu piyasaya katıldım. Ancak mining yapan birini aynı zamanda borsayı da bilmeli ve kazdıklarını orada değerlendirmesi gerekmekte.

Dönem dönem mining oldukça karlı olabilmektedir.

Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
November 13, 2017, 04:06:58 PM

Madencilik bu aralar biraz hevesini kırabilir. Eğer kısa-orta vadeli kar beklentiniz varsa bence mininge hiç bulaşmamalısınız. Trade daha keyifli ama riskli tabiki de. İlk etapta ufak bir miktarla elini alıştırabilirsin belki.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: