Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:07:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in Onaylanmamış İşlem Sayısı Artıyor  (Read 2499 times)
computeus
Full Member

Activity: 214
Merit: 100

View Profile
November 20, 2017, 08:41:44 AM

her umutsuzluğa kapıldığımızda satoshi yi hatırlamalıyız. cevap onun yazdığı muhteşem makalenin içinde bir yerlerde gizli olacaktır diye düşünüyorum. satoshi acaba blok zincirin boyutu hakkında ne öngörmüş ?, sonuçta 7-8 sene içinde 150 gb lere geleceği belliydi, 10 dk lık periyotlarla süre hesabı yapıldığında.

hiç şüphe yok ki, satoshi nakamato bu sorunun cevabını, görenler için makalenin içinde bir yerlere gizlemiştir. fakat onu görmek için farklı bir gözle, bakış açısıyla bakmak gerekiyor.

BTC ilk çıktığında blok boyut limiti yoktu. Daha sonra spam işlemler ile saldırı yapılabileceği ve blok zincirin boyutunun çok artabileceğini gördü, bunun üzerine blok boyutunu 1MB ile limitledi. Eğer gerekirse ilerde arttırabiliriz diye düşüncesini belirtmişti o zamanlar.
1714802874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714802874
Reply with quote  #2

1714802874
Report to moderator
1714802874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714802874
Reply with quote  #2

1714802874
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
msahin35
Member
**

Activity: 99
Merit: 10

View Profile
November 20, 2017, 06:11:44 PM

Satoshinin forumda bu konu ile ilgili yzışması bile var. Şu an için ihtiyacın olmadığını ama ileride gerekirse plana alınabileceğini iletmiş forumda aratabilrseniz bulabilirsiniz bir hayli ilginç bir tartışma yapmışlar.
Kingstriker
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
November 27, 2017, 12:57:45 PM

Insanlar islem sayisinin artmasiyla alakali onaylanmamis islemlerin sirada bekledigini gorunce btc ye olan talep azalmaz mi ki ? Huh
firatimo
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 24, 2017, 05:56:04 PM

Ben de mevcut durumda dijital bir altın haline geldiğini düşünüyorum. Bu bakımdan Bitcoin'i artık bir dijital nakit olarak görmemek lazım! Bu iş için IOTA ya da DASH gayet rahat kullanılabilir. Borsalar arasında ise ETH tercih edilebilir. Bence Bitcoin'i bu safhada sadece bir yatırım aracı bir dijital altın gibi görüp hiç gereksiz transfer yapmadan takılmak gerekiyor. Bu arada da Core ekibinin ve bazı önde gelen çevrelerin bu konuda bir şeyler üretmesine çabalamak lazım. Şunu da söyleyeyim BCash ve benzeri oluşumları çok ciddi zararlı buluyorum, ortada CEO gibi gezinen herifler midemi bulandırıyor. Bitcoin anonim yönüyle hala herşeye rağmen bizim en kıymetli varlığımız. Şunu da unutmayın Bitcoin'in başına bir şey gelirse herkes bunun altında kalır. Çünkü insanlar onu biliyor ve bir çok kripto piyasa Bitcoin fiyatına endeksli.

Eğer çok orijinal çözümler getirilmezse bu evrimsel ayrılıkların belirleyici olduğunu düşünüyorum. Yani Bitcoin altın, Ethereum petrol olacaksa, Litecoin, Dash ya da IOTA da nakit olabilir kolaylıkla. Fakat şu anki gönderim ücretleri abes ne olursa olsun. Yani birşeyleri merkezsizleştirelim derken bir çeşit bir "madenci mafyasına" %10 bayılmak da saçmalık. Umarım bir çözüm bulunur. Ben bu noktada Satoshi'nin yapacağı bir açıklamanın önemli olacağını düşünüyorum. Umarım foruma giriş yapar ve fikirlerini belirtir.

Kriptom sitesinde şöyle de bir yazı yazdım. Daha ayrıntılı bir incelem içeriyor.
https://www.kriptom.com/blog/bitcoinde-neler-oluyor-dijital-altin-teorisi-dogrulaniyor-mu/
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
December 26, 2017, 07:47:04 AM

Ben de mevcut durumda dijital bir altın haline geldiğini düşünüyorum. Bu bakımdan Bitcoin'i artık bir dijital nakit olarak görmemek lazım! Bu iş için IOTA ya da DASH gayet rahat kullanılabilir. Borsalar arasında ise ETH tercih edilebilir. Bence Bitcoin'i bu safhada sadece bir yatırım aracı bir dijital altın gibi görüp hiç gereksiz transfer yapmadan takılmak gerekiyor. Bu arada da Core ekibinin ve bazı önde gelen çevrelerin bu konuda bir şeyler üretmesine çabalamak lazım. Şunu da söyleyeyim BCash ve benzeri oluşumları çok ciddi zararlı buluyorum, ortada CEO gibi gezinen herifler midemi bulandırıyor. Bitcoin anonim yönüyle hala herşeye rağmen bizim en kıymetli varlığımız. Şunu da unutmayın Bitcoin'in başına bir şey gelirse herkes bunun altında kalır. Çünkü insanlar onu biliyor ve bir çok kripto piyasa Bitcoin fiyatına endeksli.

Eğer çok orijinal çözümler getirilmezse bu evrimsel ayrılıkların belirleyici olduğunu düşünüyorum. Yani Bitcoin altın, Ethereum petrol olacaksa, Litecoin, Dash ya da IOTA da nakit olabilir kolaylıkla. Fakat şu anki gönderim ücretleri abes ne olursa olsun. Yani birşeyleri merkezsizleştirelim derken bir çeşit bir "madenci mafyasına" %10 bayılmak da saçmalık. Umarım bir çözüm bulunur. Ben bu noktada Satoshi'nin yapacağı bir açıklamanın önemli olacağını düşünüyorum. Umarım foruma giriş yapar ve fikirlerini belirtir.

Kriptom sitesinde şöyle de bir yazı yazdım. Daha ayrıntılı bir incelem içeriyor.
https://www.kriptom.com/blog/bitcoinde-neler-oluyor-dijital-altin-teorisi-dogrulaniyor-mu/

Katılıyorum BTC daha çok yatırım aracı gibi olmaya başladı. Günlük kullanım yada alışveriş için gönderim ücretleri çok yüksek.

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 26, 2017, 01:39:21 PM

Bu problemin sebepleri arasında insanların düşük fee ödemesi, artık mining için ciddi yatırımların gerekmesi, BCH veya ETH kazımlarının daha karlı bir hale gelmiş olması gibi çeşitli nedenler sayılabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda bu gibi problemler neredeyse hiç yaşanmıyordu fakat günümüzde ne yazık ki sık sık yaşanır duruma geldi üstelik eskisi gibi hızlı çözülecek bir problemde değil ne yazık ki.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 26, 2017, 07:54:52 PM
Last edit: December 28, 2017, 10:38:17 PM by spastikss

bircok cüzdan segwite geçmedi bunun da büyük etkisi var. segwit destekli bir cüzdanda işlemin byte cinsinden boyutu küçük olduğu için bir blokta işlenen işlemler ortalama 2000 yerine çok daha fazla  olabilir. blockchain info gibi beyinsizler segwite geçse bu sorun kalmayacaktı. 2018 de geçeceklermiş dediklerine göre. en iyisi bitcoin core cüzdanı kullanmak.

ben şahsen online cüzdan olarak blockchaini bıraktım. bitstamp kraken gibi sitelere cüzdan desteği veren ve segwiti adapte etmiş olan bitgo ya geçtim.

nontoxic
Member
**

Activity: 70
Merit: 11

View Profile
December 28, 2017, 04:08:25 AM

Onay için çok fazla para istiyorlar heralde minerler. Düşük verirsen çok bekliyor olabilir. Bitcoin değil de diğerlerine yönelmek lazım. İnsanların koaly yoldan çok ksıa sürede para kazanma arzusu bitcoini kullanılması güç hale getiriyor.

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion  ✔  Anonymous and Untraceable Cryptocurrency  ✔  TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️    ★    ✔ VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
December 28, 2017, 11:01:30 PM

tam 19 gündür bekleyen doğrulanmamış 2 işlemim var. segwit olunca düzelecekti sözde,  tıklamadı bile. bu doğrultuda başka bir şey düşünmeleri gerekiyor, fee ücretini yüksek görünce onaylama değil, sıraya göre onaylama yapılması için çalışma başlatılması lazım, ama o zaman kimse yüksek fee vermez diyorsunuz, o o şekilde değil, böyle olmalı, en azından 2 3 gün geçtikten sonra artık onaylanmayan transferleri onaylattırma zorunluluğu olsa madencilere, hiç böyle bir problem yaşanmaz..

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
torunf
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 29, 2017, 04:30:04 AM

BCC veya LTC kullanmak şart oldu.
wolfbitx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
December 31, 2017, 05:40:07 PM

burada işlem sayısının artması ciddi bir sorun oluşturuyor mu?
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
January 01, 2018, 08:13:30 AM

tam 19 gündür bekleyen doğrulanmamış 2 işlemim var. segwit olunca düzelecekti sözde,  tıklamadı bile. bu doğrultuda başka bir şey düşünmeleri gerekiyor, fee ücretini yüksek görünce onaylama değil, sıraya göre onaylama yapılması için çalışma başlatılması lazım, ama o zaman kimse yüksek fee vermez diyorsunuz, o o şekilde değil, böyle olmalı, en azından 2 3 gün geçtikten sonra artık onaylanmayan transferleri onaylattırma zorunluluğu olsa madencilere, hiç böyle bir problem yaşanmaz..

segwit adaptasyonu yapmayan birçok wallet var maalesef.

https://bitcoincore.org/en/segwit_adoption/

deployed yazanlar segwit adaptasyonunu tamamlayan cüzdanlar. onları kullanmakta fayda var. bitcoin core, bitstamp, bitgo, trezor gibi.

onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 02, 2018, 09:26:57 PM

Ben işlem yapmadım ama bu sorunun yavaş yavaş çözülme aşamasına geldiği söyleniyor ve nitekim Bitcoin fiyatında da bir hareketlenme başladı  Undecided

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 02, 2018, 10:20:13 PM

Hani fork dan sonra düzelecekti.  Hiç bisi değişmedi

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 02, 2018, 10:47:32 PM

bitcoin bu halde iken btc almak büyük risk değil mi ? 130k onaylanmamışl işlem var ve bu sürekli artıyor nereye kadar gidecek ki bu böyle ?
kabrero
Member
**

Activity: 105

View Profile
January 04, 2018, 05:45:09 AM

Cexio dan yaptığım transfer 17 saattir bekliyor. Tahmini bekleme süresi ise hiç azalmiyor.
abant
Jr. Member
*

Activity: 44
Merit: 2

View Profile
January 04, 2018, 08:25:16 AM

bitcore diye bitcoinin  muadili bir coin var. günlük transaction kapasitesi yanlış hatırlamıyorsam bitcoinin 60 katı olması lazımdı. bu arada az önce  ether transferi yaptım tx id network üzerinde gözükmüyor. galiba bu da tıkanıyor ara ara. eee hani ether üzerinde bu tarz sorunlar yaşamazsınız diyordu vitalik reis.

bence 60 kat transaction kapasitesi bile az ki bu bitcoin cash in sunduğundan bile çok fazla. daha radikal bir  transaction kapasitesi artışı gerekli. bu tarz coin leri belki burada tartışabiliriz aslında. şu dönemde bunlar daha ön plana çıkabilir. son dönemde krito piyasasına çok para girdi ama bu para bitcoine değil diğer bazı coinlere aktı. yoğunluktan borsalar bile takıla takıla error vererek çalışmaya başladı.
pma17
Newbie
*

Activity: 61

View Profile WWW
January 15, 2018, 09:18:42 PM

kazım sayısındaki düşüş bu durumun ana sebebi sanırım sistem tıkandı kaldı
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: