Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:30:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 1080 Ti Aorus Mining  (Read 865 times)
os.dutronc66ym58
Member
**

Activity: 78
Merit: 10

View Profile
December 04, 2017, 04:27:29 PM

kendi cuzdaninda birikiyor ve sonra istediginiz cuzdana mi cekiyorsunuz? benim de ilk rigim olacak, solo kazmak yerine bende pool ile baslayacagim.
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714163428
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714163428
Reply with quote  #2

1714163428
Report to moderator
1714163428
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714163428
Reply with quote  #2

1714163428
Report to moderator
sonkaos (OP)
Jr. Member
*

Activity: 48
Merit: 4

View Profile
December 04, 2017, 04:34:10 PM

kendi cuzdaninda birikiyor ve sonra istediginiz cuzdana mi cekiyorsunuz? benim de ilk rigim olacak, solo kazmak yerine bende pool ile baslayacagim.

Evet kayıtlı nicehash hesabında bana verdiği cüzdan adresini minerdaki wallate yazdım. 350 dolar oldugunda çekiyorum 8 9 günde bir.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
December 04, 2017, 07:06:58 PM

Evet kayıtlı nicehash hesabında bana verdiği cüzdan adresini minerdaki wallate yazdım. 350 dolar oldugunda çekiyorum 8 9 günde bir.

Hocam dikkat edin adres konusunda daha önce sorun yaşayanlar olmuştu. Nicehash kendi adresine yapılan kazımları bağış olarak kabul ediyor. Araştırın
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 04, 2017, 07:12:17 PM

Yaklaşımın hiç doğru değil.  Hangi ülkede yaşadığımı bile bilmiyorsun. Burada gündüzleri 35 40 derece. Ve 1080 ti nicehash açıkken stock fanda 88 derece oluyordu. Ama yinede fikrini belirttiğin için teşekkür ederim. 

Hocam kartları stok değerlerde çalıştırmak yerine fan ayarını %70 civarında kullanmalısın çok fark edecektir fan'ın ömrünü kısaltacağını da düşünmüyorum. Solo madencilik için çok büyük kazım güçlerine ihtiyaç duyuluyor yani Solo olayını unut bence sistemi boşuna çalıştırdığınla kalırsın.
sonkaos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 05, 2017, 09:47:01 AM

Hocam dikkat edin adres konusunda daha önce sorun yaşayanlar olmuştu. Nicehash kendi adresine yapılan kazımları bağış olarak kabul ediyor. Araştırın

Eski riglerimide hesaplarsam tamı tamına 50 gündür nicehashte kazım yapıorum ne kesinti oldu nede yatırmama gibi bir sorun. Kendi verdiği wallet adresi kayıtlı  hergün yatıyor belli miktara gelince çekiyorum bence ortalıkta bir bilgi kirliligi var
sonkaos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 05, 2017, 09:48:42 AM

Yaklaşımın hiç doğru değil.  Hangi ülkede yaşadığımı bile bilmiyorsun. Burada gündüzleri 35 40 derece. Ve 1080 ti nicehash açıkken stock fanda 88 derece oluyordu. Ama yinede fikrini belirttiğin için teşekkür ederim. 

Hocam kartları stok değerlerde çalıştırmak yerine fan ayarını %70 civarında kullanmalısın çok fark edecektir fan'ın ömrünü kısaltacağını da düşünmüyorum. Solo madencilik için çok büyük kazım güçlerine ihtiyaç duyuluyor yani Solo olayını unut bence sistemi boşuna çalıştırdığınla kalırsın.

Kartlarımın hepsi şuan OClu.

+ 130 power
+ 60 clock
- 400 memeory
fan % 100

Bugün itibariyle kart başı tam 5.3 dolar kazıyor
sonkaos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 05, 2017, 09:52:33 AM

Nice hash de kazmayı mantıklı bulmuyorum, tamam en iyi koini buluyor kazıyor vs de. yeni çıkan ufak koinlerin de piyasasını mahvediyor böylece. ben doğru bulmuyorum

Banane Hatta bizene alt koinlerin piyasasını düşürdügünden ki bence siz mantıgı yanlış biliyorsunuz...

Nicehash buy hashpower listesinden insanlar hash satın alıyor.

Satılan hash hangi algoritmayla çalışıyorsa o an nicehash minerlar en karlı algoritmayı o algoritma olarak belirliyor ve kazıyor...

Sonuç ben kazandıgım paraya bakarım. Ve bence kısa vadede şuan için en risksiz en karlı nicehash.

altcoin kazıcamda bekleticemde degerlencekte satıcamda kazanıcam bunlar büyük risk artı büyük maliyet ister asıl ben bunu mantıklı bulmuyorum.

Günlük olarak saat 13:45 te param hesabımda BTC olarak dilersm satarım paramı hesabıma çekerim ki ben satmıyorum biriktiriyoruım çünkü btc günden güne degerlendiriyor böylece kazancımı katlıyorum.

teşekkürler.
Kuzan
Member
**

View Profile
December 05, 2017, 02:48:41 PM

+ 130 power
+ 60 clock
- 400 memeory
fan % 100

Core clock biraz düşük gibi geldi +100-150 yapılabilir sanki aç gözlülük gibi olmasın ama far edecektir Smiley
sonkaos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 05, 2017, 07:17:24 PM

Yaklaşımın hiç doğru değil.  Hangi ülkede yaşadığımı bile bilmiyorsun. Burada gündüzleri 35 40 derece. Ve 1080 ti nicehash açıkken stock fanda 88 derece oluyordu. Ama yinede fikrini belirttiğin için teşekkür ederim.  

+ 130 power
+ 60 clock
- 400 memeory
fan % 100

Core clock biraz düşük gibi geldi +100-150 yapılabilir sanki aç gözlülük gibi olmasın ama far edecektir Smiley

Neye göre düşük Cheesy Arkadaşlar ezbere yorum yapmayın her  kartın belirlenmiş bir max clock hızı vardır bunun üzerine çıkamazsınız Kart çalışmayı durdurur yada rig freeze girer. Örnek veriyorum 1080 ti extreme kartlar için bu değer maximum 2075 mhzdir.

Peki bu seviyeye nasıl erişilir ?

ya clock artırılır ya power artılır yada belirli ölçülerde ikisi birlikte artırılır. Ben PSU ma gövendiğim için powerı +130 yaparak 2000 Mhzye çıkıyorum zaten +60 clock vererekte ortalama 2065 mhzye geliorum buda sınırdır.
Kuzan
Member
**

View Profile
December 06, 2017, 05:07:25 AM
Last edit: December 06, 2017, 07:09:17 AM by Kuzan

Yaklaşımın hiç doğru değil.  Hangi ülkede yaşadığımı bile bilmiyorsun. Burada gündüzleri 35 40 derece. Ve 1080 ti nicehash açıkken stock fanda 88 derece oluyordu. Ama yinede fikrini belirttiğin için teşekkür ederim.  

+ 130 power
+ 60 clock
- 400 memeory
fan % 100

Neye göre düşük Cheesy Arkadaşlar ezbere yorum yapmayın her  kartın belirlenmiş bir max clock hızı vardır bunun üzerine çıkamazsınız Kart çalışmayı durdurur yada rig freeze girer. Örnek veriyorum 1080 ti extreme kartlar için bu değer maximum 2075 mhzdir.

ya clock artırılır ya power artılır yada belirli ölçülerde ikisi birlikte artırılır. Ben PSU ma gövendiğim için powerı +130 yaparak 2000 Mhzye çıkıyorum zaten +60 clock vererekte ortalama 2065 mhzye geliorum buda sınırdır.

Peki hocam ben ezbere yorum yapıyorum ama şunu sorucam sanal belleği ayarlayıp arttırmayı denedin mi? Ayrıca poweri arttırdığında sıcaklık artar power yerine core clock arttırmak sıcaklığı daha alt seviyelerde tutar.
BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
December 06, 2017, 06:29:23 AM

Eski riglerimide hesaplarsam tamı tamına 50 gündür nicehashte kazım yapıorum ne kesinti oldu nede yatırmama gibi bir sorun. Kendi verdiği wallet adresi kayıtlı  hergün yatıyor belli miktara gelince çekiyorum bence ortalıkta bir bilgi kirliligi var

Nicehash ile ilgili ben de bir deneyimimi aktarayım. 24 saat çalışan rig gayet serin ve stabil bir şekilde hayatını sürdürebiliyor. ETH ya da en son PIRL kazarken ekran kartları fena ısınmıştı. Bu da Nicehash'in programından kaynaklanan bir özellik sanırım. Açıkçası ben de memnunum Nicehash'ten. Öyle paralar bağışa gidiyor falan filan doğru bir bilgi değil. Paranızı gayet düzenli bir şekilde çekebiliyorsunuz Smiley
sonkaos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 06, 2017, 01:43:04 PM

+ 130 power
+ 60 clock
- 400 memeory
fan % 100

Neye göre düşük Cheesy Arkadaşlar ezbere yorum yapmayın her  kartın belirlenmiş bir max clock hızı vardır bunun üzerine çıkamazsınız Kart çalışmayı durdurur yada rig freeze girer. Örnek veriyorum 1080 ti extreme kartlar için bu değer maximum 2075 mhzdir.

Peki hocam ben ezbere yorum yapıyorum ama şunu sorucam sanal belleği ayarlayıp arttırmayı denedin mi? Ayrıca poweri arttırdığında sıcaklık artar power yerine core clock arttırmak sıcaklığı daha alt seviyelerde tutar.

Sanal Belleğim 60Gb de şuan. Power arttırmadan sadece clock artırırmsam max clocka henüz ulaşmadan frezee oluyor. Şuan gayet stabil çalışıyor. ( çalışmıyor nicehash serverları bakımda şuan )
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: