Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:50:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Üşüyoruz Satoshi Reyiz!!!  (Read 2949 times)
skscengeng
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
November 21, 2017, 01:43:07 PM

10k BTC'miz olsa da pizza yesek ayku. Bence satoshi bütün btclerini yedi bitirdi, evde bounty airdrop falan kasıyor.

Benim bildiğim kadarıyla satoshi kendi bitcoinlerini dolaşıma bile sokmadı.Tabii daha detaylı araştırmam gerek foruma henüz çok kısa bir süredir üyeyim. Cheesy Pizza mevzusunda fazla abartıldığını düşünüyorum o zaman bitcoinin değeri düşükmüş adam bu fiyattan takaslamış.
1714992650
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714992650
Reply with quote  #2

1714992650
Report to moderator
1714992650
Hero Member
*

Ignore
1714992650
Reply with quote  #2

1714992650
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714992650
Hero Member
*

Ignore
1714992650
Reply with quote  #2

1714992650
Report to moderator
AldoRain
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 21, 2017, 03:03:03 PM

hahah. Güzelmiş Smiley Bu gözden bakıp değerlendirmek de lazım arada.Özellikle zarar edildiği vakitler hiç yoktan keyfini yerine getirir insanın Smiley
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 22, 2017, 11:21:30 AM

hahah. Güzelmiş Smiley Bu gözden bakıp değerlendirmek de lazım arada.Özellikle zarar edildiği vakitler hiç yoktan keyfini yerine getirir insanın Smiley
Başka türlü keyfimiz yerine gelmiyor Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
November 25, 2017, 02:59:05 PM

10k BTC'miz olsa da pizza yesek ayku. Bence satoshi bütün btclerini yedi bitirdi, evde bounty airdrop falan kasıyor.

Benim bildiğim kadarıyla satoshi kendi bitcoinlerini dolaşıma bile sokmadı.Tabii daha detaylı araştırmam gerek foruma henüz çok kısa bir süredir üyeyim. Cheesy Pizza mevzusunda fazla abartıldığını düşünüyorum o zaman bitcoinin değeri düşükmüş adam bu fiyattan takaslamış.

O adam şu anda kafayı duvarlara vuruyodur. Benim de 10 k BTC'm olsaydı o zaman bende pizza yerdim keyifle Smiley) sonra da gelir burda airdrop kasardım Cheesy

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 25, 2017, 03:44:04 PM

Satoshi bir gün bombayı patlatacak. Ahanda benim diye vuracak milletin yüzüne ama neyi bekliyorsa artık. Hepimizi kurtarıcak bu  bitcoinin üzerinde ki oyunlardan. Smiley

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
November 25, 2017, 06:33:22 PM

Satoşhi reyiz ne düşünüyor bilmiyorum ama gidişat çok ilginç çok aşırı dalgalanmalar oluyor bi şekilde birilerinin müdahalesi şart

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 26, 2017, 01:17:31 PM

Bitcoin iyi, güzelde tek para birimi değil
Piyasa kriptopara kaynıyor.

Ne bileyim 700 küsür kripto para olan piyasada aylık grafiklerini açıp
başlangıçta, şu gün hangi fiyatları gördü diye araştırmak gerekli bence.

hayalinizdeki parayı kazanmanın anahtarı belki birkaç sene sabırla satmadan tutmaktan geçiyor olabilir.

Bitcoin kuşu çoktan uçtu.
bitcoinin 600 dolar civarı olduğu vakitlerde bir tane alıp saklasaydım mükemmel olurdu
yapacak bir şey yok.

Sıradaki kuşları yakalamaya çalışmalı
Satoshi gerçek bir insan ise gününü gün ediyordur merak etmeyin Smiley
Kuvan
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
November 26, 2017, 08:48:57 PM

Yine zenginin parası... çenemizi yoruyor... Cheesy
hdikmetas
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 10, 2017, 03:57:36 PM

Godomanlar paraya para demiyor. Bizde iki kuruş almak için kafa patlatiyoruz.
sletra
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 12

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 10, 2017, 11:03:17 PM

Hahsha baktığım her yerde kripto paralara ithaf edilen şiirler görüyorum Grin
Bence de gereksiz korku salıyorlar, Bitcoin sağlamlığını koruyacak.

■  RepuX  ■  Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs (https://repux.io/)
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 11, 2017, 01:12:43 AM

Godomanlar paraya para demiyor. Bizde iki kuruş almak için kafa patlatiyoruz.

hocam godomanlar her yerden parayı vurduğu gibi buradan da parayı vurdular, az buz değil, 1000 dolar altında deli gibi btc alan godomanlar oldu. para bol nasılsa.
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
December 11, 2017, 07:55:12 PM

satoshi matoshi felen yok artık cıkar onu aklından  Grin
punqpunq
Member
**

Activity: 98

View Profile
December 12, 2017, 07:59:41 AM

hahah başlığa koptum. Arada böyle komik konularında açılması gerekiyor. Hep ciddi olacak halimiz yok Smiley
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 12, 2017, 09:27:09 AM

satoshi eğer hayatta olsaydı illa ki medya tarafından haberleri okumamız gerekirdi. Ben halen satoshinin gerçek olduğunu düşünmüyorum. Bitcoin kesinlikle batının bir projesi ve küresel ekonomiyi alt üst edebilecek türde yeni nesil bir araç. altın ilk defa dolar ile satılmaya başlandığında işlerin rayına oturması zaman almıştı. Ekonomik denklemler her zaman değişebilir ve önemli olan bu defa treni kaçırmamızdır.

Parodi içerik için teşekkürler Smiley

ozm0823
Member
**

Activity: 294

Borderless for People, Frictionless for Banks

View Profile
December 13, 2017, 02:36:06 AM

Smiley Guldum valla! Satoshi reis bir de Elon Musk'mis!! Shocked Shocked Shocked

T r a x i o n                                                            TRADE AND EARN DURING PRE-ICO
TRANSITIONS YOU TO A CRYPTO-READY SOCIETY       Pre-Sale starts April 15, 2018
Github     Telegram     Medium     Facebook     Twitter     Reddit     Youtube
mami2121
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
December 13, 2017, 10:12:41 AM

Keşke  belgesel yapsalar satoshi reisle ilgili. Bu adamın hayatını ve bitcoinin yükselişini. Nerde olduğunu ne yaptığını öğrensek.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 27, 2018, 06:56:27 PM

Nerdesin üstad nerdesin... Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
November 27, 2018, 08:59:41 PM

Emegine saglik hocam gulumsettin. Valla reyiz olmediyse bir care bulmasi lazim . Yoksa btc yi yikacaklar o yikilinca hepsi tasin altinda kalacak ama haberleri yok. Kurban olayim reyiz cik ortaya vur masaya yumrugunu inlet kripto dunyasini. Amin
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
November 27, 2018, 09:28:46 PM

Şu anki süreç kripto yatırımcılar arasında büyük bir endişe uyandırmıştır. Başlığa konu entrideki yazı bayağı olmuş güldürmedi desem yalan olur. Ama satoşi gitti gider döner mi dönmez mi bilmem.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 28, 2018, 10:38:40 AM
Merited by PHI1618 (1)

Üşüyoruz Satoshi Reyiz!!!

Yokluğunda piyasa 3-5 çakala kaldı. Oyuncak gibi oynuyorlar bitcoin ile. Önce fork, sonra segwit2x, sonra iptal, sonra da bcash'i btc yerine geçirme çabaları.
Nerdesin güzel insan, nerdesin Cheesy
Nerde elindeki 1 milyon btc? Şunları susturmanın bir yolunu bilmiyor musun?
Her şeyi çok güzel planlamışsın zamanında ama merkezsiz kurduğun yapının şirketler tarafından merkezileştirileceğini görememişsin. 3-5 şirket elindeki yüzbinlerce btc ile istediğini yapar hale gelmiş. Yetiş ya Satoshi yetiş ya nakamoto  Cheesy

Güldük eğlendik lakin son 6 ayda çok ciddi olaylar oldu. Segwit2x'i iptal ettiler sevindik, btc'yi düşünüyorlar dedik. Meğer plan başkaymış, adamlar cash'i ayağa kaldıracaklarmış. Şahlandırdılar 3 günde.
Gidişat hiç iyi değil. Resmen oyuncak gibi oynuyorlar. Bcash saniyelerle marketcap'ta bir birinci bir ikinci oluyor. Dakikada 500 dolar fiyat değişiyor. Btc hakeza 1000 dolar iniyor 500 çıkıyor.
Altlar zaten eziliyor. Altta kalanın canı çıkıyor.
Ve en kötüsü de kripto para algısına oluyor. Savaşın içinde oyuncak gibi oynanan kripto paraların imajı böyle bi kaç çakal yüzünden bozuluyor bence. Bu kadar spekülatif bir piyasaya kim nasıl güvensin?

''sonra segwit2x''

Hocam, şu güdübeti gördüm, kendime tekrardan sövdüm.

Trading'de küçük adamdım ben. Geçen sene bu zamanlarda başlamış ve boğada vur-kaç'lar ile btc ve sonrasında eth ile kendi küçük dünyamda kâr ile çıkmıştım.

Şöyle ki, biara 30 bin tl ile 20 bin tl kadar kâr yapmıştım. Benim için büyük paraydı bu, az bilgi ve şans ile. Sonrasında daha farklı düşüncelere girdim. Arkadaşla düşündüğümüz mining olayına.

Ocak ayı başıydı, nispeten tanıdığımız ve olası bir durumda ulaşabileceğimiz bi adam vardı, mining cihazları satıyordu. He adama hala ulaşabiliyoruz orası ayrı. Biz arkadaşla o zamanlar eth mining yapmayı düşünüyorduk, ancak cihazlar üzerine bir bilgimiz, mining olayı hakkında genel okuduğumuz bilgiler dışında bir bilgi bilmiyorduk. Bu adam toplu cihazlar alıp satıyordu. Derken o adamla görüştük ve kendisi bize ''segwit2x'' kazmamızı, eth den çok daha fazla kar bırakabileceğini aşıladı. Elbette adamı sıkıştırdım, sen neden kazmıyorsun bu kadar karlıysa dedim, adam evinde kazdığı, kendi deposunda kazdığı cihazları online video ile ayrı ayrı gösterdi. segwit2x'i araştırdık (araştırdığımızı sandık!!! çok amatörce araştırmışız) , o zamanlar 200 dolar bandındaydı. Cihazın fiyatına baktık, bizimkisi 19.3 GH/s serisiydi ve Tr'deki birçok sitede 20 bin tl yukarsındaydı ki N11'de o zaman 23 bin Tl civarındaydı, bitminer sitesinde 2000 dolar ve supply'ı da 200 dolardaydı. Adamın sattığı fiyat 17 bin idi. Aldık cihazı, mining'e başladık. Nam-ı diğer ''Antminer D3 19.3 GH/s X11 ASIC Dash Miner''

Adamın söylediği gibi pool'da saatlik, 24 saatlik ve haftalık hesaplama yaptığımda cihaz 3-4 coin kazma hızındaydı. Heyecanlandık. Ayda 500-700 dolar kazanabilecek olmamızı, Roi'sini max 4 ayda çıkarabileceğimizi düşündük. Hatta Bitcoin Cash gibi olmasına da gerek yoktu bizim için, Bitcoin Gold olması yeterliydi. 300 dolara satsak bile iyi idi.

Ancak Söylediğim gibi, araştırdığımızı sanıyorduk...Derken B2X fiyatları bianda düşmeye başladı ve ocak ayı sonlarında 30 dolara indi. Nedendir diye sorgulamaya başladığımda gerçekle yüzleştim. Ne hacmine bakmıştım, ne açıldığı borsalara, ne yobit gibi shitcoin cennetini araştırmıştım ne onun cüzdanının aktif olup olmadığına... Bir de ortaklık dışında 12 14 bin tl arasında kelepir?! bulduğum başka bir cihazı kendime alacaktım ki neyse ki vazgeçmiştim.

Pc'ye indirdiğim wallet'a pool'dan B2X'leri çekerken coinler güncelleme gerektiğinden gelmemiş, .dat yedeklemesini yapmadan silip tekrar wallet yüklediğimde aktardığım 7 civarındaki B2X kaybolmuştu. Arkadaşa mahçup olmak istemediğimden ve kısmen yatırım yapmak istediğimden bu shitcoin borsa cennetlerinden 10 dolar ortalamayla 22 adet B2X almıştım.

Tabi en sonunda mine ettiğim ve saçmasalak aldığım bu B2X'lerim pc'imde wallet'ımda yedeğiyle beraber durmakta. 26 adet B2X...

En son fiyatı 5 dolar'a indiğinde ve başındaki ekip dağıldığında B2X'i sonlandırıp, başka X11 algo coin'lerine baktık. Onlar da kar etmeyince X11 algo kazan ve kendi içinde btc'ye çeviren pool'lara cihazı bağladık. Ancak elektrik daha maliyetli olunca bırakın Roi'yi, aylık hiç kar bırakmayınca Mart-Nisan ayları gibi cihazı komple kapattık ve hala kapalı halde evde duruyor.

Cihaza ayrıca ses izolasyonu sağlaması için 350 tl civarında masraf yapmıştık. toplamda 2.5 ay kadar çalıştırıp elektrik, izolasyon, cihaz maliyeti vs ile birlikte 18 bin tl masraf yapmış olduk, 9 bin tl benden giden. Geriye aldığımız parayı bile hesaplamadık, 1000 tl bile değildi.

Başta söylediğim 20K'lık şahsi kârımdan geriye çektiğim, ico'lara yatırım yaptığım, kârdan zarar ettiğim, cihaza ortak olduğum, saçmasapan shitcoin aldığım meblağların muhasebesini yaptığımda çalıştırmadığımız cihaz -5 bin tl + şuanda 650 dolar civarında seyreden irili ufaklı bounty ve ico tokenlerim var.

Ama en büyüğü, ciddi tecrübelerim var. Mesela şunları yapabilirdim ;

-Araştırma sırasında bu coin'in teknik altyapısı, ekibini, menşeini daha iyi araştırabilirdim.
-Bitcointalk sitesini çok daha önceden keşfedip, buradaki yorumları daha iyi inceleyebilirdim ki üyeliğim ocak sonu itibari iledir, yani geç kalınmış danışmanlıktı.
-Wallet aktarımı borsalarda mevcut mu, bu mevcutluk ne zaman olucak, ayağı yere basan incelemeler yapabilirdim.
-Açıldığı ya da açılacağı borsaları inceler, buna göre değersiz olduğunu görebilirdim.
-O anda açgözlülükle bildiğim halde kaçırdığım hacmini daha detaylı inceler, bi cacık olmayacağını rahatlıkla öngörebilirdim.

Kazandıklarım ;

-Yukarıda yaptığım hatalara yaklaşımım çok daha detaylı şuanda
-Bu sayede kazandığım bounty tokenlerine yaklaşımım hodl yönünden çok daha makul. Mesela şuanda piyasada olan bi tokenimin daha twitter görevlerini yaparken ve raporlarken çok değerleneceğini hissediyor ve kafamdaki yüksek sınıra kadar al-sat yapmamayı düşünüyordum. İlk piyasaya çıktığında bendeki token 120 dolar ederdeyken, geçen gün market düşüşü öncesinde 650 dolar edere gelmiş, şuanda bendeki ederi eth yarılanmasına rağmen 330 dolar etmekte, hedefim büyük, gelir gelmez kısmet.
-Wallet'lara para aktarmada hassasım, zamanında kaybettiğim B2X'ler bende cüzdan emniyetini ön plana çıkardı. 2FA eksik etmiyor, yedeklemelerimi genellikle daha sağlam şekilde sağlıyorum.

Ayrıca bu yazdıklarımdan cihazı satan arkadaşın bizi dolandırdığı sonucunu göstermek istemem. O zamanlar S9 mining cihazı fiyatları 35-40 bin tl civarındaydı. Bitminer'ın sitesinde de dolar olarak 7 bin dolar civarındaydı. Cihaz fiyatları bütün Asic cihazlarında düştü. Eleman sadece ticaret yaptı, normalde o zamanlar 2 3 bin tl civarında yükseğe satti, ancak eve teslim kurulum vb destek de sağladı, bana göre ona referans olan arkadaşa da 1000 tl vermiştir diye düşünüyorum. Sadece bize yanlış yönlendirme, Dash dışında dandik coin kazan bi cihaz verdi ki dash profit'i de rezil durumda.

Çok uzun bir yazı oldu, Trade'den yaptığımız kârları cihazda ve ico'larda harcamış nolduk. Kendimi segwit2X görünce tutamadım, affola. Hayatımızdaki ilk iş deneyimi hüsranla bitmiş oldu. Segwit2X olmasaydı şuan belki de burada yazmıyor, bounty kovalamıyor olacaktım. Eldeki tecrübelerle devam ediyoruz. İyiyim Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: