Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:38:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Airdrop Hırsızlığı DİKKAT!  (Read 1144 times)
tartibaya (OP)
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
November 13, 2017, 02:51:09 PM

Herhangi bir Airdrop dan faydalanmak için;

Bitcointalk kullanıcı adı,

Bitcointalk  profil linki,

Mail adresi

gibi bilgilerimizi veriyoruz.

Pek çok airdrop a katılmama rağmen tokenler gelmedi. Geçenlerde forumda görmüştüm bir arkadaş yazmış profil linki ve kullanıcı adı doğru kendine ait fakat ether adresi başka, yani bizim bilgiler ile başka ether adreslerine token gidiyor.

Peki bu bilgilere nasıl eriştiler. Hayali bir airdrop formu doldurtmuş olabilirler ve airdrop dan faydalanmak isteyen yüzlerce kullanıcının bilgilerini ele geçirmiş olabilirler. Yapmaları gereken sadece yeni eth wallet açmak ve her yere katılmak üstelik bilgilerde düzenli halde ellerinde olur.

Yukarı da yazdığım durumdan ciddi şüpheliyim bu durumu engellemek için yapılabilecek bir şey var mı?

1715661497
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715661497
Reply with quote  #2

1715661497
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715661497
Hero Member
*

Ignore
1715661497
Reply with quote  #2

1715661497
Report to moderator
1715661497
Hero Member
*

Ignore
1715661497
Reply with quote  #2

1715661497
Report to moderator
1715661497
Hero Member
*

Ignore
1715661497
Reply with quote  #2

1715661497
Report to moderator
okeanos
Full Member

Activity: 215

View Profile
November 13, 2017, 02:56:31 PM

Mail adresi

Pek çok airdrop a katılmama rağmen tokenler gelmedi. Geçenlerde forumda görmüştüm bir arkadaş yazmış profil linki ve kullanıcı adı doğru kendine ait fakat ether adresi başka, yani bizim bilgiler ile başka ether adreslerine token gidiyor.

Peki bu bilgilere nasıl eriştiler. Hayali bir airdrop formu doldurtmuş olabilirler ve airdrop dan faydalanmak isteyen yüzlerce kullanıcının bilgilerini ele geçirmiş olabilirler. Yapmaları gereken sadece yeni eth wallet açmak ve her yere katılmak üstelik bilgilerde düzenli halde ellerinde olur.

Yukarı da yazdığım durumdan ciddi şüpheliyim bu durumu engellemek için yapılabilecek bir şey var mı?

Bizim yapabileceğimiz pek birşey yok. Airdrop düzenleyenler ve forum yöneticileri bazı önlemler alabilir. Profil sayfasına Bitcoin Adresi gibi, Ethereum adresi, Waves adresi gibi para birimleri de eklenebilir. Airdrop yapacaklar da cüzdan bilgilerini buradan çekebilir. Böylece kimse airdroplara katılırken başkasının bilgilerini veremez.
tartibaya (OP)
Full Member

Activity: 630

View Profile
November 13, 2017, 02:59:45 PM

Mail adresi

Bizim yapabileceğimiz pek birşey yok. Airdrop düzenleyenler ve forum yöneticileri bazı önlemler alabilir. Profil sayfasına Bitcoin Adresi gibi, Ethereum adresi, Waves adresi gibi para birimleri de eklenebilir. Airdrop yapacaklar da cüzdan bilgilerini buradan çekebilir. Böylece kimse airdroplara katılırken başkasının bilgilerini veremez.

Aynen katılıyorum Profil linkinde ki eth veya waves adresi ne ise ona token yollar airdropçularda. Yöneticilerin de bu durumdan haberleri vardır umarım ve bir an önce çözüme kavuşur.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 13, 2017, 03:41:38 PM

Geçenlerde bir airdrop "şeffaflık" gereği kim başvurdu kime ne gitti gibi bilgileri açıklamıştı excel dosyasında.
Ben bile belki ileride tanıtım amaçlı işime yarar diyerek mail adreslerini kaydettim.
1030 tane mail adresi var airdrop'a başvuru yapan.
Biz bile ulaşabildiysek sahte airdroplar ile belki bunun 4-5 katına da ulaşabilirler.
cripton
Full Member

Activity: 147
Merit: 100

View Profile
November 13, 2017, 03:48:31 PM

20-30  tane airdropa katildim   simdiye kadar sadece 2 tanesi yolladi.
telegram twitter takipci toplamak icin yapiyorlar.
riskler var tabi. sonucta bilgilerini veriyorsun

bi tane email adresi, ve bitane ether adresi sadece airdrop icin kullaniyom.
twitter, ve face te sahte ,yani özel facebook adresimi vermedim. yedek te bitane vardi,
özel bilgilerinizivermeyin, yedek hesaplariniz olsun böle seyler icin.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
November 13, 2017, 04:24:24 PM

Buna önlem alınması kesinlikle imkansız çünlü siz haftada bir bütün bilgileri değiştirseniz bile BTCTalk hesabınızı değiştiremezsiniz hatta hadi onu da hallettiniz diyelim ilk airdrop spreadsheet'inde kabak gibi görünecek bütün yeni bilgileriniz. Buna tek kesin çözüm olarak airdrop sonrası sonuçları paylaşan kişilerin sadece ETH adresleriyle spreadsheet oluşturması ile olur.
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
November 13, 2017, 04:26:07 PM

vay be bende diyrm lan 1 haftadır kaçtane airdroba girdim 1 tanemi gelmez ya demle o kadar bouşna uğraşmısız ne emek hırısızı adiler var ya....
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
November 13, 2017, 04:50:03 PM

Harbiden böyle olabilir , çünkü günde kaç tane katılıyoruz dolduruyoruz ama hiç gelmiyor. Umarım böyle devam etmez

PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
November 13, 2017, 06:04:24 PM

aslinda mail onayi tarzi  bişi yapsalar cok daha mantıklı olur gibi duruyor. yani bilgileri alirlarken her türlü eth adres mail vs istiyorlar . ama iş güvenli gönderimi sağlamaya gelince de yok. millet aradan eth adresi çakip ödüle  konuyor aynısını bitcad  scam'inda da yaşamişti insanlar. gerçi onlar scam ciktigi için  cok sallayan da olmadi fakat adamlar niyeyse token göndermek istediler ve gönderimlerini de şu adrese kayit açin göndercez dediler ve hakkatten eth mail ile gönderimi yaptilar orada calan cok oldu bi işe yaramiyor tokenler diye kimse sallamamişti dedigim gibi fakat onay maili gelmesi gerekli  adam sana gönderim yapacagi zaman onay maili geçicek sende onaylarsan gönderim gerçekleşecek böyle cok daha güvenli olur.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
usmanaga
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
November 13, 2017, 06:45:11 PM

bende diyorum niye gelmiyor bu tokenler. demek hayali airdroplara katılıyoruz ya da bizim yerimize çoktan katılmışlar zaten. gelen sadece penis token var.
airdoptan btc yağsa bana penis düşer.........

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 13, 2017, 07:05:43 PM

Bunun önüne geçmek için Airdrop ile ilgili olun olmayın profil adresinin location bölümüne mutlaka eth adresinizi yazın. bu adresi yazmanız durumunda airdrop için kontrol ettikleri zaman profilde farklı bir eth adresi olunca gönderim yapmıyorlar...Airdrop ile ilgileniyorsanız mutlaka katılımcı listelerini kontrol edip isminizi sorgulayın eğer sizin yerinize katılan varsa telegram veya bitcointalk konusu üzerinden sıkıntınızı belirtin. benim bir dönem hesabıma tokenler gelmedi az takip ettim ve düzeltme yaptırdım. böyle yaparsanız sıkıntınız olmaz..
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
November 14, 2017, 12:31:44 AM

Bunun önüne geçmek için Airdrop ile ilgili olun olmayın profil adresinin location bölümüne mutlaka eth adresinizi yazın. bu adresi yazmanız durumunda airdrop için kontrol ettikleri zaman profilde farklı bir eth adresi olunca gönderim yapmıyorlar...Airdrop ile ilgileniyorsanız mutlaka katılımcı listelerini kontrol edip isminizi sorgulayın eğer sizin yerinize katılan varsa telegram veya bitcointalk konusu üzerinden sıkıntınızı belirtin. benim bir dönem hesabıma tokenler gelmedi az takip ettim ve düzeltme yaptırdım. böyle yaparsanız sıkıntınız olmaz..

teşekkürler hocam. Bende böyle bir çözüm arıyordum tabi bu durumda airdrop listeleri açıklanmalı ve airdrop yapacak ekip profili kontrol etmeli yani asıl onlar hırsız çıkmamalı.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
November 14, 2017, 05:31:01 AM

Malesef bizim yapabileceğimiz elimizden gelecek bir şey yok. Bunu airdrop düzenleyen kişilerin direk olarak ö. M üzerinden ether adresini alması lazım. Yada profilde olması gerek diye bir zorunluluk koyması lazım.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
November 14, 2017, 05:36:16 AM

bazı arkadaşlar yazıyordu doğrumu bilmiyorum ama airdrop sitelerinde chrome cache bilgilerini kopyalayabılen scriptler oluyormuş oradan etherdeltadaki private keylere falan ulaşılabılıyormuş ben o yuzden hiç girmiyorum
btcwav
Full Member

Activity: 210
Merit: 103

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
November 14, 2017, 05:43:44 AM

Ya başkasının profili ile sosyal medya kampanyasına katılmaya çalışanlar var Airdrop ne ki. Hırsızlık her yerde ruslardan uzak durun Wink

social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
November 14, 2017, 05:54:50 AM

Her türlü dalavere mevcut adamlarda hayret birşey arkadaş alacakları üç kuruş için yapmadıkları rezillik yok
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
November 14, 2017, 06:02:09 AM

Her türlü çakallık dönüyor valla dikkat edin, insnaların myetherwallet adreslerini bile değiştirip kendi adreslerini yazıyorlar. Excelleri vesaire kontrol edin girdiğiniz airdrop veya bountylerde, bilmediğiniz kötü virüslü gibi görünen airdropalrdan da uzak durmaya çalışın virüs dolu valla.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 14, 2017, 06:42:17 AM

O konuyu açan bendim ama herhangi bir sonuca ulaşamadım. Bura da son kullanıcıların yapabileceği bir durum yok. Ancak Airdrop u açanların çeşitli teknikler ile multicileri engelleyebilirler. Zaten herkes defalarca yazdığı için yöntemleri yazma gereği görmüyorum. Ama doğru dürüst bir spreadsheet bile hazırlamayan airdroplar dan böylesi ekstra iş yükü oluşturabilecek bir şey beklemek zaten pek mantıklı değil. Yapanlarda zaten diğerlerine göre öne çıkmış bir iki tane var.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 14, 2017, 06:55:30 AM

Herkesin kafası hazırcılığamı çalışır arkadaş.Hangi başlığı okusam o konuyla ilgili bir sürü dalavere.Okurken fenalık geldi.
theory_of_computation
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
November 14, 2017, 06:57:54 AM

Uyarı için çok teşekkürler. Ben asıl Facebook adresimi veriyordum bu gibi işler için, bir tane yan Facebook hesabı açacağım ve airdroplara onu vereceğim artık.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: