Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:13:49 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Orta ve Uzun Vadede Bitcoin  (Read 1248 times)
utkuy (OP)
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 14, 2017, 10:54:59 AM
Last edit: November 14, 2017, 11:22:14 AM by utkuy

Benim şöyle bir tezim var bakalım ne olacak.

Bitcoin den  madencilerin Bitcoin cashe kayması orta veya uzun vadede yine bitcoin e yarayacak. Öyle ki bitcoin cash deki madencilerin artması daha çok cash ortaya çıkmasına sebep olurken. Fiyatını ister istemez düşürecek. Bitcoin de ise sanki zorluk artmış, yarılanma olmuş gibi bir etkiye sebep olacak. Bitcoin in avantajı hem dünya çapında populer olması hem merkezsiz oluşumuna daha çok güvenilmesi açısından daha fazla rağbet görecek. Bilmiyorum, bunlar benim kişisel görüşlerim. Yani bazılarının dediği gibi bitcoin clasic kapanmak zorunda kalmayacak. Hatta daha da güçlenecek. Belki de denildiği gibi 500 k rakamlara ulaşması çok  daha kısa sürede gerçekleşicek. Sizler ne düşünüyorsunuz bu savaşın gidişatı hakkında.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
November 14, 2017, 11:28:02 AM

madenciler terk ettiğinde zorluk seviyesi düşmez mi bitcoinin? bu da daha düşük maliyetle üretilmesi demek? eğer fiyatı da anormal düşmezse bitcoinde kalan madenciler daha çok kazanmaya başlar. ilginç bir döngü söz konusu.

bana sanki ne olursa olsun bitcoine yarıyormuş gibi geliyor artık. örneğin bu fee yükselmesi bile garip şekilde algılarda bitcoini daha değerli ve kaliteli yapan bişeye dönüyor sanki?
atıyorum iphone da marka değeriyle abartılı fiyatlar versede rekor satışlar yapması gibi.

ilginç gerçekten kötü şeyler de bi şekild bitcoine dönüyor fayda sağlayıp. ilk olmanın ve sanki selpak ismi gibi bu işin ilk adını koyan marka değeri olması büyük bir koruma zırhı oluşturuyor. yoksa dağılması için bir sürü zorlu sınav çıktı, hep daha da güçlenip çıktı Smiley

HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
November 14, 2017, 12:54:15 PM

Bence segwitten vazgeçmeleri çok buyuk bir hata oldu.Btc nin teknolojisi Altyapısı artık ne yazıkki ihtiyaçları karşılamıyor.Transfer süresi ve ücretleri çok yüksek..Acilen segwit yapılmalı ve bch nin teknolojisi yakalanmalı..Bu şekilde daha fazla gidemez Btc çok zarar görür..
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
November 14, 2017, 01:47:34 PM

Eğer bir güncellleme yapmazlar ise Bitcoinin orta ve uzun vadede sonu peki iyi görünmüyor.Bayrağı Bitcoin Cash e devredecek gibi duyoyor 3500 dolarlık fiyatıyla BCH zaten sınavı geçti..
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
November 14, 2017, 06:01:17 PM

son yaşanan gelişmelerden sonra bitcoine bir güncelleme bir düzenleme bir şey herhangi bir hareket bence de gerekli bu piyasa hicbir şeyin belli olmadıgı bir piyasa ve bir dibe batmaya basladı mı geri dönüşü cok zor olabilir o yüzden batış yaşanmadan bir şeyler yapılmalı
afmfk06
Member
**

Activity: 365
Merit: 10

View Profile
November 14, 2017, 07:19:38 PM

Kısa, orta veya uzun olsun tüm dönemlerde bitcoinin rakibinin olduğunu düşünmüyorum. Bu onun çok iyi teknolojisinin olduğundan değil nam salmasının sonucu. Ama zamanla bitcoinin daha bir istikrar kazanarak makul oranda artışını sürdüreceğini değerlendiriyorum.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
November 15, 2017, 09:20:27 PM

Segwit2x olayının iptal edilmesi catlak sesleri ortaya çıkardı ve bu bitcoin için kötü bir hava yarattı bu geçti mi bence hala sürüyor ve her an herşey olabilir orta vade de inişli çıkışlı bir piyasa olacağını ve bu iniş çıkışların büyük dalgalar yapacağını düşünüyorum.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 16, 2017, 12:38:43 AM

Uzun vadede bitcoinin daha da katlayacağını düşünüyorum,elimde btc olsa tutarım,ama altlardan btcye gecmek cok mantıklı gelmiyor.
En azından elimdeki miktarı göz önünde tutarak altların çıkışa geçeceği günleri bekliyorum.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
November 16, 2017, 03:16:57 PM

Bitcoin orta vadede gayet iyi yerlere gelecektir bundan eminim. Rahtlıkla btc alınabilir.Uzun vadede de hiçbir coine güvenmediğim gibi bitcoine de güvenmiyorum.Tamam diğer coinlere göre daha güçlü daha güvenilir ama ne olacağı belli olmaz.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Dr. Moriarty
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 16, 2017, 07:21:39 PM

Bitcoin den  madencilerin Bitcoin cashe kayması orta veya uzun vadede yine bitcoin e yarayacak. Öyle ki bitcoin cash deki madencilerin artması daha çok cash ortaya çıkmasına sebep olurken. Fiyatını ister istemez düşürecek. Bitcoin de ise sanki zorluk artmış, yarılanma olmuş gibi bir etkiye sebep olacak. Bitcoin in avantajı hem dünya çapında populer olması hem merkezsiz oluşumuna daha çok güvenilmesi açısından daha fazla rağbet görecek. Bilmiyorum, bunlar benim kişisel görüşlerim. Yani bazılarının dediği gibi bitcoin clasic kapanmak zorunda kalmayacak. Hatta daha da güçlenecek. Belki de denildiği gibi 500 k rakamlara ulaşması çok  daha kısa sürede gerçekleşicek. Sizler ne düşünüyorsunuz bu savaşın gidişatı hakkında.

Gayet mantıklı bir fikir ancak ikinci bir ihtimal daha var

Bİtcoin sayesinde bitcoin cash'in tanıtımını zaten yaptılar.

Ki bu sayede bitcoin cash'in fiyatı 1000 dolar seviyelerini gördü.

Bitcoini bitirip yeni güncelleştirmelerle bitcoin cash'le devam etmeleri de muhtemel

Tabii o sırada bitcoin varlığını sürdürecek.  Wink
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
November 16, 2017, 08:29:03 PM

Bitcoin güvenilir bir yatırım aracı Bitcoin Cash in fiyatının BTC yi geçmesi şu an için mümkün görünmüyor. Bitcoinle ilgili spekülasyonlar ve belirsizlikler oldukça Bitcoin Cash a kaymalar olabilir, sonra tekrar bitcoine geri dönüş.

basgan
Member
**

Activity: 92

View Profile
November 16, 2017, 10:17:52 PM

Gayet mantıklı bir fikir ancak ikinci bir ihtimal daha var

Bİtcoin sayesinde bitcoin cash'in tanıtımını zaten yaptılar.

Ki bu sayede bitcoin cash'in fiyatı 1000 dolar seviyelerini gördü.

Bitcoini bitirip yeni güncelleştirmelerle bitcoin cash'le devam etmeleri de muhtemel

Tabii o sırada bitcoin varlığını sürdürecek.  Wink

En sonunda Bitcoin aynı altın gibi değer saklama aracı olacak, yüksek hacimli işlemlerde kullanılacak. Altcoinler alım satımda kullanılacak Wink
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
November 16, 2017, 11:15:52 PM

bu haliyle yavaş yavaş btc nin küçük meblağlar halinde piyasada dolaşmaya başlayacak ama segvit olmadığı için transferi daha da zor olacak
mecburen segvit gelecek
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
November 18, 2017, 04:55:57 PM

Orta vadede 15.000 hedef gözüküyor bence. Çünkü yıl başına bir süpriz yapıp 10k da merhaba diyebiliriz. Sadece tedirgin eden bir şey var sürekli tether basıp durmaları bu durum ciddi anlamda canımı sıkıyor.
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 18, 2017, 06:25:54 PM

Bitcoin cashin bitcoini geçeceğini düşünmüyorum. Olsa olsa en fazla yaklaşabilir. Fiyatlar birbirine yaklaşırsa o saatten sonra artık biri diğerine fark atamaz gibime geliyor. Daha sonra dengeli yükselişler ile ikisi de değerlenir.

TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 18, 2017, 06:28:36 PM

Orta ve uzun vadede yatır bitcoine düşünme kısa vadede 2018 e kadar bir düşüş yaşayacağını düşünüyorum fakat ardından artacaktır.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 18, 2017, 08:50:50 PM

Bitcoin uzun vadede bence de artacaktır hatta belkide kalan tek coin olacak ülkeler arasında kullanılan ortak para noktasına gelebileceğini düşünüyorum.

Arahara0230
Full Member

Activity: 200

SWISSBORG- THE NEW ERA OF CRYPTO WEALTH MANAGEMENT

View Profile
November 18, 2017, 09:06:46 PM

Yeni bir fork fikri ortaya atilana ve transfer ücretlerine çözüm getirilene kadar Bitcoin fiyatinin aşaği yukari 6000 bin dolar civarinda seyredeceğine inaniyorum.

neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 18, 2017, 11:28:53 PM

Bir süre bu cashle piyasayı manipüle edecekler ki yapıyorlar zaten. Kısa bir süre sonra tekrar segwit2x muhabbetini ortaya atacaklarını düşünüyorum.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
November 19, 2017, 02:07:21 AM

Tether yüzünden artık gerçekten tahmin yapmakta zorlanıyorum. Doğal bir düşüş gelecek gibi hissediyorum düşüş başlıyor böylece fiyat reelize olacak bu benim analizi tabi hopp tetherler piyasaya çıkıyor sonrası boşlukkk...
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: